Keresés

Részletes keresés

petiteto Creative Commons License 2010.01.21 0 0 17781
Te tényleg ennyire h*lye vagy?! Nem fogod fel a hsz lényegét. Tökmindegy, hogy ki másolja ki, az a lényeg, hogy Te sem írtad oda a pályád minden darabjához, hogy nem másolható vagy terjeszthető, úgyhogy mindenki azt csinál vele amit akar.
Másrészt jelenlegi helyzetben mindenki okoskodhatna licensz ügyben, csak Te nem!
Azt is kijelentettem már nemegyszer, hogy a "pályádból" az ég világon semmi nem kell, mert haszontalan az egész.
Előzmény: Gothpaladinus (17778)
bubu88 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 17780
ezt egyrészt szomorúan hallom, másrészt meg olvasni továbbra sem tudsz. Amíg ez nem megy, ne fárasszál már itt minket légyszíves...
Előzmény: Gothpaladinus (17775)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.21 0 0 17779
Előre is jó utat, és jó fényképeket! ;)
Előzmény: vasutasadam (17777)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.21 0 0 17778
Hát most megmondom őszintén, hogy ezt most pont neked nem kellett volna írni, mivel neked elsőként adtam meg rá az engedélyt, hogy úgy alakítod át, ahogy akarod, vagy akár azt másolsz belőle ki, amit akarsz... Bárki más írhatta volna ezt, csak te nem a jelenlegi helyzetben.
Előzmény: petiteto (17774)
vasutasadam Creative Commons License 2010.01.21 0 0 17777
Értettem a célzást. Majd márciusban találkozunk...
Előzmény: tibitrain (17759)
vasutasadam Creative Commons License 2010.01.21 0 0 17776
Az objektumot Ő készítette, a textúrákat én. Az animált ajtót bvemetro segítségével én.
Előzmény: Gothpaladinus (17768)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.21 0 0 17775
Azt hiszed, onnét szereztem?
Hát akkor gyorsan szólok, hogy nem, nem abban találtam!
Vagy SD.EJC, vagy Batka egyik fiktív villamosvonalában találtam, onnét másoltam be a pályám objektumai közé, a Sellye-Pétervárt vagy -Szentlörincet még le se töltöttem, a -Pécsnek meg nemigen néztem bele az objektumait tartalmazó mappába!
Előzmény: bubu88 (17770)
petiteto Creative Commons License 2010.01.21 0 0 17774
Jó, akkor most állj neki minden a pályád minden sorához licensz szöveget írni, mert mindjárt nekiállok kiszedni őket, az állításod szerint jogosan. Gondolkozz már ember!
Előzmény: Gothpaladinus (17771)
bvemetro Creative Commons License 2010.01.21 0 0 17773
Azért sikerült felverni a topik fagyos aktivitását látom :)

Ha egy másik pályából beépítesz egy objektumot - akár módosítod, akár nem - és a pályát kiteszed a netre (mint ahogy most), azzal magát az objektumot is terjeszted (nem csak felhasználod), és ezért (is) kell engedélyt kérned. Vagyis azért mert felhasználod egy olyan pályához, amit terjesztesz.
Előzmény: Gothpaladinus (17771)
bubu88 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17772
ja, a teszkóból is csak akkor nem szabad lopni, ha ki van írva mellé hogy ne lopd el...
Előzmény: Gothpaladinus (17771)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17771
Pontosan. Ha nem így van, azt külön az objektumhoz mellékelt licenszfájlban vagy az adott pálya honlapján fel kell tüntetnie az objektum(ok) készítőjének, különben az úgy igaz, ahogy írtam!
Előzmény: petiteto (17767)
bubu88 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17770
látom a b3d-be bele se néztél, második sorában szerepel a jól azonosítható készítő.
Az objektum külön sehonnan nem letölthető, a Sellye-Pécs és Sellye-Pétervár pályákban van benne. Onnét kiloptad, aztán el volt intézve. Már bocs, de ez kb. olyan, mintha zsebre raknék egy tábla csokit a teszkóban, mondván hogy csak az ára volt melléírva, az nem, hogy nem szabad zsebre rakni...
engedély megadva.
Előzmény: Gothpaladinus (17764)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17769
Sziasztok!

Tud valaki mamuttsegghez elérhetőséget? Le szerettem volna tölteni a Szigetújfalui 1-es villamosát, de hibás a 7zip fájl...
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17768
Csakhogy a FLIRT meg a többi objektumodnál meg pont fordítva történt a kooperáció: ott te segítettél Ferenc7-nek a textúrákkal, de ő írta magát az objektumot, csak te adtad ki a honlapodon...más kérdés, hogy ezután (ha jól sejtem) ő küldte be a Magyar Objektumtárba, legalábbis ott az ő nevén van az objektum!
Előzmény: vasutasadam (17753)
petiteto Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17767
"az esetek kb 99%-ában pedig csak pályában felhasználáson kívüli terjesztéshez, illetve módosításhoz kell kérni, vagy ahhoz se..."

Ezt komolyan gondoltad? Ennyi erővel mindenkinek a pályájából kiszedhetsz bármit, mert Te nem terjeszted vagy módosítod, egyszerűen csak beépíted.
Előzmény: Gothpaladinus (17764)
petiteto Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17766
Nah ezt úgy mondod, mintha tudnád, igaz nem is neked szántam a hozzászólásomat. De ha jól látom, előtted van még egy pár hozzászólás, ami hozzád szól, inkább arra reagálj.
Előzmény: Gothpaladinus (17763)
maztro Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17765
Csak annyit, hogy álmaim szerint(!) vetélytárs lehetne a 3-as villamosom a részletességével. Persze nem adnék vissza teljesen mindent, sőt, sok mindent biztosan elhanyagolnék, de a látvány, és az ez általi vezetési élmény mindig is nagyon megdobogtatta a szívemet :), és képes volnék sokat dolgozni is érte. De a munkálkodás nálam úgy tűnik csak akkor megy, ha alkalmanként rázendítek. Általánosságban több hetes építési szüneteim is vannak..., tehát inkább csak álomként kezelem, mint tervként. És semmiképp sem gyakorlat ez. Magamra értettem ezeket a fokozatokat. :)
Előzmény: tibitrain (17760)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17764

Nem láttam az objektum mellett semmi olyan readme-t, ami arra utalt volna, hogy a felhasználásához kéne külön engedélyt kérni, az esetek kb 99%-ában pedig csak pályában felhasználáson kívüli terjesztéshez, illetve módosításhoz kell kérni, vagy ahhoz se...

Úgyhogy ha valakinek problémát okoznék ezzel (neked? Nem tudom, ki a készítője az objektumnak), akkor bocsánatot kérnék tőle ezért, és hogy adjon vagy ne adjon rá engedélyt, hogy benne legyen...

Előzmény: bubu88 (17762)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17763
Ha kijön a téli változat, akkor biztosan! :)
Előzmény: petiteto (17761)
bubu88 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17762
nem arról szeretnék szólni, hogy hsz-od 2. bekezdésének 1. mondata 5 sorból és 10 tagmondatból áll, emiatt gyakorlatilag értelmezhetetlen.
Arról se, hogy a az MXA "subscript out of range" hibaüzenet mellett bezárja az egész BVE.
Még arról se, hogy a induláskor objektumok garmadájának szintaktikai hibáját jelzi a progi.
Sőt arról se, hogy szegény felsővezetéktartó oszlopok az űrszelvénybe lógnak, a lassújelek előkészítetlenek, a háttérkép nem körkörös (a kép alsó felén a szürkeség az micsoda?) és időnként megváltozik, a sín a levegőben lebeg, itt-ott meg a felépítmény a fűben teljesedik ki, sőt néhol már a sínkoronát is benőtte a fű, néha meg felsővezeték nélkül lehet száguldani.
Csak azt szeretném megkérdezni (mintha az előző pár bekezdés meg se született volna), hogy nem felejtettél-e engedélyt kérni a Suzuki Ignis objektum felhasználására. Persze ki ne vedd, csak egy kérdést megért volna.
Előzmény: Gothpaladinus (17744)
petiteto Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17761
De nagy lett a lelkesedés:D A végén még tied lesz Magyarország legrészletesebb pályája:)
Előzmény: tibitrain (17760)
tibitrain Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17760
Ebből nem sokat értettem, kicsit ködös volt nekem... de részemről nem álom. A vonat nekem ingyen van, fényképező van, szállás is lesz a túra alatt, és van zsé arra a pár ezresért kapható fotóengedélyre is, hogy minden szabályos legyen. Nemsoká itt a nyár és indul a nyiregy tapolca vonat, addigra lesz idő is mindenre. Meg lesz meleg, napfény tenger, kék ég...
Előzmény: maztro (17758)
tibitrain Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17759

Vasutasadam (17750):

"Igaza volt maztronak. Rosszul érzem magam itt."

 

Vasutasadam (17640):

OFF Nem kötelező itt lenni. ON

 

:)))))

Előzmény: vasutasadam (17750)
maztro Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17758
Igazán nem jó vitatéma ez, és nem is közös súlycsoport...
...inkább nem is írok semmit, mert álmodozni másabb, mint tervezni, és tervezni megint más, mint a gyakorlatba átültetni, és elmondhatni, hogy...
Jut eszembe..., és az előzmény is legyen meglesve! :)
Előzmény: tibitrain (17757)
tibitrain Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17757

Bocsánat, akkor én értettem valamit félre. Tudom, nem nekem írtad, de ez a mondatod késztetett arra, hogy írjak.

"úgy építesz egy valós pályát, hogy még életedben alig láttad"

Ez rám is igaz, de a végleges verzióban már nem az lesz. Magamnak kell kézbe venni a dolgokat, illetve a digi fényképezőt. Azt a négyszázvalahány kilómétert pillanat alatt megteszem azért, hogy igazi textura fotókat tudjak késziteni. Nem lesz könnyű, de ezt is bevállalom most már csakazért is. Aztán majd minőségbe érjen utol aki tud... 

Előzmény: petiteto (17751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17756

Heló!

 

Ez nem kioktatás szeretne lenni a részemről, csak egy megjegyzés: Szerintem, jelenleg senkit sem érdekel, hogy Tibi-Train, és Krisz hogyan, és kiknek/miknek a segítségével készítette az objektumait. Csak mert egyáltalán nem erről megy a társalgás. És nem biztos, hogy javít a megítélésedem, ha előjössz, a "De Ő neki sem a sajátjai a textúrák..." szöveggel.

Igazából tényleg nem akarok beleszólni, a valós viszonylatot sem ismerem amit készítesz.

Kérlek, ne vedd sértésnek a fent említett dolgokat!

Üdv!

Előzmény: Gothpaladinus (17752)
vasutasadam Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17755
Ja és azért vettem digitális fényképezőt (nem nokiát), hogy tudjak normális fotókat készíteni. De csináltam már Halbi beltérről is egy rakat textúrát, csak még haszna nem volt...
Előzmény: vasutasadam (17753)
petiteto Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17754
Tudtommal van egy fasza Nokia telefonod, ami jobb mindennél, a múltkor mondtad, úgyhogy hajrá! Ne mástól várd a megváltást!
Előzmény: Gothpaladinus (17752)
vasutasadam Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17753
Hadd áruljam el, a Flirt textúrákat én készítettem... ha nem hiszed el, itt van a gépen a fél giga nyersanyag...
Előzmény: Gothpaladinus (17752)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.20 0 0 17752

"A Te pályádban vannak valós objektumok, a HÉV-ben egyáltalán nincsenek"

Ugyanazt tudom csak rá mondani, mint amivel a hsz-t indítottad: "Azért ez a hsz nem teljesen igaz..."

Okés, saját objektumot még nemigen késztettem, de ebben leginkább a textúrák hiánya a hátrány, amit gondolom Tibitrain is csak az itteni, illetve az MSTS-es magyar közösségtől gyűjtött össze, biztos alig van olyan, ami mindebből sajátja! De pl Krisz is az ő objektumai legnagyobb részéhez a VMW-től kapta a textúrákat, mert ha ők nem lennének, és nem támogatták volna Krisz modellezési munkáit, meg persze ha nem lennének magyar MSTS rajongók, még mindig alig volna valós hazai vasúti objektum BVE-hez...

Én is ha volna honnét szereznem megfelelő textúrákat, belefognék ebbe a részbe is, de a tényleges valóság eléréséhez a legtöbbször kooperáció szükséges! És itt a kooperáció a kulcsszó!

Ugye, pl Hik is azért nem tudta csak _eddig_ befejezni a belteres MX/A-t, mert nincs honnét textúrákat szereznie! De ha valaki tenne rá rajtam kívül is kísérletet, hogy elmegy mondjuk Cinkotára vagy Gödöllőre fotózni a HÉV szerelvényt, vagy akár Csömörre, és felajánlaná, hogy azokat felhasználhassa hozzá, biztosan be tudná fejezni!

Vagy pl neked sem nagyon lett volna esélyed elkészítened a FLIRT belterét, ha Ferenc7 nem vállalja át a legnagyobb részét a textúrakészítésen kívül a munkának!

Szóval ezt érdemes lenne átgondolni, és ez Petitetonek is ugyanígy szól!

Előzmény: vasutasadam (17750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!