Keresés

Részletes keresés

magial Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7032

Hadd legyen már saját véleményem, bocsi.... És Uram bocsá', még le is mertem írni, ez van, akár tetszik, akár nem.  :-))  Szólásszabadság, vagy mifene van. (Van?)

 

Egyébként sajnos észrevettem, hogy hazaértünk. Tök jó nyugis volt kint minden, itthon meg egyből mindenki a hülye politikával jön (nincs más dolga az embereknek, mint politikát vinni mindenbe??). 

Minden nap emlékeztetnek rá, hogy Mo-n vagyok, nehogy véletlenül elfeljtsem. :-))

Előzmény: Hümi (7030)
zoli1979 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7031
Az árak "alakulása" részben tapasztalat kérdése. Aki többször lent volt , az tudja mit és hol talál meg megfelelő áron (így van ez máshol is). Ezért mindenkinek igaza van.

Ha bemegyek a sarki boltba biztos, hogy drágábbak a dolgok, mint egy bevásárlóközpontban. Azonban az ismerőseim is megerősítik, hogy Montenegróban élelmiszer szempontjából nem rosszabb a helyzet, mint Magyarországon. Ha ismered a környezetet, nincs érdemi különbség, legalábbis annyi nincs, hogy mindent itthonról vigyek.

Bizonyára sokat lehet sprórolni,  ha valaki otthonról viszi a vizet/kaját, főleg, ha először jár Montenegróban. Időt is megtakaríthatsz, ha nem kell bevásárlással tölteni a fürdésre szánt időt. Ugyanakkor 800 km megtétele során nem mellékes a többletsúly, ami nem csak a fogyasztáson mérhető, hanem tehetetlenségből fakadóan neadjisten egy-egy komoly fékezés esetén is.
Itt minden centi számít6.

Mindenkinek igaza van és mindenki véleménye fontos... És szerintem mindenki csinálja, ahogy jónak látja... 

A tervem jövőre:  Egy kisebb hátitáska, egy laptop, egy fényképezőgép. Ez is egy módszer. :)  Most csendesen figyelem, hogy merre és mennyiért kapok/kaphatok majd szállást az előszezon idején.
Hümi Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7030
Beszélsz hülyeségeket...ezt annak ellenére mondom, hogy én sem szoktam Montenegróba kaját vinni...de hagy döntse el már mindenki, hogy neki mi a jó...ne akarjál már erkölcsi normákat felállítani...azt meg végképp ne szabd már meg senkinek, hogy aki nem dúskál az anyagi javakban az maradjon itthon...ezzel kapcsolatban meg inkorrektségről beszélni enyhén szólva is csacskaság...kicsit a Fletó eszmeiségét vélem felfedezni benned...
Előzmény: magial (7028)
magial Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7029
Ez így igaz. Itthon hamarabb lopnak/rabolnak meg, mint ott. Ilyen téren is jó tapasztalataink voltak.
Előzmény: potika (7020)
magial Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7028

Szerintem mindenki arrafelé menjen nyaralni, ahol meg tudja fizetni az árakat.... Olyan kicsinyes dolog feltankolni hazaiból, hogy majd leszakad a kocsi, de nem veszem ám meg a kinti kaját, mert az X %-kal drágább. Ha nem tudja az ember megfizetni, akkor nyaraljon pl. belföldön, falusi turizmus keretében, vagy a Balaton-parton.  

Meg egyébként is, lemész külföldre a tengerhez (gyakorlatilag "használod" az ország természeti értékeit, ahol főleg a turizmusból próbálnak megélni), itthoni kaját viszel, filléreket fizetsz a szállásért, és szinte semmit nem veszel a boltban. Ez mennyire korrekt? Ha azt hallanád a híradóban, hogy hazánkba a a külföldi nyaralók full-autónyi kajával megrakodva jönnek, te lennél a legjobban felháborodva.

 

Egyébként meg vannak szabályok, hogy milyen kajából és piából mennyit szabad kivinni, érdemes kockáztatni, hogy elvegyék a határon a többletet, vagy visszafordítsanak? (Nekünk pl. átnézegették a motyókat.)

 

Az árak egyébként szerintem teljesen ugyanolyanok, mint itthon. (Ezért sem értem ezt a nagybevásárlást.) Nem voltak nagy különbségek, sőt, több dolog olcsóbb volt. A tejtermékek ráadásul ezerszer finomabbak voltak, meg sem közelítik az ithtonit.

Az éttermek, kávézók, "beülős helyek" is hasonló árban voltak, sőt, kifejezetten olcsón ettünk éttermekben, finom ételeket, és nem lepukkant helyeken...

 

Kirándulásra vagy a partra magaddal vitted a hazai vizet? Melegen? Vagy cipelted a hűtőtáskát? Mert egyszerűbb a boltban útközben megvenni a jéghideg kinti vizet, pár forintos árkülönbséggel... (Egyébként volt ásványvíz 0,4 euroért is, ami a mostani árfolyam mellett egész olcsó :-))) )

 

Arról meg még nem is írtam, hogy ha más országba utazunk, szeretjük megkóstolni az ottani ízeket, kipróbálni a nemzetek konyháját. :-) Nem fogok gyulait enni az Aria partján. ;-)

 

 

 

Előzmény: újút (6988)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7027
Küldtem mindenkinek emailt aki érdeklődött olcsó (8euros) szoba vagy apartman után! Remélem segítettem vele.

Egy utolsó gondolat az árakról.
Este beszélgettem az egyik ismerősömmel, akinek a szobáit ajánlottam már többször is figyelmetekbe. Megkérdeztem mennyibe kerül egy kilo paradicsom a sutomori piacon. Jelentem tegnap délelőtt 0,9-1 euro között volt a paradicsom. Tehát ha ennél jóval drágább másutt akkor az valószínűleg a part, a strand közelségéből vagy az adot település felkapottságából adódik.
A sárgabarack 2,5euro volt, az őszi 1 euro volt.
Előzmény: újút (7009)
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7025

Én is inkább a fellelhetőség miatt küldtem a linket. A helyzet valóban változhatott 2 év alatt.

 

Előzmény: Törölt nick (7023)
easy77 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7024
Én a kisebb strandokat szeretem, de például a többi magyarnak is tetszett akik ott voltak. Ti mikor mentek, lehet, hogy találkozunk?
Előzmény: Törölt nick (7022)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7021
Tévedés, fordítva! Egyeseket ellopnak, másokat nem! Ezért jó a másság!:-D
Előzmény: Hümi (7019)
potika Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7020
Semennyire nem lopják. Albániában sem.
Előzmény: Kropcsek (7015)
Hümi Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7019
Csak egyre figyelj...te az első legyél...mert minden másodikat ellopják...
Előzmény: Kropcsek (7015)
moncsi33 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7018
Szervezkedő,én is küldtem Neked emailt a linkekért.Várom a leveled.
Előzmény: szervezkedő (7006)
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7017
easy77 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7016
A miénket nem lopták el.
Előzmény: Kropcsek (7015)
Kropcsek Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7015

Sziasztok!

 

Nemsokara indulnank Montenegro kocsival. A kerdesem, hogy mennyire lopjak a kocsikat, vannak-e orzott parkolok, illetve egy esetleges Albaniai utnal erdemes-e sajat kocsival menni?

 

Koszi!

easy77 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7014
ez is a kemping
easy77 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7013
kemping a völgyben
easy77 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7012
Valdanosi strand
easy77 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7011
Valdanos
easy77 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7010
Hello. Ulcinjban van a Valdanos kemping. Hatalmas nagy, árnyékos, gyönyörű, csendes helyen. Sajnos a vizesblokk az undorító, de még erre is azt mondték , hogy "istenes" a többihez képest.Mi 14-én megyünk, de megnézzük Tivatot is. Sajnos ahogy láttam abban az "Adria Kempingben" nincs árnyék. Persze lehet, hogy a kép csalóka, majd kiderül.

A Valdanos tényleg óriási , tavaly júliusban is bőven elfértünk, volt hely. Van bent közért , 2 étterem , az egyik közvetlenül a tengerparton és OLCSÓ.Lehet lovagolni napközben , gyerekmedence, focipálya , stb.

Viszont a strandja nem tetszett (a feleségemnek igen), én ebben vagyok válogatós.
Előzmény: Törölt nick (6941)
újút Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7009
Szervezkedő!
Természetesen szó sincs haragról.Az én célom is az,ami neked:a legfrissebb információkat átadni a többieknek.Én hétfőn este 8 órakor még a petrováci Voliban vásároltam néhány apróságot ajándéknak itthonra.
Sokszor jártam már Montenegróban a Kotori öböltől Uljcinig oda-vissza.Ezért merek
megszólalni programok,útvonalak,látnivalók ügyében is.
A Mátraaljai olaszrizlinget Gyöngyöshalászról,egy ismert borász pincészetéből szerzem be.Ismeretség,kapcsolat révén kaptam legutóbb is 200 Ft/l árban.De igérem,én sem
fogom a továbbiakban forszírozni az árakat.
Bíztatom a fórumozókat,menjenek bátran Montiba,ÍGY vay ÚGY,nem fogják megbánni.
Montenegró gyönyörű.Nagy kedvencem.
Üdv.
Előzmény: szervezkedő (7000)
potika Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7008
Mi láttunk 0,9-est is, persze nem azt vettük.
Előzmény: tengeres (6999)
Hümi Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7007
"De miért ne vihetnénk akár 2 karton Margitszigeti Kristályvizet vagy Fonyódi Forrásvizet..."

Mert nem...és punk-tum...Szentkirályi ásványvizet azt igen...érc...v@zze...:)))
Előzmény: újút (6988)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7006
Nem akarok mindig reklámozni, mert kikapok a többiektől.
Ha küldessz egy emailt küldök két linket. Az egyik ismerősömnél 4-5személyes apartman 35-40euro/éj/apartman, a másik szomszédomnál 8euro/fő/éj áron vannak 2-3-4 ágyas szobák.
Az utazási irodák által ajánlottak is ennyibe kerülnek, csak ők még ráteszik a saját (nem ) kis hasznukat is és úgy az ár már másként alakul.
Én meg bevallom nem kapok a közvetítésért semmit!
(Legfeljebb egy köszönő emailt a kellemes nyaralás után, vagy nagy nyaklevest, ha nem tetszett a szállást. De még senki sem pofozott fel!)
Előzmény: Stanii (6982)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7005
Akkor legközelebb ha mentek és szerbia felé jöttök haza akkor naz utolsó város után vegyetek cukrot egy útszéli kis diszkontba. Enyhe balos kanyar és a kanyarba majdnem neki mégy. A bolt az út jobb oldalán van 17-18 euro egy 50kg-os zsákkal. De ahogy én tudom a magyar vámszabályok nem teszik lehetővé csak talán 20kg behozatalát/alkalom vagy /év. De ehhez is valami bejelentési lapot kell kitölteni. De lehet hogy nem jól tudom.
Előzmény: BONNIE (6994)
tengeres Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7004
Nem szabad megsértődnöd, a véleményeddel egyetértek. és szerintem ezzel nem vagyok egyedül!
Előzmény: szervezkedő (7000)
tengeres Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7003
másféll=másfél
Előzmény: tengeres (7002)
tengeres Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7002
0,60 volt múlt héten a másféll liter.
Előzmény: tt1150 (6992)
tengeres Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7001
Igazad lehet, de néha jó csak a horizontot is nézni! (Nekem hosszú évek után most sikerült először az Adrián. Mindig volt egy "szembe" föld, sziget..)
Előzmény: BONNIE (6974)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7000
Újút!
"Nem hiszem,hogy Szervezkedő kioktató,fölényeskedő,gúnyos,irónikus megjegyzése a 140 l.ásványvízről,előrébb vinné az ügyet."

Őszintén mondom neked, hogy egy pillanatig sem volt célom a gúnyos és fölényeskedő hangenemben írni! Elnézésedet kérem ha ez így sikerült!
Az árakról igérem ezután nem írok semmit. Én a saját tapasztalataimat osztottam meg veled(tek). Ezek nem annyira naprakészek mint a te általad tapasztaltak. Ez akkor azt jelenti hogy a szezon eljövetelével növelhették az árakat. Én 3-4hete voltam utoljára lent. Akkor a podgoricai Voliban (a városból kijövet) úgy emlékszem 1,32 euro volt egy 2 literes niksicsi. Megjegyzem decemberben a bari piac melletti diszkontban a halpiac sorában lévő diszkiontban 1 euro volt a sör.- jó tudom ki iszik télen sört?! Bevallom én nyáron sem. Egész életemben ha két korty legurult a torkomon. Az 1,5 literes ásványvizek 0,5euro körül vannak. HA ugyaezt 5literesbe veszed akkor 1euro az ára, de hangsúlyozom, ez az én tapasztalatom.
Víz krédést tekintve, mi a kisfiammal eljárunk egy forráshoz. A szomszédok mondták el merre van és hogy iható a vize. Ott megtöltjük a butyjkosunkat, nagyot krotyolunk a jó hideg vízből, Zsombor élvezi a pancsolást, tölti az üvegeket, azután ő tekeri rá a kupakokat. Harapjuk a tiszta friss erdei levegőt és elszörnyülködünk a rengeteg túrista láttán, hogy mikor lesz már hétfő.
Bor kérdése!
Nem hiszem hogy bármelyik magyar boltban találsz 200ftért/ liter a kedvenc borodból. Ha te ehhez ragaszkodsz és nem tudsz elmenni egy mátrai pincészetbe akkor szerintem itthon is többet kell fizetned egy palack borért ami nem is 1 liter csak 0,7. (A borok árával jobban képben vagyok mint a sörével, már csak hivatalból is, mert családilag van pár tőke szőlőlnk.) De ha ebéd utánra való könnyed bort keresel, akkor javaslom a másfél literes kiszerelésben árult Makedón borokat 2-2,2-2,4 euro közötti áron vannak. Kellemes könnyed, amolyan "beszélgetős" borok.
Az első pár utazás alkalmával én is cuccoltam mindent.
De ha úgy nézem, az itthonihoz hasonló életet próbáltunk kinnt is kialakítani.
Pl. mindig ugyanattól az asszonytól vesszük a halat. A nevét nem tudom, de megismer és a 3-4 euros/kg ár (shkodari ponty) kiejtése után, mindig visszakérdezek hogy jól hallottam e? Persze másodjára már mást hallok 2-2,5eurot. Ki tudja hogy a turisták akik másodjára is kérdeznek, milyen árat hallanak. Az biztos nekem a hal ennyibe kerül.
A kenyéret pl egy önkiszolgáló boltba szoktuk venni, ahol van pékség is, mert ott mindig friss és ráadásul 10centtel olcsóbb mint másutt. (De pl a parton is van pékség, de ott kisebb is a kenyér és drágább is.)
Van egy körutunk amit megtéve hetente csinálunk egy bevásárlást általában csütörtökön (mert akkor jön friss vajdasági baromfi a húsboltba) htévégén nem megyünk le még a strandra se, mert akkora a tömeg.

Mégegyszer elnézését kérem mindenkinek akit a saját tapasztalataimmal megtévesztettem egy picikét is, nem volt célom. Mindenki belátása szerint értékelje a fórumon hallottakat és döntse el maga, mit visz ki és mit vásárol ott.
Én tényleg teljesen jóindulattal írom le azt amit jobbára Canj- Sutomore-Bar térségében megélek/ vagy megéltem az elmúlt hónapokban, években.
...és "újút"! Ugye nincs harag???!!!
Előzmény: újút (6988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!