Keresés

Részletes keresés

36évi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 913
Ő az eredeti, kis csodás, nekem sajna nincs érzékem ilyen finomra csinálni és fosok, hogy a végén elrontom az arcával, mint az angyit.

36évi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 912


Ő az angyalka. szájat étszer csinálam neki, kétszer bontottam ki. Először túl piros lett, utána túl nagy. Olyan lett tőle, mint egy luisianai takarítónő. :)))
A szárnya kicsi, nem jól szabtam, alkalomadtán (csak tudnéám, mikor) újravarrom.
Amúgy szeretem, de lehet, hgy hajcsere is lesz, talán jobb lenne kicsit kevésbé raszrafári frizura. :)






Ő az én kis sztk-mammerem, őt csípem, bár még midneig nincs kész. Nincs arca, majd mutatom, milyenre kéne, amivel nem vagyok kibékülve. Aztán kéne még egy kis ridikül a kezébe, meg fűző a cipőjére. Meg virág a kapaljára. Amúgy szeretem... :)))
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.06 0 0 911
Én a linkeket csak arra használom (azon túl,hogy egy csomó időmet elveszi, hogy bámészkodom..), amikor valami konkrétat szeretnék csinálni, de még nem körvonalazódtak a részletek, innen-onnan gyűjtögetem össze az ötleteket. (Nem elég élénk a fantáziám, csak mások szellemi termékein élősködöm.. :-P) Engem sohasem blokkol le, viszont határtalanul felbosszant, ha a problémámra több órai keresgélés után sem találok választ. (Pl. így voltama rongyival is, egy csomó szabásmintám van lementve, ehhez képest alig találtam egy használhatót, mikor kellett.. :-S)

Apropó, rongyi, elkezdte már valaki a babócát? Végülis ki száll be a júliusiba? Camea, arra is van tárhelyed, hogy esetleg később is vissza lehessen nézni majd a hónap babáit (pl akkor is, ha már a Karácsonyi angyalnál tartunk..), vagy arra majd találjunk ki más megoldást? Amúgy ha valakinek van felvetése már az augusztusi mintára, ne fogja vissza magát.. :-))

Évi, esetleg fázisfotót a babáidról? :-)
Előzmény: tallina (905)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.06 0 0 910
Kaoka, köszi a tippet, asszem ez lesz a tuti befutó! :)
Ildu, Neked is köszönet az ötletért.
Előzmény: Kaoka (899)
36évi Creative Commons License 2007.07.05 0 0 909
Jóvanna, holnap rágyúrok. :))) (arca még nincs, csak kalapja...)
Előzmény: Camea (907)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.05 0 0 908
Némakertész! Mél ment , válaszra várok!
Előzmény: Némakertész:) (840)
Camea Creative Commons License 2007.07.05 0 0 907
Hahhhóóóóó 36évi! Lejárt a türelmi idő! Kérjük a babákat! :o)))
Camea Creative Commons License 2007.07.05 0 0 906
:O))) Hja, mértan 5-ös borítékolva! :o)))... sőőőőőt, a kislányom nagyon későn kezdett el beszélni, 2 éves volt... addig csak az aja-ko ment. Se apa, se papa, se mama... semmi.,.. csak halandzsa. Szeptemberben lesz 15 éves és az angol középfokúra gyúr, októberben szeretné megcsinálni, és szeptembertől pedig indul a francia... szóval, amelyik gyerek meg későn kezd el beszélni, egyértelmű, hogy.... :o)))))))
Előzmény: Törölt nick (891)
tallina Creative Commons License 2007.07.04 0 0 905
Egyetértek veld, Camea. Jó dolgo persze nézegetni a sok linket, mások, meg profik munkáit, de akaratlanul is a fejemben maradnak, és ha valami készül, az ember csak hasonlítgatja. Szóval egy i9dő utá n már nem inspirál, hanem leblokkol ... Furcsa, de ezt mosz mondtam ki először. Pedig biztosan motoszkált már a fejemben, csak nem gondoltam végig.
Előzmény: Camea (903)
ildu Creative Commons License 2007.07.04 0 0 904
IO,valahol olvastam,hogy a műanyag cérnaspulnit,amiről már "elfogyasztottad" a cérnát,lehet nyakmerevítésnek használni!
Előzmény: Törölt nick (892)
Camea Creative Commons License 2007.07.04 0 0 903
Téged nem zavar be a sok szakirodalom? Nekem már komolyan csömöröm van tőle, teljesen leblokkolja a kreativitásomat.....
Előzmény: tallina (902)
tallina Creative Commons License 2007.07.04 0 0 902
Én már csináltam drótos babát a nagylányomnak, még amikor a Pumukli mese volt divatban. Igaz, akkor még nem volt zseníliadrót, sima drótot használtam, a végeket visszahurkoltam és vászonnal körbetekertem. arra ment a tömőanyag. Így nem tudott kibújni és nem szúrt. Ez a módszer nem annyira kicsiknek ölelgetnivaló baba, hanem csak úgy játszani. Egyébként ez volt az első babám kb. 1988-89-ben.  Már akkor is nagyon élveztem, akkor még szakirodalom és minta sem volt...sokat agyaltam rajta,ez volt számomra a hőskor.
Előzmény: Camea (897)
Camea Creative Commons License 2007.07.04 0 0 901

.. aranyosak! :o) Én madárkában készítettem  hasonlót! :o)

Hjaaaa.... és az első kiskakasunk lába is illllyen volt, mert ha beleugrott a kútba, így összetudott rogyni, nem kellett óriásira csinálni a kutat, kemencét, méhkast.. :o))

Előzmény: ktimó (900)
ktimó Creative Commons License 2007.07.04 0 0 900

Csináltam egyszer két babaát, amiknek zsinór volt a karja és a lába. Ennél vékonyabbat nem lehet :-) Könyöknél és térdnél csomót tettem rá. A kezük és a lábfejük (csizmájuk) rendesen ki van tömve. Olyan kis idétlenek, de a lányaim nagyon szeretik őket, jól lehet velük illusztrálni a "Lóg a lába, lóg a ..." mondókát. Ezeknek aztán tényleg lóg!

 

 

Kaoka Creative Commons License 2007.07.04 0 0 899
Én úgy szoktam a baba nyakát merevíteni, hogy hosszabbra hagyom a nyakrészét. Egy erösebb vászonnégyzetet kettéhajtok téglalappá és jó erősen felcsavarom. Ezt beledugom a nyakrészbe és utána a baba testébe. Tuti jó nyakmerevítő és biztonságos is.
Előzmény: Törölt nick (898)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 898
Nemááá!!! Olyan hihetetlen! Hisz olyan szívderítően lelkesen készültél/készültetek!! :( Nem írnád meg priviben akár, ha itt nem akarod, mi volt a gond?

Pamina, nem hülyeség amit írsz, csak a zsenília vége is szúr, ha kibújik a textil közül.. ugyanezen megfontolásból vetettem el a drótra tekert textilt is.. Legyen csak puha, nyeklős a baba, de a feje azért ne bukjon előre.. Lehet, ezt a sima erős kitömést próbálom majd.. :)
Előzmény: Camea (895)
Camea Creative Commons License 2007.07.04 0 0 897
... hja és láttam már olyant, hogy drótra tekergetik fel a tömőanyagot, és az adja a baba testét, kezét, lábát, nyakát... de én még olyant nem csináltam...
Előzmény: Törölt nick (892)
Pamina Creative Commons License 2007.07.04 0 0 896
Egyáltalán nem értek hozzá, és lehet, hogy hülyeséget írok, ez előrebocsájtom :) , de merevítésnek nem lehetne zseníliadrótot betenni? Az nagyon jól hajlítható, és bababarátabb, mintha csak sima drótot tennél bele. (bocs, ha nagy butaság :P )
Előzmény: Törölt nick (892)
Camea Creative Commons License 2007.07.04 0 0 895

Nem mentünk el az országosra.... áh, hagyjuk, nem idevaló téma....  Megmondtam a kiscsaládomnak, ha még egyszer közösségi munkára adom a fejem, akkor kalapácsot elő, és bummmmmm, verjék be! :o))))

 

Simán merevítheted, persze, kis farúddal akár, de ha elég keményre tömöd, akkor is simán megtartja az apró kis tündérfejecskét. :o))

 

Enyémek még tudom, hogy nem légiesek.... szeretek többfélét kipróbálni, aztán majd meglátom melyik lesz az igazi.... és igaziból a meglévő anyagtól is függ, hogy milyen szabásmintát készítek... Ezek a kis nyurga tündérek... háááát nemtom még milyen anyagból kellene... még nem látom bele. :o))

Előzmény: Törölt nick (891)
Pamina Creative Commons License 2007.07.04 0 0 894
Írok mindjárt. Aug. közepén lesz az ünnepség, valószínűleg 17-én.
Előzmény: tallina (883)
Pamina Creative Commons License 2007.07.04 0 0 893
Nagyon édes, még én is elfogadnám :D

Bár tudnék olyanokat varrni, mint Ti, annyira ügyesek vagytok!
Előzmény: Camea (879)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 892
Viszont a nyakuk tök vastag.. szépek a színek, meg a kivitelezés, de valahogy nem elég légiesek. (persze kritizálni könnyebb, mint utána csinálni..) Camea, Te gondolkoztál már Lonka vékonyka nyakán?? Annyira lehetetlen kitömni, hogy stabilan megtartsa a fejet. Mivel én gyerekeknek csinálnám, a belső merevítés nem nagyon jöhet szóba.. .vagy igen? :o
Előzmény: kustraerika (888)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 891
Camea!! :-DDD Épp tegnap akartam újságolni, hogy az én lányom is megszólalt!! Az első szó: ko-kka!! :-)) (számíthatok majd nála a mértan jelesre??! :D)

MIvan?? ABBAHAGYTAD a bábozást??!! Hogyan, mikor? És a gyerekeid?!! Amúgy mi lett a versenyből? Hülyeegyszemélyeszsűri? :P

Ktimó! Tündérek a lánykák! Aki Annát kisfiúnak nézi, elég vaksi lehet! Mégha nem is hosszú a haja, nagyon kis nőies a pofikája! :-)

Én a hónap szabásmintája ügyben inkább a közfelkiáltásra szavazok, menet közben úgyis mutogatunk linkeket, ha valaki talál olyasmit, amit ő biztosan szívesen megvarrna, felvetheti a többieknek is. Abból meg sértődés nem lesz, ha esetleg mások nem mozdulna rá a témára, ugye? :)
Előzmény: Camea (887)
ktimó Creative Commons License 2007.07.04 0 0 890
Szia! Az enyémek is 16 hónaposak! Akkor már hárman vagyunk ugyanolyan korú babákkal!!!
Előzmény: kustraerika (884)
Camea Creative Commons License 2007.07.04 0 0 889

ÓÓÓóó, a manópárt "ismerem"...már láttam őket valahol. :o)

 

Előzmény: kustraerika (888)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.03 0 0 888

 

Őket egy babakiállításon fényképeztem.Igazán vékonykák voltak :)

Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 887

Bábot már varrtam királyfit.... nincs kép. Amikor abbahagytam a bábozást, az összes bábos képet kitöröltem.... a bábokat pedig elajándékoztam. Emléke se maradjon! :o)

Az én kislányom kockamániás volt.... éjjel egy órakor állt a kiságyban (rendszeresen) és a kiságyat rázva kiabálta, hogy "aja ko-ko!", és aja (anya) vonult éjjel 1 órakor ko (kockázni). :o)))) Mértanból csupa ötös is a lyány! :o)))

Előzmény: kustraerika (885)
Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 886
Gyönyörűek a BABÁID! Gratulálok!:o) ♥♥♥♥♥
Előzmény: ktimó (881)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.03 0 0 885
Hihihihi!!!Az én lányom is rózsaszín nájloncsipkében szeret fára mászni.Viszi fel a dínóit is.És akkor ő a királylány :)) Tényleg!Egyszer varrjunk királyfit is!
Előzmény: Camea (878)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.03 0 0 884

Én is örülök,hogy megint van (késő esténként) egy kis időm :)

Nekem annyi projektem van mindig,hogy már nem is tudom,melyik volt a halacskás...Így nagyobb az esélye,hogy egyet-kettőt végig is viszek :))

Az én kisebbik lányom 16 hós.A nagy 4 éves,de nem érdekli a baba,inkább dínós-szörnyes a szentem.A kicsi már mondja,hogy baba,úgyhogy ideje alkotni!!!

A haj-dolgot már értem,köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (869)
tallina Creative Commons License 2007.07.03 0 0 883

Pamina,

jó a kezdeményezésetek, támogatom. Én sajnos nem tudtam szoptatni a lányaimat csak 2 hónapig, ezt már akkor is nagyon sajnáltam. Szívesen küldök én is egy babát, ha elküldöd a címedet, de csak augusztus közepére tudom ígérni, de írd meg pontosan, mi  a legvégső határidő.

Lányok, a mostani szabásminta lapján augusztus 1-ig varrjuk a babát?

Előzmény: Pamina (809)
Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 882

Szerintem mindenki "stoppoljon le" egy hónapot, amikor ő adja közre a közös szabásmintát! Mh?

Előzmény: ktimó (880)
ktimó Creative Commons License 2007.07.03 0 0 881

Íme a babás kislányom. Mindkét kézben 1-1 baba (nem sk, de azokat is szereti :-) ), a motor kormányát minek fogni?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

És a nembabás az igazságosság kedvéért (az ikres szülők mániája, az enyém is :-( ) Ma délutániak a képek.

 

 

ktimó Creative Commons License 2007.07.03 0 0 880

Igen, most "tündéri". Nagyon jó. És a baba is nagyon jó lett, tényleg közelít a tündérhez.

 

Szerintem is jó lesz decemberben angyalkát varrni. Aztán, ha van rá igény, lehetne állatfigura is (maci?? Évekkel ezelőtt megvettem a műszörmét, de nem mertem még nekifogni), vagy báb. Tényleg, hogyan döntjük el a következő havi feladványt? Mindenki javasol valamit és közfelkiáltással?

Előzmény: Camea (878)
Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 879

Pamina! Ők mennek! :o)

Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 878

Köszi! :o) Pedig változott... észrevetted? Előtte olyan country-s volt... most meg.... :o))) nem az! :o)

 

A decemberi hónapot várom..... az angyalkásssssat! Akkor karácsonyi angyalkákat fogunk... gondolom... remélem... :o))))

 

Kislányodból lesz úszó, kajakos.... stb. Ezeken mi is végigmentünk... én szép lányom is hosszú szőke loknikkal, tetőtől talpig rózsaszín fordokban trónolt a fa tetején... aztán baba semmi! :o) Ha haszontalan volt, akkor mindig azzal ijesztgettük, hogy veszünk neki Barbi babát, ha nem viselkedik rendesen! :o))))

Előzmény: ktimó (877)
ktimó Creative Commons License 2007.07.03 0 0 877

Sziasztok! Nagyon szépek a kész babák és egyéb figurák. Camea! Az oldalad még mindig lenyűgöz. Nagyon ügyes vagy. A kiírást is jó, hogy feltetted, hátha így többen csatlakoznak. Én is gondoltam rá, hogy össze kellene majd gyűjteni a kész képeket valahová. A te oldaladon tökéletes lesz.

 

IO! Örülök, hogy babázik a lányod. Nekem még mindig csak az egyik babás (Anna), de ő nagyon. Mindig kell 1-2 babának lenni a kezében. Érdekes, hogy külsőre pedig ő kifejezetten fiús, az utcán általában kisfiúnak gondolják. Emese viszont igazi kiscsaj, loknis haj, kerek pofi stb. De őt teljesen hidegen hagyják a babák. Mi lesz ebből? :-)

 

Most nincs időm megnézni a linkeket, talán majd este, ha csend lesz.

Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 876
... húúúúúúúú, nekem így melós... én egy estés babákat szeretek csak varrni. MIndennek csak úgy szeretek nekiállni, ha egy fenékkel elkészíthető! :o))) Hja végülis olyan kis fáradt rózsaszín lett, de a barackos meg nem jönne be, mert én hideg színeket szeretek használni.... amúgy se kell, hogy olyan legyen mint az "igazi". :o)))
Előzmény: Törölt nick (875)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 875
Nyakig a melóval, mi? :D Frappánsan megoldottad a széthúzást.. :)

A fehér-bordó összemosással az a gond, hogy afféle forrázott bőrszín (lilás-rózsa) lesz belőle.. Akkor már inkább egy piros+ egy narancs pólóval mosnám össze valami barackos szín elérése érdekében.. :-) A tündérekhez nekem is köllene már testszínű anyagot szereznem.. :(
(Hiába, csak el kéne menni Katafa festős tanfolyamára.)

A vékony kezekre- lábakra azt találtam ki, hogy azt bizony kézzel kell varrni. Megcsinálod a sablont kartonból 2x, az anyagra sztem valami vékony közbélést is fel kell vasalni, hogy ne feslődjön el a bevágásoknál, és mintha applikációt varrnál, a kar oldalait a karton köré férceled, levasalod. A kettőt összefektetve apró rejtett öltésekkel összevarrod, majd kiráncigálod belőle a kartont és utána tömöd. Persze a tömést is szakaszosan kell csinálni, különben nem lesz szép, de amúgy is csak a kézfejnél fontos, hogy a stabilitást adó sablon bent legyen, a kart már lehet a vasalási vonalak mellett is varrni. (Ezt persze még ki kell próbálnom, lehet, hogy csak elméletben hangzik ilyen jól.)

Most viszont én is rohahok, hoyg a házimunkával is haladjak egy kicsit, mielőtt újra felébred a gyermek...
Előzmény: Camea (870)
Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 874
... örülök :o)), az én babáim már azért kezdenek "nyúlani"... de azon filóztam, ha ollllllyan kis vékonykára varrom kezecskéjét, lábacskáját, hogyan fogom kifordítani?... nehéz meló lesz.... persze megpróbálhatnám rugalmas anyagból. Hja, én nem rugalmas anyagból készítem a testeket, hanem anginból. Ez bevált. Sőőőőt, tegnap összemostam egy darab angint a bordó ruhámmal... dirrrrrrekt, így olyan kicsit rózsaszínes lett. Persze én foltoskára vágyom, abból szerintem vagányabb lenne a baba. :o))))
Előzmény: Törölt nick (872)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 873
tehet=teher (természetesen.. ) :-)
Előzmény: Törölt nick (872)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 872
:-P Jóvanna! Egyszerre túl sokat gondolkoztam.. persze, 50 g-ost akartam kérdezni..

Inkább örülj, hogy együtt Lonkázhatunk.. könnyebben kitaláljuk majd a know-how-ját.. :-)
A spanyol oldalakon van néhány keresztszemes ezekkel a grafikákkal, ha beleakadok, érdekel? (Bár azt a honlapodon nem bizti, hogy fel tudod használni..)

Amúgy én nem is pont ilyent szeretnék.. azt találtam ki, hogy sudár virágtündéreket kellene gyártani - itt régebben valaki feltett egy kedves kis fotót; a kisfiának varrt Pöttöm Pannát tatyóvá csomagolható virágházzal.. Na, olyasmi szütyőket szeretnék hozzá készíteni: lila tündérnek harangvirágosat, fehér-sárga tündérnek margarétásat stb..
(Persze attól tartok, ez kissé meghaladja a jelen kvalitásaimat, de tehet alatt nő a pálma.. :-))
Előzmény: Camea (871)
Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 871

... hja 50 dekás fonalgombolyag? ... noh, aztán honnét van neked ollllyan? ... mert a gombolyagok 5 dekásak, de ez titkos ááááám! :o))))

Nemtom egyébként, maradék fonalakból dolgozom. :o)

Előzmény: Törölt nick (869)
Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 870

Ne izééééjjjjééééé...a  LONKA AZ ÉN ÁLMOM! :o))) Az oldalamon a rajzok is annak hatására kerültek oda, mivel Lonkát keveset találni a neten. Nem, dehogy az én munkám.... Vadászom itt-ott, ha van egy kis szabadidőm itt a cégnél. Otthon nem nagyon szeretek net előtt ülni.

 

Ok, a kiírást pontosítom, de azt tényleg már csak otthon, mert nyakig vagyok melóval!

 

Nos, igen, mindig az arcoknál akadok el... még nagyon sokat kell megfestenem, hogy ráérezzek, de rajta vagyok a témán! :o)) Pl. a tegnapi se ilyen akart lenni, hanem olyan kis mosolygós, kicsike pontszemű, mint a lapomon a rajzok, aztán addig addig maceráltam a pontokat, hogy illllyen nagy csillagszeme lett.

 

Előzmény: Törölt nick (865)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 869
Camea, aranyos az új babád is, ennek igazán tündéri countrysra sikerült festened az arcát.
Az előző királylánynak szerintem egy kicsit "túlzsúfolt" az arca.. :) Egy 50 dekás fonalgombolyag hány babára elég?

El szerettem volna mesélni még, hogy jártam a saját gyermekemmel. Mutatom neki a rongybubát, azzal a lendülettel löki is félre.. Hát, kicsit elszontyolodtam- mi ez, ha nem lesújtó kritika? :-) Mondjuk akkor eléggé nyűgös is volt a drága. Felültettem a babát a polcra. Másnap peluscsre közben megy a nagy nyüzsgés, majd' lebukfencezik a pelenkázóasztalról, ilyenkor csak az segít, ha gyorsan lekötöm a figyelmét valamivel. Megpróbáltam újra a babát. Nézegeti, piszkálja a haját, mosolyog rá... majd nagy határozottan (mondhatni parancsolón), mutatja a műanyag babáját, hogy neki az kell. Püff. Hát odaadtam. A rongyit sem dobta el, nézi egyiket, másikat, hasonlítgatja a kettőt, végül félredobta a műanyagot és a ronggyal játszott tovább.. :-D
(Persze később mindkettővel, nem látni, hogy különbséget tenne köztük, átöltözteti öket egymás ruháiba stb..) Ktimó! ebből látszik, hogy az én lyányom is fejlődőképes babázás terén! :))

Kustraerika! Örülök, hogy újra köztünk! :) Lett valami a halacskás projectből? :)
A baba haját kb. úgy képzeld, mint egy két oldalán beirdalt szalonnaszeletet. Egy hosszú csíkot mindkét oldalán majdnem a közepéig be kell tépni-hasogatni, majd félbehajtod és a közepén egészben maradt sávot összeférceled, és a fej méretének megfelelő nagyságúra húzod. Rögzíted a varrást, és a fej varrásvonalába varrod ezt az ép szakaszt. Tehát gyakorlatilag egy duplasoros hajad lesz, csak mivel összeráncolod, sokkal sűrűbbnek néz ki. Remélem érthető, de ha nem, még biztosan készítek ilyen hajat is, majd fényképezek közben.. :)

Évi36! Kíváncsian várjuk a babafotókat! :-) (Biztosan fáziskésésben vagyok.. ez vmi varrótábor volt?)
Előzmény: Camea (864)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.03 0 0 868
akkor előszedem újra otthon és felteszem. További jó napot mindenkinek:))
Előzmény: Törölt nick (866)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 867
Méhike, bocs, hogy összekevertelek Metyivel, a #824-es hsz-ban természetesen Rád gondoltam! :-)

Előzmény: Törölt nick (824)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 866
Igen, arra! :-)
Előzmény: N.Lonci (847)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 865
Wow! Ti aztán tudtok szervezni!! :-) Jók a szabályok, bár nekem kicsit gyors a havi egy baba, így vélhetőleg néhányat kihagyok majd.. Ezek szerint nekem is újra kell nyomtatnom a szabásmintát, mert ami tén készítettem, bő 10 cm-rel nagyobb lett.

Camea, esetleg az oldaladon nem foglalnád össze a szabályokat? (Mindenki a saját elképzelése alapján készíti a babáját a közös szabásmintáról, csak a határidő lejárta után mutatjuk meg egyszerre őket, a honlapodon is megjelenik, - kellene egy dátum is, pl. köv. hó ötödike?, havonta új szabásminta/feladat.. nem is tudom, van még valami? )

Kár, hogy széthúzta lapot.. nem lehet, hogy a beszúrt grafika túl nagy neki? Esetleg ha kicsinyítenéd, vagy kicserélnéd egy jobban kicsinyíthatőre? Ezeket a rajzokat Te készíted? Hihetetlenül bájosak! A másik, ami nagyon megfogott, a barátnőd oldalán talált link: Lonka
Valahogy ezt is meg kellene varrni, de még agyalok a mikéntjén.. :)
Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 864

Bocsi, Ildu-t akartam írni... csak még korán volt...

 

 

Tegnap nagy szél volt, mondhatni vihar készülődött, és a fiúk előbb hazajöttek a horgászatból, így aztán szegény lyány ruha nélkül maradt.

 

 

Megtaláltam az én régi békámat is. Ott ült a szekrény tetején, és nem vettem eddig észre... akkor lefotóztam, közben kiderült, hogy az oldalamon is ott volt.... szóóóóóóóval elbénáztam a dolgot kicsit, de azéééé' megvan! :o)))

 

Előzmény: Camea (863)
Camea Creative Commons License 2007.07.03 0 0 863

Szia ildiku!

Nagyon jók a figuráid! :o) Rendkívül hangulatosak! :o) Hobbifilcet használsz általában? Azok vannak ilyen szép színekben, azért gondolom. Mekkora a papagályod?

Előzmény: ildu (858)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.03 0 0 862
Nagyon jók.Köszi, hogy feltetted
Előzmény: evanet (861)
evanet Creative Commons License 2007.07.02 0 0 861

Szép estét kivánok mindenkinek.

Olvaslak mindennap benneteket, és csodálom a munkáitokat.

Szeretnék veletek egy linket megosztani. 

http://picasaweb.google.es/lorenitafrequent 

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.02 0 0 860
Szerintem sem kell nagyobb, csatlakozom a többiekhez , amint tudok. Mintát én is fogok küldeni. Szerintem a szeptemberibe be lehetne venni , de addig még a fotót elküldöm. Persze, ha gondoljátok.
Előzmény: ktimó (851)
ildu Creative Commons License 2007.07.02 0 0 859
Ez a baba tavaly készült aug.20-i rendezvényen.Paraszt-baba,nem varrva van a teste,hanem kötözve,és lába sincs.A ruhája itthon varrógéppel átvarrtam,mert ott csak fércelni sikerült.(Sorban álltak a "megrendelők",nem győztem készíteni  ezeket a bubákat)
ildu Creative Commons License 2007.07.02 0 0 858
No,most szabad a nagy gép,lányom nyaral,így most fel tudom tenni a saját készítésű figurák képeit.Sajna,ez csak töredék,ennél több készült,de még régebben,míg a lányom,meg az öcsém lányai kicsik voltak (és méd digi fotómasináról nem is hallottunk)
tulipánoslány Creative Commons License 2007.07.02 0 0 857

Sziasztok! Nagyon boszorkányos, amilyen ügyesek Ti vagytok! Csodaszépek a babáitok, csak bámulok. Hurrá, hogy van ez az oldal és Ti babázósok :):):)

 

Eszembe jutott pár napja, 1 ötlet: én szétnyitott műanyag "bugyi"irattasakra alkoholos filccel szoktam átrajzolni monitorról ha sürgős a minta. Pontos képet ad,és akkorára nagyítom, amire épp kell.

Előzmény: Törölt nick (812)
36évi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 856
Szasztok!
Megjöttem a táborból, visszaolvastam, és most beszélek, uff.
Szóval kettő baba született a kezem alatt, mindkettő olyan 905-os állapotban jött haza, estefelé meg holnap estefelé befejezem. be kell valljam, hogy nagyon élveztem, pedig előre tisztáztuk, hogy nem vagyok babás. :)))

Az egyik egy country angyalka, írtó helyes, kicsit takarítónős beütéssel, ugyanis van egy fejkendője, ami elől van megkötve.
A másik egy néni, hosszú vékony lábakkal, karokkal, decens ruhácskában, kalappal. Ő nagy kevenc, de sajnos ő is még varrandó, a kalap és a haj egy része hiányzik.

Amint megvan, felteszem.

És amúgy lehidaltam Camea barátnőjétől. Elismerésem ismeretlenül is.
Camea Creative Commons License 2007.07.02 0 0 855

Kitettem az oldalamra a közös babavarrást! http://www.gportal.hu/portal/clothdoll/

Bal oldalon van az Aktuális alatt... kicsit ugyan szétnyomja a bal oldalamat, de azéééé' ott van. :o)) Ha meglesznek a babák, azokat is felteszem együtt... persze ha a becses tulaj hozzájárul! :o)))))

Camea Creative Commons License 2007.07.02 0 0 854

Ok. Szeretem az ilyen feje-teste egybe babákat, egyszerűek, olyan kis "egyestések"... akkor Ő a júliusi! :o)) Szerintem elég az A/4.

.... akkkkoooo' én ma nekiállok, mert a fijúk a ma is (a bányában dolgoznak).... hoooorgásznak! Ilyenkor szabad az egész estém! :o)))

Előzmény: ktimó (851)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.02 0 0 853
ktimó!
Ez így tökéletes. Nem kell. hogy nagyobb legyen. Majd még a többieket megvárjuk, mit szólnak. Eredetileg mekkora volt a mérete?
Előzmény: ktimó (851)
ktimó Creative Commons License 2007.07.02 0 0 852
Semmi gond, ha sikerült tényleg minden hónapban új témát indítani, tudsz akkor is csatlakozni.
Előzmény: N.Lonci (850)
ktimó Creative Commons License 2007.07.02 0 0 851

Legyen IO babája? Ennyire sikerült felnagyítanom, ha ezt A4-ben kinyomtatjuk kb. 18-19cm-es baba lesz. Nagyítsunk még rajta?

 

 

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.02 0 0 850
Bocsi, de nekem csak aug. végére menne! Most sok a munka, aztán meg a táborok és aug. 20. ra határidőm. Utána állok rendelkezésre!
Addig is mindenkinek jó babavarrást.
Előzmény: ktimó (849)
ktimó Creative Commons License 2007.07.02 0 0 849

Sziasztok! Én sem tudok várni szeptemberig, már nagyon kezdeném a babámat. Jó ötlet, hogy minden hónapban legyen egy téma, és a hónap utolsó napja lehetne a határidő. Hmm?

 

Most éppen jókor vagyunk, hónap eleje, kezdődhetne is az első menet.

Előzmény: Camea (845)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.02 0 0 848
Pamina!
A pici csomag útra kelt ma reggel.! További JÓ napot mindenkinek.
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.02 0 0 847
Arra a mini eperbabára gondolsz ami egy ici-pici táskában van?????????,,
Több mindennel foglalkozom és nem emlékszem rá, de lehet róla szó.
Előzmény: Törölt nick (811)
Camea Creative Commons License 2007.07.02 0 0 846
... hja, ennek az utolsó lyánynak is nagyon egyszerű és "jól működő" a szabásmintája. Fej, test egybeszabott, szépen csatlakozik a kéz... könnyű öltöztetni... Talomba teszem... :o))
Camea Creative Commons License 2007.07.02 0 0 845

Ott ááááám! :o)))

 

Szerintem azért havonta tegyünk fel új mintát vagy témát... és mindenki ott és abban csatlakozik, ami jó neki (időben, mintában... stb.). mh? Mer' én meg nem bíííírok szeptemberig várni! :o)))) Naaaaaaaaa? És naaaagy színes betűkkel legyen kiírva a hónap, hogy lássuk is, hogy----tól ----ig. :o))

 

Széépséges új hetet kívnok Nektek! :o)

Előzmény: ildu (841)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.02 0 0 844
Benne lennék én is, de csak úgy, ha a legkorábbi határidő szeptember közepe lenne, mert addig teljesen el vagyok havazva. Nyaralásom , csak a tábor, annyi a munka.
Tudtok rám várni?
Előzmény: ktimó (835)
tallina Creative Commons License 2007.07.02 0 0 843
Camea! Ez a tündérke is nagyon aranyos!
Előzmény: Camea (838)
tallina Creative Commons License 2007.07.02 0 0 842
Szerintem is jó IOkaste mintája, de kérlek benneteket, ne legyen túl rövid a határidő! Én max. augusztus közepén tudnék csak varrni (a sok munka után kicsit nyaralunk), de nem szeretnék kimaradni a közös babavarrásból :-)
Előzmény: Némakertész:) (840)
ildu Creative Commons License 2007.07.01 0 0 841
Somogyváron voltál?Elugorhattál volna a szomszédba,Svámosra is mihozzánk!
Előzmény: Camea (829)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.01 0 0 840
teljesen jó, akkor IO szabásmintája? vagy van valakinek más?

kaoka, nem kell engedély, mindenki egyenlő, nincs, aki engedélyezzen, szóval, persze, hogy gyere, ha van kedved..:D
Előzmény: ktimó (835)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 839
Demokratikusak vagyunk, nem kell senkitől engedélyt kérned.. :-))

De jó, hogy így belendült mindenki! Ktimó szabályzatával én is egyetértek- talán a méretet tényleg jó lenne meghatározni. AZ "üres" szabásminta valóban kismillió lehetőséget rejt.. :-)

(Bocs, hnap reagálok a többi hszra is, most csak gyors bekukkra futotta..)
Előzmény: Kaoka (836)
Camea Creative Commons License 2007.07.01 0 0 838

A fiúk ma horgászni mentek.... én meg loptam a napot::::

:o))

 

 

 

Akkor azonos szabásminta? Hjóóóó! Méretet is szabunk meg... hogy effffoma nagy legyen? :o)))

kustraerika Creative Commons License 2007.07.01 0 0 837
Ez is tetszik!
Előzmény: ktimó (835)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.01 0 0 836
ktimó!
Én benne vagyok, bár nem kaptam engedélyt a részvételhez.-:)))))
Előzmény: ktimó (835)
ktimó Creative Commons License 2007.07.01 0 0 835

Hát, ha lehetek én, aki javaslatot tesz, szerintem kezdjük az azonos szabásmintával. Ez könnyebben megoldhatónak tűnik, talán nem megy el senkinek a kedve félúton :-) Utána persze csináljuk meg a téma szerintit is, az is nagyon izgalmas feladat!

 

Véleményem szerint egy nagyon alap szabásmintát válasszunk, kép, méret és minden nélkül, hogy az akaratlanul se befolyásoljon senkit. Olyan, mint például az a minta, amit IOkaste tett fel (vagy éppen az :-)) Határidőt mindenképpen meg kellene beszélni, és mindenki csak aznap tenné fel a baba képét. Megoldható ez szerintetek?

Előzmény: Némakertész:) (832)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.01 0 0 834
Na most mégegyszer,légyszíves:hogy is van ez a haj-téma?Próbálom vizualizálni,de az én fonalhajhoz szokott agyam nem áll rá...
Előzmény: Törölt nick (801)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.01 0 0 833
Ez a valamik egy témára nekem is tetszik!
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.01 0 0 832
akkor javaslom, hogy találjuk ki, hogyan is lesz ez a dolog.... ha jól látom, 2 lehetőség van, az egy szabásmintát többen varrunk, meg az egy témára babák....
azt gondolom, hogy akár lehetne mind a kettőt is, csak talán ne egyszerre. szóval valaki válassza ki, hogy melyikkel kezdjük, aztán jól írja ide, aki benne lenne, aztán meg hajrá! :D (bár én jól elutazom kedden, de azért figyelek ám, csak esetleg majd rám tovább kell várni :( )

így jó lesz?
Kaoka Creative Commons License 2007.07.01 0 0 831
Szép napot mindenkinek!
Nagyon édesek a babzikátok, amiket varrtatok. Ha lehet Én is beneveznék a babavarrásba.
Pamina Creative Commons License 2007.07.01 0 0 830
Ó, ezek nagyon édesek :)
Előzmény: N.Lonci (828)
Camea Creative Commons License 2007.07.01 0 0 829

Huhúúú... babát varrunk közössssssssen?! :o))) De jóóó! Erre már gondoltam én is, csak nem úgy, hogy szabásminta szerint egyformát... hanem mondjuk valami témát... úgy mint az orosz lapokon van. Nem is tudok szabásmina alapján varrni. Én is kiolvastam mindenféle kreatív újságos oldalt, spanyolt, japánt, koreait, oroszt... stb. iszonyú mennyiséget ki is nyomtattam, de most már egyszerűen csömöröm van tőle. De azt megtanultam, hogy vannak rém egyszerű babák, pl. amilyeneket én is varrok... tehát felskiccelem és vágom. Amikor még elkezdtem, naná, hogy a legbonyolultabbal...de az annyira olyan normális babaforma lett, hogy nem volt benn semmi kölönleges...

 

IOkaste!

Igen, megvan ez a balerina is. Tetszik is.... végül is majdnem formázza, amilyent majd szeretnék.... olyan tündérhercegnőket szeretnék, mint a honlapomon a rajzolt figurák... szóval semmi tüllszoknyácska... aztán persze, ki tudja mi lesz a végén... :o) Még múltkori 2 babát kellett felöltöztetnem, és ma már felskiccelem a hercegnőcske formáját... ha sikerül... és ha hagynak. :o))

 

Elmondom hááát mindenkinek: tegnap voltunk családilag egy Vass Albert esten, Usztics Mátyás és 2 fiatal színésznő és még egy színész előadásában. (most nevek one, mert még korán van.)... utána pedig éjfélig Kormorán koncert.... nagyon nagy buli volt az egész este.... :o))))) (hja előtte pedig a Balcsin, így aztán főzés, mosás...házi munka mára... babázni nem tudom, hogy lesz-e időm, de igyexxxxxxem! :o)))

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.06.30 0 0 828
Pamina!
Csináltam néhány elég gyenge fotót, hogy miket tudok küldeni, de lesz még benne néhány filc állatka is.Azokról nincs fotó, Bocs. Hétfőn feldobom postára. Nem lesz azért nagy csomi, de annál nagypbb szeretettel küldöm
További jó napot
Előzmény: Pamina (805)
tallina Creative Commons License 2007.06.30 0 0 827
Én is szívesen beszállok a baba-projektbe, csak egyezzünk meg, milyet varrunk :-)Érdekes lesz látni, hogy ki mit alkot ugyanabból. Remélem, nem lesz időhöz kötve, mert csak augusztusban tudok varrni újra, addig lakásfelújítok, nyaralok meg koszorúslány-ruhát varrok a kislányomnak (remélem, meg tudom csinálni 3 nap alatt!).
Előzmény: Törölt nick (824)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.30 0 0 826
a monitoros megoldás miatt engem ki szoktak nevetni itthon.... én a laptopomra szoktam lapulni, amikor át kell rajzolni valamit....
hát.... persze, nem annyira profi, de azért szerintem lehet nagyon pontosan is rajzolni vele, ha már belejön az ember...:D

akkor most milyen babát is varrunk?
Előzmény: Törölt nick (824)
ktimó Creative Commons License 2007.06.30 0 0 825

Szia! Persze, hogy nem haragszom, ezeken a spanyol oldalakon rengeteg jó dolog van. Aki nem ismeri a működését: jobb oldalon vannak további belinkelt galériák, a névre kattintva mindig újabb és újabb galériák jönnek elő. A végtelenségig lehet kutakodni. Én már órákat töltöttem a nézegetésükkel, ezért nem haladok a varrással :-(((

 

Én is benne lennék abban, hogy varrjuk meg IO babáját. Sajnos nekem lehet, hogy kettőt is kell csinálnom, a lányaim mindig ugyanazzal akarnak újabban játszani :-) Valóban nagyon érdekes lenne egymás mellé tenni a kész darabokat.

 

Camea, Tallina! Nagyon szépek a babák. Én is úgy varrnék már végre babákat, csak lennék kész a quiltemmel végre!!!!

Előzmény: Törölt nick (820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 824
Ezek a babák egyszerűbbek, mint az állatkák. Nem kell hozzá túl nagy precízség sem, Ha egy kicsit csálé, még jól is áll neki.. :)

Matricás szemű bohócot én is csináltam anno, kb. 8-as koromban, de én egyszerűen a közepét átöltöttem cérnával, mikor többedszerre is leesett- az lett a fényreflex a pupillájában.. :D

A ballerinát pedig meg lehet csinálni narancsban is, mint narancstündér.. :-)
(Esetleg lehetne az is a közös project... a többieknek nem lenne kedve beszállni?) :)

Metyi, azért ez a pauszos megoldás nem olyan tuti ám, csak ilyen elnagyolt dolgokhoz jó, amihez nem baj, ha kicsit nagyobb vagy kisebb valami, és nem kell pontosan passzoljanak egymáshoz a részek. Nem elég nagy a monitoron a fénykontraszt, hogy megfelelően átvilágítson a papíron. Csak mi még nme bírtunk beruházni egy új nyomtatóra a régi bekrepált helyett, s ha nincs türelmem átbaktatni a szüleimhez, hallgatni Apum panaszkodását, hogy megint kifogyasztom az összes tintáját, akkor ezt a módszert használom.. Méghogy Te nem vagy kreatív? Aki ilyen táskát művel? :)

Most futok, mert felháborodott reklamálásokat hallok a kiságy felől.. :D

Szép hétvégét mindenkinek!! (Készül a kötényke.. :))
Előzmény: Némakertész:) (823)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.30 0 0 823
jól van, akár játszhatunk ilyet is:D ez vicces lenne, a többiek is megcsinálják? és akkor lesz egy csomó unokatestvér babánk...:D
ami miatt nagyon aggófom, én babát még sosem varrtam, csak állatkákat...
vagyi nem is igaz.. varrtam 10 évesen egy bohócot, de elég szörnyű lett szegény (rajzoltam neki papírszemet, metricás papírra....) gondolhatjátok, jó sokat kellett csináőlni, mert mindig elhagyta valamelyiket...:(

ezt a babát én is leszedtem, talán még a mintája is megvolt, bár ebben nem vagyok biztos (az én lelkem egy kicsit se rózsaszínű)...
Előzmény: Törölt nick (821)
Pamina Creative Commons License 2007.06.30 0 0 822
Ó, az ilyen linkekért érdemes előfizetni a netre ;)
Előzmény: Törölt nick (820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 821
Camea! Ez pl. ballerina is , rózsaszín is, mégis countrynak mondja magát... :-)
Azért ebben a műfajban is elég nagy a mozgástér.. :-)

Némakertész! Tök poén lenne, ha Te is megvarrnád a rongybubát... mindig is érdekelt, hogy egy azonos témát ki hogyan interpretál.. :)
Előzmény: Camea (819)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 820
Ktimó, ha nem haragszol ide is felteszem a kincsesbánya linkjét, amire rábukkantál... Hátha nem olvassa mindenki az összes varrós topicot.. :) Sok játék
Camea Creative Commons License 2007.06.30 0 0 819

Szia Tallina!

Én is szívesen olvastam a tanító néniről szóló OFF-ot, igazán jó ilyenről hallani. :o)

Nem, ezek a babák már nem akartak country-sok lenni... feladtam. Soha nem lett olyan igazán country-s egyik se, így hát nem erőlködöm. A rózsaszínű lelkemhez rózsaszínű baba illik.... és királylány és tündérlány baba. (... mert, azt szokta mondani a párom, ha kicsit-sokat hülyeséget beszélek, hogy "Királylány! Ébredj fel!" :o)))) Cipőt pl. nem tudok varrni, bár azt hiszem csak kétszer próbáltam, odafestem, vagy egybeszabom, aztán kész. :o)

Előzmény: tallina (817)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.29 0 0 818
végre egy rendes tanító néni, akit meg lehet dicsérni, bocs hogy OFF, de ilyet olyan ritkán lehet hallani, zene füleimnek:D nagyon jó neki, hogy ilyen szülők is vannak a környezetében, akik ennyit törődnek vele, meg, hogy személyes legyen az ajándéka :D ON
Előzmény: tallina (817)
tallina Creative Commons License 2007.06.29 0 0 817

A tanító néni nagyon örült a babáknak - mondjuk meg is érdemelte, mert igazi pedagógus módjára rengeteget törődött a kölykökkel. Meg is látszik az osztályon még negyedikben is 13 kitűnő lett a 27 fős osztályból :) A gyerekek meg okosak, szeretikm egymást és ragyogó az osztályközösség - még a szülőket is remekül összehozta. (Bocs ezért a hosszú nem ide tartozó szövegért, de muszáj volt a tanító nénit megdicsérni!)

 

A babák haja bukléfonalból van (kötőfonal, 30 % gyapjú, kb.), én mindig varrni szoktam, nem szeretem a ragasztást, az olyan snassz szerintem. Az orrát hímeztem (mondjuk az elég ronda lett, nem tudok szépen hímezni ), a szeme meg kásagyöngy. Minta után varrtam a testét, a ruháját már nem, az rém egyszerű, de majd lerajzolom. Mintát teszek fel, remélem, megtalálom a folyamatban lévő lakásfelújításunk miatt. A cipőt próbálgatással készítettem,a kész babatalpat rajzoltam körbe, elég jól sikerült. A baba kb. 30 cm.

 

Camea, ez a rózsaszín babád nagyon szép, olyan fél-contry :-) Countrysabb lenne, a kisebb szemekkel, hosszabb orral - de lehet, hogy az már nem lenne igazán a "rózsaszín lelkedből" születő. Ez a kis pöttyös ruhával olyan romantikus lett, nagyon cuki :-))

A barátnőd gyönyörű, profi babákat készít, jó neki, hogy a hobbija a munkája is!

 

IOkaste, mi lenne, ha varrnál egy élénkebb színű kistáskát ennek az ölelgetnivaló kis babucinak? vagy egy pár virágot a ruhájára, ha nem akarod, hogy ilyen pasztellszínű legyen. De szerintem így is nagyon aranyos :-)

babafejek
Előzmény: Törölt nick (802)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 816
Igen, erre az oldalra már a tiedről korábban is eljutottam. Nagyon szépen, aprólékosan dolgozik a barátnőd, de a fotókon látszik is, hogy minőségi anyagokat is használ.. Gondolom varrónő, és hozzájut olyan textilekhez, amiket nagykerben lehet csak kapni.. (Vagy nagyon jó a forrása...) Őt esetleg nem lehetne körbeudvarolni, hogy közreadja az alap szabásmintáját? Merthogy a fejet már kiügyeskedjük valahogy, de az arányos testet hozzá...
Amúgy nem kell szerénykedned, a te babáid is szépek, ahogy ő a Waldorf műfajban, Te a primitive dolls műfajban vagy jó.. :-)
(Jah, és sztem ne írd még le a lányod.. ha vki nekem 16 éves koromban azt mondja, hogy harmincas fejjel babákat varrogatok majd, körberöhögöm.. :D)
Előzmény: Camea (815)
Camea Creative Commons License 2007.06.29 0 0 815

http://www.gportal.hu/portal/waldorfbaba/

 

Nah, és akkor illlllyen babákat mikor fogunk varrni? :o) Krisztina barátnőm stresszel velük állandóan, mármint azzal, hogy mindig egy még szépségesebbet készít... én meg csak kulloghatok utána... :o))))

A Babák címszó alatt kuksizzatok és csodálkozzatok! :o)))))

Camea Creative Commons License 2007.06.29 0 0 814

... fotót hátulról csak otthon tudok készíteni... most melózom. Varrom a haját, igen. Én is láttam, hogy ragasztópisztollyal rögzítenek sok mindent... . Most tanulom festeni az arcokat. Igaziból varrni szoktam (hímezni). Gombszemre szerintem ne vágyódj... vagy ki tudja. Nekem nem jöttek be, meg a műanyag szem-szemek se... valahogy olyan idegen volt nekem. De beszereztem egy jó csomót még régen, mindig kiszóródik meg összeszedegetem.... majd egyszer jó lesz valamire. Majd ha az unokám rongybabát készít, akkor rávarrja. A lányom már nem fog... :o))

Előzmény: Törölt nick (801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!