Keresés

Részletes keresés

fedra0 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1963

Értem,köszönöm

Előzmény: banyka (1951)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1962

Szia!

 

Nem, nem vészes! Biztosan lesz rosszabb is.

De engem Bózsik prof. rendesen felvilágosított mindenről, szemben Esztó doktornővel, hála tudod, kinek...

 

Üdv.: Ági

 

Ja, napoztam is...Ésszel persze.

 

Előzmény: Törölt nick (1960)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1961

KEDVES LENTÉSFENT!

 

AZ ALS NEM AUTOIMMUN BETEGSÉG! FEJEZZÉTEK MÁR BE EZT AZ ÁLTUDOMÁNYOS BAROMKODÁST!

AZ ALS-T EGY EZRED SZÁZALÉKBAN OKOZZA AUTOIMMUN FOLYAMAT!!!!

SZEGEDEN MEG SEM CSINÁLJÁK RÁ AZ AUTOIMMUN PANELES VÉRVIZSGÁLATOT, MERT ANNYIRA RITKA!

HONNÉT SZEDITEK EZT, HOGY AZ ALS AUTOIMMUN BETEGSÉG? HM, HONNÉT????????

KOMOLYAN MONDOM...

NEM AKARSZ LEDOKTORÁLNI?

TUDOD, SUSZTER MARADJON A KAPTAFÁNÁL...MINDENKI AHHOZ SZÓLJON HOZZÁ, AMIHEZ ÉRT IS!

 

KÖSZÖNETTEL:

ÁGI

Előzmény: Lentesfent (1947)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1960

SZEGEDIÁGI! TE HERXEZEL?

Előzmény: Törölt nick (1959)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1959

Hagyjuk a herxet! Olvasd el a lyme fórumon a herxet bogi777 név alatt, itt a fórumon csak anita herxezett reggeltől estig mert minden szart megevett, és ezt nem viccből momdom, bolondot csinált magából és ezért zárta le a blogját is.Kérdezd meg Bózsik dokit a herxről  lássuk mit mond, ne ijesszük el a kedves beteget a herxel mert az csak az első két napban jelentkezik, max egy kis hőemelkedés ami válasz hogy talán hat a gyógyszer,tovább nincs herx csak maga a betegség vagy a gyógyszer mellékhatás.

BOXERKUTYA neked mi a véleményed a herx-ről?

Előzmény: Lentesfent (1957)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1958

Kedves Úgyfélek! kezd el szedni  a gyógyszert és mielőbbi javulást kívánok neked...nem tudom hogy pesti vagy nem pesti vagy , a synlab laboratóriumnak van egy csomó székhelye vidéki városokban is , hátha közel esik valamelyik hozzád , én a helyedbe most megcsináltatnám ott is a tesztet, tudod én is több helyen voltam és mindenhol negativ lettem, de ebben az is közrejátszott hogy nem vártam elég időt a gyógyszerelés után, most kivárom a két hónapot vagy a két és fél hónapot ,mert nekem ezt tanácsolták.üdv és jobb lenne a lyme fórumra menni evvel a témákkal.

Előzmény: Úgy félek! (1956)
Lentesfent Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1957

Az orvos majd felírja a megfelelő gyógyszert ne mi döntsük el!
A herx függvényében dönt - erős és agresszív kezelés vagy lassú adagolás.

 


Antibotikum választásnál megválaszolandó kérdések még:
Milyen fertőzéssel/ekkel állunk szembe? Melyik formáját kezeli a borelliának, bejut -e a szövetekbe és a sejtekbe? Részesült -e a beteg korábban antibiotikumos kezelésben, ha igen, miben, mennyi ideig, mennyit kapott és milyen sikerrel? Voltak -e a gyógyszernek mellékhatásai és ha igen, mik, el kell különíteni a herx reakciótól.

Előzmény: Lentesfent (1947)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1956

Köszönöm, aranyos vagy. Kaptam magyar leírást a doktornőtől. Utána fogok azért nézni.

Előzmény: Törölt nick (1955)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1955

Azért vigyázz a minociklinnel is fényérzékenység miatt, mert nállam a kiürűlő ceftriaxon is képes volt fényérzékenységet okozni, a doktornő nem adott hozzá magyar útmútatót?

Tetraciklin - Patikapédiapatikapedia.hu/tetraciklin - Tárolt változat

... hasonló vegyületek. Közéjük tartozik az oxitetraciklin, a doxiciklin, a minociklin. ... Felnőttkorban a fogakat elszínezheti, fényérzékenységet okozhat

 

Előzmény: Úgy félek! (1953)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1954

Köszönöm a választ! Csak reménykedni tudok. Az előző gyógyszer az fényérzékenységet okozott és a gyomrom is piszkálta az elején. Ittam a gyomorvédőt utána és akkor semmi bajom nem volt tőle.

Előzmény: boxerkutya (1950)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1953

Sajnos nem tudom most meg mondani, mert csak szerdán lesz meg a gyógyszer.

Előzmény: Törölt nick (1949)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1952

Boxerkutya ! ne felejtsük el hogy mi is a gyengébb doxiciklinnel kezdtük ami akkor erősnek is tünt, anno azt mondta nekem a ESZTÓ doktornő hogy adhatnám magának a minociklint ,de ugy kiüti hogy nem lessz könnyű, szal mi ez a fordulat?

A tetralysal-ra meg azt mondta hogy erőssége a doxiciklin és a minociklin között van.

Ezt figyelembe kellett volna vennie .

Lentesfent te meg addig ne beszélj erősségi fokozatról amig nem nyaltad végig a repertoárt, én tudom milyen , sőt még a ceftriaxonnal is volt dolgom és alegjobb gyógyszer ami létezik, de körülményes a beadás vagy beadatás., ezért nem irja fel Esztó doktornő.

Előzmény: boxerkutya (1950)
banyka Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1951

Kedves fedra0!

 

 

Ibolyának jelenleg nincs e-mail címe. Ami volt az megszünt e hónap 21.-ével. Megigérte hogy lesz majd új,de nem hiszem hogy itt közzé fogja tenni,mert bizonyos hozzászólók miatt megbántottan távozott erről a fórumról.

Előzmény: fedra0 (1939)
boxerkutya Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1950

Azt nem tudom hogy jobban leszel -e , de nekem ez vált be leginkább . Erős , kíméletes a gyomornak, nem jelentkezezett fényérzékenység. Az biztos hogy a vérből kitakarítja a borreliát, legalább is egy időre.

 

Előzmény: Úgy félek! (1945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1949

40000 FORINTÉRT KAPHATTÁL VOLNA 20 DB CEFTRIAXONT, LENTESFENT NEM TUDOM HOGY TE HOL ÉLSZ DE A CEFTRIAXON ÁRA ENNYI. AMIBEN JOBB A CEFTRIAXON AZ AZ HOGY NEM VÁGJA GAJRA A GYOMRODAT , EGYBŐL A VÉRBE JUT ÉS ELKEZD TEVÉKENYKEDNI, A NAPI 2 GRAMM AZ MEG NEM VÉSZES, ÉN MÉG SOSEM HALOTTAM HOGY MINOCIKLINBŐL ENNYIT IRNAK FEL .Úgyfélek hányast irt fel a minociklinből a 100-ast: ?

Előzmény: Úgy félek! (1945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1948

Kedves Úgyfélek! nem ingyen van , de nem 10000 ft hanem 6000 ,szólsz a recepción és ott tudják, vagy aki leveszi a vért annak  laborosnak.kár hogy nincs meg a nyugtám mert akkor bescannelném neked,,tavaly legalább is ennyit fizettem szeptemberben, szal a 4000 ft-ot visszadták a 10000-ből ,mert a recepciós hölgyek pofa nélkül eltették...DE ha neked lennék elmennék a synlab-hoz a második vérvétel miatt,vagy mindkettő helyen megcsináltatnám.

A MINOCIKLINBŐL  2X2 HA JÓL OLVASTAM AZ KEMÉNY DIÓ LESSZ.

Mindenkinek más a szervezete, de akkor bélvédőt nyomni kell rendesen és az sem mindegy hogy használod a bélvédőt, tehát ne egyszerre vedd be a gyógyszerrel hanem utánna legalább 2-3 órával, de nem vagyok benne biztos.

Előzmény: Úgy félek! (1944)
Lentesfent Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1947

Mitől függhet, melyik gyógyszert írja fel? A teljesség igénye nélkül.


1.. A gyógyszereknek van egy sorrendisége ( a "gyengébbtől" a legerősebbig) ezt egyszer Boxerkutya már leírta valahol.
2. Az a vélekedés, hogy a lyme-kór imitál (utánoz) autoimmun betegségeket (így az ALS-t is).
Az ALS-nél a minociclinnel folytak kísérletek, amik optimizmusra adtak okot.
3. A páciens összes meglévő betegségei és szedett gyógyszerei, is befolyásolják, mit írhatnak fel neki (gyógyszerallergia, epekő, esetleges daganatok stb).
4. Az adott ország lehetőségei a gyógyszerfelírásra és beadására (nincs kórházi háttér, orvosi team). A roche a legdrágább, a beadatása körülményesebb, mindenhol kell mérlegelni a várható hatást és a kockázatot, melyik van túlsúlyban.
5. Mindenki le tudja vonni a következtetést, használt -e az adott gyógyszer, jobb lett-e az induló állapothoz képest. Ha nem jó, meg kell beszélni, mit javasol helyette. Eddig még mindig mindent meg lehetett beszélni, több mint 30 percet rászán a betegekre.

Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1946

Szia Ági!

Nagyon köszönöm, hogy éppen engem hoztál fel példának. Nagyon jólesett! Igazad van amikor azt mondog, hogy az ember ír valakinek az várja az illető jelentkezését. Az azt jelenti, hogy érdekli amit neki írtak. Az én magán véleményem az, hogy mindenki ahogy érzi magát, annak megfelelően válaszol. Be kell látni, hogy vannak tőlünk rosszabb állapotban lévő sorstársak is. Nyilván nem tud akkor azonnal reagálni a kérdésünkre. Azt viszont tudom, hogy ezen az oldalon mindenki nagyon aranyos és segítőkész.

Mindenkinek jobbulást kívánok.

Előzmény: Szegediági (1943)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1945

Szia Boxerkutya!

Akkor most szerinted ettől a gyógyszertől egy kicsit jobban leszek? Azt mondod, hogy ez a gyógyi jó!!! Ötven napos kúra valamilyen szinten hozhat némi javulást? Neked volt valami rossz a kezelés alatt? Nekem napi 4X1, vagy 2X2 szemet kell szednem. Savlekötőt nem ajánlatos vele szedni, pedig nekem muszáj.

Előzmény: boxerkutya (1937)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1944

Szia!

Most ezzel azt akarod mondani, hogy a második vérvétel az ingyen van? Neked vissza adták  pénzed?  Ez nagyon remek dolog lenne!!!!!

Ugyanis rengeteg pézbe kerül ez a ronda betegség. Nem beszélve a többi kiadásokról. Gondolom ezt mindenki tudja!

 

Előzmény: Törölt nick (1934)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1943

Kedves Attila!

 

A máriatövist én ajánlottam, én kutattam ki és a kolleganőm személyes tapasztalatai alapján, maximális segítő szándékkal tettem közzé.

 

Örülök, hogy természetesen Neked is használt!

 

De annak is örültem volna, ha másért nem, hát a fentiek miatt, megtisztelsz egy válasszal, a tegnap Neked intézett kérdésemre. Mert tudod, várja az ember...

 

Ez a fórum információ megosztására, egymás segítésére jött létre.

 

És szomorúan tapasztalom, hogy sokan csak olvasni szeretnek és maguktól nem igazán osztják meg a tapasztalataikat. Ez nem jó.

És van, aki rendszeresen, szinte napi gyakorisággal beszámol (pl. Úgyfélek), pedig úgy gondolom, Neki sem olyan könnyű már írogatni. De mégis veszi a fáradtságot. És ez nagyon szép dolog. Köszönet érte.

Ha eddig bármit kérdeztem, szinte rögtön válaszolt is.

 

Bár, az hiszem bátran mondhatom, engem személyes barátság is fűz már többőtökhöz, akikkel más módon is tartjuk a kapcsolatot (és a lelket egymásban). Ezért külön köszönet.

 

Szóval, száz szónak is egy a vége, szarul esik, ha megfeledkeznek arról, aki mindíg segít és rögtön válaszol.

 

Üdv.: Ági

Előzmény: atesz1980 (1925)
fedra0 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1942

Szia Atesz!

Megkérdezhetem melyik gombákat rendelted?varga féle gombák?Most olvastam a kigyószál,lepkefű és patkónyelv gombákat javasoljál.

ha szabad bátorkodnom ismeretlenül kitartás,gyógyulást kívánok neked.

üdv.Fe

Előzmény: atesz1980 (1925)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1941
Tisztelt Dokor Úr!

Kérem segítsen értelmezni az alábbi lyme –kór vonatkozásába kapott labor erdeményemet.

Igm: 6,60 (mértékegységet nem írtak)
22 Au/ml pozitív
IgG :



Tisztelt Érdeklődő!

Amennyiben ez az összes információ, amit meg kívánt írni, akkor ez azt jelenti, hogy a borellia burgdorferi (a Lyme féle megbetegedést okozó baktérium) elleni antitestek közül az IgM tipusú antitestet határozták meg, amelynek az értéke 6,60 AU/mL volt. Ez azt jelenti, hogy mivel pozitív értéknek a 22 AU/mL feletti értéket tekintjük, ezért a vizsgálat negatív eredményt adott, tehát Ön a közelmúltban (a vizsgálatot megelőző 3-6 héttel korábban) nem volt borelliával fertőzve.

A kórokozók (nem csak a borellia, hanem az összes) bejutását követően, a fertőzések első időszakában (kb. 2-4 hétig) semmilyen antitest sem mutatható ki,  ez az úgynevezett "ablak periódus" - ilyenkor már zajlik a betegség, de szerológiai laboratóriumi vizsgálattal ez nem állapítható meg. Ilyenkor molekuláris diagnosztikai módszerekkel lehet csak a fertőzés kórokozóját kimutatni.

3 - 6 hét eltelte után a szervezet nyiroksejtjei elkezdik a kórokozó elleni antitest termelést, először az "M" tipusú immunglobulin (IgM) termelődik, majd a 6 - 8 hét között megjelenik a "G" tipusú immunglobulin (IgG) is. A gyógyulástól függetlenül az IgM antitest a 6-12 hónap körül eltűnik, az IgG viszont - kórokozónként változóan - egy-két évig, illetve hosszabb ideig, esetleg életünk végéig kimutatható.

Tehát ha valakinél nem mutatható ki IgM, akkor valószínűleg a mintavétel előtt 2-3 héttel még nem volt fertőzött. Ilyenkor esetleg az IgG meghatározást a labor nem is végzi el, ha az a kérdés, hogy a közelmúltban kialakult-e az adott fertőzés. Az IgM negatívitás azonban sajnos azt nem jelenti, hogy pár nappal korábban nem került-e a szervezetbe az adott fertőző kórokozó, aminek esetleg már tünetei is lehetnek.

Üdvözlettel:
Dr. Bezzegh Attila
Előzmény: Törölt nick (1940)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1940

Én nem azt mondtam hogy a doktornő hibás, de miért nem adja meg a lehetőséget annak aki ceftriaxont kér, miért nem engedi hogy kiprobálja esetleg hat-e vagy sem, itt egy páran kiprobálták és volt akinek jó volt.Mindenkire ráerőlteti az akaratát, szerintem a beteg döntése is hogy beszedem vagy nem szedem a felirt gyógyszert.

A minociklin is drága gyógyszer , szerintem annyi betege van esztónak hogy nem tudja követni őket, futószalagon megy a rendelése, és azt sem tudja lassan kinek mi a baja.

Előzmény: Lentesfent (1936)
fedra0 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1939

Sziasztok!

Én egy "külső szemlélő" vagyok,számomra fontos egyén az érintett.Röviden,Als diagnósztizáltak 2x és az Esztó dr.nőnél is volt fent ahol lyme pozitivitást állapítottak meg.Most szedi a tetrasolt napi kétszer és minden harmadik héten mellé kliont.Itt vagyok régóta veletek,segítséget kérnék van ami esetleg még fokozza az állapot javulását,bár minden egyéni a lehetőségeket pedig ki kell használni.Én úgy érzem az antibiotikum használ valamelyest,a napi tornától az izmai erősődtek.(látható is)A Kliontól kicsit lepedékes lett a nyelve és elmondása szerint fémízű.Az antibiotikum előszőr nagyon leverte,hőemelkedése is volt.

Keresem kutatom a lehetőségeket.

Követem a hozzászólásaitok,amiket leírtok hogy alakul az állapototok.

Tudnátok segíteni bármit megköszönöm,én nem tudom tudok nektek bármit is de van rá lehetőség igen.

Keresem Ibolyát,olvastam a hozzászólásait és szeretnék vele akár emaílen akár telefonon beszélni,ha elküldenétek az emílcímemre ksözönöm.federa@freemail.hu

 

Én nem akarok nagyokat mondani de egy biztos egy orvos nem orvos áés minden lehetőséget ki kell használni.

 

Köszönöm ha végigolvastál és jobbulást mindenkinek

Tisztelettel

Fe 

boxerkutya Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1938

A tüneteim alapján garinii-nek kellene lenni ,de a véreredmény nem ezt mutatta. Vagy nem tudják még, hogy az afzelii is okoz ilyen tüneteket vagy a vérvizsgálat nem jelzi pontosan. Szerintem mindegy melyik, mert mindkettőre antibiotikumot adnak. Nekem jó volt rá a ceftriaxon is, és az elején még a doxi is . Én nekem a gyógyszerek használtak , az orvos csak egy eszköz aki felírja .Presze amit most tudok erről a betegségről, azt 3 év alatt tanultam és tapasztaltam meg .

 

 

Előzmény: Törölt nick (1935)
boxerkutya Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1937

Én már magamnak próbálom kialkítani a saját protokollomat, aminek az a lényege hogy kitapasztaltam, hogy nekem most a legjobb gyógyszer a minocyclin és ezt is csak 25 napig szedem.( nekem a háziorvosom felírja amit kérek ) . Volt már hogy szedtem négy hónapig folyamatosan,de ettől sem pusztult ki a borrelia. A doktornő is csak próbálgatja a gyógyszereket, mert biztos kezelési mód még nincs a lyme ellen, de őt nem szabad okolni, mert sokat köszönhetünk neki. Jelenleg együtt kell élni ezzel a betegséggel ,úgy hogy időszakos antibiotikum kúrákkal visszaszoríthatjuk a borrelia támadását.

 

Előzmény: Úgy félek! (1930)
Lentesfent Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1936

Soha nem tudtam megérteni, vannak emberek, akik arra a kevés orvosra támadnak, akik kezelik a súlyos betegségben szenvedőket, elvéve ezzel a reményt Tőlük. Miért teszik ezt?
Felfoghatatlan!
A reményt, az orvostudományba és a gyógyulásba vetett hitet soha senkitől nem szabad elvenni! Ezt vegye figyelembe mindenki! Ne írjunk alaptalan vádakat! Ha jót nem tudunk tenni, rosszat ne cselekedjünk! Az alábbi idézet szerint az ALS kezelésében a minociclin előnyösnek mutatkozott.

"A különböző modellek neurodegeneratív betegség, minociklin bebizonyította neurorestorative valamint neuroprotektív tulajdonságokat. Neurodegeneratív betegségek, mint például a Huntington-kór, amiotrófiás laterális szklerózis és a Parkinson-kór mutattak különösen előnyös válasz minociklin a kutatások; "

 

Előzmény: Törölt nick (1931)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1935

Boxerkutya! ha az afzeli van nálad az bőrtünet és nem bénulásos tünetet okoz, szal nem értem.

Rád inkább a garinii illene vagy mégsem?

Előzmény: boxerkutya (1926)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1934

Nem kell vitába szállnod a recepción, hisz tudják a neved alapján hogy jártál már ott, én is jártam hogy simán elvették a 10000 ropit, de a vérvételes csajszinak mondtam hogy másodszor vagyok itt és remélem negativ leszek, ekkor került szóba a pénz is, utánna meg sztornó és visszadták a recepciós bigék, hanem ment volna a pici zsebükbe lehet... ez tapasztalat , komolyan mondom..én már kétszer voltam ott laboron mindig azok az eredmények jöttekk ki , ezért gondoltam és ajánlották a synlabot .a synlab az 9000 ft ha jol tudom és a módositott az 18000 körül van...a minociclyn az elég erős gyógyszer , azon csodálkozom hogy nem irt fel mellé tinidazolt vagy kliont, ez már egy kicsit fura..

Ne is öld magad bele ebbe a betegségbe ,mert nekünk sajna sehol nem hisznek .

Előzmény: Úgy félek! (1933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!