Keresés

Részletes keresés

vica46 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13293
Ez a szomstéd füge,nem hajt ?
Előzmény: ninovarga (13292)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13292
A helyszínt ismerőknek feltűnik-e valami ezen a képen?
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13291
Amennyiben a szagemberek úgy találnák, hogy az ócska klíma miatt erre "mifelénk" nem kifizetődő kényes gyümölcskultúrákkal foglalkozni (későn tavaszodik, korán őszödik), akkor se csüggedjünk! Termesszünk salátát!
Ez itt nem trükkfelvétel. Ma a szomszédom ilyen méretű, saját termesztésű salátával ajándékozott meg.
szaguaro Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13290
Még valami eszembe jutott az Asiminával kapcsolatban. Ugye, elég erőteljes ize van. Evett már valaki valódi angol ételt? Van egy közös az összesben: nincs semmi izük! Lehet, hogy az ángliusoknak egyszerüen nem izlett?
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13289
Ha egyik ágát lemetszed, abból már egyértelműen meg tudod állapítani, hogy él-e, vagy el van-e fagyva. Ha el van fagyva, akkor nem a gyökere miatt nem fog kihajtani, hanem azért, mert tulajdonképpen egy "lábon álló holttest". Ha viszont él, akkor így is kihajt.
Előzmény: Dió4 (13284)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13288
Az utolsó képen látható káki-alvószemzés működni látszik.
Előzmény: ninovarga (13287)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13287
A hegy ma:
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13286
Miután a csörnyeföldi hegyen a babér létezése óta soha nem károsodott olyan fokon, mint az itt bemutatott példákban szereplő olasz egyedek, nem nehéz arra a következtetésre jutni, hogy az összehasonlítás tárgyát képező, Olaszországban az elfagyott babérok mellett épen maradt egyéb fajok példányaiból milyenek lehetnének nálunk is a dombok megfelelő fagylefolyási szintjein.
Babér a csörnyei hegyen ma:
Előzmény: ninovarga (13279)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13285
Nem vagyok velük semmilyen kapcsolatban. Azt sem tudtam, hogy árulnak ilyen növényeket. Annyi a "közöm" hozzájuk, hogy a cikkünk az ő honlapjukon jelent meg. Amiről én írtam, az egy egészen más helyszín/forrás.
Előzmény: Dió4 (13283)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13284


Ilyen az a nagy füge. Hogy gondolnád a visszavágást?
Vagy várjak vele, talán mégis megindul?
Előzmény: pz07 (13269)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13283
Nem értem.
Én itt nézem:
http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/palmashop/index.php?act=viewProd&productId=2956

"Jelenleg elfogyott, beszerzés alatt!"

Vagy rossz lapot nézek?
Előzmény: ninovarga (13282)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13282
Nem fogyott el, itt is van. A Haywardon kívül, korlátozott számban van még egy fajta sárga kivi is, hozzá való porzóval.
Előzmény: Dió4 (13281)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13281
Mivel mondtátok, írtátok, hogy sokszor nem is termős a termő, vagy porzós a porzó, ezért megválogatnám, hogy honnan szerzem be. Ez a lap olyan korrektnek tűnt, bár a szöveget láttam, hogy ua. mint a terebess lapon vagy nálatok a pálmaligetnél.
Úgy tudom, ez a tiétek, de nálatok ugye, elfogyott.
Vagy várható, hogy lesz a közeljövőben? Mert akkor nekem ez is megfelel.
Másfajta kivitek nem szokott lenni?
Előzmény: ninovarga (13277)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13280
Nekem nem jött semmi.
Az a baj, hogy itthon a kertészetekben általában csak 10-20 cm-es van.
Azon a lapon, amit lentebb a kiviről tettem be, ott állítólag 30-40 cm-esek vannak, de azt se lehet tudni, hogy milyen fajta, valószínűleg magoncok. Még egy-két forrás van a tarsolyomban, de vagy magoncok azok is és a fajtát nem lehet tudni, vagy azok is kicsik, vagy eléggé sokba kerülnek. De méteres fát sehol nem tudok.
Állítólag semmi gond a magoncokkal, de valahogy mégis jobban bíznék az oltványokban, és két különböző fajtát szeretnék.
Neked milyen válaszod van, mert még mindig a nyitrai ajánlat tűnik a legkedvezőbbnek?
Előzmény: Gumihal (13276)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13279
A legnagyobb fagykárokat az oleanderek, a babérok és a japánnaspolyák szenvedték el. Érzékelhető, hogy a Trachycarpus, a Magnolia grandiflora, a rozmaring és a mandulafenyő téltűrése összehasonlíthatatlanul jobb, mint a leandereké, a babéré és japánnaspolyáé.
Képzeljük el, hogy ezek a fajok nem lennének meghonosodva Olaszországban és most kezdenék őket terjeszteni. Milyen sikeres negatív kampánynak adhatnának táptalajt az idei tél tapasztalatai.
Sőt, az 1985-ös tél alapján a "nemzeti érdekeket védő erők" (amennyiben Olaszországban lett volna egy OASZ (olasz aberráltak szövetsége) nevű szervezet), azt a sommás megállapítást tehették volna az 1985-ös tél után, hogy "Itáliában semmi sem termeszthető".
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13278
Itt látható, hogy az egyes olívafajták között számottevő különbség van a téltűrésben.
Előzmény: ninovarga (13274)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13277
A honlap írójának hasznos lenne a figyelmébe ajánlani, hogy a Hayward nem "chinensis", hanem "deliciosa". Helyesírás szerint: 'HayWard és TomUri.
Nem igényelnek teljes napfényt, sokkal előnyösebb számukra a félárnyék.

A hozzá tartozó szöveg nagy része rendben van, a mi tanulmányunkból vették ( a fotókat is), de ez nem baj, nem kérünk érte jogdíjat és pert sem indítunk plagizálásért. Örülünk, ha a korábbi butaságok helyett hasznavehető használati utasításhoz jut a közönség.
Előzmény: Dió4 (13275)
Gumihal Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13276
Andrej Danek féle Paw Paw ügyben??? Valakinek valami infó????
Levelekre valami válasz???
Nekem jött egy válasz de nem tudom mennyire aktuális esetleg még ?!
Dió4 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13275
Erről lenne szó:

http://www.egzotikusdisznovenyek.hu/kivi
Előzmény: ninovarga (13273)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13274
Olaszország most egy hatalmas élő növénytéltűrési tanulmány. Különösen az érzékelhető tökéletesen, hogy az egyes korlátozottan téltűrő fajok hidegtűrése hogyan viszonyul egymáshoz. Ez az egymáshoz közvetlenül közel lévő, különböző fajú példányok állapotának összevetéséből tökéletesen kirajzolódik.

Longianoban, dombon, egy szállodaépület fala mellett is károsodott a japánnaspolya, a virágzata az elsőtől az utolsóig, mind lefagyott. Itt ez még soha nem fordult elő azóta, amióta (másfél évtizede) nyomon követem ezt a példányt. Eddig minden évben termést is érlelt. az idén nem fog. A levelek között elég sok napégett van, de maga a növény túlélt, az új levelei elég szépen bomlanak.
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13273
Amennyiben a fajtával nincs probléma (valóban olyan nemű és fajtájú, mint amilyennek megjelölik), érdemes, mivel ez a nagy méret fejlett gyökérzetet feltételez, így remény van rá, hogy jól fog fejlődni a kiültetett növény.
Előzmény: Dió4 (13271)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13272
Dió4 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13271
Láttam egy kertészetben 2 méter körüli kiviket árulnak. Szerintetek érdemes ilyet vásárolni?
Előzmény: H.J (13265)
H.J Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13270
Pesten járva megnéztem néhány ottani fügét.Azok is csak most kezdenek megindulni.
Az enyémet tavaly dugványoztam.Őszre 1.80 magas lett.hiába védtem,a fiatal hajtásnak nem volt ideje beérni.Így érzékenyebb volt.Ninó annak idején okított
minket:miszerint ha egy füge keményebb hideget kap,abban az esetben jóval később indul meg.( Már ha nem fagyott meg)
Előzmény: Dió4 (13267)
pz07 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13269

Én tavaly hoztam apáméktól egy ca.2 m-es bujtványt. Nem vágtam vissza, gondoltam, így rögtön 2 m-ről kezdek.(gyökér az volt elég és a vessző is élt) De nem hajtott ki, bár egész évben locsolgattam. Őszre 40-50 cm-re visszaszáradt az egész. Akkor att elvágtam, de nem vettem ki a tövet. Gondoltam, majd most tavasszal teszek helyette másikat. Egy hete ki is vettem és meglepetésemre a föld alatti része élt, és kezdettett kifakadni. Így visszakerült. Ezek után biztos, hogy jobban jártam volna, ha már tavaly visszavágom és hagyom, hogy alulról hajtson. Most nemcsak 2 m-t "vesztettem", hanem egy teljes évet is. Szerintem jó erőssen vágd vissza, ültesd el és locsolgasd! Biztos, hogy megered.

Előzmény: Dió4 (13267)
mediterránkert Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13268
SZia!
Mi ősszel hoztunk a szomszédtól egy nagyon nagy fügebokrot, egy kisebb részt elválasztottunk róla,valószínű tövig visszafagyott(föld felett kb 5-10cm zöld szár van fölötte barnás),de alul már látom hogy hajt a földből!
Előzmény: Dió4 (13267)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 13267
Egy hete egy ismerősöm mondta, hogy vihetek a fügéjéből. Gondoltam vágok vesszőt gyökereztetni, de azt mondta vegyem ki az egyik törzset a bokorból. Kiszedtük, a nagy gyökerénél vágtuk le, de voltak hajszálgyökerei is. Vízbe tettem, s másnap elültettem. Kb. 3 méteres, nem sok esélyt adok egy ilyennek, hogy megfogja, de nem került csak egy kis fáradságba. Semmit nem mutatott, már elkönyveltem, hogy nem sikerült, de szerintetek lehet esélye? Ha nálad se moccannak, akkor lehet, hogy van egy kis remény?

Előzmény: H.J (13264)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 13266
Én is így értettem, hogy az Egyesült Államok közepéről szól a dolog.
Az asimina elterjedéséről azért különbözőek az infók.
Felfedeztem, hogy van asimina Floridában is. Igaz, egy speciális fajta.

"There are 7 other species of Asimina, all of which occur in the eastern US, and all of which are smaller and have smaller fruits than common pawpaw. One species (A. tetrapetalum) is an endangered species restricted to scrub in coastal SE Florida."

De még dal is van a pawpaw-ról!:-)

Sing Along:
The Pawpaw Patch
Where, oh where, is dear little Nellie?
Where, oh where, is dear little Nellie?
Where, oh where, is dear little Nellie?
Way down yonder in the pawpaw patch.
Come on, boys, let's go find her.
Come on, boys, let's go find her,
Come on, boys, let's go find her,
Way down yonder in the pawpaw patch.
Picking up pawpaws, puttin' 'em in your pocket,
Picking up pawpaws, puttin' 'em in your pocket,
Picking up pawpaws, puttin' 'em in your pocket,
Way down yonder in the pawpaw patch.
(Traditional)

Forrás:http://www.floridata.com/ref/a/asim_tri.cfm

Szóval, annyira nem elfeledett növény, meg az európaiak magokat azért tudtak volna hozni, hiszen a kukorica is így kerülhetett ide, tehát furcsa ez.
Előzmény: H.J (13263)
H.J Creative Commons License 2010.04.09 0 0 13265
A kivik egészségesek de még nem indultak be.Csupán az egyiken jelent meg egy hajtáskezdemény. Nino képeit látva,Zalában már két hét előnyük van.
Előzmény: H.J (13264)
H.J Creative Commons License 2010.04.09 0 0 13264
A fügék még meg sem moccannak.A kákik: a lakásban telelt Licopersicum ki lett ültetve,szépen megindult,A Szent Gellért hozza a bimbókat, a (pettyes törzsű)
Royo (?) még mindig nem csinál semmit.Remélem nem fagyott el.A kérgét kissé megkaparva nem tűnik szép zöldnek.Zöld,de nem "lédús".Még nem indult meg a keringése.Remélem ,hogy nem fog elkakukkolni.Az asimina elkezdte hozni az új leveleket.A jujubák még pihennek de élnek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!