Keresés

Részletes keresés

Andi421 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 13953

Az nagyon szuper, hogy már a héten tud fogadni Téged !! Pécsre mész ?

Előzmény: Adrienm79 (13951)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 13952

Dehogynem ! Folyamatosan ezen gondolkodom. Csak nem tudom magam rászánni, konkrét orvos sincsen, akivel esetleg megbeszéltem volna, hogy elvállalja a műtétet stb. hogy megműt, akiket itt írtak a napokban azoknak azért megjegyeztem a nevét

Előzmény: Adrienm79 (13951)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 13951

Egy jó méretű gallér aranyat ér! Műtét után ugye kellett használni most pedig a szédülés miatt használom, illetve délután már segít tartani a fejemet.

 

Csütörtökön megyek gerinc sebészhez reggel fél hétre! Annyi betege van és állandóan a műtőben van hogy csak kora reggel lehet elérni és akkor tud fogadni. Nekem mindegyj csak szüntesse meg a bajaimat!

 

Andi nem gondolkodtál még a műtéten?

Andi421 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 13950

az szörnyű lehetett !!!!

Előzmény: Törölt nick (13947)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 13949

én a gallért a szédülésre használom ha elcsípődik elnyomódik valami a nyakamban meg a fájdalomra mert nekem jobb oldalon ideget nyom és mindig abban reménykedek, hogy ha elmozdulna és nem nyomná az ideget akkor jobb lenne. a derekammal nem kínlódtam egyáltalán semmit csak amikor kiszakadt a sérv amiről nem is tudtam, hogy van, soha nem fájt a derekam előtte. most nem tudom milyen állapotban van a derekam belül, két protrusio volt már akkor is alatta is felette de nincs problémám mintha a műtét sosem lett volna.

Előzmény: Törölt nick (13946)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13948

Bocs! Diagnosztizáltak.

Előzmény: Törölt nick (13947)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13947

16 évesen ideggyulladással diagnoztizáltak.

A nyakból lefutó ideg a kulcscsont alatt becsípődött.Szerencsére csak három hónapig tartott, mert élni sem volt kedvem a fájdalomtól.

Előzmény: Andi421 (13944)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13946

Én is tartok a műtéttől, leginkább az esetleges következményektől, pl. egy hegesedéstől.

Akkor a derekaddal viszonylag szerencsés voltál, legalább nem okozott évekig tartó szenvedést.

 

Egyszer rajtam volt valakinek a s.gallérja néhány órát, de engem nagyon zavart.Nem tudom miben tud ez segíteni, mert én tudom tartani a fejem, úgy értem, ez még nem esik nehezemre.

 

Előzmény: Andi421 (13943)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13945

Nem csodálom, hogy nem tudod, baromi drága.

Én az Önkéntes Nyugdíjpénztári számlám terhére tudtam megoldani, mert tíz éves tagság után már hozzányúlhattam.Nem szívesen amortizáltam le.

 

A Széchenyi nappali kórházába kb.22-25 e.volt a térítési díj. De hát rengeteget fizettem masszásra , akupunktúrára, gyógytornára, orvosra, mr-ik....

Nem lehet bírni!

 

Előzmény: Adrienm79 (13941)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13944

Már két éve is nyomta az ideget a nyakamban most meg gondolom olyan idegszálat nyom ami a kezemmel kapcsolatos

Andi421 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13943

A gerincműtét után nekem már semmi nem kellett, ilyen gyógyászati eszközre gondolok mert jól sikerült a műtétem előtte meg derekam sosem fájt. A nyakammal 15 éve van gond, fokozatosan rosszabbodik, két éve egyszer már felajánlották a műtétet mert műtéti határeset volt már akkor is ha akkor én kértem volna a műtétet akkor ez most nem lenne, de ki az aki kér egy műtétet ha nincs olyan nagy baja. Csak kíváncsiságból csináltattam az MR-t, hogy mi lehet a nyakammal hogy ez nem normális dolog, hogy ez ennyire fáj folyton, elképzelésem nem volt, hogy mitől lehet. Amikor vittem az orvosnak a leletet, teljesen ledöbbentem, hogy azt mondta, hogy hát ez műtéti határeset, ha akarom megműt, azt sem tudtam, hogy ezeket műtik. Úgy ledöbbentem, főleg amikor elmagyarázta a műtétet, hgoy majdnem lefordultam a székről.  Ha akartam volna megműtöttek volna. De még most sem akarom amikor ilyen szarul vagyok. Most beruháztam vettem egy új Schantz gallért a másik túl nagy volt.

Előzmény: Törölt nick (13940)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13942

Nekem sincs alternatíva semmi. Ráadásul nekem még betegségtudatom sincsen. Fél éve nem dolgozom, mert nem tudok, most ahogy gépelek, végig ég a nyakam, a vállam, a karom, a kezem, de azt gondolom, hogy ez semmi, ez majd elmúlik magától, vagy hogy majd a kezelés használ. Én úy tudom, hogy max 1 évig lehet táppénzen lenni ha addig ki nem rúgják az embert és utána ha nem tud dolgozni megszűnik a munkaviszonya, azzal, hogy alkalmatlan és akkor kiteszik.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13941

Én nem tudom megfizetni ezeket.  Marad minden a régi. Még gyógyfürdőbe sem jutok.  Úgyhogy nekem nincs alternatíva....  Maximum napi 9 óra munka a számítógép előtt.... 

Előzmény: Törölt nick (13940)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13940

Elhiszem, hogy eleged van.Már össze sem tudom számolni mennyibe került a gerincem.Főleg az elején, mert akkor még zöldfülüként mindenben hittem.Pl.magnapress 300 ezerért, gunaterápia 100 ezerért, kollagén szájon át, rossz gyógytornász hosszabb távon..... Csupa haszontalan költés.

Gerincbarát ágy, matrac, kanapé, mert a régi befelé lejtett, denevérpad, hogy hasznosat is említsek. Reggelig sorolhatnám.... Nem a legolcsóbb nyavalyát fogtuk ki. 😕 De legalább lenne eredménye.

Ma már óvatosabban megyek bele bármibe.

 

Előzmény: Andi421 (13938)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13939

Engem az OITI Gerincsebészeti Osztályára küldtek a nyaki problémával. Ott azt mondták, hogy csak a nagyobb sérvet műtenék meg, az alatta lévő kisebbet nem. Aztán lehet, hogy ha más dokihoz mennék mást mondana.

Andi421 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13938

Azt elhiszem szegény :( nincs semmi tervem. Nem akarok már orvoshoz menni, már így is jóval 100e forint felett költöttem vizsgálatokra, orvosokra, gyógyszerekre , krémekre minden eredmény nélkül és ebből baromira elegem van egy forintot nem költök többet, csak ha rászánom magam műtétre, mert eddig semmi értelme nem volt. Műtéttől nagyon félek azt nem akarom. Itt van tőlünk fél órára az OITI, ahol van Gerincsebészeti Osztály is mondjuk engem amúgy is oda irányítottak ezzel a nyaki problémával, egyszer bemegyek oda körülnézni.

Előzmény: Adrienm79 (13937)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13937

Szia Andi!

Ez nem jó hír, hogy nem javultál semmit. Sajnálom. Van valami terved?

Én is változatlanul vagyok:-( Zsibbadás: kezem, karom, arcom. Rettenetesen nehéz a kezem felemelni sem tudom, gyenge fogni alig bírok vele, szédülök, 15 perc ülés után őrült fájdalom.

Nem tudom mi lesz velem de már idegileg k.o.

Előzmény: Andi421 (13935)
Ubul86 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13936

Köszönöm válaszod, és igen, ebben igazad van, hogy nem lesz jó, bár úgy vagyok vele, hogy megnézem, mit hoz a holnap, akkor kezdek. Előtte 3 évig meg ültem, mert webprogramozást csináltam, az se volt jobb :)

 

Persze közben igyekeztem sportolni.

 

Lehet rosszul írtam (sőt biztos is), az otthoni (magyarországi) is csak olyan volt, hogy eljártam egy helyre, ahol pénz ellenében használhattam (segítséggel). Tehát sajnos nem tudom elhozni :D

 

Viszont amint úgy érzem, hogy gond lesz, akkor hagyom is a melót, és nézek más milyet, amilyet tudnak adni helyben az ügynökségek. 

 

Azt tudom, hogy amikor szükségét éreztem a padnak, akkor bevált 2-3 alkalom után, és jó ideig nem éreztem a problémát. 

Előzmény: MBman (13933)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13935

Ki hogy van? Én nem javultam semmit, így maradok úgy néz ki. Még van öt alkalom súlyfürdő és öt alkalom ultrahang, aztán nincs több kezelés.

Előzmény: Adrienm79 (13926)
józsefcsontkovács Creative Commons License 2016.04.10 0 1 13934

Sziasztok!

 

Ez úton szeretném tudatni azon kedves emberekkel, akik a  jozsefcsordas71@freemail  címen keresnének megoldást a problémájukra, hogy a dekompressziós csontkovács kezeléseket, és magát a szakmát is befejeztem végleg. Nagyon szépen köszönöm a sok bizalmat azoktól akik felkerestek, és akik írtak is rólam, megtisztelő olvasnom a kedves sorokat. Viszont nagyon sok új levelet kapok, ezért is írok a fórumokra most én, hogy ugyan a mail cím él, de kezeléseket már nem vállalok, befejeztem a szakmát! Természetesen ha valaki kérdéssel fordulna hozzám, arra szívesen válaszolok majd a legjobb tudásom szerint.

 

Kedves csontkovácsok! (mert látom az írásokból, hogy jópáran vannak azok is itt...  :)... )  Ha valakit érdekelne a dekompressziós kezelés technika, a teljes felszerelésem eladóvá vált, a módszer betanításával együtt! Érdeklődni a mail címemen tud, akit érdekelne. Annyit kell tudni róla, hogy a denevér- vagy gravitációs padok gyerekcipőben járnak emellett a technika mellett.

 

Régóta olvasom a fórumokat, én is csak ember vagyok, érdekelt ki, mit ír rólam, és az is, hogy miként álltok ti többiek ezekhez a dolgokhoz. Bevallom néha mosolygok, néha sírnék..., és néha jóleső szavakat találok itt.  Sajnos a neten mindenki írhat mindent, el kell hogy mondjam, hogy nagyon sok téves információt feltesznek különféle módszerekkel hivatalosnak, szakértőinek beállítva. És sokan vannak, akik élnek is ezekkel az információkkal, és terjesztik is azokat.

Sajnos nincs megoldás ezek ellen, hisz az anatómia nagyon bonyolult labirintus, és be kell vallani, aki behatóbban tanulta, még azoknak is sokszor többirányú labirintus. Viszont megvannak az alapvető dolgok, amikből táplálkozni lehet, hogy ki, miként áll a kezeltjeihez. Pályafutásom során sok csontkovácsot felkerestem, elmentem kezelésekre hozzájuk, mint egy átlagos problémás ember. A kíváncsiság, a tapasztalás, a tanulás hajtott. Én amúgy is alapból 3 csontkovács iskolát végeztem, mert mind többet akartam tudni. És gondoltam hátha látok még valami tanulni való speciális dolgokat is másoktól...  Volt is ilyen, bevallom. De be kell vallani azt is, hogy többnél azt kellett hogy mondjam, hogy inkább ne nyúljon hozzám! Sajnos ilyenek is vannak bőven. De amit tudni kell a csontkovács terápiákról az az, hogy adott lehetőségein belül alkalmazva csakis pozitív hatásai lehetnek megfelelő kezekben. MEGFELELŐ KEZEKBEN! Nem kell félni tőle, csak meg kell találni a megfelelő szakembert, a megfelelő hozzá állással. És a legfontosabb: MOZGÁS NÉLKÜL NINCS EREDMÉNY!

Vagy csak nagyon ritkán. Az emberi szervezetnek kell a mozgás! Kardio, és izommunka is együtt! Ez a kulcsa mindennek.

Kívánok nektek mielőbbi javulást, és hosszú boldog, mozgásban gazdag életet!

 

József

MBman Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13933

A pakolós meló az nagyon nem lesz jó neked. Ezen nincs mit szépíteni, ez nem gerinc problémásoknak való. Ilyenkor azt is pozitívumnak kell felfogni, ha egyszer kétszer otthon rákényszerülsz pakolásra, cipekedésre, és utánna nincsenek problémák. De ha napi 8-10 órában ezt csinálni, az nem lesz jó. A hangsúly a megelőzésen van, akkor ér valamit a pad is, és nem akkor, ha már komolyabb tünetek vannak. Sőt, a padot épp akkor szabad használni, mikor lenyugoott minden, nincs gyulladás, illetve fájdalom.

Amúgy a pad nem egy atomfizika, bármilyen pad jó, csak ne szakadjön össze alattad :) De miért nem viszed ki a meglévő padodat Angilába az új lakhelyedre? Szerintem ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás, de ha kell mindkét helyre, akkor otthonra rendelsz egy másikat.

Előzmény: Ubul86 (13932)
Ubul86 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 13932

Üdv mindenkinek!

 

Gerincbántalmaim vannak jó ideje (29/F), főleg deréktáji, szerencsére nem korlátoz a járásban, csak nyomó,égető érzést érzek sokszor, van, hogy egész nap.

 

Kipróbáltam a gerincpadot otthon, Kiro Med, bevált, 3-4 alkalom, és sokkal jobban éreztem magam. Viszont kiköltöztem Angliába dolgozni, valószínűleg sajnos pakolós meló lesz, emiatt viszont jó lenne otthonra is egy gerincnyújtó pad, viszont Kiromed-et nem tudnék ide rendelni, nem lehetséges. Tudna valaki segíteni, hogy az itteni körülményekhez képest melyik gerincpad érné meg a megvételt, és hol? (ebay-en, amazonon nézegettem, de mindegyik elég nevenincs, és még se olyan kis összeg, amiért az ember szívesen kiad dupla annyit ,ha először ráfázik)

porcika88 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 13931

Terápiát csinálhatod otthon is a saját tornászoddal, attól még dokihoz lehet utazni. nekem se volt azt kötelező náluk csinálni. De mivel ott van rehab részleg, én meg elég idétlen időpontokban érek rá, így oda jártam. Volt mikor este 8-ra mentem :-)

Előzmény: Törölt nick (13930)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.09 0 0 13930

Ha egyszer vagy néhányszor kell menni megéri, de ha kiírnak valami terápiát, akkor az hajszás leutazgatni...

 

Előzmény: porcika88 (13929)
porcika88 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 13929

Azért az gáz. Van egy ismim aki feljár pestre egy dokihoz, az 25ezret kér. És szintén alig foglalkozik vele. Ez azért szomorú, hiszen pont azért megy az ember magánrendelésre, hogy netán foglalkozzanak is vele. Én nem az egot akarom megfizetni, hanem az időt. Ennyi erővel pestről barki lejöhet ide, 40perc a vonatút , a zónázó vonat még kényelmes is nagyon, és el lesz látva rendesen. És még olcsóbban jön ki az egészből mint a fővárosban. Most volt pont 1 éve hétfőn, hogy nálam beütött a baj. Első nap már dokihoz jutottam, hozzájuk, és azóta is oda járok vissza. Ez a doki nekem első pillanattól szimpi volt, mert laza, nem úgy viselkedik mint egy fehér köpenyes úristen, és megmondta a frankót. Nyugtatott mikor pánikoltam, és nem akart felesleges dolgokkal teletömni vagy reklámcuccokat rámsózni mint némelyik orvos. mri után is az első mondata az volt, hogy no para, ezzel simán lehet élni, még véletlenűl se kell itt semmit műteni, csak tartsam be a játékszabályokat és járjak a rehabra.  Gyógyszert csak akkor ír ha mindenképpen kell , próbáljuk inkább tornával megszüntetni a fájdalmat, ne gyógyszerrel elnyomni. És mikor harmadik alkalom után kérdeztem, hogy mikor kell visszajönnöm, azt mondta " majd akkor jöjjön ha rosszabbul van, addig semmi ok sincs rá, folytassa a mackenzie-t és a manuált ". Vagyis feleslegesen nem kellett odajárnom, kiadta a többieknek mi a feladat . 

Előzmény: Törölt nick (13928)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.09 0 0 13928

Igen, már régebben is néztem amikor dicsérted.

Csodálkoztam is az ottani

árakon, mert bár itt is vannak olyan centrumok ahol minden megtalálható, nade az árak.....

Nekem a húszba annyi fért bele, hogy megnézte a cd-t......

Előzmény: porcika88 (13927)
porcika88 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 13927

Itt ennyi, és szuper dokik vannak. Ez egy rehab / gyógyászati központ , elég nagy, és sok doki rendel, mindenféle szakterület. Estig vannak a rendelések, így dolgozó ember is simán el tud jutni orvoshoz anélkül, hogy szabit kellene kivennie. Van nagy rehab részleg is . A dokikkal közvetlen nem tudsz előre beszélni, telefonmellékük sincs, minden a recepción keresztűl megy. Mikor bemész, ott jelentkezel, utána mész a választott doki ajtajához. Ott behív majd, utána kikisér, majd mehetsz a recepcióhoz fizetni. Számlát kapsz mindenről, így akár biztosításba is beadhatod. Időpontot is a recepció ad. Rengeteg sportoló is jár ide. Én már csak manuálra. Ha arra kérek időpontot, akkor max 1 hét a várakozás. Még csodálkoztam is mikor először mentem, hogy mindjárt egy extra doki fogad, holott államiban erre várni kell heteket hónapokat. És bár sok pénz a 6e meg 10e is, mikor nagy a baj és nem tudsz várni, inkább kifizeted, és rendesen megvizsgálnak, nem zavarják le 5 perc alatt. Még arra is vártak, mikor beadta az injekciót, hogy pihizzek kicsit és legyen hatása. Szokásos módon öltözni akartam és menni ahogy sima dokinál megszoktam mert mindig sietnek, erre mondta, hogy nyugi, csak feküdjek, ráérünk. Utána felsegitett, asszisztens segitett a ruhámat felvenni majd folytatta a vizsgálatot, immár injekció után mikor a bazi nagy fájdalom a lidocain miatt enyhűlt. 

Www.cmed.hu itt látod milyen rendelések vannak. Árak is ott vannak mindenhol. 

Előzmény: Törölt nick (13925)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 13926

Sajnos nekem nincs pénzem pestre menni magánorvoshoz. Lehet adok fel hirdetést hogy ki vállalja...  Mert már mindegyj ki és hogyan csak csinálja

meg valaki 

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.09 0 0 13925

Porcika, nálatok tényleg baráti árak vannak.

Én már évekkel ezelőtt egy húszast fizettem az idegsebésznek egy kb. 5-10 perces beszélgetésért.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 13924

Kherion véleményét várom nagyon. 

Előzmény: Törölt nick (13923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!