Keresés

Részletes keresés

Vivus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5504

Szia Maldives!

 

Hol foglaltattad az utadat az osztrák Neckermannal? Mert én is Neckermann irodában dolgozom, és mi is tudjuk foglalni az osztrák neckermann ajánlatait. Néha szoktam ide írni akciós árakat is!

Van foglalási számod? (8 jegyű szám, esetleg ránézhetnék, hogy minden ok, vele.)

Vagy ha gondolod fel tudsz hívni, ha bármi van. Mert akkor mailben elküldöm az irodánk számát.

 

Vivus

Előzmény: Maldives (5501)
Replay Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5503
Én is már gondolkoztam azon, hogy 7 napos charter útnál, igazából hány éjszaka marad a szigetre?
Előzmény: Gócpoint (5499)
Replay Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5502
Most az északi oldalon nem nagyon volt szél, pedig jó lett volna, mert nagyon meleg volt. A másik oldalon viszont egy picit zavarosabb volt a viz.
Előzmény: Maldives (5500)
Maldives Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5501

SSuzy!

 

Bocs hogy csak most válaszolok.

Igen mi az Osztrák Neckermannal megyünk, de sajna azt nem tudom, hogy tudnak-e egymás melletti szobát adni. Minden egyébben nagyon készségesek és rendesek voltak.

Szerintem 100% hogy kivitelezhető az, hogy a helyszinen összehozzátok az egymás melleti szobát.

 

Péter

Maldives Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5500

Zizi!

 

Most nekem mi a jó? ha fúj a szél vagy ha nem?

 

Nem tudom mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban.

 

 

Gócpoint Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5499
Szia Őszibarack! Osztom a véleményedet! Egy álomnyaralásba egy rakat pénzért nem igazán fér bele szerintem az, hogy a gép akár 10órás késéssel érkezzen Male-ra, arról nem is beszélve, hogy meg is nyomorodik közben! A Lufthansa - LTU kombináció ugyan nem a legolcsóbbak közé tartozik, viszont percre pontosak, és ez nagyon jól jön, amikor az ember már órák óta utazik.... Az emberek meg csak azt nézik, hogy mennyire olcsó, a többi nem érdekli, aztán csodálkozik és dühöng, hogy órákat késik a gép, és ilyenkor jut eszébe, hogy így esetleg lerövidül akár 1 nappal a maldív tartózkodása...
Előzmény: OSZIBARACK (5498)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5498

Sajna én is tudok róla, sőt, nagyon ajánlották!!!

NO comment!!!!

 

Az az igazság, megkérdeztem őket, hogy nem szándékoznak-e nagyobb géppel repülni - mint a 737-es - olyan egzotikus helyekre, mint Maldív, Bangkok, Phuket, Nepál, Goa, stb.stb.

Közölték, nem!!! sőt!!!

 

Az eszem áll meg, képesek 2-3 stoppal menni, ja és csak  1 hetes turnusokban....

Mondták, hogy persze lehet több hetesben is menni, csak 199.000 Ft- körüli árakért.

 

Nem gondolja senki komolyan, hogy azzal megy, hogyha 164000 körül Sri Lankannal is mehet?!?!?!Ja és persze menetrendszerinti!!!!Ami nagy különbség!!Chartereknél nem vállalnak felelősséget, mármint a késésnél!!!Hogy lehet ilyen árat egyáltalán kihozni?!?!?

Minden pénzt megérne nekem a nagyobb gép!!!!!!

De persze lehet, hogy csak én gondolkodok így.

 

Bocsi, de tegnap megkaptam az összesre az árat és emésztenem kellett egy napon át!!!(Seychelles-ről már nem is beszélek, meg Mauritiusról, meg Burmáról.....)

 

(Azért megnézném annak a néhány TS gépnek a menetrendjét, illetve beosztását 1 hétre, milyen útvonalon és sorrendben kell teljesíteniük embertelen távokat....)

 

Mindegy, csak én puffogok, de minek?!?!?úgyis tele lesznek a gépek!!!Lesznek "madarak" rá!!!!

 

Őszibarack

Előzmény: anyita (5494)
Vivus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5497

Szia Suzzy!

 

Az utazási irodák nem tudják garantálni, hogy egymás melletti szobát kapjatok. Ők is, mint ahogy ti is próbálkoztok vele, leadják a szálláshelyre, mint utaskívánság. Általában (80%-ban) szokták teljesíteni az utaskívánságokat!

Az az iroda amelyik 100%-ra mondja, hogy egymás mellettiek lesznek a szobák, az hazudik!!!! Olyan nincs.

De a szigeteken szinte minden nap van váltás, úgyhogy ha mégsem egymás melletti szobát kapnátok, akkor talán egy vagy 2 napon belül meg tudják oldani, hogy egymás mellé kerüljetek! De persze azonnal megérkezéskor szólni kell a recepción!

Mi is egy éjszakát távolabb voltunk azoktól, akikkel együtt mentünk, de másnap reggelre kiürült a mellettünk lévő szoba és már jöhettek is oda. A recepción mindig tudják előre, hogy melyik szobák lesznek szabadon az elkövetkező napokban.

Úgyhogy emiatt ne törj le!

Előzmény: ssuzy (5492)
Zizi21 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5496

Sunon az északi oldalon vannak 101-245 közötti szobák , a délin a többi van( 250-450). Ezt csak azért írom, mert most per pillanat ény-i, ny-i szél fúj. Száraz időszakban ( okt-ápr) északi, ék-i szél fúj, monszun idején általában déli, dél-keleti. Hamarosan változik az szél iránya. Erre kell figyelni.

 

Térképet találsz egyébként a www.sun-island.com címen.

Előzmény: Maldives (5490)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5495

Szia Maldives, Szuzy!

 

Mi nem oda megyünk, hanem Meerura ezúttal :-)))

De bármikor visszamennénk Sun-ra is, nagyon bejött, tavaly ott voltunk. Most mást próbálunk októberben!!! ;-))

 

Anno nagyon jó helyen voltunk, ha szembe állsz a szigettel a bejövő stégen, akkor tőle jobbra a part nagyon szép, csendes, hosszú, széles homokos parttal.

Mi a 156-os super-delux szobában voltunk, nagyon bejött!!!

 

155-170 közé kérnék a helyetekben!!!!Az még nincs túl közel a bárokhoz (tehát csendes)

Ugyanakkor nincs túl távol sem.

Azt hiszem a bár felé növekednek a számok, nincs nálam a térkép.

 

Üdv Őszibarack

 

Előzmény: Maldives (5490)
anyita Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5494

Szia Neszka!

 

Olyan rendesek vagytok, hogy így dicsértek minket! Köszi!

Egyébként üzenem a vállalkozó szellemű utazni vágyoknak, hogy megjelentek a Travel Service téli charter árai. Tudom, hogy sok gond volt vele, de legalább 70-80.000,-Ft-al olcsóbb, mint a menetrendszerinti gépek. Csak olyanoknak ajánlom, akiknek nem gond, hogy esetleg 10 órát késik gép:)))

Előzmény: neszka (5493)
neszka Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5493
Sziasztok! Az ördög valóban soha nem alszik... Sajnálom, hogy mindenkinek, köztük nekünk is ilyen rossz a tapaszatlatunk a magyar irodákkal, nem értem miért akar valóban mindenki extra profittal egy szezon alatt meggazdagosni??? A winair a nyerő!! :))) Illetve meg kellene kérdezni valahogy azt a magángépet, amit már Danidek is felvetett, lehet, hogy ugy jönnénk ki a legjobban... Apropó magyar iroda, valaki átolvasta mit irt Langusta angolul?? Esetleg összefoglalnátok? Köszi, sziasztok:neszka
ssuzy Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5492

Maldives,

 

 

Ti mentek az osztrak neckermannal? Most akartam naluk foglalni, es azt mondjak nem garantaljak, hogy a ket szoba amit kerunk egyutt lesz..

 

A resort oldalan van contact telefonszam ahova irhatsz esetleg szobaszam-ugyben..

http://www.sunislandmaldives.com/page.html

 

 

Viszont ha mi nem lehetunk egyutt, akkor nem er semmit az egesz...kezdek elkeseredni...

 

ssuzy

Előzmény: Maldives (5490)
Replay Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5491
Szerintem 170-190 közöttiek jó helyen vannak.
Előzmény: Maldives (5490)
Maldives Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5490

Sziasztok!

 

Csatlakoznék Suzyhoz :)

 

Ha van jó ötletetek a szobaszámra vonatkozólag akkor várom. Egyébként mi lenne az e-mail cím, ahová írni kell?

 

Egyébként van valaki aki, szeptember 14-29 között a szigeten lesz ???

 

Üdv.:Péter

 

 

 

 

ssuzy Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5489

Sziasztok!

 

Tud valaki ajanlani Sun-on olyan super deluxe bungallow szamot, ami bevalt? Esetleg megprobalunk mi is igenyelni nehogy mi is olyat kapjunk ami nem tul elonyos helyen van. Nekunk egy 2 agyas kene, meg ugyanabban az epuletben egy egyagyas (igy mennenk harman), bar azt hiszem a super deluxe-ok igy vannak elhelyezve, hogy egy bungallow-ban ket kulon szoba.

Jonnek itt a hirek, hogy novemberre mar sok helyen nincs szabad szoba... ha meg probalok arajanlatot kerni, mindenhol azt mondjak, hogy arra az idoszakra meg nincs ar... ez nekem egy kicsit patthelyzetnek tunik. Most akkor mit csinaljak?

Koszi!

 

         ssuzy

Tündérke79 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5488

szia Enalim!

 

Köszi az infókat, ilyesmikre gondoltam. Gyors leszek, sajna mindjárt indul a gépünk Hollandiába. Majd otthon meg tudom nézni még, és majd be is jelentkezem.

 

Szia Fihalhohi!

 

ÚRISTEN! Fantasztikusak azok a képek amiket küldtél! Annyira izgatott vagyok, hogy el sem hiszitek! Úgy szeretem a párom! Fantasztikus, hogy ezt egyedül kitalálta nekem, és hogy pont ide!

Tavaly Braziliában voltunk, az fantasztikus volt, de szerintem ez még annál is szebb lesz!

Hát persze, hogy ha hazaértünk mindent leírok nektek!!!!!!!!!!!!!!!

Szóval akkor még senki sem járt arra...

Izgulok...

Búvárkodni is fogunk. Megvan a vizsgánk is!!! Szupi!!!!

Hú, abbahagyom, mert 12.50 - kor indul a gépünk (KLM).

 

Tündérke79

 

Előzmény: Fihalhohi (5476)
Vivus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5487

szia Enalim!

 

Nem tudok neked árajánlatot adni Medhufushi - ra adni, mert sem októberre, sem novemberre és decemberre nincs már hely nálunk oda. Sajnos! Ami nekünk volt oda szobánk, már mind el lett adva.

Egyébként szoktak lenni akciók Filitheyo - ra is.

Augusztus 31 - i indulásra van a Villa Holiday Island**** 1253 EUR / fő 2 hét félpanzióval. De van több lehetőség is.

Te is tudsz last minute - ot keresni.

www.neckermannreisen.at  - azon belül a last minute - azon belül pedig van egy olyan, hogy Last minute suchen, oda beírod az adatokat, hogy hova szeretnél menni és mikor, a gép pedig kiadja az árakat és a szálláshelyeket.

Mellékelten beszúrom a képet a Villa Holiday Islandról. remélem sikerül.

 

Vivus

Villa Holiday SzigetHázikó
crx Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5486

Anyita,

:-)))) Ok leesett :-))

Előzmény: anyita (5475)
IT88 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5485

Sziasztok!

 

A romantikus, fáklyás vacsora egyébként bárhova kérhető. Gyakorlatilag Te határozod meg, hogy hová tegyék le az asztalt.

 

A borravalót mi naponta osztottuk a főétteremben, és 2-3 naponta a room boynak. Az összeg hasonló a korábban leírtakhoz.

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: benire70 (5469)
Gócpoint Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5484
Szia Fihalhohi! Nagyon köszönöm a mailt! Közben egyik munkatársamat is megkértem, hogy vesse be magát. Szerinted ez milyen: Dear Management, your good fame preceeds you from traveling Hungarians, Now I need your help. I will be travelling to Fihalhohi Island on the 29'th of November with my partner thanks to a German travel agency where we will be spending 3 weeks. We would like to book comfort bungalow number 8 for the 3 weeks forthcoming because that part of the island seems to be of our liking. If otherwise bungalow 8 can't be arrainged, 'single storey' comfort bungalow number 21, 22, 23 and 24 would be appreciated. Best Regards Brigitta Lakatos (from Hungary) És képzeld! Működik végre a Fiha hivatalos honlapján a búvároldal, bár nem mindegyik része. Az árak szerencsére igen, úgyhogy most már tényleg lehet kalkulálgatni, hogy mennyit is költünk majd. A 8-as v. a 24-es bungi előtt nagyobb a lagúna? A képekből nem látszik. Üdv, Gócpoint
Előzmény: Fihalhohi (5479)
Zizi21 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5483

Replay,

 

Igazad van.

 

üdv.

 

Zizi21

enalim Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5482
Szia Vivus!

Köszi az ajánlatokat. Medhufushira nincsen véletlenül árad? Filitheyo szokott olcsóbb lenni és ha igen, akkor mennyivel? Köszi
Enalim
Előzmény: Vivus (5441)
enalim Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5481
Szia Tündérke 79!

Szeretnék most a helyedben lenni, de gobdolom ezzel nem vagyok egyedül. Mind a két sziget nagyon jó választás. Bár én még nem voltam egyiken sem, de mi is pont ezeket a szigeteket néztük ki az idei nyaraláshoz. Sajnos mi már novemberre nem kaptunk szállást Vilu Reefre, így az kiesett. Medhufusiról eddig csak jókat hallottam a legtöbb utazási irodából. A sziget elég keskeny és a szobák úgy fekszenek, hogy az egyik oldalon lévő szobákból a felkelő napot, míg a másikból a lemenőt láthatod. Ha még lehet választani, akkor javasolnám a lemenő napos oldalt, mert az szebb. A partot mindenhol dícsérik(elég sekély a víz), bár snorizni csak a mólónál lehet (vagy ha kisétálsz a korallzátonyig, akkor azon túl már szép az óceán élővilága), de mintha benne lenne az árba, hogy kivisznek a nyílt vízre, ha ezt igényled. Ha visszajöttök, kérlek, írj meg mindent a szigetről, mert ha minden jól megy a foglalással akkor mi is ide megyünk novemberben. Jó utat és szép élményeket.
Enalim
Előzmény: Tündérke79 (5468)
Replay Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5480

Amit mondasz azzal nem is lenne baj, ha nem ugy akarták volna a szigeten ránksózni a legrosszabb helyen lévő szobákat, hogy közben azt mondják, hogy az milyen super. Ha kellemes helyen lett volna a szoba, akkor szerintem nem is akarunk jobbat,  maradtunk volna benne.

Előzmény: Zizi21 (5478)
Fihalhohi Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5479

Gócoló!

Elküldtem a mailt, de eszembe jutott, hogy érdeklődtél a búvárkodás árai iránt is.

Mit szólsz ehhez?
Zizi21 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5478

Gondolj bele:

Ők kaptak egy papírt, ahol azt írták, hogy egy Replay nevű emberke náluk fog lakni 8 napig, eszik-iszik amennyit akar, egy szimpla szobában.

Aztán megérkezik és azt mondja, hogy nem azt kérte, ami a papíron van. Jobbat kér, mert az utazási iroda azt modta, hogy jobbat kap. - Azt is mondhatták volna, hogy kit érdekel. Ez van, oszt kész.  Mire föl adjanak jobbat? Pusziért?

Menj az irodához reklamálni. Tekerd ki belőlük a 220 $-t. Elvégre Ők állították, hogy Super deluxot kapsz, annak ellenére, hogy Te standard szobát fizettél. Mi a ....-t mondták ezt?

Kicsit átvágott az iroda, úgy érzem. Lehet, hogy a Sri LAnka jól meg volt szervezve, de ha szolgáltatást veszek, elvárom a-z-ig, hogy 100% legyen.

Az árral kapcsolatban meg : valamelyik iroda a transzfernél csíp le több husit, valamelyik a szobák különbözőségéből. Egyik olcsóbb, másik drágább, és fordítva.

Ez van. Ilyen az élet.

Ha meg morcos volt a személyzet része, az pech. Nálunk mindkétszer arany pofák voltak.

 

Úgyhogy megyek is csomagolni. Irány a Maldív-szigetek!!!  :))) 

üdv. Neked

 

Előzmény: Replay (5474)
Fihalhohi Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5477

Szia Gócoló!

 

Utánanéztem az e-mailjeimnek. Nos, én egy ideje már leveleztem velük amikor a szobát is kértem, tehát amikor erről írtam nekik, az sima mintának nem jó, de majd küldök egy olyat, ami jó lesz. Ha gyengén is beszélsz, írsz, a lényeg, hogy megértsék nagyjából. Az én angolom se jó, de sose volt olyan probléma, hogy ne értették volna meg amit írtam, vagy én azt, amit ők írtak. Nyelvgyakorlásnak se utolsó, s nem kell túlkomplikálni, teljesen jó az egyszerű nyelvezet. S ismét mondom, ha németes vagy teljesen jó az is, nem tudom elképzelni, hogy ne tudnának mit kezdeni egy német nyelvű levéllel! 

Én egyébként - most látom - a 29-34-es bungalókból kértem egyet! De a lényeg, hogy válaszként ezt írták!

"Warm greetings from the Maldives.

Many thanks for your mail.

We confirm that we are holding a reservation in your name made by Capitol Travels for the 07th of August.
 
As a policy, rooms are allocated on arrival and the resort is unable to pre - book or guarantee a particular room for you. However we have noted your preference and will do our best to comply.

We look forward to welcoming you to our island.

With kindest regards and best wishes from the island resort where the sands of time stand still...

Fihalhohi Tourist Resort
Niroshan"

 

A lényege ennek, hogy nem lehetséges előre lefoglalni szobákat, majd érkezéskor dől el, ki melyiket kapja, de természetesen majd igyekeznek figyelembe venni a kérésedet! S ez így is van, engem tényleg odahívtak, s mondták, hogy nem tudnak a fenti szobákból adni, de szerintük jó helyen van, egyszintes a 8-as is. És igazuk lett, legközelebb, teljesen megfelelne megint a 8-as.

Akkor küldöm mindjárt a mailt.

 


Fihalhohi Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5476

Szia Tündérke!

 

Jól felizgattál!:-)

Még hogy 1 hét Vilu Reef aztán 1 hét Medhufushi!

Nem semmi! Mégis milyen segítségre gondoltál? Mert éppen most beszéltünk róla, hogy még mindig nem volt egy fórumos se Vilu reefen, sőt Medhufushin se, ha élménybeszámolra gondoltál vagy személyes tapasztalatra, olyan sajnos senkinek nincs még, aki írt ide.

De amúgy meg szóba többször is került Vilu reef, azt hiszem erről is én témáztam először az 1885, 1970-es, és az 5007-es hozzászólásokban.

Biztos néztél már honlapokat, de ha mégsem, a sziget honlapját feltétlen nézd meg, meg mondjuk ezt az albumot. 

 

De tényleg írd meg mire vagy kíváncsi! Az biztos, hogy szerintem elég jól választott a párod, ő már vagy felkészült annyira, amennyire kell, vagy jó segítsége volt.

Előzmény: Tündérke79 (5466)
anyita Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5475

Szia CRX!

 

Nem, én csak lélekben leszek veletek, csupán az utazásotok megszervezében vettem részt:)))

Előzmény: crx (5473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!