Keresés

Részletes keresés

Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 2129

Igy kötötték be a kórházba is, én azt gondolom, ezt a csomót gézből készitik, én is összegömbölygettem, nem egyszerü , hogy ott maradjon, és jó helyre tegyem, néha csuszkál, de azért kell bekötni, és a kötéssel leszoritani.

A doki nagyon jól bekötötte, nekem már nem sikerül olyan erősen, szinte naponta igazgattam

 

Előzmény: Törölt nick (2128)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 2128

És ezt a gézcsomót hol lehet megvásárolni? Hogy rögzíted a talpadhoz, hogy ne mozduljon el? Azért kérdezem, mert a talpbetétemet ki szoktam még tömködni, hogy megemelje a boltozatomat. De mindig elmozdulnak a szivacsdarabok és fáj a lábam.

Most elhatároztam, hogy ősszel megműttetem a lábamat....mert elég a fájdalomból:(

 

 

Előzmény: Ágica6105 (2127)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 2127

Köszi!

Kell a talp alá betenni egy gézcsomót, amire ha ráállunk, felemeli a mütött részt, igy fog visszaállni remélhetőleg a süllyedés.

ez miatt nehéz a cipő viselése, de mostmár a nehezén tul vagyok.

Előzmény: Törölt nick (2126)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 2126

Hurrá Ági! További javulást! Milyen labdáról írsz? Hogyan rögzíted a talpadhoz?

Előzmény: Ágica6105 (2125)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 2125

Ma nagy volt az örömöm:)

Ma felvettem végre egy cipőt, találtam egy bővebb edzőcipőt, és lementem kocsival a boltba:))

Már nincs akadály, nem kell senkire várnom, tudok vezetni:)

Még a labdát megpróbálom azért betenni, ne süllyedjen vissza a lábam

Most meg mindig attól félek, ha sima cipőbe leszek, vissza fog laposodni:(

Venni akarok egy jó papucsot, aminek van rendes harántemelős része.

A scholl papucsokat nézegettem,egész jó kinézetüek itt a neten akciósan, és ugy látom klassz a talp kidolgozása.

holnap lesz 5 hete, hogy mütöttek, egy hét mulva elmegyek a dokihoz kontrollra, és utána már remélem  egy ilyen papucsba vigan elmászkálok a nyáron.

 

Előzmény: Törölt nick (2123)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 2124

Hol csináltattad a lábaidat?

azért érdekel, mert irod, hogy egyszerre csinálták mindkettőt.

Nem sok orvos vállalja egyszerre, de én is szivesen bevállalnám, mint kétszer még ez a tortura, ami egy mütéttel jár utána.

 

Előzmény: Orsolya16 (2121)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.16 0 0 2123

Attól a fránya fertőtlenítőtől hámlik, amit a műtétnél használnak. Mosás és testápoló után majd azonnal elmúlik. Örömmel olvasom, hogy javulsz. Kiváncsi vagyok, hogy a dokid  mennyire  lesz megelégedve a talpaddal. A dagadás sajnos elég sokáig tart és egyébként is egy kicsit mintha vastagabb lenne az ember lányának a lába.

További javulást, már nemsok van a kellemetlenségekből hátra.

Előzmény: Ágica6105 (2122)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2122

Ja, igen, ne haragudj, ha ismételem a kérdéseket:)

Már emlékszem, hogy irtad.

Most három napja nem jó a netem a munkahelyemen, ezért nem tudtam benézni.

Ma egy hónapja mütöttek engem is.

Elég dagadt a lábam, kicsit mint ha hámlana a sebnél .

Már jó lenne ha érhetné viz, mert nagyon száraz a bőröm.

Próbálom tornásztatni, mindig hajlitgatom az ujjaimat, elég merevek, de remélem egyre jobb lesz.

Szép estét!

Előzmény: Törölt nick (2118)
Orsolya16 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 2121

Sziasztok!

 

ELADÓ KEZELŐCIPŐ ! 

 

A kezelőcipő az Ortopédia Klinikán a segédeszköz boltban kapható. 5500 Ft egy lábra.

 

Én már nem használom, újszerű állapotban van, eladom 2500 Ft/ db.

Én egyszerre csináltattam meg mind a két lábamat, úgyhogy van jobb és bal lábas is. 

Szerintem érdemes az első hónapban(legalább) használni, mert sokat segít.

 

 

 

DTB777 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 2120

igen:) tegnap volt 1 hónapja a műtét és már ha megnyomkodom sem igazán érzek semmit:)

Előzmény: Ágica6105 (2113)
DTB777 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 2119

nemnem, 6 hét után szerintem már nem fájt, 1 hetet voltam akkor kórházban ahol majdnem végig csak feküdtem,és utána amikor hazaengedtek,az első napokban még nagyon fájt.csak telitalppal nem szabadott 6 hétig. nekem 1 évre rá vették ki a csavarokat,de az már semmiség:) ne izgulj,biztos nagyon szép lesz ha meggyógyulsz!

Előzmény: zezsuzso (2117)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 2118

Emlékezetem szerint már írtam, hogy az utcán kezelőcipőben és otthon zokniban járkáltam. Cipőt miután a doki leszedte a kötést  (6. hét) azonnal.

Előzmény: Ágica6105 (2116)
zezsuzso Creative Commons License 2013.05.10 0 0 2117

Szia DTB777,

 

köszönöm a válaszodat, szeretnélek még kérdezgetni az Austin-féle műtét utáni gyógyulási folyamatról. Írtad, hogy 6 hét után fájt, amiko ráálltál. Nekem 4. hét után mondta ,hogy óvatosan már ráterhelhetek, ezt csináltam is, de mivel nagyon óvatoskodva tettem, főleg mindig teljes talppal, ezért most már túl a 6. héten (kedden votl), még mindig bicegve járok. Nem jön ösztönből a JÁRÁS. Hamarabb emelem fel a műtött lábamat, mint a másikat, nem is tudom, el fog-e ez múlni, fogok-e valaha rendesen lépkedni. Naponta 2x negyedórát mászkálok az utcán, de még scholl (tépőzáras) szandálban sem könnyű. Volt Neked ilyesmi, vagy Te már azonnal rendesen jártál? Lépcsőzésről nem is szólva. Szépen lerakom egyik lábamat, teljesen, majd jön mellé a másik. Nem ám úgy, ahogy előtte, hogy hajlítom a fájósat és úgy lépek le vele. :(

Köszi a válaszodat

Zsuzsa

BÁRKITŐL SZÍVESEN VESZEM, ha ír a gyógyulási folyamatról 6 hét után, akinek hasonló csavaros bütyökműtétje volt.

Jaaa és a csavart nekem júni végén (3 hónap) veszi ki. Neked hogy volt ez?

 

 

Előzmény: DTB777 (2095)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 2116

Igen, erre én is gondoltam, csak akkor teszek be zoknit, ha az utcán sétálok.

Te milyen cipőt használtál az utcára és mikortól?

Előzmény: Törölt nick (2115)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.10 0 0 2115

A fertőtlenítés még senkinek nem ártott. Véleményem szerintem a sarkad alátámasztását nem kellene, mert akkor minek a labda? A lépést ne a sarkadnál kezd, hanem egyből tedd le az egész lábadat. Úgy gondolom, hogy a gördités még  korai.

Előzmény: Ágica6105 (2114)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 2114

Igen, természetesen erre én is gondoltam, hogy a bütyök és a haránt két különböző mütét.

Egyenlőre azt csinálom, hogy próbálom pihenés közben a lábujjaimat szét nyitni, és lefelé és felfelé mozgatni, de elég merevek még!

A labdás tornát kipróbálom!

Jól van, evvel megnyugtattál, hogy ti is átkötöttétek otthon.

Néha tényleg egész lapos lesz a labda:) szóval erre kell törekedni, érthető, mert igy emeli a harántot!

Ami még kellemetlen, hogy zokniban mászkálok, és már néha nagyon fáj a sarkam:(

Szoktam betenni egy zoknit a sarkam alá, ha sétálok kint az utcán.

Alig várom már hogy cipőt huzhassak!

Most megyek át a gyógyszertárba, megint veszek kötöző cuccot, kell valami ragasztószalagot is vennem, amivel rögzitem.

És én a kötözés elött bekenem a sebet betadinnal. Jól teszem?:)

puszilok mindenkit!

olyan aranyosak vagytok!!! Cocer, nagyon rendes vagy, hogy még mindig bejösz, pedig megérteném, ha ennyi mütét után már a környékét is elkerülnéd ennek a témának:)

Előzmény: Törölt nick (2112)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 2113

Jól látom, hogy három hétel a mütét után már kirándulsz és edzzel??

Hmm, ezt nem értem:(

De örülök, ha ennyire jól javul a lábad:)

Előzmény: DTB777 (2111)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.09 0 0 2112

Ágica6105!

Nagyon aranyosak és segítőkészek a fórumtársak. Egyetlen egy dologra kérlek vigyázz, hogy neked most nem bütyi műtéted, hanem harántműtéted volt.  Ebből kifolyólag a  tornáztatás egyésszen más jellegű, más gyakorlatokat kell csinálnod. A későbbiekre javasolom neked, hogy vegyél 2 db teniszlabdát. TV nézés közben tudod rajta a lábadat gurigázni és meg- megfogdosni a labdát az ujjaiddal. Ez is mozgatja a talp izmaidat és egyszerű. A gombodot meg most probált a talpadra ragasztani mielőtt bekötöd, hátha jobban megmarad. Nekem azért kellett hetente mennem kötözésre és mindig nézte a doki, hogy mennyire jártam le a gombocót. Amikor egész lapos volt  akkor megdicsért. Két hét után már kötözés után másnap lapos lett és mi is átkötöttük és ujra tekertük a gombocót.

Előzmény: Ágica6105 (2109)
DTB777 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2111

Köszönöm szépen kb tökéletesen meggyógyult,a vágás látszik még persze,de az austin műtéthez képest ez semmiség.. már semmi kötést nem kell hordani, egy kis vattát teszek csak minden nap a nagylábujjam és a 2. közé,hogy kicsit eltartsa a többitől(ezt nem javasolta senki,csak önszorgalom) egyébként már edzés közben sem kímélem,kirándultam is vele és cipőben sem fáj! :) remélem,hogy pár év múlva nem rakódik vissza,harmadszor lehet nem vágatnám fel mert a csavarkivételes műtéttel együtt most volt harmadszor összekaszabolva :/ (a csavarkivétel anno egyébként pár napig fájt utána! )

Előzmény: Ágica6105 (2100)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2110

Aranyos vagy, köszönöm neked is a tanácsot, minden irásnak örülök, amiből tanulok:)

Igen, visszakeresem amit irt itt cocer a tornásztatásról, és szorgalmasan fogom csinálni!

Tv nézés közben is szoktam mozgatni, legalább is igyekszem, de elég gyengén sikerül még.

szép estét nektek!

 

Előzmény: zezsuzso (2108)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2109

Akkor még várok három hetet a lábom fürdetésével:) azért ma kicsit letörölgettem vizs törölközövel, mikor levettem a kötést. na nem a sebet, de a környékét.

Jaj, annyit kinlódom vele, mindennap át kell kötnöm, mert nem tudom olyan szorosra, és a labda is ide oda ingázik:)

Jaj, annyit bénáskodom vele és még egy hónap mulva kell csak mennem kontrollra:(

Na, nem rinyálok, hanem türelmesen várom a gyógyulást:)

Előzmény: Törölt nick (2107)
zezsuzso Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2108

Szia Ágica,

 

bocsánat, hogy én is beleszólok, és csatlakozom Cocer-hez: nagyon-nagyon fontos, hogy tornáztasd. Nekem ugyan más jellegű (Austin-féle) bütyökműtétem volt, épp tegnap 6 hete-

Én bizony nem tornáztattam eléggé, mert egyrészt nem tudtam jól magamnak, másrészt fájt és nagyon merev volt.  Tegnap a 6 hetes kontrollon mondta a doki, hogy ezt muszáj nagyon erőltetni, mert már így is annyira le van tapadva, hogy nem is biztos, hogy még javulni fog. Amkor jól megmozgatta lefelé, éreztem egy jó kis roppanást, azt mondta, akkor ,,törte fel,, a letapadást. Ahogy nyomta lefelé, nagyon fájt, de ez elkerülhető lesz számodra, ha tényleg, ahogy Cocer megosztotta velünk az erről szóló cikket ábrákkal, úgy csinálod. Főleg lefelé irányba, vagy lehet, attól függ, kinek merre nem mozog eléggé. Most sem tudom én magamnak egyedül megcsinálni, de a férjem nagyon ügyesen segít benne, ő most a gyógytornászom. :)

 

Sok sikert, legyél ügyes és kitartó!

 

Üdv:

Zsuzsa

Előzmény: Ágica6105 (2104)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2107

6 hét után, miután a kötést levették. Egyébként én mindig csak zuhanyozni szoktam. Amig a lábam be volt kötve, addig egy reklámszatyrot húztam rá  és feltettem a kád szélére, amig zuhanyoztam.

Előzmény: Ágica6105 (2106)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2106

Ennek örülök! akkor az idő mindent megszépit:)

Tegnap zuhanyozás közben megint felvetődött bennem egy kérdés!

Mikor érhette viz először a mütött lábadat?:)

Előzmény: Törölt nick (2105)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2105

Műtét utáni naptól kellett tornáztatni és az első alkalom a gyógytornásszal történt. A vágás  szépen halványult, de még látszik, ha nagyon megnézem. Aki nem tudja szerintem észre sem veszi. Egyébként a cipő, vagy szandi jól  takarja.

Előzmény: Ágica6105 (2104)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2104

Köszönöm, Cocer, igazán aranyos vagy.

Látod, mindent tőled kell megtudnom!

Nekem a gyógytornász nem beszélt a tornáztatásról semmit.

A szobában ment velem egy kört, és ennyi volt:)

és már most el kezdhetem a tornáztatást? három hetes.

Az az igazság, hogy azért mikor pihentetem, mindig szoktam erőltetni, hogy mozgassam kissé az ujjaimat.

De most akkor ráállok keményebben és rendszeresen próbálom hajlitgatni.

Neked már szép a vágásod? mennyire látszik?

Előzmény: Törölt nick (2102)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2103

Bocs rosszul írtam, mert nem hajlítgatin, hanem hajlítom.

Előzmény: Törölt nick (2102)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2102

Ágica6105!

Ne viccelj, hisz temiattak nézek be mostmár naponta majdnem a fórumba. Persze, hogy helyre fog jönni a lábad és nem süllyed vissza a harántod. Arra meg ne is gondolj, hogy a bütyieidet nem veteted le. Akkor minek volt az egész. Szépen megbeszéled a dokival, amikor visszamész konrollra. Neked a gyógytornász nem mondta, hogy mozgasd úgy a lábad ujjait, hogy ököl és terpesz az ujjakkal, hogy szépen  kialakuljon ismét a boltozat. A mai napig én még mindig csinálom a késői becsontosodás végett. Az agyamban egyébként úgy érzem hogy jobban hajlítgatin, de ha ránézek a lábamra a torna közben látom, hogy nem egésszen van az úgy. Bármilyen kérdésed van nyugodtan írjál nincs ezzel semmi gond.

Előzmény: Ágica6105 (2099)
Renatilla Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2101

Sziasztok! Novemberben volt bütyökműtétem és majd most május 13-án veszik ki a csavart. Akinek szintén a csavaros megoldás volt, az tud nekem segíteni abban, hogy a csavarkivétel után mennyi volt a felépülés, mikor tudott cipőt húzni újra? :)

Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2100

Te hogy vagy igy három héttel a mütét után?

mennyire tudod használni a lábad?

szépen gyógyul a bütyök helye?:)

 

Előzmény: DTB777 (2081)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!