Keresés

Részletes keresés

patuha Creative Commons License 2004.07.05 0 0 34
Úgy árulták, mint "Durum tésztaliszt" A papírján meg tésztaipari durum dara szerepel. Valahol a rétesliszt és a búzadara között van méretben.
Előzmény: Thor (33)
Thor Creative Commons License 2004.07.05 0 0 33

Nah, ez remek :)

Darából jobb lesz?

Előzmény: patuha (32)
patuha Creative Commons License 2004.07.05 0 0 32
Öööö! Időközben az is megoldódott, mert van olyan robotom:-) Tegnap vettem durumdarát és abból csináltam tésztát. Egyik fele elfogyott, a másik szárad!
Előzmény: Zitka (31)
Zitka Creative Commons License 2004.07.05 0 0 31

Gratula! Teljék benne sok örömetek! :-)

 

>Már csak a gyúrást kellene gépesíteni:-))

 

Nincs dagasztókaros robotgéped? Az is igen hasznos jószág...

Előzmény: patuha (30)
patuha Creative Commons License 2004.07.03 0 0 30
Nos megvolt a beruházás:-) Épp most folyik a tesztelése az eredménynek és meg kell állapítanom, hogy ez bizony megéri:-))) A durumliszt, víz, só megoldást választottam. Már csak a gyúrást kellene gépesíteni:-))
Előzmény: Zitka (28)
patuha Creative Commons License 2004.07.03 0 0 29

Köszönöm az infót! Így elnézve ilyet lehet kapni felénk is:-) Lehet, hogy még ma venni fogok egyet:-)

Indulok is!

Előzmény: Zitka (28)
Zitka Creative Commons License 2004.07.02 0 0 28
Tésztagép
Előzmény: Zitka (27)
Zitka Creative Commons License 2004.07.02 0 0 27
Hát ez nem sikerült. :-(( Megpróbálom +1x.
Előzmény: Zitka (26)
Zitka Creative Commons License 2004.07.02 0 0 26

Találtam hozzá képet meg linket is. Most kíváncsi leszek, sikerül-e beillesztenem:

 

http://www.rist.at/_hu/katalog/gruppe_1/kat_1_1160_1.htm

Előzmény: Zitka (24)
Zitka Creative Commons License 2004.07.02 0 0 25
Na megtaláltam az infót. A Vasedény boltokban még holnapig minden 30%-os engedménnyel kapható, az említett tésztagép így ~3500 ft volt a Vámház krt-i Vasedényben. Nem tudom, kapható-e még....
Előzmény: Zitka (24)
Zitka Creative Commons License 2004.07.02 0 0 24

Vasedény, Kátay, stb. 

De majd körbekérdezősködöm, egy ismerős épp nemrég vett egyet.  Tényleg nagyon hasznos! Miután összegyúrtad a tésztát, csak át kell tekerni a hengerei között, persze többször, egyre vékonyabbra állított hengertávolsággal. Természetesen így nem lesz asztalnyi méretű "lepedőd", hanem csak kb. 10-12 cm széles tésztacsíkok, de ez a célra tökéletesen megfelel. Van ismerősöm, aki rétestésztát is csinál így! A csíkokat szépen egymás mellé fekteti a tepsiben, ha összesül, senki meg nem mondja, hogy nem egy egész lapból van...

Ehhez a tekerős tésztagéphez lehet kapni - kiegészítőként - különböző feltéteket, amit akkor kell rászerelni, mikor már elérted a kívánt tésztavékonyságot. Ekkor a kiegészítővel felszerelt gépen áttekered a tésztát, és a szerkentyűtől függően lehet belőle cérnametélt, szélesmetélt, egyéb huncutságok. :-)

 

Előzmény: patuha (23)
patuha Creative Commons License 2004.07.01 0 0 23
Sajna az nincs. Merrefelé lehet olyant kapni? Tésztametélő szerkezet lesz.
Előzmény: Zitka (22)
Zitka Creative Commons License 2004.07.01 0 0 22
patuha, el is felejtettem megkérdezni: van tésztanyújtó géped? Állítólag már 3e ft körül lehet kapni. Nagy kincs, ha tényleg magad akarod csinálni a tésztát hosszútávon is!
Előzmény: patuha (21)
patuha Creative Commons License 2004.07.01 0 0 21
Jó az a lapos tészta:-))
Előzmény: Thor (18)
Zitka Creative Commons License 2004.06.30 0 0 20

Egy gondom van csak a házitésztával: csak laposakat lehet készíteni, én meg a "gömbölyűeket" (spagetti, bucatini, rigatone, penne) szeretem, van erre esetleg valakinek ötlete?

 

Hááát, én még nem láttam olyan elvetemült :-) olasz háziasszonyt, aki ilyesmire adta volna a fejét. Raviolit, tortellinit csinálnak házilag is, de ezeket a kerek átmérőjűeket boltban veszik készen.

A Colavita tényleg jó minőség, de ki kell várni ebből is az akciót. :-) A múltkor már ezt is közel 200-ért láttam a Kaisersben. Aztán szerencsére egy héttel később a Tescoban százegynéhányért adták. :-)

Röhej, de Németországban 1 Euro-ért vettünk kilós Barillat.....

Előzmény: Thor (18)
Thor Creative Commons License 2004.06.29 0 0 19
Hát basszus, ennyit az új fórumról :(((
Thor Creative Commons License 2004.06.29 0 0 18
<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Lassan már kíváncsivá tesztek ezzel a sok kétkedéssel és kipróbálom :) Eddig sose jutott ilyesmi eszembe, nekem nagyon jól beváltak a Colavita tészták, finomak, megfizethetők, (nem úgy mint a Barilla, ámde minőségben ugyanott vannak).

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Szerintem Magyarországon ugyanolyan jó kell hogy l<FONT face="Times New Roman">egyen a durumbúza, mint Olaszországban, minden feltétel adott hozzá, Magyarország az egyik legjobb gabonatermő hely Európában. Legfeljebb az őrlés körül lehet gond, valamelyik cikkben a teszta.lap.hu-n olvastam, hogy mekkora kell hogy legyen a liszt szemcsemérete ahhoz, hogy jó legyen a tészta, na ez az, ami kérdéses.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman"> 

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman">Egy gondom van csak a házitésztával: csak laposakat lehet készíteni, én meg a "gömbölyűeket" (spagetti, bucatini, rigatone, penne) szeretem, van erre esetleg valakinek ötlete?

Zitka Creative Commons License 2004.06.29 0 0 17

>Az is jó játék lehetett :) Hogyan sikerült végül?

 

Úgy, hogy a szemétben landolt. :-))))) Aztán teljesen kútfőből csináltam palacsintatésztát fele búza- - fele kukoricalisztből, tojással, tejjel. Lehet, hogy nem authentikus, de finom lett. :-)

 

A durumlisztre visszatérve: biztos vagyok benne, hogy sok kisérletezés kell hozzá. Na meg kíváncsi lennék, hogy az itthoni durumliszt hány fényévnyi távolságra van az olasztól... Nem rosszindulat, csupán egészséges szkepticizmus. :-)

Előzmény: Thor (16)
Thor Creative Commons License 2004.06.28 0 0 16

Az is jó játék lehetett :) Hogyan sikerült végül?

 

Úgy gondolom, hogy kb. olyasformán lehetne nekifogni, ahogy a kenyértésztának szoktam: robotgép keverőtáljába beletenni a vizet+sót+olajat, aztán magas fordulatszámon pörgetve finoman hozzáadagolni a lisztet. Ha már összeállt, ki lehet venni a gépből és kézzel gyúrni tovább, majd nyújtani.

Előzmény: Zitka (15)
Zitka Creative Commons License 2004.06.28 0 0 15

Az olasz tésztákban az a lényeg, hogy _nincs_ bennük tojás.

 

Ez csak félig igaz. :-)  Az olasz száraztésztában általában nincs  tojás. De ez alól is van kivétel. :-)  De pl. a  friss tagliatellit  az olasz háziasszonyok bizony tojással csinálják otthon....  Lombardiai, Reggio Emilia-beli, umbriai  és dél-olasz tapasztalataim alapján.

Mindenesetre egy biztos: durumliszt kell a tojástalan tészta készítéséhez. De sok kudarcra kell felkészülni. Gyakorlatlan háziasszonynak nem egyszerű összegyúrni tojás nélkül a tésztát.

Egy pici off: én egyszer kukoricalisztből+vízből próbáltam tortillát sütni, hát elég elkeserítő volt az eredmény. :-(

Előzmény: Thor (6)
patuha Creative Commons License 2004.06.28 0 0 14

Sziasztok!

 

No mostmár lehet írni:-) Szóval a tojás nem tojáson ne vesszünk össze. Nem érdemes és a topic sem azért készült:-)

Lényeg, hogy a kisfeleségem az állati eredetű dolgokat (kivéve tejtermékek) nem szereti. Sajnos a tojás is köztük van. Én szeretem és tennék a tésztámba is szívem szerint, dehát tekintettel kell, hogy legyek rája:-) A terveim között szerepel, hogy egy csomó más mellett a tésztát is itthon magam készítsem, ezért indult a topic. Miután kipróbáltam elvileg értelmét veszti, de azért tanulságnak itt lesz. Akár recepteket is lehetne közzétenni:-) 

Áfony Creative Commons License 2004.06.27 0 0 13
Nem hinném hogy a tojástalan igény úri fakszni lenne, ezt szerintem csak Te gondolod. És azt sem vettem észre hogy győzködtem volna bárkit is hogy márpedig tojásosat egyen.
Én személy szerint nem érzem magam anyukád korabelinek, eszembe se jutott a háborús időszak, de ha úgy tartja kedved engedd meg magadnak.:))
Előzmény: Thor (12)
Thor Creative Commons License 2004.06.27 0 0 12
OK, te maradj a tojásosnál, de szerintem, ha valaki tojástalant kér (és nem biztos ám, hogy ez mindenkinél úri fakszni), akkor nem az az adekvát válasz, hogy elkezdjük győzködni, hogy egyen tojásosat.
Ez a "minél tojásosabb annál finomabb" meg "a szükség hozta úgy" szöveg az anyukám korosztályáé, akik háborús nemzedék, és természetesen nekik minden szegényember eledele, amiben nincs hús, jó sok tojás, vagy valami amit jegyre adtak anno :) mi már szerintem megengedhetjük magunknak azt, hogy ez a szempont ne szerepeljen az étkezésünkben.
Előzmény: Áfony (10)
patuha Creative Commons License 2004.06.27 0 0 11
A tészta.lap -ot néztem már és rengeteg jó recept van, ami kész tésztával foglalkozik. A velvetet nem néztem.

Áfony! Itt vaslzeg a tudat, hogy van benne az zavaró a Mamacsnál:-)

Előzmény: Thor (9)
Áfony Creative Commons License 2004.06.27 0 0 10
A tésztában nem érződik a tojás íze. De szvsz éppen az a lényege a házitésztának, hogy igazi házitojás van benne, és minél több a tojás annál finomabb a tészta. Ha kimész a piacra megfigyelheted hogy a nénikék pillanatok alatt eladják a házi tésztájukat. Szerintem az olaszoknál is a szükség tette szokássá a tojás nélküli tésztakészítést. Ha emlékeztek rá évekkel ezelőtt milyen nagy kampány volt a tojás ellen. Most meg hirtelen egészséges lett. Én maradok a tojásosnál.
Előzmény: patuha (7)
Thor Creative Commons License 2004.06.27 0 0 9
Ni, miket találtam neked :)
http://velvet.hu/velvet/v-test/v-fozes/pasta/
http://teszta.lap.hu/index.html

Úgy tűnik, a durumliszt+víz+só dolognak működnie kell, és használ ha egy kevés olívaolajat is öntesz hozzá.

Thor Creative Commons License 2004.06.27 0 0 8
Ezt én is így gondolom, de ez csak tipp. A Gugli nem mond semmit? Vagy a Barilla honlapja?
Előzmény: patuha (7)
patuha Creative Commons License 2004.06.27 0 0 7
Köszönöm! Tehát a megoldás: durumliszt, víz, meg monjuk só. Ezt jó sokat gyurmázni, aztán kinyújtani formázni és megszárítani.
Előzmény: Thor (6)
Thor Creative Commons License 2004.06.26 0 0 6
Az olasz tésztákban az a lényeg, hogy _nincs_ bennük tojás. A tojásos tészta sima magyar ferdeség :) (aki szépen akarja mondani: specialitás) Úgy tudom, hogy a durumliszt az, amihez nem is kell tojás, mert elég rugalmas magától is, a tojásos tésztát úgy találták fel a magyarok, hogy az itt termesztett búza lisztje nem tapadt ruganyosra másképp és csirizzé főtt tojás nélkül.
chupi Creative Commons License 2004.06.26 0 0 5
Aha.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!