Keresés

Részletes keresés

Sándor.84 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43402

üdv mindenkinek! husqvarna 525 rx en gondolkodom,van valakinek evvel a gépel tapasztalata?...

jaro1979 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43401

Nesze neked friss pázsit!

Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43400

Nekem van olyan kaszám, ami megsült (kicsit). Szétszedtem, a gyűrűket kimozgattam, leszedtem. Kapott új gyűrűket, és kész. Most is megy ...

Előzmény: Gypsy56 (43399)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43399

Ha letapad a gyűrű, elkeni a dugót, stb az elsőre észrevehető ha próbálja az ember berántani. Egy új kaszát késsel pláne könnyű megsütni. Látom amit én írok, az nem érdekel. Ne sopánkodj, cserélj egy dugót és kész.

Előzmény: ComradeKex (43398)
ComradeKex Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43398

Augusztus végén még jó meleg időben használtam, frissen kevertem be az 1:40-es keveréket a kézikönyve szerint, a 4L benzinbe ment 1 deci olaj. Fél órát dolgoztam vele tárcsával, mert erős volt a növényzet, majd félre raktam pihenni. Mondjuk itt észre vettem, hogy a karburátorból csöpög az üzemanyag... megtörölgettem, de utána is még volt egy kis csöpögés, majd abba maradt. kb. 20 perc pihenés után újra dolgozni kezdtem vele. Vágás közben leállt, kifogyott az üzemanyag, akkor megint hagytam hűlni, gondoltam később feltöltöm és folytatom. Na ezek után már nem tudtam többet elindítani. 

Előszőr azt gondoltam, hogy megszívta magát, így kivettem a gyertyát, berántottam párszor, hogy kiürüljön a henger, vissza a gyertya, újra beránt semmi.

Tovább nem próbálkoztam, összecsomagoltam, és vissza küldtem a forgalmazónak.

Előzmény: Törölt nick (43388)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43397

Pontosan ez volt a sövényes baja is. :-))))

Előzmény: Törölt nick (43396)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43396

Nekem egy olyan hiba jelentkezett a fűkaszán,hogy ezekben a 15 fokokban nem sikerült beindítanom.15 berántásnál megállok,ha addig nem megy akkor más baj van.Karbit szétdöntöttem,kifujattam,gyertya hézag ellenőrzés de nem lett jó.

Aztán átvizsgáltam a levegőszűrőt és a szivató műanyag lapja nem zárt le pontosan,hanem elállt 1mm-t.Hőlégfúvóval visszahajtottam,azóta jó.Ez sem gyakori eset.

Előzmény: Gypsy56 (43395)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43395

:-)))))))))))

Van nálam fuszekli tartós teszten, kettő is. Egy fűrész, meg egy sövényvágó. Eddig a fűrész hibamentes, a sövényesnek volt pár pici kehe. Olyanok, amik nem jelentősek. Benzincsövet kellett cserélni, nem azért, mert szétment, hanem a pumpedlitől a tankba visszamenő cső olyan rövid volt, hogy a járó motor rázkódása kihúzta a gumidugóból, és dőlt belőle a benya. A karbin állítani kellett, mert hidegen egyszerűen nem indult, csak ha a hengerbe öntöttem benzint. Állítás után ez megszűnt. És végül egy indítási kísérletnél kicsúszott a kezemből a berántó fogantyú, odavert a gépnek és ezzel le is tört egy darab a fogantyúból. Hát ennyi. Viszont szorgos agysebész kezek bozótozásnál, út széli gallyazásnál, sövényvágásnál elkövettek sok mindent, ami nincs a használatiban, de bírta.

Előzmény: Törölt nick (43394)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43394

Valamelyik Fuxit odaadnám Neked tartóstesztre ha közelben laknál.1 napra.(Annyit csak kibírna,mint a Stihl.) :-))

 

Előzmény: Gypsy56 (43393)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43393

Úgy, úgy! Jó látni, hogy azért valaki ismeri a csíziót ! :-))))

Előzmény: Törölt nick (43392)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43392

Minden kaszás tudja,hogy a damil hosszát fordulattal pótoljuk! :-))

 

Előzmény: Gypsy56 (43391)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43391

Igazságtalan vagy, mert szerintem igenis volt neki damil, csak nem az a szar hosszú, hanem a kis ügyes. Egyébként meg figyelt a motorra, mert pisztolyozott keményen, "addig is hül". :-))))))))))

Előzmény: mzts (43390)
mzts Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43390

Ááááá.

 

Olvasom előtted Gypsy-től hogy "Ezerszer látott dolog, hogy kaszál, a damil leszakad vagy elkopik, és damil nélkül keni neki bőszen."

 

Mondom ez hülyeség, ilyen nincs. Akkora állat nincs is. Erre puff ez a videó. Fájt, na.

Előzmény: Törölt nick (43383)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43389

Azt lenne jó megnézni milyen a dugó felülete mert abból sok mindenre  lehet következtetni .

 

Előzmény: Gypsy56 (43387)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43388

Egy komplett ÚJ motor ezekre 20 E Ft.Gyújtással,karbival.

Nincs ismerősöd aki javított már kisgépet?Ennek a felújítása anyagköltségen 10 E-ből megállna.Új henger dugattyúval,főtengely,csapágyak-igen a piacról.

Mondjuk a hajtókar meg a kipufogó miért sérült a szervizes szerint azt nem tudom.Olaj nélkül simán csak a dugattyú és max a henger sérül.Az meg a piacon 3000 Ft.1 óra alatt kicserélhető.

Valószínű szegény volt a keverék + a hideg idő miatt lett ez.A Saját gépemen is kellett állítanom ami a 30 fokos melegben kiváló volt,legutóbb a 14 fokban már szegény volt neki.

Előzmény: ComradeKex (43384)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43387

Az az olaj JASO FB, és tényleg nem kertigépekhez van kitalálva. Persze normál esetben szerintem se sül meg ettől.

Előzmény: Törölt nick (43385)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43386

Ugyan már egyszer írtam, megpróbálom újra. Dugót kéne cserélni (cirka 3-4 ezer). Szinte kizárt, hogy a hajtókar meg (pláne) a kipufi károsodott. Már szerintem.

http://www.bulimoci.hu/index.php?act=termek&id=1422

Előzmény: ComradeKex (43384)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43385

Azért nem úgy van ám ,hogy az olajos flakonra rádobunk némi feliratot. 

Tehát ha rá van írva egy adott fokozati besorolás akkor azt azért tudják olajok.

Nekem a melótársam évek óta favorit olajjal jár  a robogóval. Az a motor akkor meg alapjáraton amikor melegíti .

A többit üveghangon.  Naponta 22km t .

45ezer volt a motorban amikor eladta minden baj nélkül.

Attól függetlenül én nem vennék favoritot de itt ennél a gépnél szerintem máshol kell keresni a bajt nem pedig az olaj kenőképességnél. 

Előzmény: zsoca26 (43380)
ComradeKex Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43384

Tegnapi napon felvettem a kapcsolatot az olaj fogalmazójával. 

A képviselőjüktől azt a választ kaptam, hogy a magas fordulatszámú gépekhez a  FAVORIT Fullsynt 2T olajat ajánlják.

Erre visszakérdeztem, hogy amennyiben mégis csak a 2T típust használom akkor károsodhat-e a gép.

Az alábbi válasz érkezett:

"Ettől az olajtól sem szabadna károsodnia a berendezésnek, de ,ahogy írtam az előzőekben, a magas fordulat miatt a másik típusút ajánljuk inkább, mert annak a kenése kisebb adagolásban is jobb."

 

Sajnos jelen pillanatban úgy érzem, hogy esélyem nincsen az igazamat bizonyítani (nem Amerikában vagyunk), a javítási költség 30-40 ezer ami várható, úgy látszik ezt most le kell nyelnem mint tanulópénzt, ez az olaj meg megy a kukába.

Előzmény: zsoca26 (43380)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43383

Így?

Előzmény: Gypsy56 (43382)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43382

A kérdés szerintem az, hogy tényleg elkente a dugót? Mert egy szervizben bármikor van egy elkenődött dugó, hogy megmutassák. Na most ha elkenődött, az lehetett például az "okosba" betekert karbitól is. Egy új kaszánál az is elég lehet, ha hozzá nem értő damil nélkül üvölteti. Ezerszer látott dolog, hogy kaszál, a damil leszakad vagy elkopik, és damil nélkül keni neki bőszen. HALLANI kell a motorhangot. Szerintem. Ez a garis dolog véleményem szerint elég könnyen bukta lehet, a legegyszerűbb megoldás venni egy kínai dugót, és belerakni. A hengert meg ha szükséges némi polírpapírral kipucolni.

Előzmény: zsoca26 (43380)
zsoca26 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43381

Ez így ok is lenne,csak nem egy 50e gépnél.

Többe kerülne a leves mint az hús.

 

Előzmény: Kaporszakálú (43375)
zsoca26 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43380

Én azt az olajat eldobnám jó messzire.

Szerintem az olaj miatt ált be,nemvolt elég kenése neki.

Ahogy írtad a szervizben is azt alapítottak meg.

Inkább valami drágább hq vagy stihl olaj kellett volna

Előzmény: ComradeKex (43374)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 43379

Csak a poén kedvéért írtam, a filmet nem láttam. :-) Talán majd téli hómentes napokon.

Előzmény: Hentes papa (43377)
Hentes papa Creative Commons License 2015.10.12 0 0 43378

Én úgy voltam vele, ha a ,,prémium" ilyen akkor saját pénzen nem kísérletezek a normál minőséggel.

De mint itt írta valaki lehet, hogy az 555-ös nek gyenge a 3mm-es :D

Ettől függetlenül mind fűkaszában mind fűrészben meg vagyok elégedve a Husival is.

Árban messze jobb vétel volt, mint a Stihl. Minőségben meg ott van mindkettő a prémiumban.

Stihl damilokat nem próbáltam (talán attól tartottam, hogy ugyanaz szállítja a damilt mindkét cégnek)

sajna a Stihl damilok se kevésbé drágák. Maradok a noname-nél gyorsabban kopik de legalább nem olyan drága.

Bár 14méterrel még a gagyiból is el lehet kaszálni egy darabig.

Lenne most is mit kaszálni, csak amikor itthon vagyok nem tudok kimenni, mert vagy esik vagy esett. :(((

Pár hete már kényszerpihenőn van a Husi. :S

Lehet megint a saját kertben megjáratom...nem nagy a fű de hagy pihenjen egy kicsit a tologatós is :)))

Az a baj, hogy a pénz csak megy nem jön. Pedig már illene vennem két új reduktort meg visszaégésgátlót a lánghegesztőhöz.

Na meg a keverőszárat is el kellene küldenem felújíttatni, arról nem is beszélve, hogy az oxigén palackom is hamarosan cserés lesz.

Előzmény: kriszbon (43376)
Hentes papa Creative Commons License 2015.10.12 0 0 43377

Ennyire tetszett a film? :)))

Előzmény: Gypsy56 (43373)
kriszbon Creative Commons License 2015.10.12 0 0 43376

Az is, na meg a legutóbb szükségből gyorsan vett vett 3-as kerek bordó nagy dob, az még egy katasztrófa volt.

Még szerencse hogy hamar el is fogyott. :-D

Előzmény: Hentes papa (43372)
Kaporszakálú Creative Commons License 2015.10.12 0 0 43375

Szia!

 

Először is az én magánvéleményem az, hogy nem olyan sűrűn kell 2T olajat venni otthoni felhasználásra, hogy ne érné meg azt a plusz 1-2 ezer forint plusz költséget beruházni egy jó minőségű FULL SZINTETIKUS olajra!

 

Másodszor, hogy a te problémádra visszatérjek, én nem hagynám ennyiben a dolgot! Mindenképpen próbálj meg még valamiféle egyezségre jutni valahogyan a szervizzel, de nem kell azonnal rájuk rúgni az ajtót, és az összes létező hatósággal fenyegetőzni! Na persze ha szép szóval nem megy, akkor lehet (kell!) továbblépni. Én véleményem az, hogy egy független szakértői vizsgálat, fogyasztóvédelem, jó ügyvéd, stb... esélyt adhat a bizonyítási eljárás során az igazad alátámasztására. Viszont mind időben, mind pénzben is elég sokba is kerül(het) ha elbukod a pert. Kérdés, hogy egyáltalán megéri-e pert indítani?! Szerintem nem nagyon, ha csak a saját lelki békéd miatt nem (én megtenném ha tuti igazam lenne), és hogy mással ne történjen meg az, amit pontosan nem tudunk hogy hogyan is történt valójában. Az ördög mindig a részletekben van, na meg a kutya is oda van elásva általában:)

 

A lényeg, ügyvéd nélkül esélyed sincs! Tehát.... tegyél a zsebedbe kb...60.000ft-ot, hogy tudj kötni egy jó furfangos (hasonló ügyekre szakosodott) ügyvéddel egy megbízási szerződést, aki ezután hivatalosan is a Te jogi képviselőd lesz, és elmondja hogy egyáltalán mi van, és eljár az ügyedben az illetékes hatóságoknál! Te meg ezután már bátran fenyegetőzhetsz a saját ügyvédeddel bárhol stb... Meg, jobb ha a paragrafusokban jártas ember intézi az ilyen ügyeket, mert egyébként úgyis elhajtanak mindenhonnan.  Én személy szerint nagyon sajnálom hogy így jártál, de azért a dolognak két oldala van, a tiédet már hallottuk, és másodkézből a szervizét is. Mer, csak elkenődött az a dugó valami oknál fogva ugye?! Én hiszek neked, ám ez sajnos neked kevés! Neked kell harcolnod, kiállnod az igazadért! Egy biztos, ha elbukod az fájni fog "Nem kicsit, Nagyon!".

 

Sok sikert, és majd oszd meg a további fejleményeket is az ügyeddel kapcsolatban légy szíves!

Előzmény: ComradeKex (43374)
ComradeKex Creative Commons License 2015.10.12 0 0 43374

Üdv.

 

Tanácsot szeretnék kérni, a következő a problémám:

Vettem egy Güde GFS 1501B fűkaszát, olajból még tavalyról volt egy flakon FAVORIT 2T-m amit 1:40 arányban bekevertem ahogy a gépkönyv írta. 

Az első használatkor a fűkasza kétszer fél órás működés után nem indult, a hibakeresés alapján a gyertyát eltávolítottam ( itt szeretném megjegyezni, hogy a gyertyára olyan erősen van rászorítva  a forgatórugós biztosító megoldás, hogy a szigetelő gumi a kezemben maradt, amit nem tudtam visszarakni...), a gyertyát megtisztítottam,
visszaraktam és a kézikönyv alapján újra próbáltam indítani sikertelenül.

A hibát jeleztem a szerviz felé, összecsomagoltam visszaküldtem az egészet garanciális javításra.

Eltelt négy hét mire végre a mai napon felhívnak, hogy a dugattyú teljesen szét van kenődve, meg besült, hajtókart kell cserélni, meg a kipufogó... szerintük nem kapott kenést és csak benzin lett beletöltve, mondom nekik, hogy gépkönyv szerint 1:40-es keverékkel töltöttem fel. Erre közlik velem, hogy ez így nem garanciális, és az olaj forgalmazójánál reklamáljak, ők küldik az árajánlatot a javításra ami több mint az új fűkasza ára... (50ezer volt)

Ilyenkor most mit csináljon az ember, az olaj számlája már nincs meg, bár sokat biztos nem érnék vele...

Ők állítják, hogy nem kapott kenést, én állítom, hogy igen. Az olaj fogalmazójánál mégis mivel tudok érvelni?

Vagy ez már a veszett fejsze nyele?

 

Válaszokat előre is köszönöm.

Gypsy56 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 43373

Jaja ! Mind az ötven árnyalata ! :-)))))

Előzmény: Hentes papa (43372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!