Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2012.12.01 0 0 4686

Remélem nem volt túl erős a legutóbbi hozzászólásom! :)

Előzmény: tristen (4685)
tristen Creative Commons License 2012.11.30 0 0 4685

Marcika! 

 

Neked tudom mi kellene? Egy elfenekelés, , ennyi.

 

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Marci1S (4676)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 4684

Szívesen. Hát te írtad az előzményekben, hogy a kútvölgyibe hívtak, csak onnan tudtam.

Nem tudom, miért nem válaszolt, talán nem ért rá ennyit foglalkozni egy ilyen kis esettel. Gondolja, nem olyan nagy a baj, ha nem mentél.

Olvasd el, amit Bánfalvi dr. úr írt, hátha az is elég. Lehet, hogy nem is kell menned.

pénz? hát ezt én nem tudom megmondani, neked kell eldönteni, szánsz-e rá, ha már ilyen nagy emberhez kell (?) menned.

Nővér előtt? Nem tudom.

Előzmény: miha13 (4683)
miha13 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 4683

Ok, köszönöm :)

 

Éppen a Kútvölgyibe hívtak... A főigazgató írt levelet - nagyon kedves volt - hogy menjek ezen a héten szerdán... De ez a hét nekem bizonyos okok miatt nem volt jó, ezt meg is írtam neki és azt, hogy ha nem gond, akkor jövő héten mennék. Erre viszont már nem válaszolt. Vajon mit csináljak? Csattogjak be a főigazgatóhoz az e-mail-re hivatkozva???

 

Gondolom illik neki pénzt is adni. Nem ciki a nővér elött?

Előzmény: tyúkanyó48 (4675)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2012.11.30 0 0 4682

Új cikk az Aranyér Blogon közkívánatra, főleg kismamáknak:


Terhességben is terhes az aranyér?!

 

Mindenki olvassa egészségére!

 

Üdv:

 

Dr. Bánfalvi Péter

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2012.11.30 0 0 4681

Kedves Marci!

 

Panasza alapján szerintem külső rögös aranyere van. Itt ennek rendbetételéről mindent elolvashat:

 

Jön is, megy is, marad is, mi az? A külső, rögösödött aranyérről

 

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

 

u.i.: a lézeres műtét kivételével (ennek elutasításával teljes mértékben egyet értek) én inkább úgy fogalmaznék, hogy minden műtéti módszernek meg van a maga javallata. Van olyan, amire a Longo-műtét, van, amire a "hagyományos" műtét, stb. a megfelelő. Az a fontos, hogy minél szélesebb legyen a használó eszköztára, és tudja, mire mi való.
Különben a végeredmény az lesz: a 16-os és a 20-as franciakulcsot nem javasolom, a 18-ast felejtsék el, én minden csavart a 14-essel vagy a 22-essel hajtok be.
Persze csak ritkán van szükség műtétre, van amikor felesleges, sőt káros, de van, amikor csak az a hatékony megoldás.

Előzmény: Marci1S (4676)
alongtimeago Creative Commons License 2012.11.29 0 0 4680

Csakhogy Marci gyerek ne unatkozzon már, a lustasága helyett én idézek egy dokitól:

 

A hagyományos (kimetszéses) aranyérműtétekről:

Az aranyérműtéteknek évszázados múltja van, jövőjük azonban kevés. A különféle kimetszéses technikával végzett (Ferguson, Milligan-Morgan, Parks, stb.) műtétek során a csomók eltávolítása mellett azok vérellátását próbáljuk meg korlátozni. Ezen műtétek érzéstelenítésben történnek. A beavatkozást követően néhány hétig komoly fájdalommal terhes periódus várható, évekkel a műtét után pedig a végbélnyílás bizonyos mértékű beszűkülésével lehet számolni. Ezért eme megoldásokat manapság már csak igen ritkán, gondos mérlegelést követően ajánljuk.

 

Longo műtét: 

Az eljárás nem veszélytelen, meglehetősen drága, és nem minden típusú aranyér megoldására alkalmas.

 

A lézeres aranyérműtétről:

Említést kell még tenni a széles körben népszerűsített lézeres aranyérműtétről. Ebben az esetben a kimetszés nem szikével történik, hanem egy kis nyalábba fókuszált, nagy energiasűrűségű fénysugárral. Az Űrkorszak igézetét hordozó fénykarddal szemben azonban komoly aggályok merülnek fel. A fénynyalábot emberkéz vezeti, ez a műtét pontosságát eleve behatárolja. A szike addig vág, ameddig a sebész nyomja, a fénysugár addig hasít, ameddig a teljesítménye diktálja. A gyógyulási időszak csekély fájdalommal jár - mondják. Igen, ha belső aranyerek kezelésére használják, amelyek egyébként sem fájdalmasak. A külső aranyerek területén végzett kimetszés azonban minden reklám ellenére komoly fájdalommal gyógyul. További figyelmet érdemel egy tapasztalati tény. A lézerrel kiírtott bőrterületekre a gyógyulás során belülről gyakran rákúszik a végbél nyálkahártyája, mely ezután folyamatosan nyákot termel. Ennek eredményeként rossz esetben kaphatunk egy heges, tartósan váladékozó, állandó panaszt okozó végbélnyílást, melyre gyakorlatilag semmiféle gyógymódot nem ismerünk. A szomorú végállapotnak már nevet is adtak: lézer-ánusz. Ebből adódik, hogy komoly proktológus lézeres aranyérműtéttel nem foglalkozik. Talán a leírtakból is kiderül: magam lézeres műtétet nem végzek, továbbá lézeres műtétet követő aranyeres panaszok kezelését sem vállalom. S ha még mindig nem sikerült volna meggyőznöm egy lézeres kalandról, figyelmébe ajánlanám az egyik legforgalmasabb hazai aranyér fórumot, ahol számor lézer-áldozat osztotta már meg elborzasztó kalandját.

 

NO MARCI, MELYIKET VÁLASZTOD ????

alongtimeago Creative Commons License 2012.11.29 0 0 4679

Most tök komolyan: kezdek belefáradni hogy embereket beszéljek le a műtétről. Elhatároztam hogy lesz pár év múlva egy olyan időszak amikor véleményt váltok és elkezdek mindenkit rábeszélni a lézeres műtétre. Kiváncsi vagyok lesz-e olyan marha aki hisz nekem és elmegy megműttetni magát. Előre mondom lelkiismeret furdalás nélkül fogok beszámolni arról milyen jól járt ez+az aki végre megműttette magát. Sajnálom ez van. Ez egy játék.  

alongtimeago Creative Commons License 2012.11.29 0 0 4678

Marci: megőrültél ? Eszedbe se jusson a műtét !!! Olvass már vissza egy kicsit a fórumban azoknak az embereknek a hozzászólásait akiket műtöttek. Azt akarod hogy rosszabb legyen a helyzeted és jobban fájjon ???

Előzmény: Marci1S (4676)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 4677

Szia!

 

Igen, elolvastam, tristennel értek egyet, szerintem ezzel nincs teendő, ha nem fáj, minek aggódni és műteni. Kenegetheted, bár attól nem fog eltűnni. Borsó - az nem méret :D. Nem kell vele foglalkozni, szerintem, ügyelj, hogy ne erőlködj, ne emelgess nehéz súlyokat (pláne helytelen módon),  ne legyen szorulásod, ha nem romlik, ennyi belefér.

Ne aggódj! Remélem, megnyugodtál :)

Előzmény: Marci1S (4676)
Marci1S Creative Commons License 2012.11.28 0 0 4676

Szia tyúkanyó48!

 

Nem tudom olvastad e az előzményeket de nekem 2. stádiumú aranyerem van, de viszont nem fáj nem viszket, nem vérzik, nem is érzem csak ott van egy borsó nagyságú kis "valami". 3 hetet kentem Reparon kenőccsel, ami egyáltalán nem használt, most 1 hete elkezdtem kenni egy Proktis m nevű kenőccsel, de az sem akarja eltűntetni. Tudsz valami segítséget mondani? Köszi előre is!

tyúkanyó48 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 4675

Igen, kevered a végbéltükrözést a vastagbéltükrözéssel. Az előzőt csináltak nekem, az nem fáj, amabulánsan, csak egy kis levegőt pumpál a fenekedbe, aztán egy kis eszközzel, kb. 8-10 -12 centit benéz, kinek mennyire bír.

Vastagbéltükrözést még soha nem csináltak, na az a fájdalmas, tényleg altatásban csinálják már manapság, mert régen olyan is volt, hogy annyira fájt valakinek, hogy abba kellett hagyni. Ott kb. másfél méterre feldugja a csövet, egészen a vakbélig :-o, és úgy nézegeti, hogy mi van bent. (szegény férjem, épp ilyen előtt áll :(

Ha friss piros vér a székletben, az simán csak az aranyér vérzik, nem kell mindjárt rosszra gondolni, sajnos nekem is szokott nagydolog esetén, de nem mindig, és nem sok. ez simán elmegy.

Ha alvadt, sötét, nyálkás a vér és széklet, akkor érdemes VASTAGBÉL tükrözést csinálni, az altatóst.

Menj el a kútvölgyibe, a kolonoszkópia (vastagbél) nem megy olyan gyorsan, nem fognak le rögtön, hogy megtükrözzenek, ne félj, az nagy előkészítést, egy napos éhezést, hashajtást, vérvételt, stb. kíván. Majd számolj be, hogy vagy! :)

Előzmény: miha13 (4673)
tristen Creative Commons License 2012.11.27 0 0 4674

Szia!

 

Ha a székletedben nem alvadt, hanem élénkpiros vért találtál, nem hinném, hogy mindjárt a rákra kellene gondolnod, de szíved joga mit gondolsz.

 

Ha azonban alvadt vért találtál, az már más..........

 

üdv.

Előzmény: miha13 (4673)
miha13 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 4673

Ok. közben megtaláltam. A kolonoszkópia a vastagbéltükrözés. Nem, asszem az engem nem érint.

 

Igazából kétszer is kis vért találtam a székletemben, ettől kaptam szívinfarktust, és tartok attól, hogy rákom van... A kútvölgyiben várnak jövő héten ha minden igaz, azt mondták "megvizsgálnak". Vajon mit értenek ezalatt???

 

Te a vastagbéltükrözést bódítás nélkül csináltad?? Mindenki azt mondja hogy fáj!

Előzmény: tyúkanyó48 (4664)
miha13 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 4672

Nem fáj? Akkor miért csinálják mostanság altatásban? Vagy tényleg keverem valamivel?

 

A végbéltükrözés amikor feldugnak egy másfél méteres slagot a fenekembe.... nem?

 

Mi a kolonoszkópia?

Előzmény: tyúkanyó48 (4664)
tristen Creative Commons License 2012.11.26 0 0 4671

Szia Marci!

 

Azért elmehetnél egy (ér)sebész szakrendelésre vagy egy proktológushoz, hogy végleg megnyugodj!

 

üdv.

Előzmény: Marci1S (4670)
Marci1S Creative Commons License 2012.11.26 0 0 4670

Köszönöm, kis megnyugvás!

tristen Creative Commons License 2012.11.26 0 0 4669
Szia Marci!

 

Ha nem fáj minek kellene a műtét?

 

Aranyeres csomók vannak mindenkinél, mindenkinek, ... Amikor majd problémát okoz Neked ez a csomó, akkor sem kell műtét, csak jobban oda kell majd figyelned.

 

Esetleg évek múlva kell majd műtét, de nem most.

 

De a doktor úr majd választ ad neked, amikor erre jár...

 

Műtétet a negyedik stádiumban lévő betegeknél alkalmaznak, illetve akut esetekben ... 

 

Kitartás!

 

üdv.

 

Előzmény: Marci1S (4668)
Marci1S Creative Commons License 2012.11.26 0 0 4668

Akkor gondolom nem marad más hátra mint a műtét!?

tristen Creative Commons License 2012.11.26 0 0 4667

Szia Marci!

 

Ez egy külső aranyér szerintem, ami nem fog elmúlni kenőcsöktől. Örülj inkább, hogy nem fáj, nem vérzik. Kenegesd módjával.., ennyi!

 

Ez csak az én véleményem.

 

Kitartás!

Előzmény: Marci1S (4666)
Marci1S Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4666

Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni.

 

1 hónap neten való utánajárást követően valószínűleg 2. stádiumú aranyerem van, de viszont nem fáj nem viszket, nem vérzik, nem is érzem csak ott van egy borsó nagyságú kis "valami". 3 hetet kentem Reparon kenőccsel, ami egyáltalán nem használt, most 1 hete elkezdtem kenni egy Proktis m nevű kenőccsel, de az sem akarja eltűntetni. Mit tegyek?

alongtimeago Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4665

Talán nem írtam még neked, csak múltkor próbáltam ráutalni. 

Nem ismerek egyetlen olyan embert sem, és nem olvastam itt a fórumban sem olyat hogy valakinek jót tett volna az intimtorna.

Itt most sok mindent lehet leírni a saját tapasztalatomról is, de a lényeg az hogy akinek ott belül nincsenek rendben a dolgai annak igencsak nem esik jól az intimtorna. Nekem az első hónapokban nem voltak rossz érzéseim, hiszen nem is tudtam elég erősen ott szorítani, de most már igencsak megerősödtem, és ha én ott erősebben szorítok annak igen komoly érezhető következményei vannak. Belül kicsit "lángolást" érzek, és még a bőröm is bepirosodik stb. Egyetlen doki sem ajánlotta hogy intimtornázzak, bár mikor mondtam hogy csinálom akkor nem ellenkeztek. Egyedül Ritter professzor mondta hogy mivel igen erős a végbélnél az izom, teljesen felesleges csinálnom az intimtornát. 

Előzmény: szilasielvira (4659)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4664

Végbéltükrözésre gondolsz? Az egyáltalán nem fáj, sima proktológus megcsinálja a szakrendelésen, ahova tartozol, lehet, hogy be kell jelentkezned először. Nekem már legalább 3x csinált, semmi az egész, se beöntés, se koplalás. Csak "kellemetlen" de kibírható. Ha akarod, még írok róla.

Kolonoszkópia - na az már keményebb, vagy erre gondoltál?

Előzmény: miha13 (4661)
tristen Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4663

Szia!

 

Magánrendelésen minden megoldható szerintem, de ezt nem támogatja az OEP.

 

Kitartás!

Előzmény: miha13 (4661)
tristen Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4662

Szia!

 

Köszi, hogy mindezeket leírtad, sokkal jobban látjuk most már mi is, kinek jó ez a dolog....

 

üdv. :)

Előzmény: szilasielvira (4659)
miha13 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 4661

Sziasztok!

 

Azt hiszem én is egyike lettem a szenvedőknek... Jobbik esetben. Rosszabb esetben vmi rossz indulatú folyamat van bennem, dokihoz csak két hét múlva tudok menni.

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy ahoz, hogy a végbelet fel tudják térképezni, szükség van "betekintésre". Én úgy olvastam, hogy már létezik CT-s eljárás is, illetve van a lenyelhető kamera.

Ha az árakat most nem vesszük figyelembe, akkor ez a kettő nem helyettesíti a tükrözést?

tyúkanyó48 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 4660

Köszönöm a tanácsokat, lehet, hogy akkor mégis az ivással van a baj, ma direkt mértem, mennyit iszom, most este 7 óra 20 van, és most tartok kb. 1,2 liternél. Igaz, este szoktam vacsi után sokat inni, ami még hátra van, pedig az sem jó, mert éjjel kell dolgoznia a vesémnek. Hát jó, magamba szállok, és inni fogok, mint a gödény, akár szomjas vagyok, akár nem (az a baj, hogy nem vagyok :(. Főleg teát szoktam, (valami gyógy, vagy zöldteát), vizet, szódavizet, ilyesmit, a lónyálakat nem szeretem :).

Gyümölcsöt kb. 2-3 almányit eszem naponta (mennyiségre), az nem sok.

Nagyon sovány vagyok, és renyhék a beleim, gondolom azért sem továbbítják a salakanyagot.

Előzmény: tristen (4658)
szilasielvira Creative Commons License 2012.11.24 0 0 4659

Voltam a Kriston tornán,nem jött be..Nekem semmi újat nem mondtak,és nem egyénre szabottan foglalkoznak veled,hanem általánosságban beszélnek,ami nem jó,mert aki ott van,annak szerintem mindenkinek más a problémája...De ez csak az én véleményem..Akinek javasolni tudom,azoknak,akinek inkontinens/nem tudja tartani /betegeknem javasolnám,akinek becseppen a pisi néha,bagy férfiaknál aki idősebb,és prosztata,és végbél problémája van..Meg akinek van rendes egészségügyi végzettsége,annak sem tudnak mondani újat...Ezcsak az én véleményem,nekem nagy csalódás volt...:((Meg valamelyik nap hasmenésem volt,és azt míg nem voltam műtve,addig tudtam tartani azt is,most nem megy még..Össze tojtam magam az utca közepén..Nagyon pocsékérzés..

tristen Creative Commons License 2012.11.24 0 0 4658

Szia!

Ha jól van összeállítva az étrendet, akkor sok evés mellett is lehet tartani a súlyt. Ilyenek a joghurtok, kefirek, amik eleve lágyítják a székletet. De ilyen még a gyümölcs, ámbár szerintem a gyümölcsöket módjával, mert valakinél ellentétes hatást vált ki. A folyadékbevitelt az eddigi kevésről a többszörösére kellene növelned. Köztudott, hogy aki keveset iszik, annak sűrűbb mindene.

Nagyon fontos a legalább napi 1,5 de akár 2 liter folyadékbevitel. A vérkeringésre is jó hatással van, illetve a vese is jobban érzi magát, ha nem spórolnia kell a folyadékkal, hanem folyamatosan végeznie a munkáját. Aki kevesebb folyadékot visz be, a veséjét is megterheli, mert a szervezetünk, ami csodálatos és különleges, arra van "ítélve", hogy ha csökken a bevitt folyadék, spóroljon vele.. És ez nem jó hatással van a vesékre.

A folyadékbevitelnél azonban ügyelni kell a bevitt folyadék mennyiségén kívül a minőségre is. Természetesen a coca és pepsi kólák semmit sem érnek, azon kívül, hogy tartós fogyasztásuk elősegíti a cukorbetegség kialakulását, és a 100%-os gyümölcsleveket sem ajánlanám, mert azoknak a savtartalma pedig igen magas, ami egyéb nem kívánatos panaszokat okozhat, ilyen lehet a gyomor savtartalmának a megemelkedése, a szervezet elsavasodása. Én a folyadékoknál az egyszerű vízre gondoltam, ami lelet csapvíz, lehet ásványvíz...... Időnként be lehet dobni különlegesebb vizeket, mint pl. a PI víz, vagy esetleg egyéb nagyobb diszkontokban megvásárolható gyógyvizek.

Kitartás!   

Előzmény: tyúkanyó48 (4655)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 4657

Köszi, hogy máris válaszoltál. Igen, ezt is mondja, és lehetne is benne valami, de - bocs, most komolyan - annyit pisilek, hogy akkor csak nem  kevés. Legalább 2 l-t megiszok naponta, mindenfélét, szódavizet, teát, sima vizet, stb. Tudom, hogy sokat kell inni.

Előzmény: PETYUS (4656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!