Keresés

Részletes keresés

maztro Creative Commons License 2010.02.01 0 0 17875
Egyébként amikor én tanulgattam az objektumépítést (óó, milyen lázban égtem akkor :) ), ...érdekes visszaemlékezni rá. Millió hibát ejtettem, és napokig nem találtam rá, hogy pl. 01 helyett 10-át írtam, és ez a baj. Ma már ránézek az objektumra, és nyomban tudom hol a hiba. Nem kell ehhez a b3d kódsort néznem. :)

Érdekességképp ideiglenesen elhelyeztem egy képet a honlapomon:
Első b3d-im, első (sosem lesz kiadva) pályám.
(A járda fél méter magas, a sorompó kissé böhöm - akkoriban kevésbé voltam tisztában azzal, hogy a valóságban semmi sem olyan hatalmas, sőt, egész parányi ahhoz képest, amit hittem. Ja és a pálya a 3-as villamos mintájára készült, de korántsem az. :) )
tibitrain Creative Commons License 2010.02.01 0 0 17874

Jó lesz az a ház csak vágd ki a falakat, és nyujtsd 2 hatványára ha a régebbi bve-hez kell. Ha valami belelóg a falba (pl fa, autó, oszlop...) akkor simán painttal retusáld. Vágj ki egy kis falbarabkát egy tiszta helyról, és tedd rá oda ahol belóg valami. Ha nincs akkora nagy felületed akkor a kissebb darabot többször tedd rá. Elég időigényes de meg fogja érni a fáradtságot. ha tulságosan nagy feluletet takar el például egy fa, a valóságban is nagyon közel van a falhoz, akkor hagyd úgy. Amikor épited a b3d-t akkor tegyél oda egy fa texturát is, pontosan oda, és akkora méretban mint a ház textura képén. Ezt a fát persze külön a pályaépitéskor is leteheted ide, de szerintem célszerű rögtön a b3d-be beleépiteni.

.

Tudnék még pár jótanácsot adni, de akkor én nem haladok sehova. Azért csak kérdezz bátran...

Előzmény: Gothpaladinus (17870)
maztro Creative Commons License 2010.02.01 0 0 17873
Ott azért több mindent át kell majd még irogatni, meglehet, hogy az egészet.
Amit most írni fogok, az szerintem pozitív indulatú kritika. :)
Minek olyan alfát mutogatni (az objektumokra értem), ahol az előzőekhez képest gyakorlatilag nemhogy fejlődés lenne, visszamaradás mutatkozik? (egy egyszerű texturázott kocka) Próbáld meg úgy kialakítani a házat, hogy a textúra csak a falakat mutatja (mindenféle transzparentezés nélkül), ami a kockára lenne ráhúzva, a tető pedig egész más (persze, akár ugyanazon textúrának használt képen lehet az is) része az objektumnak! :)

Amúgy CG Textures a neve, és itt megtalálod! :)
Előzmény: Gothpaladinus (17870)
phontanka Creative Commons License 2010.02.01 0 0 17872
Én egyszer csináltam egyet, de nem letölthető. Ha elő tudom keríteni, este felteszem a BVE Klubra.
Előzmény: Fáradt Vándor (17871)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.02.01 0 0 17871
Sziasztok, megint én!

Kisfiam rendelése alapján OpenBVe alatt használható Szilire lenne szükségem (amit a neten találtam az BVe2-vel műxik csak). Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.02.01 0 0 17870
Igen, de ez még inkább csak "alfás", még most is épp írogatok az egyes b3d-kben át egy-egy részt (vagy többet is), meg még "elő kell túrnom" egy jó tetőtextúrát is (bár van egy erős sejtelmem, hogy honnét tölthetnék le jót, valami CV vagy milyen Textures nevű site-on láttam jókat, amire Mamutsegg oldalán van link...), mert hát milyen lenne már létrával menni oda, csak hogy egy-két tetőt lefotózzak jó kameraállásból...:)))
Előzmény: maztro (17869)
maztro Creative Commons License 2010.02.01 0 0 17869

Szerintem előbb tanulj meg "objektumozni". A háttérnek, meg a tetőnek -szerintem- nem kéne ott lennie a textúrának alkalmazott képen, vagy ha mégis, akkor nem így, hanem a "feladatra kiképezve" kéne összevágni a tetőt is.

 

Egyébként a pálya (nem akarom elkiabálni magam) nekem tetszik, mert eddig nem sok pálya produkált ilyen szép nagy íveket, miközben több vágány is kanyarog jobb, meg bal oldalt. :)

Előzmény: Gothpaladinus (17868)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.02.01 0 0 17868

Készülőfélben van Rákosrendező a 2-es és 70-es vonalhoz:

 

Rákosrendező 1st shot
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.31 0 0 17867
Ha már mindenki OFF-ol, akkor én is felteszek egy OFF jellegű kérdést:
Kinek van az itteni olvasóközösségből Twitter-blogja, és akinek van, annak blogját milyen néven/linken érhetném el? Ugyanis szeretnék magyar BVE-seket követni, csak nem tudom, ki csiripel errefelé!
Engem a twitter.com/gothpaladinus címen követhettek, ha akarnátok ;)
OFF vége mára részemről, jó éjt mindenkinek! :)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.31 0 0 17866
Én inkább RAR-okba meg 7z-kbe rendezem őket, úgy kisebb és könnyebb számomra a rendezés!
Előzmény: petiteto (17865)
petiteto Creative Commons License 2010.01.31 0 0 17865
Szerintem meg ez a rossz módszer, tapasztalatból mondom. A későbbiekben sokkal előnyösebb, ha mappába vannak rendezve a dolgok.
Előzmény: Gothpaladinus (17859)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.31 0 0 17864
Ezzel én is egyetértek, csak meglepett a hirtelen jött ellazulás (?). De azért jó így. :)
Előzmény: tibitrain (17862)
petiteto Creative Commons License 2010.01.31 0 0 17863
Teljes mértékben egyetértek veled:)
Előzmény: tibitrain (17862)
tibitrain Creative Commons License 2010.01.31 0 0 17862
"(Hű, mostanában mennyire nem OpenBve a téma az én objektumépítési tanulmányomon kívül...)"
Szerintem pont ez a jó. Nem ragaszkodunk szigorúan a témához. Olyan mint egy igazi klub, tele haverokkal barátokkal. Szerintem ez a legjobb ebben a topikban. Én, ellentétben néhány emberrel, szeretek itt lenni! :))
Előzmény: Gothpaladinus (17859)
vasutasadam Creative Commons License 2010.01.31 0 0 17861
Te mondtad, hogy a fél szemem legyen itt. Itt is volt....
Előzmény: tibitrain (17857)
maztro Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17860
vasutasadam!
Ez nem atw-seknek szólt. Az extrá-sok vannak most kiszolgáltatott helyzetben. :)
Előzmény: vasutasadam (17852)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17859

Én az ATW-s tárhelyemen az összes fájlt a gyökérmappába tettem, így egyszerű bármikor leszedni onnét mindent egyben, Neked is ajánlom ezt a módszert! ;)

(Hű, mostanában mennyire nem OpenBve a téma az én objektumépítési tanulmányomon kívül...)

Előzmény: tibitrain (17856)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17858
Helló megint, nohát, megint itt vagy, miközben Márciust ígértél? Megleptél minket, de örömest fogadunk ismét erre :)
Előzmény: vasutasadam (17852)
tibitrain Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17857
jééé most látom vasutasadam visszatért :))
Előzmény: vasutasadam (17852)
tibitrain Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17856
igen, valószinűleg ez lesz, nincs más megoldás. Csak nem akartam szedegetni visszarakni, de...
Én is gondolkoztam külföldi free tárhelyen regelni, de angol tudás hijján nehéz...
Előzmény: Gothpaladinus (17855)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17855
Speciel az Xoo.hu-s tárhelyed még működik, onnét leszedhetnéd ismét és folytathatnád honlapod bővítését!
Előzmény: tibitrain (17853)
petiteto Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17854
Persze hogy nem, de a nem tökéletesek közt is vannak tökéletesebbek:)
Előzmény: tibitrain (17853)
tibitrain Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17853
Szerintem egyik free tárhely se tökéletes. Nekem megint vacakol a cjb. pedig jó lenne ha helyrejönne mert formatálni kellett a gépem és nincs meg az eredeti oldal sablon. Arra se emlékszem honnan töltöttem le. Kereshetem megint... :)
vasutasadam Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17852
Én elfogadom!!!!
Előzmény: petiteto (17851)
petiteto Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17851
"Mit gondoltál, azok az objektumok vajon hogyan fognak elkészülni?"
Úgy gondolta, hogy még az építés elején ezek egy részét megszerzi tőlem, de szerencsére nem sikerült átküldenem.

Extra.hu-soknak:
Egy embernek tudok adni 2Gb tárhelyet szimulatorklub.hu aldomainnel, ha kell:) De amúgy ingyenes tárhelyszolgáltatót ne Magyarországon keressetek, mert esélytelen normálisat találni. Max akkor, ha veszel egy domaint és igénybe veszel ingyenes tárhelyet(Pl. Newhosting, Nextarhely). Én külföldiből a Byethost.com -t ajánlom, 5Gb tárhely reklám nélkül.
Előzmény: tibitrain (17845)
_szergej_ Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17850
Azért írtam csapadékot :P (ti. a hó is az)

Amúgy ezek a képek inkább "kulisszának" alkalmasak, mint 1-1 konkrét objektum textúráinak, sőt inkább ajánlott is így felhasználni. A képeket szépen összeollózod 1 nagy képbe, összeigazgatva, egymáshoz méretezve. Az egészet meg ráhúzod egy téglalapra. Előny: nem kell számolgatni, komplex objektumokkal szenvedni, látványra szebb, több helyet "elfoglalsz" egyből, és ehhez mindössze 2 téglalapot kell egymáshoz rakni 90fokos szögben
Előzmény: Gothpaladinus (17848)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17849
Jelen pillanatban valóban egy szabályos kocka az alakja, de éppen ezen fogok majd mindenféle általam eddig még nem próbált "tweak-et" alkalmazni, hogy aztán majd más objektumoknál ez majd ne legyen probléma!
Előzmény: _szergej_ (17839)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17848
Na meg a hó. Most pont az szakad itt a fővárosban s környékén már vagy 2 órája, és pl Gödön már talán fél méternél is magasabb a hószint. Ez a ház szép hófehér lesz így belülről, ha most még nem lenne olyan! :D
Előzmény: _szergej_ (17838)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17847

Úgy írod, mintha ezzel egyedül lennék... Pedig vannak ilyen BVE-pályaépítők rendesen, nézz csak szét a neten, hány ilyen pályaépítőre akadsz! Legalább 2-3-ra rajtam kívül biztosan fogsz igen rövid időn belül! Ráadásul azok még ennyire se foglalkoztak a témával, mint most én, aki már éppen próbálok belejönni!

Előzmény: tibitrain (17845)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.30 0 0 17846
Kisebb gond is nagyobb legyen annál az egy szem reklámkeretnél, amit az ATW odatesz... Lényeg az, hogy elegendő tárhelyt ad, hogy ez még mindig ingyenes, és hogy az Extrával szemben az ATW eddig sem nagyon törölgetett olyan ingyenes oldalakat, amik már nagyon rég frissültek vagy amin valami más apróság volt (gondolok itt Pre-zli oldalaira, meg pl a BVE Pluszra)!
Előzmény: phontanka (17843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!