Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46276

Szerintem az állatdokid még nem volt nővel, és nem látott intimbetétet.

Mi lenne ha a nőink ha egy kis  folyásuk van rögtön lecserélnének minket...?

 

(szvsz) Egy anyakecske ha az öt méteres körzetében bak van az vemhesül is, mégha két méteres kerités van köztük akkor is.  De érdemes  minden nőnek otthon az ivarzását naptárban vezetni ez rengeteg infót jelent, és sok kellemetlenségtől megóv. (legyen az kecske vagy embörasszony)

Előzmény: ojbryan (46269)
andreja Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46275

Első különbség, hogy az "A" és a "K" létezik, a "B" meg nem.

Előzmény: hunjorgos (46263)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46273

én is köszönöm:))

Előzmény: Törölt nick (46272)
zotyapeti Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46271

Köszi a választ.Drasztikus módszer de úgy néz ki muszály lesz.Ezt a szegény anyát szépen tönkretette.Már kapott 4 injekciót de semmi javulást nem látok.Szerencsére legalább jó étvággyal eszik.Nagyon jó lenne ha megjavulna a lába mert nagyon jó természetű állatka.Üdv:Zoli.

Előzmény: Komondortanya (46264)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46270

én meg azt felejtettem el mondani, hogy egy zsákkal többet kaptál, de direkt volt:)

Előzmény: Törölt nick (46268)
ojbryan Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46269

Jó estét!

Állatdoki szerint (5 méterről látta), ha jól emlékszem azt mondta gennyes váladékos tisztulás ami az ellésből maradhatott esetleg vissza(megjegyzem márciusban ellett) és most mikor ivarzás volt akkor távozott a méhszájon át. Kb ezt mondta pontosan nem emlékszem. Plusz hogy akkor ha a bak ugye volt vele akkor ő tovább viszi ezt a többi anyára is akiket utána fedez és valószínűleg ez miatt nem is fognak vemhesülni. Kérdésemre mit lehetne tenni, mondta hogy bak csere, az anyákat viszont nehéz ebből kigyógyítani. Szóval ilyen verzió is elhangzott erre a kérdésemre. Szerintetek lehet ennek valami esélye, illetve hallott már valaki ilyet? A doki amúgy más ügyben járt erre ezt csak mellesleg kérdeztem tőle.

Köszönöm válaszaitokat.

Üdv!

Előzmény: nalazaND (46258)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46266

látod, látod.

az egész utat végigállta, billegte. szófogadóan be tudtam vezetni a kocsiból, most a gidaleválasztóban van külön, mert sötétben értünk haza. mellette a karámban egy mindenórás anya, a többiek kinn hemperegnek.

Előzmény: Törölt nick (46262)
Komondortanya Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46265

2 hét múlva álltam lábra... Az első héten, ha lógott, úgy lüktetett, hogy ordítottam. Kitekert pózban ugráltam.... Fekve ugyanez. A talpam az égnek, különben végem volt. Azóta kemény talpú bakancsban megyek ki. Rettegek, ha szöget látok. Mondjuk 2 hét múlva a gyerekem dettó, csak üveggel. Na, Ő volt a kemény. 3 nap múlva szaladt.

Az őszi tyúkvágás futószalagon megy szinte. Télire csak a tenyészállatok maradnak, a többi beugrik a fagyóba.

Előzmény: erzsi724 (46209)
Komondortanya Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46264

Bármilyen szűk gumigyűrű megteszi. A férjem 22-es szénacél presz idomnak a gumigyűrűjét  rakta fel. Ez valami víz-vezeték szerelős akármi.

Nekem 6-8 hét alatt leesik, és szépen gyógyul. Igaz, nem egy élvezet a dolog. De ma is felkerült egy szarvasra, mert ma nyírta ki a második gödölyét. Néhány hét és nem lesz kedve verekedni...

Előzmény: zotyapeti (46227)
hunjorgos Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46263

Én csak azt írtam itt erről a bakról, amit máshol olvastam róla. Igazából sajnos nem tudom mi a különbség az "A", "B"..."K" törzskönyv között. Pedig illene...

Előzmény: lkaresz81 (46241)
Kecskeb Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46261

Azt gondolom valami gyulladásféle lehet, de okozhatja egy ér megpattanása, vagy a ha a tőgyet ütés érte, vagy szakszerűtlen fejés, stb...stb...

Mi a gidák leválasztása után háromszor szoktunk fejni....később kétszer...beáll a kecske az egyszeri fejésre is de szerintem jobb a fokozatosság, hiszen leválasztáskor termeli a legtöbb tejet.

Fejd ki alaposan, tőgymasszázs, és megint fejés....talán így helyrejön. Meleg vizes borogatás is használhat, olyan meleg vízzel amit a kezed még elbír.

Ha rosszabbodna, akkor doki...tőgyinfúzió....

Tejet ne fogyasszátok, amíg véres. 

Előzmény: kálmika84 (46259)
Negro TZR Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46260

                "Most jó így, ölemben ma még jól elférsz

    S a kerek földnél többet érsz, és minden álmom benned él"

 

 

 

Előzmény: ez-Ben (46254)
kálmika84 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46259

Sziasztok! olyan kérdésem lenne h az esti fejésbe vért találtam! Mitől van? gyulladás? csak este fejek! Reggel is kellene? Eddig nem volt baj! több mint egy hónapja fejem előtte szoptatott még! aki tud segítsen

 

nalazaND Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46258
Hát azok a nem nyert spermák. A nyertes(ek) már rég osztódik/nak, építi(k) a jövőt...
Előzmény: ojbryan (46253)
andreja Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46257

Elsősorban vágóba  :)

 

Sajnos még legutolsó sorban sem.

Előzmény: hegefeco (46249)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46256

Értem, majd akkor meglátjuk, mi fog alakulni.

Előzmény: Törölt nick (46251)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46255

Tehát - most nincs ma időm utánanézni behatóbban, majd később - ez a mondat azt jelenti, hogy egyáltalán megtiltják az önkormányzatoknak, hogy a haszonállat tartásába bármilyen szinten beleszóljanak? Tehát olyan kitételeket sem tehetnek be, mint amit idéztem?

Előzmény: hegefeco (46250)
ez-Ben Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46254

 

 :))                         " Szép holnap, miféle harsonára vár

                        Miféle nemzedékre száll, miféle csillagokban áll

                            Hogy szép holnap vár, szép holnap vár..."

 

Előzmény: Negro TZR (46252)
ojbryan Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46253

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni hogy 2 anya kecskémen is láttam hogy ivarzásuk után (bak volt rajtuk) pár nappal fehér váladék jött a pérájából. Egyiknek elég sok volt az elején a másiknak csak kicsit. Mindegyik ellett már, egyik másfél másik 3 éves. Amúgy egészségesek tehát semmi más nem látszik rajtuk. Mi lehet ez?

Köszönöm!

Üdv!

 

Negro TZR Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46252

Jól "biza"..kinőtte...

kinőtte magát. Gyönyörű szép nagy-kiskecsi lett belőle.

Imádom..Rossz, mint az ördög...

 

Állandó "felügyeletet" igényel...Együtt járunk a telekre, amit sikerült végre megvennem !!!! :-)

Itt alapozom a jövőmet....(Kóka)...

 

Törpikém jön velem mindig, (kocsi hátsó ülés kivesz, tetőlécből karámszerű ablakvéddő körberak... ) és.... segít nekem építeni a holnapot....

 

 

 

Előzmény: ez-Ben (46236)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46251

egyszerűen annyi történt, hogy elvette az önkormányzatoktól azt a jogot, hogy rendelkezzen a haszonállat-tartásról. bármi tartalommal.

majd kijön törvényben vagy (miniszteri) rendeletben. 

mivel a jelenlegi jogszabályi helyzetben akár a város közepén tarthatnál disznót, bizonyosak lehetünk ebben.

hogy ez külön rendelet lesz, vagy állategészségügyi, vagy egyéb, az csak technikai kérdés. mert muszájnak muszáj lesz.

Előzmény: Törölt nick (46247)
hegefeco Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46250

Nem és nem! Nem a tiltás jogáról, hanem a szabályozásról van szó! Eddig sem tiltottak csipőből, csak olyan agyafúrt szabályokat alkottak, amivel ellehetetlenítették a gazdákat.

„(6) Mezõgazdasági haszonállat tartása önkormányzati rendeletben nem korlátozható.”

Új rendelet? "az állattartásra vonatkozó szabályzás jó része most érvényét veszti, tehát az új rendelet talán már nem fogja figyelembe venni"

Nincs új rendelet, és nem is lesz egyenlőre, hiszen a törvény módosítás épp ezt korlátozza

Előzmény: Törölt nick (46245)
hegefeco Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46249

Elsősorban vágóba  :) , de némely kegyelt kaphat "K"-t

Előzmény: Kriszta721 (46248)
Kriszta721 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46248

Törzstenyészet R1-es bakja hova kerül?

Előzmény: lkaresz81 (46241)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46247

Megtaláltam, még mindig rendeletben van, igaz, az állattartásra vonatkozó szabályzás jó része most érvényét veszti, tehát az új rendelet talán már nem fogja figyelembe venni, főleg, ha hallgatnak majd rám. Az viszont igaz, hogy lehet, ez csak helyi sajátosság, mint az USA-ban néhol, hogy zsiráfot nem szabad villanypóznához kikötni meg a hasonlók. :D Na mindegy, ez áll az állattartásról szóló helyi rendeletben: "Az állattartó épületet könnyen tisztítható, hézag- és szivárgásmentes, megfelelő lejtésű, csúszásmentes szilárd padozattal kell ellátni." Egy ismerősünknek pl. istállót csak ilyet engedtek építeni, hagyományos homok aljút nem. (A mi kecskéink ügyében ugyan senkit sem kérdeztem. :DDD)

Előzmény: Törölt nick (46245)
Kecskeb Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46246

Biztosan azért, mert annyira nyilvánvaló. Én nem sok nubit láttam, de ez azért azonnal lejött a fotó alapján.

 

:-)))))

Előzmény: hunjorgos (46239)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46245

Pedig tavaly néztem. Elvileg a jelen kormányrendelet az önkormányzattól csak az állattartás tiltásának jogát vette el, nemde? A helyi rendeletek attól még ugyanazok maradtak, az önkormányzatban pedig azóta nem tárgyalták behatóan az erre vonatkozó szabályokat. Még beszéltem is az egyik képviselővel arról, hogy szerintem ez az előírás nettó hülyeség.

Előzmény: hegefeco (46243)
lkaresz81 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46244
Március elején-közepén fognak elleni a kecskék, ha már ivarzanak. A kérdés hogy meleg, zárt istállóban ellenek-e majd, mert ott gond nélkül meglesznek a minuszokban is. Ha nem akkor érdemes várni még vele, hogy később, jobb időben szülessenek a gidák, gödölyék.
Előzmény: Törölt nick (46242)
hegefeco Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46243

Hát ez még így is sántít, inkább ne is próbáld ragozni. A helyi rendelet meg, ha volt is ilyen kis faludban, már a múlté...   :)

Ki kéne nézni a juhhodályokhoz oszt mérni az "aljzat beton" vastagságát, talán nyom elemekben előfordul néhol valymi kű is. Jó kis döngűt főd/agyag az alapja a hagyományos hodályoknak, amelyek télen meleget, nyáron hűsöt tartanak. Náttetőt fölűre oszt jónapot...

 

Előzmény: Törölt nick (46240)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46242

sziasztok, szerintetek már hozassam a bakot a 9 csajomhoz?? nem korai? és meddig kéne nálam lennie cca, hogy tutira mindet megugrálja?köszi a választ

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!