Keresés

Részletes keresés

Zs:) Creative Commons License 2011.04.18 0 0 6562

Nálam egy PLC analóg kártyája fogja adni a vezérlő jelet, de van önálló szabályozóm is, ami tud 0-10V vagy 4-20mA-et kiadni.

Előzmény: spucc (6561)
spucc Creative Commons License 2011.04.18 0 0 6561

 

 Mi szolgálja ezeknek az arányos működésű, tehát feltételezésem szerint 0-90 fok között fokozatmentesen, vagy kis fokozatoban léptetett zsalumozgató motoroknak a pozició jelet, ami 0(2)-10 Volt, ha jól értem?

Előzmény: Zs:) (6545)
pohikopó Creative Commons License 2011.04.17 0 0 6560

Mondjuk akkor fennálhata a veszély, hogy bealszik a tűz.....

pohikopó Creative Commons License 2011.04.17 0 0 6559

Értem.

 

Viszont egy olyan megoldás sokkal jobb lenne, ami akkor nyit mikor a venti indul és akkor zár mikor a venti leáll. Szerintem ezt egy okos villanyász meg tudja csinálni és akkor a huzatszabályzó nem is kell.

Előzmény: gányolo (6558)
gányolo Creative Commons License 2011.04.17 0 0 6558

Sziasztok!

 

Pontosítsunk a megfogalmazáson egy kicsit.

A tüzelés megkezdésekor indítjuk a ventillátort és ezzel párhuzamosan nyit a belimo.

A tüzelés befejezésekor leáll a ventillátor mert kikapcsolja a füstérzékelő(nincs már hő a kazánba)és ezzel párhuzamosan zár a belimo.A begyújtás és a leégés közötti időszakban mindig nyitva a belimo.Tehát a ventit a füsthőmérséklet kapcsoló és a vízhőmérséklet kapcsoló is tudja kapcsolni.Ha a vízhőmérséklet kapcsoló állítja meg a ventit akkor nem zárjuk a belimot mert arra ott van a huzatszabályzó.Ezért a huzatszabályzó nem felesleges mert ezzel tudod beállítani a maximális vízhőfokot. (a huzatszabályzó a vízhőmérséklet függvényében szabályoz a belimo pedig a füstgázhőmérséklet arányában nyit-zár) Én egy 133mm szabványos forrcsőből és 3mm kazánlemezből csináltam némi esztergályos munkával.Motor bármilyen típus megfelel csak legyen beépített végálláskapcsolója.A huzatkart kb.5cm-rel hosszabítottam meg.

Üdv.

Előzmény: pohikopó (6554)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.17 0 1 6557

Nem a topik döglődik.

A nyár jő!:))

Előzmény: pohikopó (6556)
pohikopó Creative Commons License 2011.04.17 0 0 6556

Már, ha jár erre, mert jelenleg mintha kissé döglődene a topic.

Előzmény: joevagyok68 (6555)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 6555

Na erre én nem is gondoltam.....

Logikusan hangzik...

Majd gányoló megaszondja, hogy nála miként van.

Előzmény: pohikopó (6554)
pohikopó Creative Commons License 2011.04.16 0 0 6554

Én nem vagyok képben teljesen, de ha ez úgy működik, hogy mikor a ventillátor leáll akkor bezár és mikor a ventillátor indul akkor kinyit, akkkor nagyon jó dolog. A huzatszabályzó ezen esetben totál felesleges, persze, ha jól gondolom....

Előzmény: joevagyok68 (6553)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 6553

mondjuk van itt ócsóbb is....

http://www.fikesz.hu/belimo/belimo.htm

Előzmény: joevagyok68 (6552)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 6552

Ez(ek) ennyibe kerül(nek) ????

http://ntech.addel.hu/products.php?prcategory=16395

Inkább lesétálgatok és kiakasztom a láncot .....:-)))

Előzmény: joevagyok68 (6551)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 6551

Most jutottam le a pinecébe és most vettem észre, hogy te ottan ármánykodtál valamit a primerlevegőnél ..:-)))

 

Beépítettél 1 közdarabot ?

Az milyen anyagból van ?

Vagy így lehet venni a "motorospillangót" különböző csőméretekkel ?

De így messzebb került a huzatszabályzó annyival.

Hogyan oldottad meg a "mozgatást" ?

Vagy a lánc "elér" odáig és így is jól működik ?

 

Mennyi 1 ilyen micsoda    ?

Előzmény: gányolo (6541)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.12 0 0 6550

Mindegyik megbízható, a döntés a tied, és a pénztárcádé.

 

Előzmény: hidegszél (6549)
hidegszél Creative Commons License 2011.04.12 0 0 6549

Sziasztok!

Most vásárolt családi házunkba lecserélnénk a  meglévő kazánt egy faelgázosítóra+pufferre. A fűtött alapterület kb. 180 m2 lenne.

Melyiket ajánljátok? Melyikben lehet megbízni?

Mount Logan Creative Commons License 2011.04.12 0 0 6548

Üdv minden fagáz rajongónak. Nemrég megvettem életem első fagáz kazánját, egy Atmos DC 22 S tipusút. 1000 l-es pufferrel lesz bekötve a meglévő radiátoros központi fűtésbe. A puffer félig saját készítésű, 125 l belső tartállyal, csöspirállal. A puffert szerettem volna kipróbálni a jelenlegi kazánommal is, de erre sajnos már nem fog sor kerülni. Nálunk nincs vezetékes gáz, a hmv-t villany bojlerrel készítjük, az éves költsége 60.000 ft. Az elmúlt szezonra  6 m3 keményfát fűrészeltem össze, de ebből még kb 1/2 m3 megvan.  Igaz a szezont némi hulladék épületfával kezdtük, de ez nem lehetett több 1/2 m3-nél. A ház ahol élünk 75 m2  38-as tégla fallal. A nyílászárók kb fele hőszigetelt, a többi hagyományos. Nagyon sokat számított, hogy 43 m2 mennyezetet gipszkarton+ 5cm kőzetgyapottal burkoltunk. A lakás hőmérséklet adatai téli napokon: reggel 18.5  dél 23  du. 21 este 26. Egy év múlva tudom szolgáltatni az új rendszer adatait, illetve közte részadatokat.

Lui751 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6547

Köszi a választ!:-)

 

Priviben kereslek a továbbiakban.

Előzmény: gmkiev (6546)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6546

Nagyon sok helyen van, "garázsnak látszó helységben" a kazán.

Hogy szabályos-e?

Ha nem GPL üzemű gk tároló, akkor nem látom akadályát.

Előzmény: Lui751 (6539)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6545

A huzatszabályozó szabályozását én is tervezem, csak analóg vezérléssel, tehát  hogy menet közben is állítaná a füstgázhőfok függvényében (ugyan ilyen belimo-val, csak 0-10V-ossal). A végén meg lezárna, csak ugye a pillangó nem teljes keresztmetszeten zár, szal ezzel együtt kell élni sajna, vagy még egy pillangó :D.

A huzatszabályozóra meg lehetne tenni egy elektromágneses rögzítőt, ami a fűtés végén oldana, és lezárodna így a primer levegő. Előnye, hogy áramszünet esetén szintén zárna, viszont a szekunder még mindig ott van nyitva.

Előzmény: joevagyok68 (6544)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6544

Hááát félve írom le, de....

hogy a begyujtási veszteséget csökkentsem-(ne hüljön ki a víz annyira a kazánban, ami a pincében van 18 fok), fűtés után:

- huzatszabályzó kiakaszt

- pillangó elzár

- használt/használaton kívüli  gyerek dunyha kazán elejére  rákötöz  :-)))

Így 18-20 fokos helyett , 30-35 fokos volt a kazánban lévő víz hőmérséklete..

ÉS

a főfalban menő kéményszakasz sem hült vissza olyan hamar.(fűtött még másnap is> tömegkályha)   :-)))   

 

Előzmény: gányolo (6543)
gányolo Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6543

"Mit is csinál ez  és hogyan ??  Belül van  egy "pillangó" ,ami lezár(ható) ???"

 

Igen úgy van ahogy írtad.Begyújtáskor automatikusan kinyit,majd a venti kikapcsolásakor zár.Később hűl ki a víz a kazánba ezért magasabb hőmérsékletről tudsz indulni a következő begyújtáskor.

Előzmény: joevagyok68 (6542)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6542

Én ezt vegyeshez írtam (még az van), ....faelgáz majd a következő szezonban.....:-))

 

De amúgy itt mit is kéne látni ?

Mit is csinál ez  és hogyan ??  Belül van  egy "pillangó" ,ami lezár(ható) ???

Előzmény: gányolo (6541)
gányolo Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6541

Hello Joe!

 

"ha befelyeződött a fűtés úgyis mindig lementem lezárni(kiakasztani a láncot ) a huzatszabályzót és akkor elzártam az előremenőn lévő csapot."

 

 

és a vezérlés:

 


 


 


Előzmény: joevagyok68 (6531)
spucc Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6540

 

Szólj légyszives, és a képzésen való részvétel is érdekel. Kösz előre is.

Előzmény: Alfato (6538)
Lui751 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6539

A hozzáértőket kérdezném: (gmkiev.......)

A garázsban tudnék elhelyezni egy Atmos DC 32S kazánt, sajnos a házon belül nincs egyéb helyiségahol elférne és kémény is van. Kötve van valamilyen szabványhoz a kazán telepítésének a helye?

 

Köszi a választ!

 

Alfato Creative Commons License 2011.04.09 0 0 6538

Igen volt olyan időszak de az amennyire emlékszem 2009 volt. De én pl szeretem ha a vevő velem van, mert igazán úgy tudok hatékonyan segíteni később ha tudja, hogy mit akar kérdezni.

 

Szóljak ha lesz meló? Hamarosan lesz, de úgy néz ki,  hogy az egész Alternatív Energetikai Szakmérnöki képzést ki fogom vinni egy ilyenre, oda mindenképp beférsz :-)

 

Tamás

Előzmény: spucc (6536)
Alfato Creative Commons License 2011.04.09 0 0 6537

Ebben szerintem tökéletesen egyetértünk, annak ellenére, hogy én nem telepítek kazánokat egyáltalán. Hovatovább a vevőt nem akkor szoktam én sem utoljára látni, amikor kifizeti a beüzemelt átadott rendszert, és annak a költségeit is ugye én viselem. A rendszerek legyenek azok szolár avagy fagáz a vevőnek meg kell tanulnia vele élni, érteni, hogy mit tesz a rendszer miért...

 

Sok apró sok lesz a végén (ktg).

 

Tamás

Előzmény: gmkiev (6534)
spucc Creative Commons License 2011.04.08 0 0 6536

Jó, nem szószerint így mondtad, csak azt, hogy megvan a saját brigádod, - akkor épp Szlovéniába is sokat mentetek -, de ha valaki vásárol, akkak a szerelést is betanítod. 

 

De mindegy, szívesen megyek ma is. Csak annyi változott, hogy ma már teljesen Szolnokig azért a leutazás költségét meggondolnám, de ha Pesthez közelebb dolgozol megyek!

Előzmény: Alfato (6532)
spucc Creative Commons License 2011.04.08 0 0 6535

1. Egy másik diskurzusunkra utaltam, erre:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=106453941&t=9154219

 

Na, most az a helyzet, hogy most ezt is megkérdeztem Szakonyi úrtól a konstrumán, és elmondta, akkor azért tették fel azt a rajzot, amin nincs visszacsapó, mert akkor ők nem tudtak megfelelőt szállítani. Az Atmos előírás egyébként az, hogy ha van vészhűtés, márpedig van ugye, akkor a visszacsapó nem is kötelező.

 

Amit én írtam, hogy ha van visszacsapó, akkor:

".. azért marad (retention) a hő a (radiátor) fűtés üzemben a pufferben, mert a radiátorkör inkább a kazán felől fog szívni, és nem a puffer felől." nincs ellentmondásban az előzőkkel, mert jól méretezett rendszernél a kazán felé menő szakasz ellenállása sokkal nagyobb, mint a puffer felé vezető ágé. Csak épp a kockázat nő meg a Laddomat szerint is, szerintem is ugye...; szóval nálam ezért nincs visszacsapó.

 

2. "Télleg nem ajánlja ??" : A mostani rajzon már ismét szerepel a visszacsapó. És ugyanazzal a linkkel, vagy mifenével most már ismét visszacsapós  rajz jön be. Puff neki! :-)

Pedig akkor Te is ezt írtad: "Csak azt ne értem, hogy a HMV-vel kiegészített bekötésről miért maradt le a nyelves visszacsapó ?"

 

Egyébként sokat megértettem az Atmos szerkezeti kialakításából, a különböző levegő járatokról, Szakonyi Úrnak köszönhetően.

 
Előzmény: joevagyok68 (6531)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.08 0 0 6534

Nem is beszélve a sok potya helyszíni felmérésről, illetve árajánlatról, melynek alapján vagy a tulaj, vagy a sógor megcsinálja. Persze ha nem működik akkor jön, hogy segítsünk. És persze megint ingyen!

Előzmény: Alfato (6533)
Alfato Creative Commons License 2011.04.08 0 0 6533

Az az igazság, hogy a mi szakmánkban nem minden nap van munka, vagyis rapszódikus. Erre ugyanúgy fent kell tartani autót, eszközt és raktárkészletet ugyanúgy, mintha folyamatosan lenne. Hovatovább az emberek jószerével nem mozdulnak ha nincs támogatás.

 

Tamás

Előzmény: bollazoli (6527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!