Keresés

Részletes keresés

zoli1979 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7160
Most néztem a híreket. Szerbiában ma 15-en haltak meg (és még nincs vége a napnak). Igaz, ehhez hozzájárult, hogy a török vendégmunkások most érkeznek haza (az egyik elaludt az úton). Mindenféleképp kerülendő a röszkei átkelő. Tegnap 6 óra volt a várakozási idő a vendégmunkásáradat miatt. A határőrök Tompát javasolják.
Előzmény: ulcinj08 (7142)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7158

Köszi a választ.

 

Bosznia esetében van különbség republica srpska és muzulmán területek között?

 

Jelzik a szembejövők úgy-ahogy a veszélyes pontokat, mint nálunk?

Van valami egyezményes jelrendszer, amit érdemes ismerni?

Előzmény: moncsa03 (7157)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7157
Boszniában jobban kint vannak mint Szerbiában. Mikor arra mentünk folyamatosan mértek éjszaka.( Nem is haladtunk.) Szerbiában csak az autópályán láttunk rendőröket mérni.
Előzmény: Törölt nick (7155)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7156
Bár az egy kicsit durva, hogy klímafelár 2euro//éj! :(((
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7155

Sziasztok,

 

Érdeklődnék, hogy éjszaka mennyire vannak kint a yardok Boszniában?

(Bosanski Samács-Szarajevó-Scepan Polje) 

Van különbség szerb és bosnyák fennhatóságú terület között?

 

Ha valaki volt már mindkét irányba, mit tud mondani ez és a Szabács-Koceljevo-Valjevo-Pozsega-Uzice irányról útminőség és normális autózási tempót nehezítő viszonyok tekintetében?

 

Megnéztem utóbbit Google Eart-ön nagy felbontásban, de nem látni semmi komolyabb szintemelkedéses szakaszt. Tévednék?

Amari bp Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7154
De 2-3 ágyas meg 45 euró főidényben, és nem a parton van,  de nem is ez volt a kérdés, hanem az, hogy ebben a kategóriában ez normális ár, vagy nem. Az más kérdés, hogy lehet szobázni, kempingezni, lehet 1km-re is lenni a parttól, biztos olcsóbb.
Előzmény: moncsa03 (7153)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7153
Itt a 4-5 ágyas klimatizált ap. 55 euró, nem a 2 fős stúdió.
Előzmény: Amari bp (7152)
Amari bp Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7152
szállásárakra gondtoltam.
Előzmény: moncsa03 (7151)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7151
Ha itt megnézzük az "árkalauzt", szerintem ezek azok az árak amik jellemzőek Montenegró egész területére, persze lehetnek kisebb eltérések. A Kotori piac a kedvenc helyem, ha hajnalban mész még lehet kapni frissen halászott garnélát, giricét pár euróért. De tényleg korán kell kelni.
Előzmény: Amari bp (7149)
ulcinj08 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7150
Nekünk ilyen volt

Folytatom


Árak, amire emlékszem

Fagylalt a Mlada Plaza-n, meg mindenhol, egységesen és egységes minőségben, éjjel-nappal: 1 gombóc 0,40 Eu ezzel tele is a tölcsér, a leglaktatóbb kaja.

Burek: egységesen mindenhol 1 Eu, sózott túrós és húsos, de szerintem a húsos jobb.

Van pizza-szerű kerek formából négy fele vágott, vagy egyetlen sodort rúdként, esetleg az összehajtva. Még másnap reggel is jó, ha hűtőben tartod.

Minden pizzaszelet egységesen mindenhol 1 Eu.
A pitafélébe burkolt zöldséges csicsfélék 1-1,2-1,5 Eu max mindenhol éjjel-nappal.

Tanulság: Montenegróba nem csak nem szabad, de nem is érdemes semmiféle élelmiszert vinni!!!

Lehet, hogy a műanyagból készült tartós tej itthon olcsóbb (ott 0,85 Eu), lehet, hogy az ásványvízként árult itthoni szóda (70 Ft/2l) olcsóbb, mint a kinti víz (max 1Eu/5l szénsavmentes), de hidd el, hogy nem muszáj mindig az itthoni életet követni - vagy maradj itthon.

A langyos (cukor nélküli) tea nem melegszik tovább, a szomjadat oltja a strandon, a megmaradt pénzedet meg arra költöd, amire akarod.

Isteni tejtermékekeket lehet kapni az ABC-ben, meg mindenhol.

Joghurt 1 Eu/l
Gyümölcsjoghurtok
Feta 4-5 Eu/kg
Juhtúró 4 Eu/kg
Ajvar
Kajmak


Felvágottak, mint nálunk (talán egy kicsit olcsóbb).


Füstölt sonka: 10-12 Eu/kg

Piacon minden zöldség-gyümölcs 1 Eu/Kg (ha tudsz alkudni, különben nem tekintenek komoly kuncsaftnak)

Csak friss halat vegyél (elég drága - min 5-10 eEu/Kg)
Friss konyhakész sütnivaló (scsevab)csicsaféle 4-4,5 Eu/Kg
én egy kevés olíván sütöttem meg (az oliva a piacon 7Eu/l szerintem drága)

Nagyon jó a paradicsom, paprika, uborka, stb. Mindent egy kofánál vegyél, az árból nem nagyon fog engedni, be még ezt-azt hozzárakhatsz. Minden friss és garantáltan egészséges. Azért otthon forró vízben moss le mindent, és ne félj, a hasmenés mindent rendbe tesz, azért van. Nekünk soha semmi gondunk nem volt, igaz csapvizet nem ittunk, csak forralva, de szerintem jobb a helyzet., mint nálunk...


Éttermi árakról legközelebb...

Jó nyarat!
Amari bp Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7149

Itt egy másik példa.

http://kotorapartman.extra.hu/

Előzmény: moncsa03 (7148)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7148

Étterem meg bolti árban nincs nagy különbség, inkább szállásárban. Ez olyan budvai szállásár, szerintem.

Nyilván Budva valamennyivel drágább, de a Kotori-öbölről nem mondanám. Az Ulcinj-i rész lehet olcsóbb, ott még csak egy napot jártam, de a többi részt már rendesen bejártuk.

Előzmény: Amari bp (7146)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7147
Ha csak szimpla szállást keresel Montenegróban akkor ennyiért (25euró/fő/éj) baromi sok!

De ha te pont abban a településen szeretnél nyaralni, azt az élményt keresed, azon a napágyon szeretnél napozni, azt a panorámát szeretnéd látni, akkor annak ez az ára!
Előzmény: BRT-191 (7143)
Amari bp Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7146
Szerintem meg nem egyforma, Kotori öböl, meg Budva drágább, onnan meg Ulcinj felé, olcsóbb.
Előzmény: moncsa03 (7141)
Amari bp Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7145

Helló! képeket megnézve, megéri az árát.  Szép, tengerparton, kotori öböl bejáratánál, közel Hercegnovi. Szerintem nem sok érte 50euró, egy nap.

Előzmény: BRT-191 (7143)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7144
Én egy kicsit sokallom, de lehet valami full-extrás stúdió!
Előzmény: BRT-191 (7143)
BRT-191 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7143
50 euro/nap/2 fő, stúdió, közvetlen tengerpart. Elvileg le van foglalva, bár pénzt még nem küldtünk, azért informálódom gyorsan :-) Szal ez sok vagy normál ár?
Előzmény: moncsa03 (7141)
ulcinj08 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7142
Nekünk ilyen volt

Mi is a Szabadka-Belgrád-Uzice-Podgorica-Bar-Ulcinj útun mentünk. Egyetlen rendőr sem állított meg bennünket. Igaz, a buszunk rendkívül szabályosan közlekedett (30 perc pihenő, sebességkorlátozások, stb.). Így déli 12-kor indulva a Mátyás-pincétől este 7-kor voltunk Belgrádban, éjjel 1-kor a Gostun-i határon (másfél óra várakozás a dugó miatt), 6-kor Podgoricában és 8 után Ulcinjban.

Sehol semmi extra macera. A táj gyönyörű és izgalmas, csak nem sokat láthattunk, mert még a Hold is elfogyott addigra.

Időnként megálltunk egy-egy benzinkútnál, ferde szemmel, de beengedtek a mosdóba, a nagyobb szerb vendéglőkben a hitelkártyákkal kehet fizetni. Eurót általában nem fogadnak el; dinárt meg nem akartunk csak egy fagylalt kedvéért venni.

Sehol nem éreztünk ellenséges hozzáállást. A benzinkutasok beletörődtek, hogy tele van a tankunk.

Szerbiában senkinek sem javaslom, hogy ott gyakorolja az autóvezetést. Ha azt mondom, nagyon kemény terep, nem sokat tévedek. Figyelmesnek, ébernek, ravasznak és udvariasnak kell lennie. Egy nagyon kemény iskola. De megéri. Csodálatos panoráma, feledhetetlen élmény. És még a legfontosabb: oda 900 Km, vissza ua. és egyetlenegy balesetet (nem hazudok) nem láttunk! Igaz, hogy sokszor úgy mentünk, mint a tetű, vagy a Montenegrói határ előtt odafele másfél órát álltunk... De mi az egy hetes nyaraláshoz, vagy egy élethez képest...

A Tara-kanyon eszméletlen gyönyörű, félelmetes - jövőre kocsival is végig kell járnunk.

Valamikor reggelre Podgoricába értünk, akit érdekel, elmondom, mi a véleményem, mit láttam. Nem fontos, lényeg, hogy Ulcinj fele egy benzinkútnál megálltunk, ahol mellette egy Voli (egy szupermarket), és ott baromi jó friss sózott túrót (vagy fetát) vettem 4 eu/kg áron. Ugyanott a legjobb sör 1,19 eu/2l 5% Nikcisko pivo jéghidegen. Ajánlom mindenkinek.

Aztán leértünk a tengerre. Ott minden jó, meleg, hangos, szemetes, olcsó, szuper.
Egy hét alatt egy magyarral találkoztam a mieinken kívül. Olyan szánalmas volt a semmilyen nyelvtudásával...

Ja, ott mindenki albán.
Ott mindenki tud szerbül.
Mindenki érti a németet.
Mindenki beszél ( egy kicsit) angolul.
Mindenkinek van kecskeméti/kaposvári/ pécsi/stb. pék rokona és mindenki tud magyarul (többet, mint Te albánul), és mindenki szereti a magyarokat és árengedményt ad nekünk, de mi is mutassuk, hogy szeretjük őket (ez nálam bevált, a 2,5 Eu füge ettől 1 Eu lett).
Vigyázzunk, mit mondunk, és hogyan viselkedünk, ez elárul bennünket, és ez üzleti érték is (aki tudja használni).

Folytatom, van még mit mesélnem, kérdezzetek!

Jó nyarat!



Előzmény: peliatan (7129)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7141
Mennyiért foglaltátok az apartmant? Az árak akkor valszeg itt is ugyanolyanok, mint Montenegró más részén. Mintha azt írta volna, hogy 45 km-re van Dubrovniktól!
Előzmény: BRT-191 (7138)
BRT-191 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7140
No, csak megoldódott közben! :-) Szóval: valóban kicsi hely lehet, már kontaktban vagyunk a szállással, csak érdekelne a viszonyítás, nehogy átb..nak. Kösz mindenkinek, remélem kiderül valami plusz info még!
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7139
Jaja, rájöttem már!
Előzmény: AZS (7136)
BRT-191 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7138

Nem-nem! Ez nem a Krk-szigeti Njivice, hanem a Crna Gora-i, azért ide írtam. Térképen nincs rajta, állítólag pár száz méterre van a horvát határtól. Viszont jónak tűnik. Ennyit találtam mindössze róla, azért kérdeztem, hátha valaki járt ott tévedésből :-)

 

http://www.ilovenjivice.com/e_index.html

Előzmény: moncsa03 (7135)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7137

Bocsánat!:(( Közben egy kicsit nézelődtem. 4-szer voltam Montenegróban és mégsem hallottam róla, hogy van ugyanilyen nevű helység. Pedig a Herceg Novi-s részt is bejártuk. Na mindegy, amit olvastam az tetszett!!!

 

http://www.montenegro-info.hu/index.php?njivice-

AZS Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7136
első megközelítésben jogos a kérdés, de szerintem jelen esetben erről lehet szó.
Előzmény: moncsa03 (7134)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7135

http://www.worldvacationrentals.net/docs/h/szallas/europa/horvatorszag/kvarner/krk-sziget/njivice/

 

Itt találsz 46 szállást csak Njivicében, hogy legyen viszonyítási alapod!

Előzmény: BRT-191 (7133)
moncsa03 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7134
Nem lehet, hogy egy horvát fórumon kellene nézelődnöd?!!:)))
Előzmény: BRT-191 (7132)
BRT-191 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7133
Persze a honlapjukat ismerem, inkább személyes tapasztalatok érdekelnének.
Előzmény: BRT-191 (7132)
BRT-191 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7132

Hali!

 

Ismeri-e valaki az I love Njivice nevű apartmant, illetve egyáltalán Njivicét? Július végén egy pár napig ott tervezünk lenni, de nem sok infot találok róla. Jó lenne, ha valaki tudna írni esetleg szállásárakról, nehogy túl sokat fizessünk ki véletlenül. Megköszönnék minden infot!

obi van kitobi Creative Commons License 2008.07.11 0 0 7131
Hölgyek/Urak,

mi biztos, hogy odafelé a Belgrád-Cacak-Uzice útvonalon megyünk.
Hogy állnak a szerbek az útépítésekkel?Számítsunk nagy torlódásokra?
moncsi33 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 7130
Ulcinj08,légyszi irj az árakról,mint pl. az éttermi áraknál az egytálételek,pljeszkavica,csevap stb. árak érdekelnek,de kiváncsi vagyok még a bolti árakra is meg,ha Te valamit érdemesnek tartasz elmondani Montiról,akkor feltétlen oszd meg velünk.Köszi előre is.
Előzmény: ulcinj08 (7128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!