Keresés

Részletes keresés

szucsl57 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 3149

Köszönöm előre is!

Előzmény: gergerg (3140)
Körtvélyesi Creative Commons License 2013.12.12 0 0 3148

Kedves Gergely!

 

Szerintem Hardenpont téli vajkörte, mely nem kövecses és kellemesen édes-savas. Sajnos Erwin bácsi (tűzelhalás) is nagyon szereti...

Előzmény: gergerg (3146)
Ali-bá Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3147

Ahogy nézem, csak jó lehet.

Előzmény: gergerg (3146)
gergerg Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3146

Itt a kép róla:

 

 A képen nem látni jól, de elég csűcsös az alja. Olyan dudros mint a pachams, de biztos hogy nem az. A kiffert látom még a neten olyan csücsösnek a neten, de az sem lehet. Amúgy közepesen nagy, és egyébként jó izű körte.

Előzmény: gergerg (3145)
gergerg Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3145

Nem tudom, én 2 helyről kaptam vérbelűt, 2 fára oltottam, mindkettő termett az idén, de csak az egyik lett vérbelű. A másik fehér húsú, nem tudom milyen fajta. És azt sem tudom, kinek melyikről szedtem vesszőt. Szóval sajna lutri. Mindjárt megnézegetem a neten mire hasonlít a legjobban. 

Előzmény: Ali-bá (3144)
Ali-bá Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3144

Jó hír, hogy a körte ilyen elálló! Ha nem vérbélűt küldtél akkor milyet? Lómonyút? (Tőled majd mandulakajszit szeretnék kérni tavasszal.)

Előzmény: gergerg (3143)
gergerg Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3143

Ha nem áll el, akkor majd küldök én is. Az én fajtámból vannak? Metr akkor nem biztos hogy az, viszont most a másik oltásom már termett, és az biztos hogy az. A körtéből, amiről a multkor beszéltünk, most esszük az utólsókat. Szóval megfelelő tárolással simán elállhat karácsonyig.

Előzmény: Ali-bá (3142)
Ali-bá Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3142

Egy hónapja már a hűtőszekrényben csücsül néhány hajtás, ha kibírja tavaszig, akkor van. (Kényszerből tettem el akkor, mert kivágták a fát.)

Előzmény: szucsl57 (3138)
gergerg Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3141
Előzmény: gergerg (3140)
gergerg Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3140

Lehet hogy akad az is, majd megnézem van-e hajtás. Nyáron tettem ide képet róla.

Előzmény: szucsl57 (3138)
Körtvélyesi Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3139

Tisztelt Szucsl57!

 

Szerintem innen:

 

06-42-590007

info@ujfehertokutato.hu

Előzmény: szucsl57 (3138)
szucsl57 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3138

Kedves fórumozók!

 

Volt egy birsbe oltott vérbélű körte ágam, de sajnos kiszáradt. 

Szeretném pótolni, ezért érdeklődnék van-e valakinek vérbélű körtéje, valamint császárkörtéje és tél vége felé tudna-e küldeni oltóvesszőt. Van cserealapom! 

Körtvélyesi Creative Commons License 2013.12.10 0 0 3137

Tisztelt Fórum!

 

Ismer-e valaki őszi vagy téli érésű vérbélű körtét, Micsurin téli vajkörtét? Szívesen és köszönettel fogadom a válaszokat!

Tisztelettel és üdvözlettel: Körtvélyesi a lapos DK-i csücsökből

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 3136

Ezek szerint nem sértődtél meg a mondandómon...az jó,nem is az volt a célom.

Ha az oltóvessző ajánlat nekem is szól,akkor a kérdésem,hogy mivel viszonozhatom?

Előzmény: kargo111 (3134)
Ali-bá Creative Commons License 2013.12.09 0 0 3135

Itthon termnek a körtéitek M.o.-on? Melyik vidéken? /Gondolom nem mifelénk. K-i határszél./ Öntözitek? Nincs túl melegük nyáron?

Szívesen vesszük további tapasztalataidat is.

 

Előzmény: kargo111 (3134)
kargo111 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 3134

Sziasztok.

 

A német fajtasorból is tudok szolgálni 2db fajtával ha valakit érdekel.

 

- David

- Lady Isolda ( Isolda )

 

Nekünk e két fajtáról nagyon jó tapasztolatunk van.

Lady Isolda:  kórai , ízletes, tetszetős fajta

David: Igen kései, sokáig tárolható ( nemcsak hűtőházban), jó izű, DE nem annyira tetszetős. P.Triumph tudnám hasonlítani

 

Uta: nagyon jó, nagyon bőtermő, de ritkitás nélkül elaprosodik ( Bosc-Kaiser származék)

Előzmény: Törölt nick (3130)
nlujo Creative Commons License 2013.12.09 0 0 3133

Szép estét!

Majd februárban én is beállok a sorba  látom bővüla fajtaválaszték, amiből majd lehet kérni ennek örülhet mindenki! Az Olaszoldalon a vegyszerek között jól látom, hogy van olyan amit Mo-ról kivontak, na nem baj az olaszból behozott körtén majd megesszük és ugyanez a helyzet a Hollandból behozottaknál is!!!!:(

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 3132
Előzmény: esteban77 (3125)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 3131
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 3130

Nem haragszunk.Te csak kérdeztél...mi meg nem válaszoltunk,mert...nemigen volt mit.Gyakorlatilag te magad is megválaszoltad ill. az előző hsz-emben én is.

Ha a Némoeto-beli barátod drágállotta ott,gondolhatod milyen a hazai beszerzési lehetősége.

Én is vadászok ezekre a fajtákra,mert valóban ígéretesnek tünnek...az új cseh fajták / kb 30 fajtából álló sorozat/,a németek-különösen a Saxonia-sorozat tagjai és még idesorolom a francia Delbard faiskola fajtái.Ezek nálunk nem kaphatóak,ezért nem írt senki,nekem is macera volt néhány beszerzése,de mint írtam is fiatal fák,kevés ággal,vesszővel,egyenlőre nincs mit levágni róluk.Az elmúlt 3 év aszályos nyarai nem sok lehetőséget biztosítottak a fejlődésükre /a területem öntözetlen domboldal,viszonylag kötött talajjal/.Ha lesz jövőre több csapadék augusztusban talán már tudok róluk szemzőágat adni.

A csehekből egyébként van még nekem Vila,Vonka,Harbo,Bohemica szintén fiatal állapotban...és egy csomó régebbi fajta.

 

Az újonnan író kollégának ígéretes fajtasora van/ezek többségére én is vadászok,de nekem csak az itthoni lehetőségek állnak rendelkezésemre.../...és neki van is miből...úgy néz ki.

Előzmény: esteban77 (3125)
Ali-bá Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3129

Ez a helyes hozzáállás, így ahogy Atifoci írta, barátokat tudsz szerezni ezen a kertbarát fórumon.

Előzmény: kargo111 (3126)
Ali-bá Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3128

Igazad van, én is őrá gondoltam! Remélem összejön neki némi oltóvessző és nem bánja majd, hogy rákérdezett ezekre az általunk nem nagyon ismert, termesztett fajtákra.

 

Előzmény: zoli1437 (3127)
zoli1437 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3127

Nem én kértem segítséget tőle. Én csak egy önellentmondásra hívtam fel a figyelmét, hogy segítsek esteban77-nek.

Most érdeklődve várom, hogyan hidalják át.

Előzmény: Ali-bá (3123)
kargo111 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3126

Kedves ESTEBAN77

 

Természetesen, ahogy írtam az álltalad kért fajtákat tudom adni akár óltásra tavasszal akár szemzésre .

És persze minden térítés és díj nélkül.

A köv. fajták vannak nekünk ami még MO. nem annyira ismertek.

 

- Dicolor

- Decora

- Hortensia

- Astra

- Soledano( Solidus)

- Erica

- Bohémia ( Bohemica) mert Bohémia nevű cseh alma fajta is van

- Uta

- Carmen

- Margarita

- Milk vagy Milka igyis ugyis használják

- Condo

- Eldorádó

- Abate Fetel( Fétel apát, Fétel apát kobakja)  ez azért már Mo is van.

- Transilvánia( román fajta)

- Etrucka

Még van egy pár román és moldáv fajtais. De ezekről nincs tapasztalat.

 

Előzmény: esteban77 (3125)
esteban77 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3125

Tisztelt Fórumozók.

 

Ne haragudjatokrám, hogy ilyen kavarodást okoztam a kérdésemmel.

Az elmúlt napokban nem kapcsolodtam be a körte fórumba, és most megdöbbenve látom,hogy milyen paprikás lett a hangulat.

Én csak kérdezni szerettem volna, hogy az említett fajták vannak e.

Egy Németországban élő kedves barátom mondta nekem, hogy ezek lehetnek a jövő fajtái. De náluk ezek igen drágák 30-40 euro 1db fa.

Én oltani szemezni tudok és gondoltam , hogy csinálnék egy pár fát belöllük, mert a faiskolákban ahol érdeklöttem ott nem is hallodtak rólluk.

 

Akkor kargo 111 várnám a válaszodat,hogy tudsz e nekem segíteni.

 

Előzmény: Ali-bá (3123)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3124

Szórakozás ? időtöltés ?...nos igen,az is...ez nem a Parlament ,itt elsősorban hobbykertészek vannak -néhány nagytermelővel kiegészülve...és igen akkor válaszolunk,amikor van időnk,vagy van mit .A segítségnyújtásról meg...nos ha visszaolvasnád a gyümölcsös fórumokat,akkor látnád,hogy mennyien segítenek a másiknak,mondjuk szaporítóanyag ügyben is.

Ha pedig annyira sürgős...a 3 "keresett " fajtáról annyit: a Dicolor a Starkl-kertnél volt kapható Magyaro.-n egyedül /ők is cseh faiskolából hozatják,cseh fajta/,én is tőlük vettem...talán a fórumozók közül egyedül,a fák fiatalok így kevés vesszőt tudok még levágni,azt meg eligértem.Az Erika szintén cseh fajta,Mo-n egyáltalán nem kapható /én Szkovákiából hozattam/ ,még fiatalabb mint a Dicolor,erről semmit nem tudok vágni.A Delwilmort 15 évig hajtottam,mire tavaly tudtam szerezni/remélem nem vágtak át vele/,az idei szárazságban -én nem tudok öntözni- 10 centis hajtásokat hozott,ebből sem tudok vágni.Nem azért mert nem akarok,hanem mert még a koronaalakítás idején vannak és nem vagdosom ész nélkül csak mert vkinek eszébe jutott...egyébként jellemzően szoktam küldeni vesszőket én is,kapni is szoktam,de megértem azt is ha vki nem küld...ez baráti alapon megy .Ha vki ezen megsértődik...sértődjön.

Előzmény: kargo111 (3121)
Ali-bá Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3123

Írtál már  "zoli1437" fórumtársnak? Mit ajánlottál neki? Számomra ez dönti el, hogy mit gondoljak Rólad. (Meg fogom kérdezni Tőle is!)

Előzmény: kargo111 (3121)
yotti Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3122
Szerintem egyetlen egy szava sem igaz!!!
Előzmény: kargo111 (3121)
kargo111 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3121

Kedves Carli 1.

 

Amiket leírtál arról természetesen  van fogalmam egy 1250 Ha ültetvény írányításával foglalkozunk társaimmal.

És elnézést kérek minden fórumozótól,ha valakit megbántottam volna .  De erre mifelénk a válaszadás és a segítség nem igy megy, hogy napokig hetekig nem válaszolunk.

Akkor minek a Forum? Szorakozásnak? Időtöltésnek?

 

Kedves Carli 1. én nem ilyedtem meg az itteni dolgoktól és feladatoktól, a családi gazdaságunk továbbra is müködik rendületlenű magyarországonl. Én csak tapasztalatszerzés és újkihivások céljából válaltam el ezt a munkát idekint.

Mert családi kötelék is köt ide.

 

 

Üdvözlök minden Fórumozót de különössen a Kecel Környékieket.

Előzmény: Csarli1 (3120)
Csarli1 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 3120

Hát én is hozzáfogtam magam szégyellni, hogy idén „csak” 15 fajta körtét fogok behozni a fórumtársaknak, valamint 6 fajta lapos barack,  3 fajta ipari barack, 16 fajta nektarint, 31 fajta őszibarackot, 26 fajta kajszit, 14 fajta cseresznyét, és 6 fajta szilvát.

Tudod itt van a kiskertekben a Carmingó sorozat a Royal sorozat, az Extrem sorozat, 2-3 hét múlva itt lesz a Cot sorozat, már ha legalább halvány gőzöd van róla, hogy miről írtam.

Azért nem kell lenézni azokat az embereket, akik alkalmasak a magyarországi életre, és nem szaladnak világgá egy kis megpróbáltatás elől. 

Előzmény: kargo111 (3112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!