Keresés

Részletes keresés

youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57379

hű de szép... tipikus  pcos-es görbe. én is valami hasonlót produkáltam anno...

Előzmény: szegedi_lány (57375)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57378

remélem, én nem beszéltelek le semmivel a gravidáról... én semmiképp nem hagynám abba a terhesvitamint. én szedtem végig, utolsó napig a napi 1-et...

Előzmény: Szeleszte (57366)
b.gina Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57377

Az alacsony hőnek igazából akkor lenne jelentősége ha utána felmenne a hőd és fenn is maradna, de nálad nem látok nagy esést, folyamatos a hullámzás... ha a doki nem látott az uh-n semmit, akkor nem hiszem, hogy volt pé...

Hát igen, ovuteszttel lehet még megerősíteni, meg nyákfigyeléssel a görbét, de ilyen ciklusokban tényleg nem sokat mond sajnos :(

 

Naszódyhoz nem mész mostanság?

 

Előzmény: szegedi_lány (57375)
Jokeva Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57376

Hiába a két alacsony hőjű nap, ha utána nem ugrik fel az alaphő fölé. Neked állandó cikk-cakkban megy, látni rajta hogy bizony eddig nem volt meg a peteérés :( Ugrál fel-le, mint egy EKG :((

Nem olvastam vissza, eddig milyenek voltak a ciklusaid? Spontán, időre jött? Mert akkor talán-talán csak most lesz egy kivételes PÉ nélküli ciklus...

Előzmény: szegedi_lány (57375)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57375

És íme a hőgörbe..felpötyögtem a ciklus.hu-ra....

Nagyon csalóka, pont a  két alacsony hőmérsékletű napon voltam UH-n, és sajnos nem látszott peteérés, uh hajlok arra, hogy önmagában a hőgörbe nem ad támpontot , pláne hormonzavaros időszakokban :(.

 

szegedi_lány Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57374

Gondolom mértékegység nem ártott volna az értékekhez, FSH 7,1 IU/l, LH 17,9 IU/L ösztradiol 148 pmol/L, progesztron 2,6 nmol/L

Előzmény: szegedi_lány (57373)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57373

Megvan a vérvétel eredménye! Nátrium,Kélium, Klorid, TSH, FT4, tesztoszreon HGB rendben, azonban FSH 7,1, LH 17,9, ez nagyon nem jó így. :(

Ösztradiol 148, progeszteron 2,6, ez inkább az ovulációs fázis értékeinek felelne meg, 24.napon , előbbi esetében még annak sem.

Úgy tűnik, hiéba javult az IR,  hormonjaim még nem rendeződtek, nem tudom így mennyi esélye van a stimulált peteéréssel a teherbe esésnek... Van valakinek hasonló tapasztalata?

 

 

szegedi_lány Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57372

Szia!  Nem , nem adott sajnos, kellett volna? Az E-vitaminra én is gondoltam, még korábban, met előtt, amikor   vékony nyálkahártyát okolta a nőgyógyász  menstruáció hiányáért,meg is vettem egy dobozzal, de aztán hogy kiderült  IR, és kaptam MET-et, nem kezdtem el szedni.

Mennyi ideig szabad szedni és milyen adagban?

 

Előzmény: Nadiine (57367)
Jokeva Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57371

Szeleszte, látom szenvedsz :)) Jó ám ezt olvasni! Én élvezem :) Ezeken mindannyiunk végigment, fel a fejjel... Youlcsi jól megmondta a tutit egyébként, én is csak ezeket tudnám tanácsolni!
Amúgy látom túlparázod rendesen, nem kell minden szaron izgulni. Nem mersz szalámit enni, meg fekete lesz a székleted? Ugyanmár :) Egyébként én nem bíram melltartót viselni eleinte, de a sima póló szövete is úgy dörzsölte, hogy azt hittem megőrülök. Arról meg szó sem lehetett, hogy párom hozzányúljon :))))
Hányinger az van... lesz még belőle hányás is, nem csak inger, nyugi! Állítólag jó rá a hűtő-hideg, szénsavtól kikevert kóla.

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57370

Köszi, ez nagyon biztatónak hangzik. Én most az egyik doki tanácsára napi 3x1000ne-t szedek. (Házi doki azt mondta nehogy szedjek, elég az, ami a gravidában van 400ne egyébként) 1 hete volt a 3. inszem, nagyon remélem, hogy sikerrel járunk végre. De ha esetleg nem, akkor valószínűleg napi 3x5000ne-re növelem az adagot, ahogy inszem előtt is szedtem. Igaz csak 1 hetem volt rá nagyjából, mert sajna csak most találtam rá a neten erre, és persze eddig egyik doki sem mondta ezt magától. 

Úgyhogy most nagyon reménykedem, és 23-án kiderül, hogy mizu most odabent. :)

Előzmény: mgesa (57368)
mgesa Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57369
Szia Szeleszte!

Bocs, hogy ismeretlenül belekotyok, de hátha segít... :-)

Szóval a vasat ne csokkentsd, nagyon kell, sajnos szekrekedest okoz, meg a terhesség ezen szakaszában amúgy is altalaban szekrekedes van, nekem főleg kb. a 9-12. hét kozott...Én a 12. hétig szedtem minden nap Elevitet, utana csak minden 2., 3. nap, utana meg is oldódott ezzel.
Ami előtte segített: szilva vagy szilvale!! Este ittam 2 dl 100%-os alma-szilvalevet beleszamolva az engedelyetett ch mennyisegbe, és így nem volt gond (asszem a sionak van ilyen 100%-os,leve).
Próbáltam a dm-es aszalt szilva levét is, naponta csak fel poharral, az segített, viszont 3 hét alatt ugy felnyomta az ehgyomri cukromat, hogy csak na. Ahogy abbahagytam, rögtön vissza is állt.

A sportmelltartot javaslom, én azt hordtam végig terhesseg alatt, volt 2 triumph, 1 decathlonos, de kinaiban is tök jókat láttam :-)
Előzmény: Szeleszte (57366)
mgesa Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57368
Szia Baybee!

Nem emlékszem pontosan mennyi a d-vitamin teszt, de nem volt sok, 2-3 ezer rémlik, ha felhivod a Mens Mentist, meg tudják mondani.
Én valami Fresenus vagy ilyesmi nevű tablettát kaptam, 500 ne/ napot kellett szednem, 3 hónap szedés után lettem terhes. Terhesség alatt vegigszedtem meg azt a dobozt, aztán tavasszal- nyáron nem, most szülés óta (szeptember) ismét szedek. Most viszont nem nezettem meg, mert már lehet kapni recept nélkül is d-vitamin cseppet (1000 ne), azt használjuk.
Szóval ha nem akarod megnezetni, akkor is szedheted nyugodtan, mert kv. 1.000000 ne kell a tuladagolashoz :-) Amugy a lakosság és a terhes nők 90%-a d-vitamin hiányos, főleg ilyenkor tel vegen.
Előzmény: Törölt nick (57345)
Nadiine Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57367

Szegedi lány! Nem adott semmit a dokid mnyh vastagításra? Már csak azért is, mert a Closti elvékonyíthatja. Tanácsos lenne E vitamint, vagy méhpempőt, vagy méhpempő kapszulát szedned erre. Nekem is volt ilyen gondom, Vitakaps-ot szedtem, bevált. :) Ha Clostizol mész pé figyelő uh-ra?

Előzmény: szegedi_lány (57344)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57366

Ilyen belebújós melltartót láttam a Cosmosba, 990 Ft-ért több színbe nézegettem is, hogy talán kényelmes is lenne.

 

Akkor hagyom a Gravidát. pedig kezdtem örülni milyen jól vagyok terhesség alatt.... most meg.....minden vacak bajom van....

 

 

Előzmény: youlcsi (57356)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57365

ja, meg a szúnyog is terjeszthet maláriát...

 

Előzmény: Micimalacka (57362)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57364

ugyanazt edd babásan is, mint amúgy. kivéve a valóban nyers húsokat (mint pl a tatárbifstek), illetve ha jól rémlik és elkerültem a nyers tojást is... (ami annyiban nyilvánult meg, hogy a palacsinta túrótöltelékébe nem kevertem bele a tojás sárgáját :D).

hát kb ennyi. ez volt, amit nem ettem... tényleg ne olvass el minden sz@rt, mert a végén még majd kenéyren (ja, bocs, azot nem szabad :)) meg vízen élsz szülésig.

Előzmény: Szeleszte (57363)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57363

Jah kimegyek legelni:):):) Amúgy is kicsit azért komplikáltabb az inzulinrezisztencia miatt az étel. Olvastam kismama étrendet: reggelire müzli, meg tej, meg jó kis aszaltgyümölcs, na mondom persze az kéne még az inzulinnak meg a metforminnak. Hát kicsit tudatlan vagyok és tapasztalatlan mit szabad és mit nem terhesség alatt. Egy gyönyörű szép kis egészséges babot szeretnék:)

Micimalacka Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57362

nem egészen, nyers hústól, meg földben lévő nyer zöldségtől is

 

de szerintem se kell elolvasni mindent, mert akkor semmit nem ehetnénk:DD

Előzmény: youlcsi (57361)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57361

toxoplazmózis a szabadban tartott macskától lehet, kolbásztól nem! ez szerintem baromság! ne olvass el mindent ;)

Előzmény: Szeleszte (57357)
Micimalacka Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57360

az nem jelenti azt, most nem lehet:)

 

elvégre normálisan nincs hányingerünk semmitől, várandósan meg ki-ki mitől képes rosszul lenni ugye:)

Előzmény: Szeleszte (57359)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57359

Azt teszteltem januárban barátnőm ideadott egy egész dobozt, kutya bajom nem volt tőle.... szerencsére még akkor kipróbáltam, hogy a csodálatos rózsaszín színezőt bírom-e mert sajna vannak színező allergiám is, azért nem mernék más terhesvitaminba belevágni. Majd megpróbálom felezni és mellé folsavat szedni.

Előzmény: Micimalacka (57358)
Micimalacka Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57358

de éna terhes vitaminra írtam, hogy attól van, akinek hányingere van, és azt lehet ritkítani, akkor kiderül

Előzmény: Szeleszte (57357)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57357

 

youlcsi:

 

Arra gondoltam, hogy hátha sok a vas és azért van hányingerem, hogy talán lejjebb kéne belőle állnom.....

 

A szoptatós melltartót metgnézem akkor, akkor ezek szerint a terhesség alatt is a szoptatós a kényelmes? Nem is gondoltam volna magamtól.... Nézegettem sportmelltartókat is, de az a tapasztalatom a sportfelsőimmel is, hogy durván leszorítanak, azért hogy kocogás közben ne himbálódzon.

 

A szalámi, kolbászt a neten olvasgattam, hogy a toxoplazma fertőzés miatt lehetnek benne bacik, mert nem főzik meg csak gyorsérleléssel, és tartósítással piacra vágják. Így hiába vette meg a párom jó szívűen, nem mertem belőle enni:(

Előzmény: youlcsi (57354)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57356

jah, szintén ilyan 800 pénz körül van a kínaikban ez a varrás nélküli belebújós csoda melltartó... satnya utánzata a tv-shopban reklámozottnak, de egészen kényelmes, én szeretem.

 

a vitamin-gondodat meg nem értem... most mi a baj vele? ha csak 2naponta szedsz vasat, attól még fekete marad a széklet. a vas az ilyen. ezzel ne foglalkozz... ha most nem szedsz, majd amikor megkapod a szinte szokásos terhes anémiás laborodat, majd felírják... pluszban! ahhoz, hogy vastól legyen hányingered, ahhoz nagyon sok vasat kell bevinni. nagyon-nagyon sokat!

de ha mindenképpen akarsz helyette alternatívát, javaslom a cékla-tablettát (nővér cékla). nekem 16 éves korom óta vashiányom van. terhesen ezt szedtem, végig normális, 10 fölötti vasam volt... még szülés után is jó darabig.

vitamin mellett meg esetleg még jó a zöldárpa. azt is szedtem.

Előzmény: Szeleszte (57353)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57355

ezek nem minősülnek nyers húsnak! ugyan már!!! szusit meg tatár bifszteket nem szabad enni. az a nyers! nam a kolbász!

Előzmény: Szeleszte (57349)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57354

de miért baj, ha fekete?

a vas mindenképpen színez... miért zavar?

 

szoptatós melltartó:

kínai boltab 800-900 ft környékén vannak. szerintem teljesen jó.

Előzmény: Szeleszte (57347)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57353

Szóval két naponta Gravida, két naponta külön 800 mg folsav? C vitaminból mennyit kellene?

 

Nekem az eddig méretem 90/B volt régen találtam kínaiba melltartókat. Most meg úgy néz ki mint két tekegolyó, reggel már úgy kellek fel, hogy alulról tartom őket a kezemmel, mert húzza a súlya, valamint a merevítő bevág. Azért is gondolkoztam valami megoldáson, csak nem tudom hogy most még majd nőni fog e egy két számot, amikor tej is kerül bele, gondolom akkor még nehezebbek lesznek....

 

Te egy hős vagy... Eddig még heje hújáztam, mennyire jól vagyok korog a hasam eszek jó étvággyal egészen a tegnapi napig.... mindig wc lesőben vagyok mert megérzek valami szagot már rögtön forog a gyomrom, így már villamossal is úgy közlekedek egy két megálló gyalog egy két megálló vili, aztán majd csak hazaérek:) Tutti hogy a progi is csinálja a feszkót... Mondtam is a páromnak micsoda rossz terhes lettem: nem akarok gravidát szedni, nem akarok progit szedni, mindentől rosszul vagyok és még a cickóim is fájnak.... Remélem tényleg elmúlik... Most hétvégén a pároméknál túl kéne élni a húgának a szülinapját, meg a páromét májusba úgy hogy a szülei ne szúrják ki hogy terhes vagyok, sajna bajna nem örülnének neki.... egyáltalán nekem nem örülnek, így a 13-16-dik héten akarjuk nekik elmondani....

Előzmény: Micimalacka (57351)
Micimalacka Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57352

ja és van, aki a terhes vitamintól van rosszul!!! Esetleg érdemes ezt is kikisíérletezni.

Előzmény: Micimalacka (57351)
Micimalacka Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57351

esetleg próbáld meg, hogy kétnaponta szeded, nem minden nap, c vitmainból az lófütty:-)

 

én kínaiban nem találtam, ez nem jeelnti, nincs, de én onnan sose tudok venni, méret gondok miatt

 

nekem a kenyér és a barna rizs nem ment terhesen. Gyakorlatilag nem ettem rizst míg babát vártam:o

A kenyér meg úgy a 14-16.hétig gyilkos volt, nem esett jól, nem kívántam, fordult ki a számból, de nem mertem nem enni vagy fehérre cserélni. Végül már a tk. rozsos Wasa-t ettem, de 2 hét után attól is undorom lett, aztán helyre állt a rend egszercsk:)

 

Előzmény: Szeleszte (57350)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57350

Micimalacka:

 

A gravidában van 800 mg folsav, így külön pótlásról nem gondoskodtam, csak így jutott eszembe, hogy ha leraknám a Gravidát a fekete széklet miatt. Valahol olvastam, ha sok a vas az is okozhat ilyen hányingeres tüneteket. C vitaminból 125 mg van a Gravidában, gondolom az elég.

 

Tegnap még ráadásul a kihordásos ételtől: borsós sertés tokány volt egy kis tésztával, nem tudom mit csináltak, párom aztk  mondta hogy nem szedték le a húsról a habot, na az teljesen kiütött egészen déltől éjfélig, meg délután még rádobtam egy narancsot, hát KO lettem. Páromnak segített egy kis Jagermaister nekem meg egy fél pohár kóla. Amúgy lassan már semmit nem eszek meg, mert akármilyen szagtól hányingerem van, így viszont nem leszünk jóba metforminnal. Két éve amikor folyamatosan összeestem mert az allergológus fél évnyi vajaskenyeres diétára fogott, kiszámolta a dietetikus hogy össz vissz 90 gr ch-t eszek meg és azért megyek neki a falnak, le is állították a met-et.

 

Szoptatós melltartót lehet venni kínaiban is, vagy csak kismama boltokban?

Előzmény: Micimalacka (57348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!