Keresés

Részletes keresés

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23261
Kedves peniko,

Okozhat-e a Mirena levonorgestrel intrauterin rendszer (A rendszer hatóanyaga: 52 mg mikronizált levonorgesztrel;) a normálistól eltérő májfunkciós leleteket?

Nem, nem okozhat.

Gabor
---------------------------------
Kedves dvbp,

Köszönöm néhány héttel korábbi válaszotokat kora terhességemmel (két megelőző vetéléssel) kapcsolatban.Lassan a nyolcadik hétbe lépek, voltam Uh-on, ahol egy kis élő embriót látott az orvos megfelelő mérettel. Progpótlást kapok biztosítékképpen. És bizakodom. Egy dolog mégis aggaszt. A méhem jobb oldalán egy 4 cm-es cisztát látott, amire azt mondta, hogy onnan szabadult ki a tüsző,tele van hormonnal, nem szabad(!) hozzá nyúlni, idővel szépen elmúlik, figyelgeti majd. Soha nem volt cisztám, mindig jó eredményeim voltak. Két hetente néz Uh-on. Örülök és félek egyszerre. Mint mondtok Tik, a hozzáértők?

A sargatest ciszta a terhesseg normalis variacioi koze tartozik. Nem mindenkinek van, de gyakori. Nem egy problema az esetek tulnyomo tobssegeben (csak elmulnak).

Ja igen, es a mehen kivul van, ahogy Mikolt emlitette.

Gabor
----------------------------------
Kedves zoldharisnya,

Az elozmenyek: 31 ev, 1 termeszetes uton letrejott terhesseg, 9 heten missed ab. (2007 januar). Azota meg nem jott ossze ujabb gyerek. Hormonok mindig rendben voltak/vannak.

1. Par napja megjott a mensim. Masfel napig alig vereztem, az a keves is sotet szinu volt. Aztan hirtelen elontott a ver, es - mar bocsanat a reszletezesert - nagy darab elenk piros darabok jottek elo a ver mellett, folyamatosan, legalabb fel oraig biztosan. Utana par oran belul 2-3 tampont elhasznaltam. Komoly fajdalmat, gorcsot nem ereztem, inkabb csak megijedtem. Aztan normalis menstruacio lett belole, mint szokott. Szerintetek ez mi lehetett? nem akarok semmisegekkel orvoshoz rohanni, de elbagatellizalni sem a dolgot. kell-e valamit tennem?
2. Mas: mint emlitettem, ev elejen volt egy vetelesem, azota hiaba varok babara. Elotte is 1 evet vartam. Jobb szeretem a termeszetes modszereket, de az a kerdesem, hogy meddig erdemes varnom, hogy hatha osszejon? Mult ciklusban progeszteron, nyalkahartyavastagsag rendben volt, a palcika is mindig jelezi a peteerest.


1. Az ilyen altalaban ugy jon letre, hogy a huvelyben felgyulemlik a vér, es amikor vagy megtelik, vagy valahogy kinyilik a huvelybemenet (tipikusan amikor leulsz a vecere),
akkor hirtelen elkezd a felgyulemlett vér, esetleges alvadekok, kijonni. Erre hiszik nok
azt, hogy "hirtelen elkezdtem verezni". Persze amikor kiurul, akkor lelassul, illetve nem
jon tobb ki hirtelen, es utana a rendes verzes tempojaban megy minden tovabb.

2. Palcikak nelkul egy ev, azzal hat honap a normalis varakozasi ido, mielott erdemes
orvoshoz elmenni.

Gabor
-----------------------------------
Kedves Danae,

9. hét, harmadik terhesség, egy tragédia, egy gyerek, 30 év.
Az (épp most, hogy a tesztekkel szórakozás ideje lejárt) a bajom, hogy orgazmusra keményedik a hasam, elég hosszú időre (bár nyilván ilyenben nem működik az ember időérzéke, de nekem az eddigi terhességeknél megszokotthoz hosszabbnak tűnik), és utána is még mondjuk össz. háromszor, félóránként. És szédülni kezdek, rosszabbodik a hányingerem.
Ezt vegyem a szervezetem jelzésének, hogy függesszük fel a házaséletet?


9. heten a hasad kemnyedese nem ok a hazaselet felfuggesztesere. Szedulest meg hanyingert,
ugyan nem valoszinu hogy attol van, neked kell eldonteni hogy "megeri-e". A babat nem befolyasolja.

Gabor
-----------------------------------
Kedves asamak,

28 ev, ket terhesseg, ket gyerek, masodik most 23 honapos es meg szopik, fogamzasgatlot nem szedek. Menstruaciom rendben 28-29 naponta jelentkezik, elotte egy napig gorcsol hasam , derekam. A problemam: mostani ciklus 18.napjatol folyamatosan mestruacios gorcseim vannak, de eleg kemenyen. A mai nap a 21. nap, es mar 4 napja gorcsolok, "barmelyik pillanatban elont a ver" erzes, de csak egy het mulva kell megjojjon. Folyas minimalis, normalisnak mondanam, pisilessel nincsenek gondok, nem eg, nem csip, nem rohangalok percenkent pisilni, stb, felfazasra ezert nem gondolok. Nagyon nem ertem a helyzetet, es kerdeznem, hogy meg mielott megjon menjek orvoshoz, vagy varjak a mensi utani idoszakra. (Azert kerdes ez, mert sajat doki a kov. heten nem elerheto, idegenhez meg csak akkor mennek, ha ezt a tanacsot kapom.) Pluszkerdes: Letezik "pisibaj' nelkuli felfazas?

Igen, letezik (nem felfazas, hanem holyagfertozes, de ez most nem erdekes).
Az meg kepes irritalni a méhet, igy a gorcsok nagyonis lehetsegesek.
Ha ez nem szokott lenni, jobb ha jelentkezel egy nogyogyasznal.
Lehetseges ondiagnozis: erosen nyomjal bele a hasadba, kozvetlenul a szemeremcsont felett.
Ha faj, akkor majdnem biztosan holyagfertozes. Ha egyaltalan nem is erzekenyebb mint normalisan, akkor lehet hogy nem az, es akkor esetleg varhatsz.

Es amit Mikolt emlitett a terhessegteszttel kapcsolatban, az is egy jo otlet.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23260
csinalj kezdetnek egy terhestesztet. ha negativ, akkor elmehetsz a haziorvosodhoz vizeletvizsgalatra a biztonsag kedveert. ha az is negativ, akkor meg tudod varni a nogyogyaszodat.
Előzmény: asamak (23259)
asamak Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23259
Kedves Mr Spock, kedves Mikolt!

28 ev, ket terhesseg, ket gyerek, masodik most 23 honapos es meg szopik, fogamzasgatlot nem szedek. Menstruaciom rendben 28-29 naponta jelentkezik, elotte egy napig gorcsol hasam , derekam. A problemam: mostani ciklus 18.napjatol folyamatosan mestruacios gorcseim vannak, de eleg kemenyen. A mai nap a 21. nap, es mar 4 napja gorcsolok, "barmelyik pillanatban elont a ver" erzes, de csak egy het mulva kell megjojjon. Folyas minimalis, normalisnak mondanam, pisilessel nincsenek gondok, nem eg, nem csip, nem rohangalok percenkent pisilni, stb, felfazasra ezert nem gondolok. Nagyon nem ertem a helyzetet, es kerdeznem, hogy meg mielott megjon menjek orvoshoz, vagy varjak a mensi utani idoszakra. (Azert kerdes ez, mert sajat doki a kov. heten nem elerheto, idegenhez meg csak akkor mennek, ha ezt a tanacsot kapom.) Pluszkerdes: Letezik "pisibaj' nelkuli felfazas?

Koszonom! Sara
Mikolt Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23258
amitol nem erzed jol magad, azt ne csinald. majd egy honap mulva ujra probalkozol, lehet, hogy akkor mar jobb lesz.
Előzmény: Danae (23257)
Danae Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23257
Gábor, Mikolt!
9. hét, harmadik terhesség, egy tragédia, egy gyerek, 30 év.
Az (épp most, hogy a tesztekkel szórakozás ideje lejárt) a bajom, hogy orgazmusra keményedik a hasam, elég hosszú időre (bár nyilván ilyenben nem működik az ember időérzéke, de nekem az eddigi terhességeknél megszokotthoz hosszabbnak tűnik), és utána is még mondjuk össz. háromszor, félóránként. És szédülni kezdek, rosszabbodik a hányingerem.
Ezt vegyem a szervezetem jelzésének, hogy függesszük fel a házaséletet?
köszi
Mikolt Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23256

1. semmit nem kell tenned. ez egy ilzen menzesz volt.

 

2. palcikaval 6 honapot erdemes varni, anelkul egy evet. termeszetesen az szamit eles honapnak, ahol egyutt is vagytok peteereskor.

Előzmény: zoldharisnya (23255)
zoldharisnya Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23255

Kedves Mikolt, kedves Gabor!

 

Az elozmenyek: 31 ev, 1 termeszetes uton letrejott terhesseg, 9 heten missed ab. (2007 januar). Azota meg nem jott ossze ujabb gyerek. Hormonok mindig rendben voltak/vannak.

 

1. Par napja megjott a mensim. Masfel napig alig vereztem, az a keves is sotet szinu volt. Aztan hirtelen elontott a ver, es  - mar bocsanat a reszletezesert - nagy darab elenk piros darabok jottek elo a ver mellett, folyamatosan, legalabb fel oraig biztosan. Utana par oran belul 2-3 tampont elhasznaltam. Komoly fajdalmat, gorcsot nem ereztem, inkabb csak megijedtem. Aztan normalis menstruacio lett belole, mint szokott.  Szerintetek ez mi lehetett? nem akarok semmisegekkel orvoshoz rohanni, de elbagatellizalni sem a dolgot. kell-e valamit tennem?

 

2. Mas: mint emlitettem, ev elejen volt egy vetelesem, azota hiaba varok babara. Elotte is 1 evet vartam. Jobb szeretem a termeszetes modszereket, de az a kerdesem, hogy meddig erdemes varnom, hogy hatha osszejon? Mult ciklusban progeszteron, nyalkahartyavastagsag rendben volt, a palcika is mindig jelezi a peteerest.

 

Koszonom,

 

Z.

Mikolt Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23254
en azt gondolom, hogy ha az orvosod nem aggodik, neked sem kell. (nem a petefeszekben van amugy a ciszta?)
Előzmény: dvbp (23253)
dvbp Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23253

 

Köszönöm Mikolt a gyors választ.

Nem is értettem a dolgot, most még egyszer ránéztem az UH eredményemre, ennyit írt erről: Jobb oldal 4 cm-es cysta változatlan.

Reménykedem, hogy júniustól babázhatok végre!

 

Mikolt Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23252
azt gondolom, hogy valamit felreertesz. a mehben nem szabadul ki tuszo, az a petefeszekben erik meg, es ott is kepzodik. egy cisztarol meg ranezesre nem lehet megmondani, hogy hormontermelo, vagy sem. szerintem a sargatestedet figyelgeti a petefeszekben, valoban onan szabadul ki a petesejt es hormont is termel, ami a terhesseg megtartasahoz kell, es valoban elmulik idovel, viszont ez teljesen termeszetes es kivanatos kepzodmeny, aggodni nem kell miatta.
Előzmény: dvbp (23250)
Kanalasgyógyszer Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23251
Köszi Gábor!!!
Akkor megpróbálok korábbi időpontot kieszközölni a dokinál.
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (23248)
dvbp Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23250

Kedves Gábor és Segítők!

 

Köszönöm néhány héttel korábbi válaszotokat kora terhességemmel (két megelőző vetéléssel) kapcsolatban.Lassan a nyolcadik hétbe lépek, voltam Uh-on, ahol egy kis élő embriót látott az orvos megfelelő mérettel. Progpótlást kapok biztosítékképpen. És bizakodom. Egy dolog mégis aggaszt. A méhem jobb oldalán egy 4 cm-es cisztát látott, amire azt mondta, hogy onnan szabadult ki a tüsző,tele van hormonnal, nem szabad(!) hozzá nyúlni, idővel szépen elmúlik, figyelgeti majd. Soha nem volt cisztám, mindig jó eredményeim voltak.  Két hetente néz Uh-on.  Örülök és félek egyszerre.

Mint mondtok Tik, a hozzáértők?  Köszönöm!

peniko Creative Commons License 2007.11.06 0 0 23249
Kedves Gábor!

Okozhat-e a Mirena levonorgestrel intrauterin rendszer (A rendszer hatóanyaga: 52 mg mikronizált levonorgesztrel;) a normálistól eltérő májfunkciós leleteket?

Köszi: Enikő
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23248
Kedves Kanalasgyógyszer,

A következő problémában szeretném a véleményeteket, tanácsotokat kérni.
(34 éves vagyok, egy 2 éves gyerkőccel).

Úgy szeptembertől elkezdett fájdogálni a hasam. Enyhe fájdalom, de az enyhe kellemetlenség jobb szó rá. Csak úgy éreztem, de nem okozott szenvedést. A menstruációs görcsre emlékeztetett. Első körben arra gondoltam, felfáztam, mert még nem volt fűtés, hideg viszont annál inkább.
Hó végén azért csináltam egy tesztet, ami negatív lett. (a szülés óta kb. 5 hetenként jön meg). A tesztelés után egy nappal meg is jött...

A fura "hasi érzet" azonban nem múlt el, mai napig megvan. Néha nagyon leesik a vérnyomásom, ami korábban nem volt jellemző (szédülök). Gyakran arra ébredek hajnalban, hogy hányingerem van, sok a savam.
Derekam is fájdogál, hasam nagyon gyakran feszít, mintha egy teniszlabda lenne benne.
Egy héttel ezelőtt, amikor erősödött a hasi fájdalom (még mindig csak kellemetlenség egy görcshöz képest) csináltam egy tesztet, kb. a 28. napon. Határozott pozitív lett.
3 nappal később újabb teszt, iszonyú halvány, mai napon 2 újabb teszt, mind2 negatív.
Has és derékfájás megvan (de tényleg nem görcsös, nem erős).
Kb. 2 hét múlva tudok eljutni a dokimhoz.
Mit tegyek?
Vérzés, barnázás nincs.....
(eszembe jutott méhen kívüli, de az a gondolat se hagy nyugodni, hogy mi van, ha már előrébb haladott a terhesség - vagy ez nagy hülyeség??? - akkor állati erős +-nak kellene lennie a tesztnek, de még halvány csík se volt ma...:-(


Helyedben nem varnam meg a 2 hetet. Az ordog nem alszik. Tul zavaros a tortenet, tul sok minden lehetseges (vagy nem). Valoszinuleg nem az, de amit leirtal az kompatibilis mehenkivuli terhesseggel IS. Abbol nem lehet baj ha feleslegesen elmesz az orvoshoz, abbol igen ha van oka de nem mesz el.

Gabor

Előzmény: Kanalasgyógyszer (23242)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23247
Kedves Anilin,

"A bakterialis fetozes valoszinubb mint a gomba. Varhatsz hetfoig, de probalj jodos oblitest venni es hasznalni. Ha van recept nelkul kaphato antibiotikus krem, kivul azt is hasznald."

Köszönöm a választ. Közben vettem Candida Intim gyorstesztet, pozitív lett, ezek szerint gomba mindenképp van. A "fehér, túrószerű" folyás is megérkezett, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
Kérdésem: el lehet ezt kapni orális szexszel?


Mindent ami van a szajban el lehet kapni oralis szexszel.
Kovesd amit tanacsoltam. Nem lehetsz kepes kitalalni es bizonyitani, hogy attol kaptal gombas fertozest. A bakterialis felborithatja a huvelyi biologiai egyensulyt, es mar ottlevo gomba kijohet (elterjedhet).

Gabor
Előzmény: Anilin_ (23232)
Kanalasgyógyszer Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23246
Értem. Köszi!!
Előzmény: Mikolt (23244)
Mikolt Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23244
valoszinuleg biokemiai terhessegrol van szo. valami elindult, aztan megallt a fejlodes. ugyanez volt nekem is ebben a honapban. ha nincs fajdalmad, nincs darabos verzesed, akkor felesleges elmenni most rogton az orvoshoz. 2 het mulva boven raer.
Előzmény: Kanalasgyógyszer (23242)
Kanalasgyógyszer Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23243
Még valami: a tesztek szavatossága nem járt le és különböző márkájúak voltak.
Előzmény: Kanalasgyógyszer (23242)
Kanalasgyógyszer Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23242
Kedves Gábor és/vagy Segítők!

A következő problémában szeretném a véleményeteket, tanácsotokat kérni.
(34 éves vagyok, egy 2 éves gyerkőccel).

Úgy szeptembertől elkezdett fájdogálni a hasam. Enyhe fájdalom, de az enyhe kellemetlenség jobb szó rá. Csak úgy éreztem, de nem okozott szenvedést. A menstruációs görcsre emlékeztetett. Első körben arra gondoltam, felfáztam, mert még nem volt fűtés, hideg viszont annál inkább.
Hó végén azért csináltam egy tesztet, ami negatív lett. (a szülés óta kb. 5 hetenként jön meg). A tesztelés után egy nappal meg is jött...

A fura "hasi érzet" azonban nem múlt el, mai napig megvan. Néha nagyon leesik a vérnyomásom, ami korábban nem volt jellemző (szédülök). Gyakran arra ébredek hajnalban, hogy hányingerem van, sok a savam.
Derekam is fájdogál, hasam nagyon gyakran feszít, mintha egy teniszlabda lenne benne.
Egy héttel ezelőtt, amikor erősödött a hasi fájdalom (még mindig csak kellemetlenség egy görcshöz képest) csináltam egy tesztet, kb. a 28. napon. Határozott pozitív lett.
3 nappal később újabb teszt, iszonyú halvány, mai napon 2 újabb teszt, mind2 negatív.
Has és derékfájás megvan (de tényleg nem görcsös, nem erős).
Kb. 2 hét múlva tudok eljutni a dokimhoz.
Mit tegyek?
Vérzés, barnázás nincs.....
(eszembe jutott méhen kívüli, de az a gondolat se hagy nyugodni, hogy mi van, ha már előrébb haladott a terhesség - vagy ez nagy hülyeség??? - akkor állati erős +-nak kellene lennie a tesztnek, de még halvány csík se volt ma...:-(

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


Jolie Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23241
köszi Mikolt! Megnyugtattál! :))
Előzmény: Mikolt (23240)
Mikolt Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23240

nem gond egyaltalan. a terhessegi jodhiany borzalmasan ritka allapot Magyarorszagon, kifejezetten az ehezo retegbol kerul ki az a nehany beteg. a sot is jodozzak (a jodos feliratu meg extra adagot tartalmaz), no meg az, hogy valami jodszegeny, az nem egyenlo azzal, hogy jodmentes. van jod a husban, tojasban, tejben, az ivovizben, fokhagymaban, uborkaban, soskaban, spenotban, salataban, tengeri halban. ha normalisan eszel, akkor abszolut nyugodt lehetsz efelol. (arrol nem is beszelve, hogy a jod tuladagolasanak karos hatasai vannak, tehat en semmikeppen nem szednek jodot, hacsak bizonyitottan hianyom nincs belole.)

Előzmény: Jolie (23239)
Jolie Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23239

az sem gond, hogy nem tartalmaz jódot? valahol azt olvastam..

általában ásványvizet iszunk, ha jól tudom, azok is általában jódszegények..

Előzmény: Mikolt (23238)
Mikolt Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23238
nem kell Eleviten kivul mast szedned. abszolut megnyugodhatsz.
Előzmény: Jolie (23237)
Jolie Creative Commons License 2007.11.05 0 0 23237

Sziasztok!

 

a napokban hallottam róla, hogy a jódpótlás mennyire fontos a terhesség alatt, és idegrendszeri rendellenességet okozhat a jódhiány..

én az Elevitet szedtem eddig, az orvosom és a védőnő se mondta, hogy mást kellene szednem, de ha jól tudom, az nem tartalmaz jódot..

14 hetes terhességnél gondolom már késő a váltás más vitaminra.. vagy érdemes lenne mást szednem?

 

köszi

Jolie

pearl12 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 23236
Csipésnek nincs nyoma, és még mindig fáj, úgyhogy elmegyek vele szerdán az orvosomhoz. Köszönöm a segitséget!
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (23225)
Mikolt Creative Commons License 2007.11.03 0 0 23235

nem lehet tudni, mitol alakul ki pontosan a gombafertozes a huvelyben. hajlamosithat az immungyenge allapot, a nem megfelelo tisztalkodas (a tulzott tisztalkodas sem jo), es az antibiotikum kura is tobbek kozott.

 

szerintem hagyd beken a sracot, menj el a nogyogyaszhoz, kezeltesd ki magad es lepj tovabb. nem olyan nagy ugy, hogy ezt igy nyomozgatni kelljen.

Előzmény: Anilin_ (23234)
Anilin_ Creative Commons License 2007.11.03 0 0 23234
Az mindenkinek van a szájában, bizonyos mennyiségben, nem? Milyen feltételekkel lesz ebből fertőzés?

Látom már, be fogok nyomni egy Candida Intim tesztet a srác arcába :)
Előzmény: Mikolt (23233)
Mikolt Creative Commons License 2007.11.03 0 0 23233
ha a szajaban Candida gomba van, akkor igen. ha nincs, akkor nem.
Előzmény: Anilin_ (23232)
Anilin_ Creative Commons License 2007.11.03 0 0 23232
Kedves Gábor!

"A bakterialis fetozes valoszinubb mint a gomba. Varhatsz hetfoig, de probalj jodos oblitest venni es hasznalni. Ha van recept nelkul kaphato antibiotikus krem, kivul azt is hasznald."

Köszönöm a választ. Közben vettem Candida Intim gyorstesztet, pozitív lett, ezek szerint gomba mindenképp van. A "fehér, túrószerű" folyás is megérkezett, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
Kérdésem: el lehet ezt kapni orális szexszel?
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (23225)
Esőfestő Creative Commons License 2007.11.03 0 0 23230
Igen, minden mást rendben találtak.

Rendben, akkor ebből nem kreálok magamnak problémát (jön az magától is). :)
Köszönöm!
Előzmény: Mikolt (23229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!