Keresés

Részletes keresés

fázunk Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6621

Hány fok van nálatok januárban???

Előzmény: SpartanGabor (6620)
SpartanGabor Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6620

igen a szigetelés után volt 620 m3!!! Sajnos. Ezért is akarok a gázról levállni. Elfér, ezért is tennék nagyobb tartályt. Megfontolom a nagyobb kazánt, azonban arra is azt mondták, hogy túlméretezni sem szabad. Nem igazán tudom miért, nem értek hozzá. De majd megadom a szerelőnek a gázadatokat is. Üdv

Előzmény: joevagyok68 (6619)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6619

a 620m3 az már a 10cm hőszigetelés után volt ??? mert elég soknak tűnik ahhoz képest...

 

Ha elfér rakj 2000 literest ÉS  - esetleg -  32kw-os kazánt...

ha még majd hőszigetelsz , nagy hidegben elég lesz majd begyúttani naponta 1x, illtve enyhébb időben 2 (3 )naponta.....

szerintem...

Előzmény: SpartanGabor (6618)
SpartanGabor Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6618

Üdv!

Teljesen igazad van, a többi infó a lényeg. Természetesen megadtam többet is. Aki 2000 l felett ajánlotta, az volt helyszínen is. Szóval 10 cm nikecell szigetelés, régi fa ablakok, régi radiátorok, gázkazán termomax 25 kw. Gázfogyasztás januárban 620 m3 volt, éves szinten kb. 3600 m3 így. Tudom, hihetetlen sok,de ez van. A szigetelés tovább folytatom a födémen, és a pince tetején (az egész ház alápincézett). Ablakcserét és radiátor cserét később tervezem (anyagiak miatt). A célom, hogy 10-12 órát áthidaljak a tartállyal. Köszi

Előzmény: joevagyok68 (6617)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6617

Ha nekik is ennyi infót adtál, hogy 100m2 házhoz, akkor ne csodálkozz...:-)))

 

Mekkora a házatok hőigénye. (ablakok, falazat, hőszigeteltség mértéke falon,födémen, padlóban,lábazaton) ????

Mennyi volt a leghidegebb napokon a napi gázfogyasztásotok??

Vagy ha az nem megy , akkor 1 szezonra, vagy 1 évre vetítve ??

Mennyi időt szeretnél áthidalni a pufferból fűtve ???

Előzmény: SpartanGabor (6615)
gs-2011 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6616

Köszönöm a javaslatot, nem is értem most miért nem jutott eszembe magamtól. Korábban is magam szereltem át a rendszert és mindenütt igyekeztem ívet alkalmazni.

A SPIROVENT csak légtelenítő, vagy iszapleválasztóval kombinált? Mekkora méretű? Az általam alkalmazásra kerülő CU28-as csövezés egy collost kívánna? Az eladó szerelvénynek mi az ára és hol van az országban?

Én is a MOFÉM szerelvényeket favorizálom, egyrészt útálom a mindent elárasztó kínait, másrészt szívesebben vásárolok magyar terméket, ha van.

Előzmény: kakukprofi (6614)
SpartanGabor Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6615

Sziasztok! Nemrég beszéltem egy szakértővel, aki csak 1000 l-es puffert ajánlott a 100 m2-es házamhoz, Vigas kazán mellé. 25 kw teljesítményű kazánnal, jelenleg is ennyi van gázkazánban. Egy másik szakértő meg min. 2000 l-est ajánlott a Künzel kazánhoz. Szerinte 1000 l kevés. Most akkor mi az igazság, mi a különbség? Megéri nagyobbért plusszpénzt kiadnom? Köszi

kakukprofi Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6614

Elég a 28-as cső, maximum ne könyököt, hanem íveket használj! A csöveket a vágás után sorjázd ki. A kazánt kösd direktbe a puferhoz és a fűttéskört a puffer tetejéből vedd ki. Célszerű a kazán előremenő ágába egy spirovent mikrobuborék leválasztót beszerelni (van is egy eladó :) ). Ajánlott továbbá a Mofém elnyűhetetlen gömbcsapjait alkalmazni. Igaz drága, de megéri!

Előzmény: gs-2011 (6613)
gs-2011 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 6613

Azért ekkora távolság az már nem semmi.

A LADOMAT "felhasználói és  üzembe helyezési útmutató"-ban ez van írva:

"A kazán és a tartály közötti maximális távolság 6m lehet, ateljes hosszúság ennek megfelelően 6m+6m+6hajlítás."

Miután nem nagyon van más lehetőségem, azt hiszem ezt a megoldást választom majd.

fázunk Creative Commons License 2011.04.25 0 0 6612

Biztosan jól olvastad? Ez a szomszédomnál (kazán-puffer távolság) 35méter.

Előzmény: gs-2011 (6611)
gs-2011 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 6611

Üdvözlet a Fórumnak!

A fűtési rendszerünk átalakítása előtt információ gyűjtés fázisában vagyok. ATMOS kazánt (DC25S) tervezek beépíteni. A kazánt puffer tartállyal és LADOMAT alkalmazásával szeretném kivitelezni. A LADOMAT gépkönyvében a kazánt és puffert összekötő cső hosszára max 6+6m, az irányváltásra pedig 6 hajlítási érték van megadva.

Nekem sajnos a kazán mellett nem fér el a puffer csak a szomszédos helyiségben. Persze a kazán-helyiségbe vezető ajtó a legrosszabb helyen van és az áthelyezése sem oldana meg semmit. Ilyen módon az előremenő ág 5m, a visszatérő pedig a kazán és a puffer alsó csonkjai miatt 7m hosszúra adódik. A hajlítások száma 8. Növelném a csőszakasz átmérőjét, de a LADOMAT 28x1-es CU csőhöz csatlakozik, a pufferen is 1" a csőcsonkok mérete és az ATMOS gépkönyve is 28x1-es CU csőméretet ír elő. Emiatt nem sok értelmét látom a köztes szakaszokon a növelt csőkeresztmetszetnek.

Kérdésem: a gyakorló ATMOS használóknál mekkorák ezek a távolságok?

Köszönettel: G_Sándor

spucc Creative Commons License 2011.04.22 0 0 6610

Akkor ez  az AT nem is faelgázosító? 

Ez: http://www.aero-therm.hu/hv.html

A forrás elég szűkszavú... Ha nem gázosító. és semmiképp nem venném meg,  ráadásul nettóba 440 ért+ 150 vezérlés árért.

A vezérlés megjegyzem minek, ha az valamilyen komputeres? Ha pedig csak egy sima, akkor....Figyu; egy kapilláris termosztát 1500 bruttó, egy digitális világító csodaketyere 5-6 ezer termoelemmel együtt. De gányoló kolléga csinál neked személyre szabottat sokkal olcsóbban.

 

De most olvasom: "AT-M 0901-es mikroproceszoros vezérlőt, mely digitális visszacsatolással képes a kazán visszatérő hőfokát is szabályozni."

Digitális visszacsatolás? És minek azt mikroprocesszorral szabályozni? Ami csak hibalehetőség. Ezt szokásosan egy 3 utú termopatronos szeleppel végzik, 15-23 ezer-ért.

De lehet, hogy valamiről le vagyok maradva. Ha van, küldj a kazánról valami részletesebb anyagot!

 

A puffer ára nem annyira sok, csak kicsit, bruttó 318 ezeréet, de nem is kevés,....külön gyártott...; nem véletlenül szögletes lesz?? Ha igen akkor az egy külön mise! És fektetett? hmmm....

A honlapon egyébként csak 1000 literes van, abból ajánlanak ők is több darabot szükség esetén.

 

A többi szerelvény viszont igencsak hogyúgymondjam....

Termikus szelep 13, és nem 49, szigetelés miért 89?; És milyen vastag, miből van?

Belső (?) hőm. szab. mi az? Talán a fűtésköri keverőszelep? Ha az, akkor az valóban 40, (honeywell) de akkor nem kell külön a motor, a keverő szelep, az komplett 40. Milyenek a hőleadóid? Padló, radiátor, vegyes?

A Vigast teljesen félreértetted: Ő is, mint mindegyik fagáz érzékeny a vizes fára. Ha nem folytod le, akkor csak a teljesítmény lesz kisebb, és idővel tönkre megy a kerámia fúvóka, a kémény, stb. Ha lefojtod, akkor jön pluszban a kátrány is. (utóbb akkor is előfordulhat, ha száraz a fa)

 

Nézd, nem akarom a kedvedet elvenni, de a fórum arról szól, hogy ne higgyünk semminek és senkinek, csak magunknak. Alaposan kell tájékozódni:

Javaslom, kérj egy pontos rendszer rajzot, amelyen a hidraulikus kapcsoláson túlmenően rajtavannak az egyes szerelvények pontos típusai, méretei(!!), a csövek anyaga és mértei, főleg átmérői, az egyedi puffer szerkezeti leírása, alak, lemezvastagság, nyomáspróba értéke,- ha nyitott akkor is kell bizonyos nyomástűrőképesség -. Ehhez jogod van!

A vegyes tüzelés manapság veszélyes üzem, egyre inkább!

 

A szállítás, a szerelés teljesen külön dolog!  Mint írod, a szerelés 40 ezer. Ez kicsit kevés lenne, itt Pesten legalábbis. Ha ennyi minden benne van.....; de az is lehet, azért ennyi, mert az anyagnál vastagabb a ceruza...; láttunk már ilyet.

 

Ha itt kiművelődsz, megveszel minden cuccot, - csöveket, fittingeket, segédanyokat kivéve, - egy helyi szerelőnek megmutatod a pontos rajzot, olcsón megcsinálja. Ez a legjobb megoldás.

A szigetelést meg saját magad csinálhatod meg.

Olvass vissza, ha kell magánba is segítek.

Előzmény: SpartanGabor (6608)
sagayaga Creative Commons License 2011.04.22 0 0 6609

Magán személyként

Előzmény: gmkiev (6603)
SpartanGabor Creative Commons License 2011.04.22 0 0 6608

Köszi a választ. Akkor részletezném, milyen ajánlatot is kaptam.

Kazán AT-24 440 e, hőtároló AT-2300 255 e, elektronikus vezérlő 151 e, termikus szelep 49 e, tartály szig. 89 e, belső hőmérséklet szabályozó 40 e, állító motor 25 e, keverő szelep 10 e, szállítás 15 e, beszerelés 40 e. Ezek nettó árak, így ÁFA-val összesen: 1.4 M Ft lesz a vége. Szerintem korrekt ár. Amire te gondolsz, hogy sokkal drágább Künzel, az nem AT hanem HV típusú és tényleg önmagában ennyibe kerül mint itt most minden. A tároló egy nagy fektetett külön gyártott lesz, azért 2300 l-es. A jelenlegi régi rendszerem nyitott, nem zárt. Hatalmas pincém van, de csak 1,85 a belmagassága. Az ajtaja 1 m-es. Nem láttam ennél jobb ajánlatot eddig, szerintem megéri. Csak mondjuk a Vigas is felkeltette az érdeklődésemet: ott azt írják nem kell "olyan száraz fa hozzá", de persze 20 % alatt ideális annak is a működése. A többi márkáról nem igazán olvastam és itt Nyíregyházán nem is olyan könnyen elérhetőek, elég drága a szállítás és a beszerelés is mert a legtöbb "szolgáltató" messzebbről jönne. Üdv

Előzmény: spucc (6607)
spucc Creative Commons License 2011.04.22 0 0 6607

 

Én nem mennék bele csak úgy....

1.A kazán árában benne van e az elektronika? Mert ez a típus bár kitűnő, de anélkül is kb másfélszeres árú..

2.Miért pont 2300 liter? Elhiszem, de szokatlan. Be fog férni az ajtón? Magassága, plafon? Új, régi, nyitott, zárt rendszerű?

3.Minnél jobb hatásfokú egy kazán, -> pl. a füstgázt nagyon lehűti;  és minnél jobban elektronizálva van, -> annál jobban lefolytható, -> ezek miatt annál jobban kényes a fanedvességre.

(Ez ODAÁT, ahol a Künzelt kifejlesztették nem gond. Itt jobban.)

4.Ha, nagyon helyesen lessz nagy puffered, akkor a folytásra, "túlzott" szabályozhatóságra nem is lesz szükséged.

5.Mi az a "hozzávaló"? Ezt pontosítani kéne.

 

Szerintem a helyzet durván:

Kazán: 400;

pufferek, 2 db 1000 literes 2x130= 260;

saját szigetelés:2x10=20

szerelvények(én se részletezem) : 100;

egyebek, meg ami nem jutott eszembe: 100

 

Anyagköltség összesen, szállítás nélkül: 880.000. Bruttó.

 

Előzmény: SpartanGabor (6602)
sagayaga Creative Commons License 2011.04.22 0 0 6606

Gyerekek!!

 

2010-ben adtam be a pályázatot.Év végere elbírálták.

2011 januárba kiértesítettek. most már várom a pénzt.

 

A pályázat tényleg le volt zárva ,de ógy tudom most nyitották meg.

De erre a srácoktól tudok pontos információt.

Amikor én nézelődtem akkor nekem is mindenki azt mondta,hogy nincs pályázat és amikor össze szedtem ezeket a fiúkat Ők mondták ,hogy van pályázat .

És volt!!!!

Előzmény: Alfato (6601)
sagayaga Creative Commons License 2011.04.22 0 0 6605

Tavaly,de az előző válaszban megtalálod a dátumokat.

Faelgázosító,napkollektor/melegvíz,fűtésrásegítés/

Előzmény: Törölt nick (6599)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.22 0 0 6604

A saját cégedre, és saját céged felehet végfelhasználó!

Ezt azért tegyétek hozzá. Nem olyan egyszerű a barátot, havert rávenni, hogy csaljon már egy kicsit az érdekünkben.

Ja és természetesen EU adószám, meg egy olyan hely, ahová 5 év múlva is bele tudja képzelni a nagy magas "ortát" képviselő, adóellenőr.

Előzmény: Törölt nick (6598)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.22 0 0 6603

Ezt magán személyként, vagy cégként csináltad?

Mert idén még a mezei póóóóóógárnak nem született babér.

Sajnos.

Előzmény: sagayaga (6596)
SpartanGabor Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6602

Sziasztok! Még új vagyok itt a témában, de nagyon érdekelnek a lehetőségek. Jelenleg kaptam egy árajánlatod Künzel AT 24 kw kazánra, 2300 l tartályra és hozzávalókkal, kb 1,3 MFt. Szerintetek megéri? Vagy válasszak más márkát? Eddig 1 referenciám van, ő meg van vele elégedve. Azonban hallottam rosszakat is, hogy pl. kátrányosodik a vizes fától? Ez igaz? A Vigas-ról azt olvastam, hogy az nem kátrányosodik. Teljes képzavar. Segítsetek kérlek, mert ilyen sok pénzt csak megfontoltan fizetek ki. Fa tárolás megoldható, kényelem (kevés tüzelé) és sok megtakarítás fontos lenne. Üdv, köszi.

Alfato Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6601

NEP 2009 óta nem lett kiírva ahogy elnézem az oldalt...kellene egy kis pontos segítség a dátumokkal. Hovatovább a ZBR-t is bezárták tavaly nem tudom mikor (elég sikertelen volt amennyire tudom).

 

Tamás

Előzmény: sagayaga (6596)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6600

Én azt az akkori osztrák beszerzésekre értettem. Elhiszem, hogy most onnan csak így megy, ahogy mondod. :)

 

Előzmény: Törölt nick (6598)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6599

Mikor és mire pályáztál?

Előzmény: sagayaga (6594)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6598

Nincs határ,de csak cégre működika dolog, magánszemélyre nem. De kérdezz rá,a cég oldalán ott a telefonos elérhetőség 30-as mobillal..

Előzmény: Zs:) (6593)
sagayaga Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6597

Ja még valamit a pályázatot ne Te akard megírni.

sagayaga Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6596

Kérlek szépen!

 

Tavaly azaz 2010. áprilisában kezdtük a megbeszéléseket.KB.hó végére beadtuk a pályázatot.

2011. januárjában megkaptam a kedvező elbírálásról az értesítést /persze még egyszer helyesbítést kellett beadni/.

Február végén indult a rendszer. Beadtuk a végelszámolást/természetesen megint kellett helyesbítés/

És most már a pénzt várom.

A kívánalmak nagy vonalakban: -tervrajz,pontos működési leírás

                                               -energetikai szakvélemény

                                               -pontos árajánlat /csak számlás lehet a munka/

                                               -és egy csomó nyomtatvány kitöltése

 

A végelszámolásnál természetesen ugyan ez,de a srácok akik csinálták megoldottak mindent.

 

ha több érdekel itt megtalálod http://www.energiakozpont.hu/nep

 

kb ennyi. ha valami még érdekel írj rám.

 

lehet,hogy egy kicsit macerás,de kb 50% vissza nem térítendő támogatásért azt hiszem megérte.

Előzmény: gmkiev (6595)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6595

Mesélj!

Mikor volt a kezdet, és a vég?

Mit kértek, mikor, és mikorra teljesítetted?

Köszönöm.

Előzmény: sagayaga (6594)
sagayaga Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6594

Nem únios a pályázat. Tényleg nem egyszerű,de nekem most fizetnek ki durván 52%-ot

Előzmény: Törölt nick (6589)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6593

Magán személyként is vissza lehetett igényelni a határon a "sógoradót"!

Előzmény: Törölt nick (6592)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 6592

Megkérdeztem illetékest,sajátrészre 1db -ot vehetsz,(ha van céged és a profiljába bele illik: telephely iroda, csarnok stb)kereskedni már nem lehet vele.Ha a rendszerváltás idején hoztál a "sógóréktól videjót vagy gorenjét"a merverstajert ott sem kellett megfizetned.Szóval magánszemélynek nem működik!!

Előzmény: joevagyok68 (6591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!