Keresés

Részletes keresés

Améz Creative Commons License 2009.12.14 0 0 44096

Még a terhességem előtt kentem vágtam ezeket, de most jó ideig nem voltunk és most is család/hotel, de pl.:

-Gafsa közelében bérel egy-2 szobás, konyha, wc és tus egyben, kicsike kert-házat sógorom 50 TND (olyan 7ezer Ft/hó), de az elég vidék. Sógornőm Gafsaban az ugye nagyváros 3 szoba, konyha, szép fürdő, nagy terasz és garázs ez 150Tnd (20-22ezer Ft).

A villany, víz nem drága, a gáz meg nagyon olcsó, mert tunézia is úgy kapja, de most nemtom megmondani mennyi.

Árak:

Mindenképp alacsonyabbak, mimt itthon, bár most ott is drágábbak.

Mi a nagybevásárlást, ami olyan 2 hétre wc papír, tusfürdő, pzs, mosogató ilyenek, és kaja,hús is a mélyhűtőbe...felvágott, zöldség, gyümi...stb, szal ezt olyan 100-150 TNDből meg lehet úszni. Itt az auchanban nekünk ugyanez legalább 40ezer.

Kint 1 bagett nincs 1 dínár-olyan 800milim. Egy doboz "maci"sajt olyan 2-3 dínár, olivaolajas tonhalkonzerv 2-5dínár...

 

Sousse külvárosában-riadh city-nagyon szép új helyen újépítésű lakást bérelt a férjem mikor megismertem, asszem havi 200 dínárért, de bútorozatlanul, úgy ocsóbb.

 

Amúgy ezt én is hallottam, h nyugdíjasok odamennek és olcsóbb! Hát de nemcsak nekik. az el mouradiban most olyan 5300ft / éjszaka, ha több éjt maradsz sztem olcsóbb is-reggeli és vacsora, de olyan bőséges, h nem kell más. Az 1 hónapra mondjuk 160ezer. Ha megnézzük, h én itt mennyit fizetek lakásbérlés, rezsi és kaja akkor jobban kijönnék ott :-)

Sokan vannak hotelben is német,. angol, belga...idősek!

 

 

Előzmény: Törölt nick (44093)
Emőke1 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 44095
Sziasztok,
Taurusreisennél néztem ki az El Mouradi Palm Marina hotelt Port-ban. UAL ellátással június végén, egy hét 200.000,- egy gyerek egy felnőttnek. Volt valaki már ebben a szállóban? Nagyon kevés infót találtam róla, köszönöm, ha válaszoltok.
Üdv: Emőke
ej1945 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 44094
AMÉZ,lekötelezel.Köszönöm szépen,hogy válaszoltál.Mi a dél szerelmesei vagyunk .Zarzison már többször nyaraltunk/akár délebb, nem probléma/.Mi ennek a programnak az elindítását 2010-oktobertől tervezzük.Ha tudsz érdemben segíteni úgy azt megköszönnénk.Igényünk egy tiszta ,elfogatható lakás melynek a ránk eső  költsége.....................Euro,Dinár?./Egy hónapra vetitve/.Remélem a kapcsolatot itt a fórumon tudjuk tartani./vagy másképpen./Üdv.
Előzmény: Améz (44092)
Améz Creative Commons License 2009.12.13 0 0 44092

Ez attól is függ Tunéziában hol...

a mi családunk is kiad egyet lent délen, hát nevetségesen alacsony áron, viszont pl. amit mi bérlünk sousse belvárosában az sokszorosa...

 

De ha sousset szeretitek, de annak egy külső kerülete is jó-city riadh, khezam...akkor egész jó árak vannak és szép nyugodt környékek.

Előzmény: ej1945 (44091)
ej1945 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 44091
Kedves Tunterm. Nyugdíjasok vagyunk és szeretnénk évente néhány hónapot Tunéziában tölteni.Lakást szeretnénk bérelni,de  nem vagyunk tisztában az albérleti árakkal. Tudnál- e ebben segíteni nekünk?./Elnézést,hogy így ismeretlenül/Üdv.
Előzmény: tunterm (44086)
ej1945 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 44090
Köszi kedves Zahra,mi is neked és kedves családodnak.Üdv.
Előzmény: Törölt nick (44089)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.10 0 0 44089
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, Boldog Újesztendőt kívánok minden Tunézia imádónak!:)
Améz Creative Commons License 2009.12.09 0 0 44088

Sziasztok!

 

Hazajöttünk múlt héten Tunéziából, nagyon jó volt.

Azt a pár napot amit nem otthon töltöttünk végül az El Mouradi Skanesban szálltunk meg, nagyon szép szálloda volt, a reggeli és vacsora nagyon bőséges svédasztal, ami fontos: nagyon tiszta volt, és a benti medencéje jó meleg. És annak ellenére, h azt hittem nincs messze soussetól sem, olyan 4-% TND körül bevittek a taxisok.

Mi végül külön vettünk repjegyet és a hotelt neten foglaltam így sokkal olcsóbban megúsztuk, de ha a férjem nem helyi lenne én sem választanám ezt a módját, jó volt helyivel.

És olyan jó meleg volt. Amióta hazajöttünk tiszta depisek vagyunk:-(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

musseln Creative Commons License 2009.12.08 0 0 44087
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok-sok hasznos információt. Egyelőre még nem döntöttem az időpont miatt, de erősen hajlok Sousse felé,hogy az lesz a "bázis", ha megyek.
tunterm Creative Commons License 2009.12.04 0 0 44086
Kedves Musseln

Ha akarod tudok segiteni, irj a kovetkezo emailre. tudok nagyon jo ajanlatokat..... sot utbaigazitast is megtartom neked a helyszinen...

Udv. Tunterm
Előzmény: musseln (44083)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.12.04 0 0 44085

Szia !

 

Én is inkább Sousse-t javasolom, nagyobb a nyüzsgés , és sokkal több látnivaló van a környékén. (Szerintem Sousse-ban a 3*-os Marhaba  az egyik legjobb szálloda. Bár fürödni a tengerben nem lehet, de van klassz fedett medencéje ) Monastirba a Metrón kivül el lehet jutni autóbusszal, vagy luázs-zsal (iránytaxi). Mint már előttem is megírták, Tunéziában a közlekedés (taxi, busz, vonat, metró) nagyon olcsó. Ha nem akarsz befizetni a 2 napos Szahara túrára, ami elég drága -bár nagyon megéri -január februárban közel annyiba kerül, mint az egész utazás  alapára  -  az alábbi helyeket javasolom megnézni :

 

Monastír  -Metróval. menetidő kb 30 perc , a jegy ára 1 TND  -(kb. 150.-Ft)

 

Tunis-Kartagó-Sidi Bou  Said  -vonattal Tuniszig  140 km (kb 1 óra 40 perc)  -onnan Metróval  tovább Kartagóba és Sidi Bou Saidba .A vonatjegy  kb 15 TND oda-vissza,

a Metró 1-2 TND  szakaszonként. A vonat nagyon kényelmes , az útvonalak és a menetrendek jól áttekinthetők, könnyedén  meg lehet találni mindent.

 

A menetrend: http://www.seat61.com/Tunisia2.htm

 

El Jem    - vonattal ,a Colosseum  megtekintése . Menetidő 1 óra , jegyár: kb. 7-8 TND

 

 

Kairouan  -Az Iszlám 4. Szent városa  -luázszsal, kb 45- perc.  A luázs állomásra

taxival lehet kijutni.

 

A vasútállomás (Gare)  a főtér mellett van , a Metró állomás a főtértől  délre a tenger melletti sétányon (kb 5 perc séta)   

 

Röviden  ennyi , ha van kérdésed, szívesen válaszolok !

 

 

Üdv

 

Gy 

 

Előzmény: musseln (44083)
Vén Halász Creative Commons License 2009.12.03 0 0 44084
Sousse nagyobb város, több lehetőség van. Monastirba Metro-val, mi inkább HÉV-nek nevezve át lehet utazni, kb óránként közlekedik. Több fakultatív kirándulást lehet tenni, az ország belsejébe. Nagyon sok a taxi és olcsó, persze alkudni kell.
Előzmény: musseln (44083)
musseln Creative Commons License 2009.12.03 0 0 44083
 

Sziasztok! .... nekem csak a napokban fogalmazódott meg, hogy így télen (január-februárban) elmennék esetleg Tunéziába. Néztem az ajánlatokat és mit ajánlotok, Sousse vagy Hammamet? Inkábba kevésbé turistás, sok látnivalós helyek érdekelnek, főleg mert akkoriban állítólag nem olyan meleg a tenger, hogy nagy fürdőzéseket lehessen rendezni benne....

Valamint, hogy ezektől a városoktól mennyire van Monastir, be lehet-e jutni valami helyi taxival, riksával vagy ilyesmivel? Valamint ami távolabb van, az Sidi Bou Said, oda hogyan, mivel lehetne eljutni? Előre is köszi minden segítséget!

ateszka70 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 44082

Újfent köszönöm az értékes hozzászólásokat...

Kezd körvonalazódni a dolog, hogy február vége, március eleje lesz a kiválasztott időpont, de még várok a LM utakra.

Addig lesz időm tervet is írni, hogy ne legyen szaladgálás a dologból.

néhány napon belül elkészítem, felrakom, és még annyit kérnék, hogy véleményezzétek, hogy teljesíthető-e.

Addig is szép napokat minden lakónak.

Attila

Joli69 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 44081
Szia!
Szia mi kétszer voltunk télen,február végén,a tenger hideg,a nappalok szép napsütésesek voltak,mint itthon a szép tavaszi nappalok,éjjelre lehűlt.
A szálloda kertjében,védett helyen tudtunk napozni is.
Igazán kellemes kirándulós idő volt.
Bármikor megismételném,arról nem is beszélve,hogy milyen kedvező áron lehet télen,Tunéziában tavaszolni.
Üdv:Joli
Előzmény: ateszka70 (44074)
dayky Creative Commons License 2009.11.25 0 0 44080
Hello!
Tunézia, február. Csak az öltözködés miatt, ami persze időjárás függő...

1. Csöpke ( Való Világ ) valahol az algériai határnál....
2. Túristák Sidi Bou Said-nál...

Az országban szétnézni jó időpont, napozni lehet, uszoda, wellnes szinte minden szállodában.
Nincs tülekedés, várakozás, viszont minden jóval olcsóbb!
kvalcsi Creative Commons License 2009.11.25 0 0 44079

Szia!

 

Én várnék márciusig a helyedben. Akkor már jobb az idő és a nappalok is sokkal hosszabbak, így több időd van kirándulgatni.

Előzmény: ateszka70 (44078)
ateszka70 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 44078

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, gondolkodóba ejtett, hogy érdemes-e januárban kimenni, vagy várjak vele egy-két hónapot...

Bár...nagyon be vagyok sózva!!

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.24 0 0 44077
Szia Évi...rég jártam erre. Küldök Neked egy "jónapot" filmecskét. Nosztalgiázz és érezd jól magad!:)
Mindenkinek, aki szereti Tunéziát!
http://www.youtube.com/watch?v=GQ8sBlESLZc
y42 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 44076

Szia!

Igaz régebben, de kétszer is voltam kint januárban.

Az időjárás elég változatos volt. Találkoztam esővel, orkán erejű széllel, de kellemes tavaszi napsütéssel is.

Egy biztos. Jobb volt mint itthon.

Arra ügyelj, hogy nem minden hotelben tökéletes a fűtés.......

Előzmény: ateszka70 (44074)
kvalcsi Creative Commons License 2009.11.24 0 0 44075

Szia!

 

http://freemeteo.com/default.asp?pid=24&la=16&md=0&sid=60735&gid=2464915

 

Itt megnézheted az átlaghőmérsékleteket.

Előzmény: ateszka70 (44074)
ateszka70 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 44074

Sziasztok,

 

nagyon tervezek egy utat Tunéziába, csak nem tudom, hogy januárban mennyire érdemes odamenni. Fürödni nem igazán szeretnék, inkább az országot fedezném fel vonattal, luagge-zsal, taxival.

Aki volt már ilyenkor kint, kérem informáljon, hogy milyen az idő arrafelé...

Előre is köszönöm.

Attila

kovani Creative Commons License 2009.11.21 0 0 44073

Szia Bikficke!

Reméljük, jól érezted magad, beszámolód várjuk.

Előzmény: bikficke (44072)
bikficke Creative Commons License 2009.11.21 0 0 44072
Köszönöm, nem tudtam.
Előzmény: Törölt nick (44071)
bikficke Creative Commons License 2009.11.21 0 0 44070
Tegnap jöttem haza. Monastirban becsekkoltunk és amikor benn ültem, akkor vettem észre, hogy nálam van a 2 literes ásványvizem. Ezentúl nem dobom ki, ha elveszik, elveszik, ha nem,akkor szerencsém van. Szegény kolléganőm viszont elfelejtette elrakni a vőnek szánt tőrt és a kézipoggyászban vitte volna fel. Persze elvették, de látszott rajtuk, hogy ők is sajnálják.
8 helyett 13 körül indult a gépünk, mert állítólag Ferihegy a köd miatt nem fogadott. De Tunézia csodálatos volt, igaz, 1 hete megy a hasam, de ez nem újdonság nálam.
Előzmény: TR FX (44064)
Kabikacska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 44069

Köszi, hogy jó hírt mondasz... Ez az idén itt a túristák között terjedő pletyka volt ...

mármint a soussi reptér

Előzmény: sz.lacix (44058)
Kabikacska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 44068

Mindenképpen DIno-club-os hotelt válasszatok, hidd el nem fogod megbánni.

WWW.dinoclub.hu itt találsz képket és élménybeszámolókat is. mi eddig minden évben ilyen szervezésben voltunk....pedig már nagyok a gyerekek, de még mindig elbohóckodnak szívesen... A kicsiket is nagyon le tudják kötni és van Magyar animátor ezekben a szzállodákban. IGaz ezek a szállók csak május végétől október közepéig működnek Dinó-ként....mivel Egyetemisták az  animátorok és ilyenkor ők is tanulnak.

Előzmény: feri500 (44060)
TR FX Creative Commons License 2009.11.13 0 0 44067
Vajon akkor is ha hajlandó vagyok belekortyolni? :-)
Előzmény: Törölt nick (44065)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.13 0 0 44066
Mi a férjemmel minden évben a kézipogyászban visszük fel a gyógyszereinket. Ha véletlenül a börönd elvész, akkor a gyógyszert kint nem tudjuk pótolni, amit szigorúan naponta kell szendnünk. Még soha nem okozott ez problémát.
TR FX Creative Commons License 2009.11.12 0 0 44064
Nem feltétlenül! Én is vittem már fel nem ott vásárolt folyadékot a gépre...csak bele kellett innom az ásáványvízbe. Amúgy baromira meglepődtem én is, de mostanában állítólag nagyon kevés helyen dobatják ki az üdítőket.
Előzmény: bikficke (44050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!