Keresés

Részletes keresés

x20fan Creative Commons License 2009.05.07 0 0 938
Elérkezett az idő a személyes kipróbálásra, beruháztam egy Lidl akciós késbe, 3500 Ft. Sajna nem Kyocera, olyan német, ami kínai. :) Első benyomások: nekem vastag a penge, és nem elég éles. Persze éles, de a papírpróbán elbukott, majd meglátom használat közben. A markolat túl közel van az élhez, ezért a kezem beleütközik a deszkába, ha az egyenes élszakasszal szeretnék vágni. A markolat felülete jó, bársonyos, tapadós gumiszerű, jó fogást biztosít. A 15 cm-s pengehossz nem elég mindenre, ez persze a kés anyagától függetlenül igaz.
Nem lennék késmániás, ha nem próbáltam volna ki az élezést. :) Első körben a 400-as gyémánttal próbálkoztam, ez nagyon viszi és durva, kitöredezik az él, a körmöm csak úgy ragadt ezen a szakaszon, míg a gyári élezésen siklik. Borzasztó gyönyörűen van köszörülve, extra nagyítású óráslupéval néztem és lementem hídba. A kitöredezett részre rámentem polírpasztával, az szinte meg se látszik, az acélok már régen ragyognak, ez meg csak röhög. Ekkor elővettem a 600-as csiszolópapírt, és szárazon a koronggal finoman csiszoltam, na ez jó lett. Majdnem kiszedte a rücsköket, még két perc és jó lett volna. Most már csak ki kell találnom, hogy az acélnál jól bevált polírpaszta helyett mivel kellene finomítani az élt, mert persze így nem elég finom. Anyag van a pengében bőven, úgyhogy lehet próbálkozni, nem fog elfogyni a kés.



Előzmény: SimpsonT (935)
H_G Creative Commons License 2009.04.26 0 0 937
Na ja, de az nem jó magyar szalámi, csak valami alulfűszerezett északi kolbász.
Előzmény: tuutuu (936)
tuutuu Creative Commons License 2009.04.26 0 0 936

Azért, ha csak így tudnék szalámifélét szeletelni, akkor inkább rágok belőle...:}}

Én az átlátszó szeletek híve vagyok...:}}

Előzmény: H_G (932)
SimpsonT Creative Commons License 2009.04.26 0 0 935

A mérete, a súlya, az alakja, a markolata.(és igen, Kyocera)

Túl kicsi a legnagyobb is, (nekem) olyan kis barbi házba való, alig valamire jó alakkal, kényelmetlen nyéllel.

Nem lehet vele haladni, rossz vele dolgozni. Kb. az 2%-áért (!) érné meg megvenni. Mondjuk én elég sokat vagdosok, ezért lehet, hogy a kisebb hibák is elég gyorsan hatványozottan érvényesülnek.

Előzmény: x20fan (930)
comad Creative Commons License 2009.04.25 0 0 934
Holmi 25.000-ért itthon is hozzájutni....
Előzmény: H_G (932)
ZsuR Creative Commons License 2009.04.25 0 0 933
Hat tenyleg kuloncnek kell lenni ahhoz, hogy ezt hasznalja!!!
Előzmény: H_G (932)
H_G Creative Commons License 2009.04.25 0 0 932
Ízlések és pofonok: ez a különc angol azt állítja, hogy mióta vett egy eszkimó ulut (a helyszínen, falusi mestertől), a többi konyhakéséhez szinte hozzá se nyúlt, ez annyira jó szerinte minden célra. Furcsa jószág, az európai mezzalunákhoz hasonlít, de egykezes, és brutálnehéz.



H_G Creative Commons License 2009.04.25 0 0 931
SZVSZ a kerámiakésnél mindig hozzá kell tenni, most éppen Kyoceráról van-e szó vagy nem, ők szemlátomást messze a többi gyártó előtt járnak ezen a téren.

Előzmény: SimpsonT (929)
x20fan Creative Commons License 2009.04.25 0 0 930
Szerintem nem bánt senkit, ha neked egy kés (típus) nem jön be.
Nekem még nincs kerámiám, ahhoz még kicsit drága, de nagy valószínűséggel lesz, mert kíváncsi vagyok rá. És vannak pozitív vélemények is, hogy hosszútávon jól használható kés.
Neked mi a problémád vele?
Előzmény: SimpsonT (929)
SimpsonT Creative Commons License 2009.04.24 0 0 929
A kedvenc köszörűsöm szerint egy kerámia kést könnyebb élezni, mint egy jó kovácsolt acélt. Nem tudom, nem próbáltam élezni, csak használni... vicc kategóriába sorolnám. Bocs azoktól, akiket ez bánt, nekem nem jött be.
Előzmény: x20fan (927)
keso Creative Commons License 2009.04.14 0 0 928
Nekem 2 éve van kyocera kerámiakésem még nem éleztettem nemigazán használok azóta mást nagyon szeretem a zöldség,gyümölcshöz bevált a kenyeret morzsamentesen vágom a mintaboltjukban vásároltam,egyébként a fémkésekhez való élezőjét karácsonyra vettem a családnak apám 60éves de még nem volt ilyen éles soha a kése nagyon szereti az élezőt...ismerősöm(szakács)ajánlotta aki még külföldön vette anno....
x20fan Creative Commons License 2009.04.09 0 0 927
Személyes tapasztalatom nincs kerámiakéssel, de az otthoni élezhetetlenség marhaság. Persze az acélhoz bevált módszerek csődöt mondanak, ezért inkább azt mondja a gyártó, hogy ne is próbálkozz. Láttam egy youtube-os videón a Kyocera is kézzel élezi, persze gondolom gyémántszemcsés szalaggal-tárcsával. Láttam webboltban kifejezetten kerámiakésekhez való gyémántszemcsés motoros élezőt. És persze sokféle gyémántporos kézi élezőt lehet kapni, ami az acélhoz is jó, de a kis gyémántszemcsék harapják a kerámiát is.
H_G Creative Commons License 2009.04.08 0 0 926
Új korában remek éles, az azért nem hátrány. Egyébként is, az emberiség először kőből készítette a késeit sokezer éven át, amíg át nem tértek a rézre-bronzra-vasra, biztos a folyamat minden állomásánál voltak konzervatívok, akik morogtak, hogy "minek ez a sok hülye újítás, használd és dobd el, bezzeg az obszidián sohasem rozsdásodott meg!" :D De szerencsére a többség kitartott az újítások mellett, így a mai acélkéseink sokkal jobbak már, mint amivel az asszírok szeleteltek -- talán párszáz év múlva már a kerámiakéseknek is lesz hajlítás-tűrésük meg egyszerű otthoni élezőeszközük. (Vagy már hamarabb -- a rozsdamentes acélnak kb. 20 év kellett, hogy az élezhetetlen első verziótól eljusson az első szénacéllal tényleg versenyképes, máig használt ötvözetekig.) Addig viszont, ha lehet, fizessék meg a kisérletezés árát más balekok, nem én :)

Előzmény: libapék (925)
libapék Creative Commons License 2009.04.08 0 0 925
nyele :-)
Előzmény: libapék (924)
libapék Creative Commons License 2009.04.08 0 0 924
(a culinaris is egy darabból készült, illetve fém a nyala is.)

nincs személyes tapasztalatom, csak
általában vagyok szkeptikus az amúgy teljesen fölöslegesen generált fogyasztással szemben.
tipikusan ilyen a kerámia kés is! Mi a jó francnak? De komolyan. :-/
Előzmény: cheeesemaniac (923)
cheeesemaniac Creative Commons License 2009.04.08 0 0 923
Jómagam csak az  egy darab acélból készült Güde késeket merem nagy ritkán mosogatógépbe tenni. Ami műanagy-fém vagy fa-fém kombináció ahhoz nincs bátorságom.
A kerámia kések élezésenek kérdésére a Kyocera azt mondja, hogy akár 10 évig is használható élezés nélkül. Persze itt igen nagy kérdés (szerintem), hogy milyen intenzítású használat mellett. Bennem az is felvetődött kérdésként, hogy nem "túl könnyűek" ezek a kések?
Előzmény: libapék (922)
libapék Creative Commons License 2009.04.08 0 0 922
tudom... :-)
de a dreizack culinar késeim pl. egyáltalán nem panaszkodnak érdemben.
Én panaszkodhatnék, mert leváltak a szilikonnal felragasztott logócskák róluk. De nekem ez még mindíg megéri, hogy mosogatógépbe tehetem őket. Jó az is a probléma, hogy lassan elnyírják a műanyag kosarat... :-D
Előzmény: H_G (919)
H_G Creative Commons License 2009.04.08 0 0 921
Volt már itt erről szó (kereső!), ha jól emlékszem, két embernek van és az egyik imádja, bárkinek ajánlja, éleztetnie évek alatt sem kellett, a másiknak hamar kicsorbult, megbánta, utálja -- szóval csak a tiéd marad a döntés súlya :/

Előzmény: cheeesemaniac (920)
cheeesemaniac Creative Commons License 2009.04.08 0 0 920
Ezeket a "fenyegetéseket" én is olvastam már korábban, ezért is merült fel bennem kétely, és ez az oka annak, hogy személyes tapasztalatot szeretnék hallani.
Előzmény: comad (917)
H_G Creative Commons License 2009.04.08 0 0 919
A mosogatógépet a jobb acélkésekhez sem ajánlják. (Meg a többi említett tevékenységet sem, a kaparás kivételével.) De az újraélezhetőség hiánya tényleg brutális hátrány.



Előzmény: libapék (918)
libapék Creative Commons License 2009.04.08 0 0 918
# ne vágjon vele.... :-D

én úgy vagyok vele, hogy ha jópárszáz évig jó volt az acél, akkor
nekem is jó lesz.
Ráadásul se mosogató gép, se saját élezés.... ez kizárja az én háztartásomból.
Előzmény: comad (917)
comad Creative Commons License 2009.04.08 0 0 917
# Ne vágjon vele kemény vagy fagyasztott ételt vagy csontot!
# Lehetőleg ne ejtse le vagy üsse kemény felülethez!
# Ne feszítse, ne fúrjon vagy kaparjon vele!
# Ne tegye mosogatógépbe!
# Ne vágjon vele márványon, üvegen, kövön vagy csempén!
# Lehetőleg ne próbálja meg Ön élesíteni, bízza ezt a szakszervizre!

Elég kényes jószágnak tűnik....
Előzmény: cheeesemaniac (916)
cheeesemaniac Creative Commons License 2009.04.08 0 0 916

Sziasztok,
Műkedvelő szakácsként otthoni célokra vennék Kyocera kerámia kést. Érdemes?
Jelenleg Güde, Wüsthof, Zwiling szakács és egyéb (zöldség, filéző stb.) késeket használok.
maniac

rozsdásbökő Creative Commons License 2009.04.08 0 0 915
Nekem van egy kerámiagörgős élezőm, amit nem használok, mert elrontottam. Egyszer túl erősen nyomtam rá a kést és a kerámia henger nem forgott el, így sikerült koptatni bele egy vájatot. Ezek után minden kést hullámosra élezett.

üdv:
RB
Előzmény: libapék (904)
UseR Creative Commons License 2009.04.04 0 0 914
hölgyek, urak, mai nap beköszönt hozzánk egy Ikeás santoku, fa(hatásúnak látszó polipropilén) nyéllel. eddig jó, nem ragadnak rá a zöldségek egyáltalán (szegény ICEL séfkésünkre végig rátapadt minden zöldség), szép éle van, pedig ha három húzást kapott egy fenőacélon... később majd beszámolok róla, ha nem jön be.

Egy ICEL kovácsoltacél kés párja lesz, a kettő így szumma élezővel összemérhető egyetlen wüsthof kovácsoltacél kés árával...
Előzmény: TinCsin (913)
TinCsin Creative Commons License 2009.03.25 0 0 913
2008 végén 990 Ft-ért árúsították ki.
Előzmény: TIBIKE65 (912)
TIBIKE65 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 912
Ha jól emlékszem: 3000 FT körüli volt az ára 2008-ban.
Előzmény: libapék (911)
libapék Creative Commons License 2009.03.23 0 0 911
Erről az ikeás kerámiáról elég soxor írnak külföldi késes topikokban, hogy elég jó cucc.

gyakorlatilag a kerámiarudas "csodaélezők" megfelelője a marketingmaszlag nélkül, tényleg mennyibe is kerül az ikeában?
Előzmény: TIBIKE65 (910)
TIBIKE65 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 910
Én a késeimet kerámiarúdon élezem. Az IKEÁBAN vettem, kb ugyan az mint az acél, csak szerintem finomabb. Van acélom is, de ez a nagy késknek rövid. Láttam egy Dick acélt, de mire megvettem volna elvitték. A köszörűlési módszerem a következő. KÖszörűkövet nem használok, mert a 3000 f/p forgó palástköszörű nem alkalmas kés élezésére. Ehelyett a gépen egy átm. 125mm legyező korong van. Ezt használják a sarokcsiszolókon /Flex/ a lemezek csiszolására / szemcseméret 100-120 /, de itt a fordúlat 10000 f/p körűli. A köszörű 3000-es fordúlatával szépel lehet dolgozni vele. Ha finomítani akarom, bekenem inox polírpasztával. Polírozáshoz filckorongot, és inox pasztát használok. A kést többször vízzel hűtöm.Türelmes munkával így nagyon jó éleketlehet kialakítani még olcsó késeknél is
libapék Creative Commons License 2009.03.23 0 0 909
túl könnyű volt. nincs benne kerék :-D
Előzmény: H_G (908)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!