Keresés

Részletes keresés

Nadi999 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1985

Jah és tapasztalatod illetve véleményed a gombáról?

Előzmény: Aranka1964 (1975)
Nadi999 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1984

Kedves Aranka!!

 

Szívből örülök hogy jobban van a férjed :)!!

Ez nagy előrelépés!Ebből mi is reményt meríthetünk..Megkérdezném volt -e tünet a gyógyszerszedés alatt avagy "simán"ment a dolog?

Nálunk egyenlőre siralmas a helyzet..Mint mondtam Apu ellátásra szorul ,a gyógyszert csak nemrég kezdtük.Csak várni tudunk na meg bízni..

Előzmény: Aranka1964 (1975)
Nadi999 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1983

Én azt értem hogy ezek a gyógyszerek hatásosak a lyme-ra de itt a betegek nagy része az ALS diagnózist kapta...Márpedig azt nem tudhatjuk h a lyme-nak minden ALS-es beteghez köze van...Ezért kérdeztem hogy ha nincsenek tünetek a gyógyszer szedés alatt akkor lehet hogy lyme sincs...Akkor marad az ALS amire nem hatnak ezek a gyógyszerek...Eddig az volt ha van ez a fránya rosszabul lét ideiglenesen az valahol jót jelent mert akkor pusztul a vírus,hat a gyógyszer

Előzmény: Törölt nick (1973)
szaszima Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1982

Sziasztok!

Nekem egyre jobban nem tetszik ez a fórum,egyesek okoskodása számomra már idegesítő,van aki úgy osztja az észt,hogy tényleg ledoktorálhatna már (én egészségügyben dolgozom,de nem mernék ennyire tanácsokat osztogatni).

Kérdésem lenne,hogy van olyan ,aki elfogadta már a szondát?Kinek mit mondtak,hogy mikor esedékes betenni?Nagyon nem mindegy,mert elvileg táplálkozhat a beteg mindkét helyen,csak akkor egyre kevésbé vannak "tornáztatva" a nyeléshez szükséges idegek,izmok.

Valaki használ nyálelszívó készüléket?

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1981

Kedves Fedra! Anita havi 1000 eurokat költött midenféle szerekre , ne szeresd kipróbálni ,mert ő sem gyógyult meg tőle, hidd el nekem,mert ha gyógyult volna akkor nem zárja be a blogját és kiteszem az asztalra nesztek itt van a gyógyulásom ára..de sajnos nem igy van, ezelőtt még egy héttel a halálán volt ,mert olvastam...tény és való sok okos dolgot feltett a blogjában , de ez a mi gyógyulásunkat sajnos nem segítette , egydül ami megfogott az három történet volt, hogy ceftriaxon kezeléssel gyógyultak meg és kiszámoltam hogy 11 millio forintba került a teljes gyógyulás..ide a rozsdás bökőt ha még valaki ezt rajtam kivül nem olvasta.

Előzmény: fedra0 (1977)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1980

Kedves Úgyfélek! hagyd a fenébe a herxet, valaki kitalálta és ezt zúgja, kérdezd meg Szegediágit hogy herxezik-e ? nos nem, max lessz egy kis hőemelkedéset de az sem biztos, ne olvass herxről, itt a fórumon csak az anita herxezett éjjel -nappal és beleveerte az emberek fejébe ..ennyi és ne törödj vele, szedd a gyógyszert és felejts el mindent..milyen jó hogy a semmiből jönnek ide új lymeosok és itt tolják a hülyeséget.

Előzmény: Úgy félek! (1978)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1979

Kedves KATKA! Látom új vagy a pályán, Anitáról annyit hogy ő betegebb lett mint amikor kezdődött a betegsége no comment..miért nem villant a lyme fórumon hogy meggyógyultam, ha nem ad hozzáférést akkor tartsa meg magának és olvassa ő a bejegyzéseit, én nem fogok kuncsorogni nálla.. AZ orvosokrpl ammyit hogy lehet akárhány szakértő kis hazánkba , sajnos mindenhol a lászló kórházat fogadják el és ez tény , tapasztalatból beszélek,kérdezz meg más beteget ők majd válaszolnak neked vagy ird le ezt a lyme fórumra légyszives....ha visszaolvasol megtudod mi a pálya...irásos orvosi vélemény mindenhol...

Előzmény: katka766 (1976)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1978

Sziasztok!

Most már teljesen idiótának érzem magam! Mi az a HERX???? Lázas állapot???

fedra0 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1977

Sziasztok!

Én ha lehet szeretném olvasni Anita blogját mert minden érdekel ami segít,csak nem tudom hogyan müködik ez?

Segítséget köszönök

Előzmény: katka766 (1976)
katka766 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1976

Kis hazánkban három lyme szakértő orvos is van, ellenben pl. Angliával ahol mindössze egy. Sopronban is van egy nagy lyme szakértő, Horváth doktor személyében, aki nem elégedett az egyik orvossal keresse fel a másikat. De ők legalább kezelik a betegeket a többivel ellentétben. Ennek inkább örülni kellene, miért nem szidjuk inkább a Lászlós dokikat, akik csak mindent letagadnak?

A bőrgyógyászok régebben nemibeteg kezeléssel is foglalkoztak mint a szifilisz is ami ugye a borrelia rokona.

Kedves Lyme vagy nem!

Anita nem zárta be a blogját, csak hozzáféréssel lehet már olvasni, és egyáltalán nem írkált hülyeségeket, az eddig elért javulása is őt igazolja. Előbb alaposan utána kell olvasni a dolgoknak, csak utána kritizálni másokat.

Ha gyógyszerszedés alatt egy kis hőemelkedésed van, az akkor már herx.

Előzmény: Törölt nick (1974)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1975

Kedves Nadi999!

 

Némi változás van szerencsére jó,pl.a kezeit ki birja nyitni föleg a balt nagyon jól ,fel bir álni a fotelbol segitség nélkül,és tud ugy menni hogy nem kel fognom a kezét a lakásban,kint jobban oda kel figyelni de az is könnyebben megy mint az utobbi idöben,azt nem tudnám megmondani hogy minek ahatására de remélem hogy agyógyszrtől van,most vagyunk az 56 napos kúra felénél,számunkra ez biztató,már az is ha nem romlik tovább eggyelöre ennyi ha lessz változás megírom.Kösz az érdeklödést,Ti hogy vagytok?

 

Mindenkinek jobbulást!

 

Üdv:Aranka!

Előzmény: Nadi999 (1972)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1974

Samu!

A gombából lehet szedni annyit amennyit megenged a pénztárcád, hetente lehet emelni az adagot ,de a max immunon ott van szakértő és kérdezd meg, hátha tud segíteni. ja és ne felejts el sok vizet szörcsizni.

Előzmény: samu1981 (1970)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1973

Kedves Nadi! ha nincs herx akkor nincs, örülj neki mert nem lessz valószínű rosszabbul, sajnos a gyógyszernevek valósak és ezt használják a lyme kezelésére.Váltakozva fogjátok ti is majd kapni ha kell még.üdv

Előzmény: Nadi999 (1972)
Nadi999 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1972
Kedves fórumozòk!

Mi nagyon féltünk a felerősödő tünetektől ,ezért apu nem is akarta szedni a gyógyszert ...22.-e óta szedi a tetralysalt ,először napi egyet mostmár napi kettőt .Eddig SEMMIT nem vettünk észre.
Ezt a sok gyógyszeres kezelést nem tudom követni /doxi ,ceftriaxon,minociklin/,úgy érzem kénytelenek vagyunk a doktornőre hagyatkozni .
A herxre visszatérvé jó hír,h csak pár napig tart,és nem feltétlenül erős .De ha egyáltalán nincs akkor nem hat a gyógyszer ?
Aranka ti hoy vagytok ?Változás ??

üdv mindenkinek!
samu1981 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1971

Kedves Betegek!

 

Találtam a gyógygombakivonatokról egy hasznos információt. A Max-Immun weboldalán az üzletszabályzat menüpontban. Aki 3 hónapja szedi ezeket a termékeket, az kérhet szociális kedvezményt,ami 25% kedvezményt is jelenthet a termékek megvásárlásakor. Még jó,hogy kidobtam a blokkot :( Akit érdekel,érdemes utánaolvasni! Remélem,segítettem valakinek!

samu1981 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1970

Kedves Aranka!

 

Igazad van nem gyógygomba,de én tévesen a gyártóra gondoltam. Nekem Ibolya mondta,hogy így szedjem, most akkor tényleg nem tudom,hogy mit csináljak. Ahogyan a doktornő mondta, nekem soknak tűnik,de nem akarok okoskodni,mivel nem értek hozzá. Valakinek van véleménye erről? Hogyan szedjem?

Előzmény: Aranka1964 (1969)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1969

 

Kedves Samu!

 

A FLAVOGENIN PRO-nem gyógygomba kivonat én úgy tudom,aVITANAX PX-4 első hét3x1,második 3x3,harmadik2x5 és ezt igy tovább ,ez a gyógygomba,.

Ezeket be lehet venni az antibiótikummal meg a probiótikummal egyszere,nekem legalábbis a dokinő igy mondta.

 

Jobbulást:Aranka!

Előzmény: samu1981 (1965)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1968

Azért Bozsik egy pár centivel többet tud szerintem, hisz ő (ŐK) egy másik szakival találták fel a kullancsirtó szert itt Magyarországon,amit sajnos nem engednek használni.Ha kell a videót is tudom csatolni.Esztó doktornő bőrgyógyászból lett lymeocska szakértő , BOZSIK SOKKAL JOBBAN ELISMERIK AZ ORVOSOK MINT ESZTÓT! EZT HALKAN MEGSÚGOM ,ESZTÓ AMIG IRÁSOS VÉLEMÉNYT NEM AD A BETEG UTÓGONDOZÁSÁRÓL SEM (MÁRPEDIG NEM AD) ADDIG SAJNOS NEM HITELES, ÉS AKÁRHOVA MENTEM A LYME PAPIROKKAL NEM FOGADTÁK EL, DE HA AZT MONDTAM HOGY SZERZEK BOZSIKTÓL IRÁSOS VÉLEMÉNYT ,ARRA AZ VOLT A VÁLASZ : TEGYE MEG ÉS ELHISZEM MAGÁNAK HOGY EZ A BETEGSÉGE.PONT.

Előzmény: boxerkutya (1967)
boxerkutya Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1967

Nem mindenkinél jelentkezik a herx reakció, inkább a gyógyulást kell figyelni,ha van egy kicsi. Én Bozsikkal is tarom a kapcsolatot, de még ő sem fejtette meg a lyme okozta rejtélyt . Felismeri ,kezeli, de nem tud biztos megoldást a gyógyulásra. Lehet hogy valamiben Esztónak van igaza, valamiben meg neki, de legalább egyoldalon állnak az orvosok 99% -ával szemben.

Előzmény: Törölt nick (1959)
fedra0 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1966

Köszönöm a válaszodat.

Fedra0

Előzmény: samu1981 (1965)
samu1981 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1965

Kedves fedra0!

 

Ibolya kétféle gombát javasolt: Flavogenin Pro, Vitanax PX4( mindkettő Varga Gábor féle gyógygombakivonat). Első héten 1-1 szemet kell,2.héten 2-2,3.héten 3-3szemet,utána ennyit kell folyamatosan. Remélem tudtam segíteni neked! Nekem nincs tapasztalatom még, 5 napja szedem őket.

Előzmény: fedra0 (1963)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1964

Kedves Fedra0!

 

De Ibolyával a Lyme fórumon fel tudod venni a kapcsolatot, tudtok kommunikálni, Ő rendkívül segítőkész, szerintem írj ott Neki és hamarosan fog válaszolni.

Azért szívesen vennénk, ha nem csak olvasnál bennünket, hanem hozzászólásaiddal Te is bekapcsolódnál a fórum életébe.

Nagyon szeretnénk, ha minél több sorstárs (ALS-Lyme-ra kezelve) megosztaná velünk a napi tapasztalatait.

 

Kitartást és mielőbbi jobbulást kívánok!!!

 

Köszönettel, üdvözlettel:

 

Ági

Előzmény: fedra0 (1963)
fedra0 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1963

Értem,köszönöm

Előzmény: banyka (1951)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1962

Szia!

 

Nem, nem vészes! Biztosan lesz rosszabb is.

De engem Bózsik prof. rendesen felvilágosított mindenről, szemben Esztó doktornővel, hála tudod, kinek...

 

Üdv.: Ági

 

Ja, napoztam is...Ésszel persze.

 

Előzmény: Törölt nick (1960)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1961

KEDVES LENTÉSFENT!

 

AZ ALS NEM AUTOIMMUN BETEGSÉG! FEJEZZÉTEK MÁR BE EZT AZ ÁLTUDOMÁNYOS BAROMKODÁST!

AZ ALS-T EGY EZRED SZÁZALÉKBAN OKOZZA AUTOIMMUN FOLYAMAT!!!!

SZEGEDEN MEG SEM CSINÁLJÁK RÁ AZ AUTOIMMUN PANELES VÉRVIZSGÁLATOT, MERT ANNYIRA RITKA!

HONNÉT SZEDITEK EZT, HOGY AZ ALS AUTOIMMUN BETEGSÉG? HM, HONNÉT????????

KOMOLYAN MONDOM...

NEM AKARSZ LEDOKTORÁLNI?

TUDOD, SUSZTER MARADJON A KAPTAFÁNÁL...MINDENKI AHHOZ SZÓLJON HOZZÁ, AMIHEZ ÉRT IS!

 

KÖSZÖNETTEL:

ÁGI

Előzmény: Lentesfent (1947)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1960

SZEGEDIÁGI! TE HERXEZEL?

Előzmény: Törölt nick (1959)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1959

Hagyjuk a herxet! Olvasd el a lyme fórumon a herxet bogi777 név alatt, itt a fórumon csak anita herxezett reggeltől estig mert minden szart megevett, és ezt nem viccből momdom, bolondot csinált magából és ezért zárta le a blogját is.Kérdezd meg Bózsik dokit a herxről  lássuk mit mond, ne ijesszük el a kedves beteget a herxel mert az csak az első két napban jelentkezik, max egy kis hőemelkedés ami válasz hogy talán hat a gyógyszer,tovább nincs herx csak maga a betegség vagy a gyógyszer mellékhatás.

BOXERKUTYA neked mi a véleményed a herx-ről?

Előzmény: Lentesfent (1957)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1958

Kedves Úgyfélek! kezd el szedni  a gyógyszert és mielőbbi javulást kívánok neked...nem tudom hogy pesti vagy nem pesti vagy , a synlab laboratóriumnak van egy csomó székhelye vidéki városokban is , hátha közel esik valamelyik hozzád , én a helyedbe most megcsináltatnám ott is a tesztet, tudod én is több helyen voltam és mindenhol negativ lettem, de ebben az is közrejátszott hogy nem vártam elég időt a gyógyszerelés után, most kivárom a két hónapot vagy a két és fél hónapot ,mert nekem ezt tanácsolták.üdv és jobb lenne a lyme fórumra menni evvel a témákkal.

Előzmény: Úgy félek! (1956)
Lentesfent Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1957

Az orvos majd felírja a megfelelő gyógyszert ne mi döntsük el!
A herx függvényében dönt - erős és agresszív kezelés vagy lassú adagolás.

 


Antibotikum választásnál megválaszolandó kérdések még:
Milyen fertőzéssel/ekkel állunk szembe? Melyik formáját kezeli a borelliának, bejut -e a szövetekbe és a sejtekbe? Részesült -e a beteg korábban antibiotikumos kezelésben, ha igen, miben, mennyi ideig, mennyit kapott és milyen sikerrel? Voltak -e a gyógyszernek mellékhatásai és ha igen, mik, el kell különíteni a herx reakciótól.

Előzmény: Lentesfent (1947)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1956

Köszönöm, aranyos vagy. Kaptam magyar leírást a doktornőtől. Utána fogok azért nézni.

Előzmény: Törölt nick (1955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!