Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 229

köszi, azt szeretném még kérdezni, hogy mi volt akkor a szóbeli ÖSD-n, ha nem tudtál egy szót, vagy éppen nem ugrott be?

Átugrod, vagy hagynak kicsit gondolkodni, vagy pontlevonás jár?

 

Nem mintha hülye lennék, de már vagy 3 hónapja nem vettem kezembe a füzeteimet, és lehet, hogy hülyén hangzik, de mintha nem tudnék semmit. De aztán rájövök, hogy tudom, csak nem használom olyan gyakran az összes kifejezést, szót, írásnál viszont minden sima ügy. Meg igy az angol is kissé bekever. :(

 

Szóval, az nem nagy gáz, ha 3 hónap után ismételned kell? Mert a rokonom azt mondta, tudod, ő a nyelvtanár, hogy  nem felejti el a szavakat. Pff...

 

kicsit mesélj, légyszi, hogy hogyan készültél a vizsgára, mármint ha van időd és kedved hozzá, erről úgyse esett még szó ebben a fórumban, mert mostanában elég görcsösen tanulok, és ez leblokkol, na igen, egyedül tanulni nem a legkönnyebb, főleg ha itt van 3 német szomszéd, aztán nem igen vannak segítségedre a szóbeli vizsgán, ingyen tanítottam eddig 1 csajt, meg 2 gyereket, de olyan kezdők, hogy felsőfokon nemigen lehet velük eltársalogni. Csak azért vállaltam el ingyen, mert kivételesen jó vagyok nyelvtanban. Siralmas volt, csak nyögörögtek.

 

Itt 1200, meg 1500 forintokért adnak órákat magántanárok, főiskolások, elég nagy kár, hogy így le akarják húzni a diákokat. Nem vagyok se szent, se Robin Hood, de én amiért tanítok, nem igen kértem pénzt. Kivéve az informatika. Azonban itt találtam egy srácot, aki 700 tanítana svédet. Ő is hangsúlyozta, hogy a svéd "magántanárok" 3000 Forintos órabérrel tanítanak, holott a tudásuk nem éri el még az ő szintjét se, úgyhogy szerintem értékelni kellene az ilyen embereket, ráadásul Origón rakta le a svéd felsőfokút.

 

Majd valahogy megkeresem Frouwe honlapját a googleban, azt mondta, mert beszéltem vele msn-en, hogy vannak a fórúmban skype-sok. Megpróbálom, mert tényleg bunkó ez a müncheni. Csak azt mondja, ami neki fontos, a másikat nem hagyja szóhoz jutni, akárhányszor elkezdek hosszú, igényes mondatokat mondani, mindig közbevág. Amúgy jó barátságban vagyunk, de lehet, hogy nincs türelme hozzá.

 

VALAKI NEM TUDNA ADNI EGY CHAT CÍMET, AHOL LEHETNE NÉMETÜL BESZÉLGETNI FIATALOKKAL????     -hát nem igaz, komolyan.-

mert magyar oldal van. www.extra.hu

 

Jó lenne, ha Frouwe kicsit hozzászólna :) :) :)

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 228
Szia!

Én úgy tudom, hogy középfokúért 35-öt lehet kapni, felsőfokúért 50-et. Lehetsz akármilyen szuper sportoló, hátrányos helyzetű, kisebbség stb., max. 80 pontot kaphatsz pluszpontként. Hiába tudsz összeszedni 110 pontnyi pluszpontot, akkor is csak 80-at kapsz. Ha jó tudom nyelvvizsgáknál ez úgy megy, hogy ha tegyük fel van neked négy középfokúd, akkor is csak az 50 maximális pontot kaphatod a 140 helyett... Tehát (tudomásom szerint) a nyelvvizsga pluszpontok összege nem lehet több 50-nél. Az előző (tavalyi) pontszámításban, még azt hiszem úgy volt hogy a két középfokúsok több pontot kaptak, mint az egy felsőfokúsok. Egyébként azt javaslom kérdezz meg egy hozzáértőt, mert ebbe nagyon bele lehet gabalyodni, meg mindig változik valami...
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.30 0 0 227

valaki, ha tudjon, legyen szíves segítsen egy olyan kérdésre, amire eddig a neten nem találtam egyértelmű választ

 

Ugye egy középfokú nyelvvizsgáért 35 többletpont jár.

Egy felsőfokúért pedig 50 többletpont.

 

de mi van akkor, ha mondjuk 2 nyelvből: angol és német van középfokú nyelvvizsga?

akkor 70 többletpont jár összesen, vagy pedig akkor is csak 35?

 

mert ugye az nyilvánvaló, hogy akárhány nyelvvizsgája van az embernek egy nyelvből, akkor is csak 35 pont jár.

 

Ez csak azért érdekel, mert akkor nem raknám le a felsőfokút, ha két nyelvet be lehet számolni 2x 35 pontban

 

Lehet, hogy nem itt kellett volna ezt megkérdeznem, de hát ugye itt van Frouwe, aki álltalában mindenre tudja a választ :) ezt bóknak szántam, és nem sértésnek, csak leszögezem, mielőtt valaki félreértené

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.30 0 0 226
Előzmény: angel_fire (225)
angel_fire Creative Commons License 2008.09.30 0 0 225

Van TELC felsőfok németből???

 

 

Előzmény: Frouwe (219)
The Delirium Creative Commons License 2008.09.28 0 0 224

kösz!

d

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 223
(folyt... :P)
De szerintem letöltheted még az ŐSD és a TELC mintafeladatait is, ezzel is csak gyakorolhatsz. :)
Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 222
Szia!

Ebben van 3 Goethe-és teszten kívül 3 ÖSD-és teszt is, szvsz. a kettő között nincs sok különbség, tehát azokkal is gyakorolhatsz. De szerintem letöltheted még a
Előzmény: The Delirium (221)
The Delirium Creative Commons License 2008.09.27 0 0 221
Sziasztok!

tud nekem valaki valamilyen könyvet ajánlani a goethe B2-hoz?
Van a hivatalos oldalon egy komplett próba nyelvizsga, csak éppen a megoldás maradt le..., emiatt nem tudom magam ellenőrizni.

kösz
üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 220

Sziasztok újra, már azt hittem, ez a fórum kihalt. Hálisten nem.

Szerintem ő az élő nyelv alatt a mai írott/beszélt nyelvet érti, nem pedig mondjuk a 150 évvel ezelőttit. Most had ne hozzak példákat, pedig vannak bőven.

 

Szerintem nem olyan vészes a nyelvtant elsajátítani. Én pl. sokkal gyorsabban megtanultam, mint mondjuk 1000 szót. A lényeg, hogy m ondatokat alkoss, és akkor "belédivódik". Én így tudtam a leggyorsabban megtanulni.  ;)

Előzmény: Frouwe (219)
Frouwe Creative Commons License 2008.09.26 0 0 219
Egyáltalán nem nyelvtanos, direktbe nem. De azért az írásbeli részen (referátum/ állásfoglalás vagy kommentár) illik a nyelvtani alakokat is megfelelően használni, illetve tőmondatoknál bonyolultabb szerkezeteket is beletenni.

Hasonlóan "nyelvtanmentes" az ECL és a TELC is.

Részemről nem értek egyet azzal, hogy "nem kell a nyelvtan". Nyelvtan nélkül nyelvet tanulni olyan, mint házat építeni terv és habarcs nélkül. Soha senki nem fogja bevenni, hogy felsőfokon tudsz németül, ha szar a nyelvtanod beszéd közben, vagy hülyeségeket írsz. (a vizsgapapírt megkaphatod a felsőfokról, csak ha kint vagy, akkor nem fognak úgy értékelni, hogy jól tudsz)

Amúgy van "halott" német nyelv is? Vagy mit értesz "élő nyelv" alatt? ;)
Előzmény: Andris index (218)
Andris index Creative Commons License 2008.09.25 0 0 218
Sziasztok,


Felsőfokú német nyelvizsgát szeretnék csinálni.

A kérdésem az lenne hogy az ÖSD-Oberstufe Deutsch C1, felsõfok mennyire nyelvtanos ?

Ennél a nyelvvizsgánál is kommunikáció illetve az élő nyelv tudása a döntő ?

Mely hasonló nyelvvizsgát ajánlanátok, ahol inkább a verbalitás és kevésbé nyelvtanos ?


Köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 217

Hát, remélem, hogy nem lesz semmilyen egyesítés, mégis hogyan gondolják? :/ :/

 

Szerintem ez kacsa, de ha valami linket tudsz küldeni, ahol ezt olvastad, légyszíves küld el, szerintem ez mindenkinek fontos lenne.

 

Köszi  :-)

Előzmény: Ildike1990 (215)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 216
Háát jókat tudsz kérdezni... ;-) Annyi mindent változtatnak és olyan sűrűn, hogy nem bírja az ember számon tartani. :P Mindenesetre ha megcsinálod bárhol is, remélem mesélni fogsz, a kedvemért. :D:D
Előzmény: Ildike1990 (215)
Ildike1990 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 215

Sziasztok!

 

Októbertől tényleg lehet az ÖSD-t az Origóval párosítani? Ugyanis szinte az összes nemzetközi nyelvvizsga megújul, de ezt az egyet nem tudom.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

asx Creative Commons License 2008.09.11 0 0 214
Sok sikert!
Előzmény: Törölt nick (212)
aloa Creative Commons License 2008.09.11 0 0 213

Hali!

 

valakinek nincs esetleg német ecl, alapfokú (b1) minta feladatsora? vagy egy jó pár.... szükségem lenne rá, nagyon!! :)

 

köszike.. előre is...

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 212

Én nem a fajtára voltam kiváncsi, mert azok a macskák, amelyek a hegyen vannak, nem hegyi macska a fajtájuk, hanem azok hegyi környezethez szokott házi macskák.

Ja, csak ezt elfelejtettem mondani.

 

Így szerintem a mondatom teljesen helyes a hátravetett jelzővel ebben az esetben.

 

Amúgy utánanéztem a többi németes fórumban, mindenkit kipróbálsz javítani.

 

Pont ezért nem megyek Origós nyelvvizsgára, mert ott is gondolom, minden fordításomba bele kötnének, talán úgy, mint te.

 

véletlen mondjuk hegyen lévő macskák helyett a magyarnak rutinból hegyi macskákat mondok, ((pedig ezen a környéken így beszélik magyarul a hegyen lévő macskákat)), és akkor már kötözködnének. De a német érti, hogy mit akarok mondani, csak a magyar szól meg érte. Lehet, hogy hülye vagyok magyarból? :D

 

De gondolom rájöttél, hogy nem az erősségem a németről magyarra, magyarról németre fordítás.

 Épp ezért inkább valami Goethe, vagy Ösd-s nyelvvizsgát rakok majd le, ott normálisabbak és nem ilyen hülyeségeken lovagolnak, hanem azt nézik, hogy mit tudsz, és nem azt, hogy mit nem. Meg ráadásul semmibe se nézik az Origót. De szerintem te se magoltad be az egész Akadémiai német-magyar szótárat.

kb 190000 címszó, és azon belül egy szónak legalább 4 jelentése van, (magyarul majdnem egymillió szó) ez lehetetlen, így könnyebb javítani, kritizálni, mintha saját fejből tudnád. De ha annyira szeretsz ilyeneket csinálni, majd írok egy párat, amit nemigen tudok értelmezni, fejtörőnek nem lesz rossz. :D

 

 

Amúgy meg ha egy ilyen mondat mondok egy németnek, akkor az tudni fogja azokat, hogy:

 

- a róka ette meg őket

- sajnálom a macskákat,

- azok a macskák a hegyen vannak

- és hogy valószínű, hogy házi macskákról van szó.

 

Na, mindegy, lényegtelen, de még mindig jobb, mint az auftauchen röptében. :)

 

 

Előzmény: asx (211)
asx Creative Commons License 2008.09.10 0 0 211

"...die armen Katzen auf dem Berg..
Ez magyarul annyit jelent, hogy a hegyen lévő macskák"
 

 

Majdnem! ----> pontosabban: a szegény hegyen lévő macskák. De hát éppen ezt mondtam én is, nem???
Te jöttél itt a hegyi macskákkal!
Nem az a baj, hogy nem érted rendesen a szöveget, hanem az, hogy még vitatkozol  is. Ráadásul felkiáltójelekkel!!!!!!!!!!!!!
Mert szerinted a hegyen lévő macskák és a hegyi macskák magyarul ugyan azt jelenti. Ezen nem kívánok vitatkozni, viszont németül a Katzen auf dem Berg és a Bergkatzen között óriási különbség van az biztos, még akkor is ha ez neked nemtetszik!!!

 

"te hogy fordítanád le ellenkező esetben azt, hogy:
A róka megette a hegyi macskákat."

 

Der Fuchs hat die Bergkatzen gefressen.

Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.10 0 0 210

Hátravetett jelzők!!!!!!!!!!!!!

Ha kell, ennél cifrább példákat is vannak a ...die armen Katzen auf dem Berg..-re.

Ez magyarul annyit jelent, hogy a hegyen lévő macskák

 

de te hogy fordítanád le ellenkező esetben azt, hogy:

 

A róka megette a hegyi macskákat.

 

Légyszi fordítsd le, mert én komolyan kiváncsi vagyok rá.

 

Előzmény: asx (208)
TheBroker Creative Commons License 2008.09.08 0 0 209
Hello!

Én a véleményetekre vagyok kíváncsi!
Ti melyik nyelvvizsgát ajánlanátok középfokon németből? Már sok embert megkérdeztem, a legtöbben a TELC-et ajánlják, de volt, aki az Origót. Már úgy másfél hónapja Origóra készülök a különtanárral, de teljesen elbizonytalanodtam.
A TELC tényleg sokkal könnyebb, és az Origo tényleg nem ér semmit külföldön??

Remélem tudtok segíteni, mert elég tanácstalaln vagyok!
Előre is köszi
asx Creative Commons License 2008.09.08 0 0 208

"Der Fuchs  werde die armen Katzen auf dem Berg gefressen haben.

 

Na, hát ha érdekel :))), akkor megpróbálom lefordítani, de biztos ki akarsz majd javítani. :)
Azt állítja, hogy a róka valószínüleg megehette a hegyi macskákat."

 

Én nem akarlak kijavítani, de a két mondatnak abszolút semmi köze egymáshoz...
Először is, hogy lesz a szegény macskákból hegyi macskák?
Csak azt ne mondd, hogy Scheibl György miatt!  :))


Ami biztos az az, hogy szegény macsákat a hegyen feltehetően már megette a róka arra az időpontra amiről beszélünk. Tehát most még élnek azok a szegények, de valószínüleg meg fogja őket enni a róka ---> pl. arra amire odaérünk...

Előzmény: Törölt nick (204)
Frouwe Creative Commons License 2008.09.08 0 0 207

:)))) Ha tutira tudtam volna a választ, megírtam volna. ;)

 

Én még nem láttam olyan nyelvvizsgát, ahol a szöveghallgatás közben ne lehetett volna jegyzetelni, sőt kell is! Úgyhogy szerintem a szöveg hallgatása közben kell válaszolgatni. Persze a szöveg ége után biztos kapsz még időt, hogy átgondold újra.

Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 206

Köszi szépen Frouwe, hogy elmesélted a Futur II-t , érdekes, de légyszi, ha tudsz, a goethe-s nyelvvizsgámra válaszolj,

 

;)

 

kösz

Frouwe Creative Commons License 2008.09.07 0 0 205
A Futur II. -öz annyit, hogy az egyetemen a nyelvtan szemináriumot vezető tanárnőnk a félév elején felajánlott egy szuper komplex nyelvtani táblázatot a PONS-tól annak, aki a félév során prezentál neki egy Futur II. mondatot, ami NEM nyelvkönyvben van, hanem mai nyomtatott műben. (sajtó, könyv, bármi hasonló, kivéve nyelvészeti tanulmányok és társai)

60-an voltunk a csoportban, 60 ember kereste az említett feltételeknek megfelelő mondtatot, nulla eredménnyel....:))))) Ennyit a Futur II. -ről... Létezik, szóban szokták használni nagyon ritkán, írásban szinte soha. Konjunjktivval meg passzívval inkább felejtsd el. ;) Stilisztikailag amúgy, ha mégis használják, nem igazán váltható ki a Perfekttel, bár csak hobbinyelvész vagyok, ezt vitatnám. A Futur II. a jövőre vonatkoztatott, lezárt cselekévést fejez ki. A Perfekt meg nem. Van, amikor kicserélhető, de nem mindig.

Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 204

Nem igen tudok belépni ebbe a fórumba, ezért is váltogattam a "nick"nevemet.

Csak azért írok, mert kérdezni szeretnék valamit, és Frouwe-nak megköszönni a Goethe-s nyelvvizsga tippet, köszi

Nem akartam bunkó lenni, és elnézést kérek asx-tól, ha felhúztam :/, bocsi

 

De figyelj, a Futur II-t nem én találtam ki. Én csak tanulom, magamtól a nyelvet, mivel magántanárra, és tanfolyamokra nem akarok költeni, pénzem sincs egyelőre hozzá.

Leírom, amit tanultam a Futur II- ról Scheibl György-Német nyelvtan 222 pontban című könyve alapján.

 

tehát, azt írja, hogy

___________________________________

" Futur II (befejezett jövő)

 

A legritkábban használt igeidő. Sokan azt is vitatják, létezik-e ilyen igeidő. Ha elhisszük, hogy létezik, akkor összetett igeidőnek minősül. Úgy képzed, hogy a werden segédigét Präsensben ragozod, és hozzáteszed a főige Infinitiv II-jét (aufgefressen haben, verkauft haben, eingeschlafen sein, stb..)

ich werde gegessen habe

du wirst gegessen haben

er, sie, es wird gegessen haben

...

 

Mikor használjuk?

 

Ha eddig csak a nyelvvizsga-tesztlapokban találkoztál vele, ne csodálkozz: mint mondtam, a legritkább igeidőről van szó, ráadásul mindkét funkciójában lecserélhető más igeidőre.

 

I. Használhatod vélekedés kifejezésére a múltban.

Frau Kobritz wird ihren Papagei sehr geliebt haben. (Futur II) =

Frau Kobritz hat ihren Papagei bestimmt sehr geliebt. (Perfekt+bestimmt)

magyarul: Kobritzné biztosan nagyon szerette  a papagáját.

 

II. Használhatod a jövőben lejátszódó esemény leírására, ha azt úgy fogod fel, hogy a jövő bizonyos időpillanatában be fog fejeződni. Ekkor az időpontot  is meg kell adnod a mondatban.

 

Bis nächsten Montag wird uns Frau Kobritz längst verziehen haben. (Futur II) =

Bis nächsten Montag hat  uns  Frau Kobritz längst verziehen. (Perfekt)

Jövő hétfőig már rég megbocsát nekünk Kobritzné

 

Röviden: A Futur II mindig helyettesíthető a Perfekttel, ha az kiegészül a fent megnevezett tényezőkkel. "

_____________________________

 

Hát innen szedtem a mondat ötletét, nem LEGO-ztam. Különben a könyv végén felsorolja az összes igeidő variánsát, Konjuktivval, Passivval. A Futur II-t használják Konjuktivval, mármint úgy értem, hogy használják, hogy  esetleg egy nyelvvizsga tesztlapon kérdésként feltüntetik, vagy mit tudom én, de viszont Passivval és Konjuktivval a Futur II ki van zárva a könyv szerint. De akkor szerintem ki se adták volna a könyvet, ha hibásan ír le benne valamit, nem? -Ö- :) 

 

Hát én csak megtanultam, hogy ilyenek is vannak, egyébként én se nagyon használnám, egyrészt mert bonyolult, másrészt, meg meg se igen értik, én csak azt gondoltam, hogy a nyelvvizsgai levelem nívóját feldobja egy ilyen mondat, és azt is sejtettem, hogy a szerző a használatát nem véletlen írja le. Különben, ha nézek német adásokat, nagyon nagyon ritkán hallok egy-egy Futur II-t, főleg híradásokban politikáról.

De szerintem ha van egy végig konjuktivos hosszú szöveg, akkor miért ne lehetne benne Futur II??

Épp most költözött ide egy műfordító, megkérdem tőle, mert ennek feltétlen utána akarok járni, hogy most akkor kinek van igaza.

__________________________________________________________________

"Der Fuchs  werde die armen Katzen auf dem Berg gefressen haben.
(ez pedig Konjuktiv, itt már kissé zavarodott volt.)
Nekem azt mondta a német idős hölgy, hogy ilyeneket nem igen használnak. "

 

Te meg nem hiszel egy németnek? Azt hiszed, hogy Te jobban tudsz németül egy németnél azért mert a bemagolt szabályok szerint értelmetlen modatokat raksz össze német szavakból? A német nyelv az nem LEGO!
Hidd el, hogy a németek nem beszélnek így!
Azért ahhoz nem kis beképzeltség kell, hogy leparasztozz egy németet azért mert nem érti az általad összetákolt, túlbonyolított, értelmetlen mondatot...

 

Nagyon érdekelne, hogy ezt a mondatot hogy fordítanád magyarra!  :))

------------

a válaszom: Ennek a németnek semmiképpen nem hiszem el, mert a sima Konjuktivot se tudta, pedig bennt volt a német pletykalapban leírva, és azt mondta rá, hogy félregépelték a szöveget. 2 héttel később ugyanolyan konjuktivos szöveget elé akartam adni, amire ő azt mondta volna, hogy ez is félre van gépelve? CSak sajnos a cikket elvesztettem. :( . Ezért nem hiszek neki. Egyébként más miatt is, ott van a "manche" =némely(ek), egyesek. Kérdeztem tőle, hogy hogyan ragozzuk melléknév előtt, erős, vegyes, vagy a melléknév gyenge ragozása szerint. Nagynehezen megértetettem vele példákkal, hogy miről van szó. Leírt egy csomó példát, hogy "die Ideen mancher guter Menschen" erre megkérdeztem az osztráktól, ő meg erre azt mondta, hogy "die Ideen der manchen Menschen" A végén 3-an arra jutottunk velük, hogy Ausztriában és Dél-német földön gyenge szerint ragozzák, máshol meg erősen. Ezt halál komolyan mondom. Vagy az is lehet, hogy a manche szót értelmezik máshogy, lehet, hogy egyik helyen többes, máshol pedig egyes számban áll, és ezért. Más magyarázat nem igen van rá. Ezért nem hiszek neki, mert mindig rövid mondatokkal beszélünk, és semmi újat nem tanulok a beszédjéből.

-------------

Amúgy pedig nem képzelem be magamról, hogy jobban tudnék németül, csak azt szeretném elérni, hogy választékosabban beszéljenek velem, és ezért én is szándékosan használok kissé összetettebb mondatokat. És szerintem ebbe a "nyelvtani trükkök" is beletartoznak azon kívül, hogy tudok egy német igének legalább 4 szinonimáját. itél, tart, talál: betrachten, befinden, erachten, halten,. És ezt nem most néztem ki valami hülye szinonima szótárból, hanem az eddig tanult német szövegeim alapján nagyjából hasonló jelentésük van.

-----------

"Azért ahhoz nem kis beképzeltség kell, hogy leparasztozz egy németet azért mert nem érti az általad összetákolt, túlbonyolított, értelmetlen mondatot..."

 

Ahogy már az előbb írtam Frouwenek a szomszédjaimról, hogy miket csináltak itt, egymást zsidózták, szidták, le leszbikusozták egymást. Ezért parasztoztam őt le igazán, és nem azért, mert nem értette meg. Az már csak hab volt azon a tortán, amelyik véleményem később kialakult róluk. A beképzeltség talán annyit jelent ebből a szempontból nézve, hogy magyar ilyet nem csinál, ha kinnt él Ausztriában, nem járatja le magát. Ez pedig már nem beképzeltség szerintem, hanem "adok magamra büszkeség." Erről ennyit.

 

"a bibliai példa :

BEVOR DER HAHN ZWEIMAL KRäHT, WIRST DU MICH DREIMAL VERLEUGNET HABEN

és a Futur II-nek semmi köze a konjunktívhoz ... "

 

Láthatod, a Bibliában bizony használták a Futur II-t, ha nem is konjuktivval, hogy semmi köze nincs hozzá az élő, mai beszédben, azt elhiszem. De a lényeg, hogy Futur II igen is van. Mégha ma nem is használják már.

------------

Der Fuchs  werde die armen Katzen auf dem Berg gefressen haben.

Nagyon érdekelne, hogy ezt a mondatot hogy fordítanád magyarra!  :))

 

Na, hát ha érdekel :))), akkor megpróbálom lefordítani, de biztos ki akarsz majd javítani. :) 
Azt állítja, hogy a róka valószínüleg megehette a hegyi macskákat.

Most ne gyere nekem, légyszi azzal, hogy hol van ebben az azt állítja, meg a valószínüleg. Ha olvastad valaha a Scheibl György könyvében leírtakat, akkor kitudod következtetni, hogy az Azt állítja-t a Konjuktiv wird-je helyett a werde képviseli, a valószínűleg pedig maga a Futur II.

Nos, én így fordítanám le, de inkább körülírnám.  Szerintem amúgy meg hosszú tolmácsolás közben lehetne egy ilyen mondatot használni.  Ami csak Konjuktivből áll szinte. Talán ott helye lenne ennek az általad összetákolt, túlbonyolított, értelmetlen mondatot-nak.

Na, de ezen szerintem nem is érdemes vitatkozni, mivel nyelvvizsgán élesben úgyse alkalmaznám ezt, mert lehet, hogy hibásnak vennék. Legfeljebb maradnék a sima Futur II-nél. ;)

______________________________________________________________

 

 

És amit kérdezni szeretnék Frouwe-től, amiért eredetileg írtam:

Valóban sokkal komolyabb nyelvvizsga a Goethe, még szótárt se lehet használni, de talán pont ezért is. Később, ha már olyan szinten leszek, akkor egy Zentrale Oberstufenprüfung-ra gondoltam, de viszont ezt csak Budapesten lehet lerakni.

 

De most egyelőre a Goethe-Zertifikat C1-ről szeretnék kérdezni, pontosabban a Hörverstehen részről. Azt szeretném kérdezni, hogy a jegyzeteimet a beszélgetés szövegének hallgatása alatt is le szabad írni, vagy pedig előírás megvárni, mire végeznek. Utóbbi nehezebb is, de megoldható. Ugye itt is két feladat van. 99%-ban ugyanolyanok, mint az ÖSD-nél. A második feladatban, amikor a, b, c, közül lehet választani, akkor a szöveg hallgatása közben kell megválaszolni azokat??? Légyszíves írj róla, mert amiket írtál, inkább nem az ÖSD-re költeném a nyelvvizsga árát, hanem inkább erre.

 

Előre is nagyon szépen köszönöm

 

És minden jót minden fórumozónak, én nem akartam senkit se feldühíteni, hiszen mint már mondtam, amit tudok, amikre mind rájöttem, azt magamtól, tanár nélkül, én csupán ennek a fórumnak a "németes arcát is meg szerettem volna" ismerni. És kellemesen csalódtam, mert elég nívós arcok alkotják. ;)

 

Andris index Creative Commons License 2008.09.05 0 0 203
Sziasztok,


Nagyon érdekelne az ebben a topicban jelenlévők véleménye :

az ÖSD-Oberstufe Deutsch C1, felsõfok mennyire nyelvtanos ?

Ennél a nyelvvizsgánál is kommunikáció illetve az élő nyelv tudása a döntő ?


Köszönöm


Van még olyan nyelvvizsga ahol a fentebbi pontok a hangsúlyosak ?
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 202
http://www.youtube.com/watch?v=cYH60NCCdLM&feature=related
ez az igazi német nyelvtanulás :)))))))))))
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 201
Köszi a választ! :)
Előzmény: Frouwe (185)
Frouwe Creative Commons License 2008.09.01 0 0 200
Tudod, a bunkóság nem nemzet, hanem egyénfüggő. ;) :) Nem a "német pórnép" bunkó, hanem a szomszédaid.

Én nem délen élek és egészen más tapasztalataim vannak az emberekről, mint azoknak, akik a bajorokkal vagy az osztrákokkal érintkeznek. Más vidék, más emberek, más szokások.
Előzmény: Törölt nick (192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!