Keresés

Részletes keresés

FantasyLandia Creative Commons License 2008.07.29 0 0 7378

Szia!
 
Nem sok remény van..., ha sziklás partot keresel akkor ajánlanám a városoktól távoli öblöket, főleg a kotori öböl környékén!

A Krasici strand a Lustica-félszigeten a strandról átláni a szemközti Tivatba. A strand két kilométer hosszú, kiépített, azoknak akik a sziklás partokat kedvelik. A part mentén végig természet által kialakított és mesterségesen létre hozott napozók találhatók. A víz színe mély sötétkék és kristálytiszta. Egy napot mindenképpen ajánlatos ezen a romantikus részen eltölteni. Persze a strand feelingjét nem lehet elfejteni.
A másik: A Trsteno nevű strandra a Jaz felé vezető úton kell menni. A páratlan szépségű strandhoz kiépített út visz, de főként csak a helyiek ismerik. Megtalálható e szépséges öbölben a homokos és a sziklás part is!

 

Sziklás strandok inkább Horvátországban találhatók, mi is ez miatt maradunk a Horvátoknál :)



Előzmény: elka1978 (7377)
elka1978 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 7377

Sziasztok !

 

Montenegróba készülök, még nem voltam soha.

A Térképen Becici-Petrovac-Sutomore környékét néztem ki.

Olyan helyet kertesek ahol sziklás a part, és este van élet.

Tudna valaki ajánlani valamit? A Homokos Strandos partokat nem szeretem.

 

Előre is köszi

vargamarcs Creative Commons License 2008.07.29 0 0 7376

Akkor még kérdeznék:

A szállásunk a Hotel Queen of Montenegro felett lesz, ami ugye a Budvától távolabb eső része Becicinek. Azon a részen is fel lehet rá szállni, vagy esetleg - lehet hülye kérdés, - de hol vannak "megállói"? Folyamatosan jár - vagy csak én gondolom így?Ja,és Euro/fő-t tudja valaki????

 

Köszönöm

Előzmény: Hümi (7375)
Hümi Creative Commons License 2008.07.29 0 0 7375
Jár...
Előzmény: vargamarcs (7374)
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.29 0 0 7374

Szia Valaki!

 

Budva és Becici között jár a kisvonat????

 

Hümi Creative Commons License 2008.07.29 0 0 7373
Érdekes...nekem fel sem tűnt...
Előzmény: halacs (7366)
cattaro Creative Commons License 2008.07.29 0 0 7372
1
haya1973 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 7371
sziasztok!
tegnap jártam szerbiában
hugimért mentem le azanjába
belgrád alatt kb 100km el
röszkén visszafelé kellett várakozni sajna
de hálistennek megusztuk:-)))))
odafelé tiszasziget


geisze Creative Commons License 2008.07.28 0 0 7370

Szia!

Igen, tudsz parkolni, és valóban fizetni kell az örzött parkolóért, 4 eurót/napra. Nekünk mázlink volt, mert mikor mentünk, épp nyitva volt a sorompó, sehol senki.., mi meg szépen beautóztunk a parkolóba. 3 napig nem használtuk az autót, aztán elmentünk a Njegusi mauzóleumba, és mikor jöttünk vissza a szállodába, sajna már nem volt ekkora mákunk, és fizettük a visszzalévő 3 napot.

Előzmény: jóves (7350)
H_G Creative Commons License 2008.07.28 0 0 7369
Igazából szerintem ugyanolyan a nyersanyag, mint HR-ban, csak a montenegróiak sokkal merészebben öltözködnek és sminkelnek.
Előzmény: AZS (7365)
szemerke Creative Commons License 2008.07.28 0 0 7368

Helló!

Üdvözlégy itthon hosszú vonatozás után :)

Körül tekintettél a "házam" tájékán? Mond, hogy olyan, mint a képeken!!!

Már csak 4-et kell aludnom...és indulunk!!!

 

 

 

Előzmény: szervezkedő (7359)
AZS Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7367
ahhoz nem értek, de ha te mondod... ;-)))
Előzmény: halacs (7366)
halacs Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7366
A pasik is jók. :-)))
Előzmény: AZS (7365)
AZS Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7365
az biztos, hogy apartmanozva meg kajálva határozottan olcsóbb. sőt, montenegróban sokkal jobb nők is vannak, mint horvátországban ;-)))
Előzmény: halacs (7364)
halacs Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7364
Ezen nem veszünk össze. :-)
Herceg Noviban az egyik alkalommal mi sem voltunk sokkal messzebb, úgy 10 métert kellett mennünk, Ulcinjban meg úgy 30 méterre volt a szállásunk (5 euró/fő/éj - igaz, semmi luxus). :-) Viszont összességében sokkal olcsóbban jöttünk ki Montenegróban, mint Horvátországban.
Előzmény: AZS (7363)
AZS Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7363
na de én meg szeretek a tengertől 3 méternyire aludni, mert az jó ;-)
Előzmény: halacs (7362)
halacs Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7362
Mi meg még sosem voltunk kempingben, csak apartmanban vagy szobában. Elindulunk egy szál hátizsákkal, foglalt szállás nélkül... Nekem ez mindig nagy kaland, a legnagyobb szabadság. :-)
Előzmény: AZS (7361)
AZS Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7361
amit meg is értek, de én kempingezős fajta vagyok, ezért maradok horvátországnál... montenegró kiruccanós szerelem marad, mert kempingügyileg sajnos nagyon gyenge
Előzmény: halacs (7360)
halacs Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7360
Többen Horvátországnál kezdtük, aztán Montenegró lett a nagy szerelem. :-)
Előzmény: bankvilági idegenvezető (7358)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7359
Hümi! Ha lesz rally, akkor rám számithattok a veterán szekcióban! Én nem vagyok hajtós, én próbálom azzal rövidíteni a menetidöt, hogy csaladdal éjjel megyek-így ök alszanak. Nem állok meg minden bokornál. Ezek alapjan sztem 12óra alatt le lehet érni Kecsóról, ha semmi sincs az úton! De valahogy mindig van valami, ezért én 14órával tervezek. (Annak aki éjjel megy, a podgoricai VOLI reggel 6kor nyit.) A decemberi másfél napos kalandtúrát leszámitva ismét jó idöt futottam ma délután. Vonatozós verzióban 23óra alatt értem haza. Igénytelen, bunkó, parasztokkal utaztam, akik még éjjel 2kor is ugattak, politizáltak. Az egyik taknyos 15-16éves kis hülye gyerek beszólt a határon a szerb rendörnek, aki kb 6-8 percig teljes hangerövel üvöltött vele, majdnem kitárazott, az egész vagonba néma csönd, csak a nagyapja miatt nem szállítottak le. Na mindegy! Hogy ezt a felemelö feledhetetlen élményt ismét átélhessem, reggel Szabadkán vettem jegyet vissza irányba is. ...még 12-t kell aludni! Laku noc!
Előzmény: Hümi (7355)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7358
Sziasztok! Az idén mi is átnéztünk egy délután erejéig Montenegróba. Kellemes meglepetés ért. Az emberek nagyon kedvesek voltak,az árak pedig még némi emelkedés ellenére is jóval olcsóbbak a Horvát szomszédokénál. Herceg Noviban 5 euróért akkora grilltálat kaptam,hogy be kellett csomagoltassam.

Az időfutam érdekes egy dolog. Én pont azon őrjöngtem a másik topicban,hogy soha többet Szerbián-Bosznián keresztül,bármennyire is csábító a 250 km rövidítés.

Mi Cavtatba érkeztünk le( ez pont 30 km-re volt a Montenegrói határtól ) és 13 óra volt az út. Visszafele autópályán 250 km-el hosszabban mentünk és 9 óra volt a menetidő...:)))))
Előzmény: koko190 (7353)
kroberto85 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7357
Bár mellett Susanjban szép tiszta szobák kiadók közel a tengerparthoz.
Saját fürővel ventilátor tv, terasz 250m-re a tenegerparttól.
22eu/nap fő fél panziós ellátással. Vagy ellátás nélkül 16eu/nap fő
Honlap http://www.montenego.5mp.eu
Tel: +38162/8 534 456

Előzmény: nighttrain (7324)
tia1971 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7356

Szia yugo!

Egész héten az élménybeszámolódra vártunk!Örülünk, hogy jelentkeztél.A jövő  héten vagyis 5.-én mi is Meljinére megyünk(már türelmetlenül várjuk).Ha van kedved írjál egy pár tippet, hova érdemes menni kajálni és hasonlók.Ja persze ha képeitek is vannak mutasd meg nekünk is?!

Köszi!

Előzmény: yugo (7351)
Hümi Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7355
Budapest-Bamako Rally mintájára alakíjjjuk meg...a Budapest-Budva Rally futamot...:)
Előzmény: Törölt nick (7354)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7354
Ehhez az időjátékhoz csak egy szerény megjegyzés,mire ez a nagy rohanás ? elviszik a napot? kihuzzák a dugót a tengerből?
Lassan már szabályos időlisták alakulnak,mint a formula onéban.
Halljátok kedvenc mondásomat : Ne rohanj,érj oda baj nélkül,mert a TENGER megvár!
koko190 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7353
Sziasztok!

Érdekes, bár kétszer voltam Montenegroban, nekem sohasem sikerült 15 óra alá hozni az utat. Igaz, ebben a családra való tekintettel kb 4-szer megálltunk, max 10-10 percre, de a határon sem volt igazán sok szőrözés, tehát elméletileg sokkal hamarabb meg kellett volna érkezni. Hozzáteszem igyekeztem büntetés nélkül megúszni a távot, tehát nagyrészt betartottam a helyi sebességhatárokat. Az, hogy Ti hogyan csináljátok, hogy annyi idő alatt megteszitek, számomra rejtély.
Más: ha esetleg valaki ezután akar kimenni, saját tapasztalataimat írom le, hátha segít. (nekünk legalábbis rengeteget segített az, hogy az út előtt egy hónapig bújtuk a netet, hogy hova érdemes elmenni, mi mennyibe kerül stb.)
Mi Canj-ban voltunk 9-en, a Villa Milicában szálltunk meg. 12 euró volt személyenként és naponként a szállás és ebben benne foglaltatott a korlátlan légkondi használat. A mi szobánkhoz (3 ágyas) tartozott a fürdőszoba, és a konyha mosogatóval, hűtővel, gázrezsóval. Öcsémék öten voltak egy másik szobában, ott ezeken kívül még egy grillsütő is volt. A kocsikat kényelmesen el tudtuk helyezni a házhoz tartozó elkerített parkolóban. A vendéglátók nagyon szivélyesek, többen beszélik az angolt. Az árak korrektek, a helyi boltokban szinte a hazai árakhoz közel hasonlókat tapasztaltunk és szinte mindent be lehet szerezni. Ajánlatos viszont egyszer elmenni Bar-ba és ott felkeresni a szupermarketet, az ottani árak szinte fele a Canj-i boltokéhoz. Pl a másfeles ásványvíz 0.40, ugyanez Canj-ban 0.80-an. A 2 literes Niksic is jóval olcsóbb. Minden nap ettünk meleg ételt, 3-an max 20 eurót fizettünk üdítővel, sörrel, sopszkával együtt. (Pl a Pileci batak 4-6 euró, a sopszka 1.50-2.50 helytől függően, az óriás palacsinta 1 euró) Az egyik helyen 12 euróért olyan tálat adnak, ami tele van grillezett kolbásszal, hússal, pleskavicával, sonkával, szalonnával. Mi hárman nem bírtuk megenni, annyi volt.
Bejártuk a Kotori öblöt, Budvát, Sveti Stefant, Bart, Petrovacot, Ulcinj-t. Ez utóbbiban a legjobb a strand, klassz homokos és nagyon hosszú, befelé meg eléggé soká kezd mélyülni, tehát gyerekeseknek nagyon ajánlott. Ahogy jöttünk visszafelé, betértünk az egyik vendéglőbe, itt ettünk grillcsirkét 7euróért ketten, sültkrumplival. Sajnos a pincér félreértett és kihozott még egy adag sültkrumpli, az viszont 2.50 euróba került, és eléggé kis adag volt.
Voltunk Budvában a Mogren strandon is, a belépő 1 euró, a vízibicikli 8 euró 1 órára. Kipróbáltuk Canjban a Krajlicina Plazat is, csak kishajóval lehet elérni, ami 2 euró/fő oda-vissza.
Összefoglalva: már tavaly is azon a véleményen voltunk, hogy nagyon kellemes és felettébb szép hely Montenegro, a lakói kedvesek, segítőkészek. Az idén ezt csak megerősíteni tudtuk. Kár, hogy a természeti értékeikre (még) nem nagyon vigyáznak. Aki teheti menjen el egyszer, de ne csak a tenger miatt. Nézzen körül az óvárosokban is, óriási élményekkel fog gyarapodni.

szervezkedő Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7352
Hát szerintem azt a sört elbuktátok, amit "bafalolev" szintidejére tettetek fel, mert igaz nem néztem az órát de olyan fél egy körül már Canjban fikázta a balkánjáró Citroenünk gumijait, hogy milyen kopottak. De most mar én is végigmegyek ismét arra, hogy lemerjem, az én tempommal, egy seggel, egy tankolasnyi megalloval mennyi az annyi!? Nekem egy hete, megpakolt utanfutoval, szakadó esöben, nehol tej ködben, du fél 4kor Kecskemétröl indulva, Valjevon keresztül, pihenö nélkül 15 óra volt. A hatar montiba be. majd egy oranyi répahegyezes utan sikerült.
Előzmény: Wegscheider (7299)
yugo Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7351

Sziasztok

Kedden értünk haza Meljineből ( 5 km Herceg Novitól). Bosznián keresztül utaztunk,az utak jó minőségüek. Egyedül a gprs navigátor nem igazán jól müködik Boszniában,elősször Zvornikban úgy felküldött a hegyre,h azt hittem felborul az autó :),na meg  volt hogy erölködött,h forduljak balra,ott pedig csak szakadék volt...

A határokon szinte azonnal átmentünk,max 5 perc várakozás volt, az autóba még csak be sem néztek,pedig volt ez-az a csomagtartóban...

Rengeteg a rendőr,ezért ajánlott betartani a szabályokat,engem csak egyszer állítottak le,akkor is csak megnézte a jogsimat,és figyelmeztetett,h úvatosan vezessek,mivel nagyon kanyargós az út (ha nem mondja,észre sem veszem... :P  )

Az árak hasonlók mint tavaly (kivéve a gyümölcsök és a sajt dupla ár),és kb. olyanok mint Szerbiában,vagy Magyarországon,van ami kicsit drágább,van ami olcsóbb...

Az apartmánunk extra szép volt,kb 150 m a strandtól,81 m2 és 9 személynek van hely,igaz mi csak négyen mentünk,volt egy szabad szobánk amibe be sem mentünk. A teraszunk 15 m hosszú,és a tengerre néz,az apartman klimával,mosogógéppel,vasaló,hajszárító,a konyha is totálisan felszerelt volt... 150 Euróba jött ki fejenként,tavaly ezért az árért 1 disznóólba voltunk Igalón,szóval az tuti,h jövőre is ide jövünk... :)

Az idő végig szép napos volt,a tenger is kellemes,tiszta,hüsítő de nem hideg.

Szóval röviden,nagyon jó volt. :)

 

jóves Creative Commons License 2008.07.26 0 0 7350
Köszönöm az információkat, képeket.
Még az érdekelne, hogy tudok-e a szálloda közelében parkolni, és igaz-e, hogy fizetni kell érte?

Kösz Jóves
Előzmény: geisze (7334)
halacs Creative Commons License 2008.07.26 0 0 7349
Mi tavaly 5 euró/fő áron szálltunk meg. No, jó, tényleg a tiszta és naponta takarított szobán kívül semmi luxus nem volt, fürdőszoba, vécé közös, de nem is volt szükség légkondira, mert ez egy olyan ház volt a városi strand mellett, ahol kellemes hűvöset őriztek a falak.
Előzmény: FantasyLandia (7347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!