Keresés

Részletes keresés

Flacika Creative Commons License 2006.11.15 0 0 506
Az ausztrál, chilei, dél-afrikai borokkal nem az a baj, hogy alapvetően jobbak lennének a magyaroknál, hanem az, hogy azonos minőség esetén olcsóbbak. De nemcsak a miénknél, hanem általában az európai boroknál is.
Előzmény: zsandár (500)
lalá Creative Commons License 2006.11.15 0 0 505
-Három liter után mindenkinek van érzékelhető fejfájása.
gertibor Creative Commons License 2006.11.15 0 0 504
Maradjunk is a saját készítésű bornál. Azután nekem sem fáj a fejem, még akkor sem ha 1-1 buli alkalmával "bekeverjük" kicsit.
Előzmény: zsandár (500)
gertibor Creative Commons License 2006.11.15 0 0 503

Köszönöm, de ez már nem az az árkategória, ami számításba jöhet.

Mint írtam legalább 10-12 palackkal kell vennem.

Ilyesmit legfeljebb saját kóstolásra néha megenged magának az ember.

Előzmény: joskabacsi (502)
joskabacsi Creative Commons License 2006.11.14 0 0 502

Ha komolyan gondolod , írok pár elérhetőséget privátban , nagyon tudom javasolni Jekl Béla villányi vagy Vida Péter szekszárdi CS-ját.... Müller Jánosnak van Villányban még egy brutális bora (még csak a 2002es kapható) igaz az már 3000 felett van. ...

Előzmény: gertibor (490)
lalá Creative Commons License 2006.11.14 0 0 501
-Fején találtad a szöget!
Előzmény: zsandár (500)
zsandár Creative Commons License 2006.11.14 0 0 500

Hogyne lehetne,szinte kell!!!!:-))

Napi 5-6-7 deci igazi,saját  bort nemhogy csak ajánlatos,de szinte kötelező meginni.De tényleg,persze kortyolgatva, nem nyakló nélkül.

Idén remélhetőleg jó lesz a bor.21 cukorfokos furmintból lehet is.

Egyszer én is vettem meggondolatlanul egy lidl -es bort kíváncsiságból és főleg az üveg miatt /2 literes,csavaroskupakos/ asszem olasz fehérbor volt,ki kellett önteni..

Ittam már/másoknál,vendégségben,kiváncsiságból/ ausztrál,chilei,dél-afrikai borokat is,semmivel nem jobbak,mint a magyar borok.

Egy rendezvényen márkás 2-3000 ft/üveg borokból behörpintettem az ilyenkor szokásos 2 liternyi adagomat.Másnap úgy fájt a fejem,hogy majd szét hasadt.Érdekes módon a saját boromtól sosem fáj.

Eleinte 1-2 adást megnéztem a hírtv-n a Vörös és fehérből is.Ma már idegesít az a erőltetett fennköltség ami körbelengi a műsort.Persze,le a kalappal a csúcsborászok előtt meg minden ,de nehogy már egy palack bor 8-10 rugó legyen,ott is 60-100 ft/kg-os szőlők vannak,úgyhogy nem kell a púder.Aki megveszi annak egészségére...

Előzmény: gertibor (498)
Flacika Creative Commons License 2006.11.14 0 0 499
Az idei évjáratról valóban egyenesen ódákat zenmgenek. Kíváncsi is vagyok már nagyon! A Lidl-s boroknál pedig az ár/érték arányt kell nézni. Ezen iatlok többsége 500 Ft körül van. Tapasztalataim szerint a külföldi boraik általában jó minőséget adnak, viszonmt a magyarok ugyanott már nem biztos. Egyszer tettem olyat, hogy vettem ott egy Cserszegit, de nem kellett volna. A palackozó kódok alapján azok borait árulják Lidl címkével, akik egyébként is olcsón mérik - és olyanok is, pl. Weinhaus.
Előzmény: gertibor (498)
gertibor Creative Commons License 2006.11.14 0 0 498

Persze, hogy nem lehet állandóan inni.

A borkészítőknek (mint én is) persze főleg mostanság sokszor kell kóstolni.

Mivel nagyon finom, talán többször is megkóstolom, mint ahogy szükséges lenne. Zweigelt és Merlot.            

A későbbiekre jegyezd meg az idei évet. Idén gondolom mindenhol nagyon jó borok lesznek, legalább is Mo-n.

 

Engem is kínáltak már valamilyen csavaros kupakos Lidlnél vett borral ca. 2 órát kínlódtam 1 pohárkával. Ugyanonnan, ugyanilyen kupakos CS viszont iható volt.

Nem lesz a kedvencem, de iható.

Előzmény: Flacika (497)
Flacika Creative Commons License 2006.11.14 0 0 497

Hm. Azért inni sem lehet állandóan... :) Egyébként tegnap és tegnapelőtt megittunk otthon egy üveg spanyol vöröset, a barátom hozta még anno, szerintem a Lidlből. Egészen jó volt.

 

Szombaton ugyanaz a barátom jött a nejébvel. Megitunk egy üveg Fuchslit 2005-ből (Heimann, Szexárd) és egy üveg Shiraz rosét, szintén 2005-ből. Ez utóbbit Párizsban együtt vettük (iilletve a barátom vette, de én is ott voltam), és kiderült, hogy ausztrál... Mind2 bor jó volt, az ausztrál kissé édesebbnek hatott.

Előzmény: gertibor (496)
gertibor Creative Commons License 2006.11.14 0 0 496

Látod-látod, ha csak a "lényegről" szabad írni, mintha betegeskedne

a topic ;-)

 

Előzmény: Flacika (480)
lalá Creative Commons License 2006.11.09 0 0 495
-Sárosdinál még nem jártam, de Garamvárinál, Budafokon már igen.
Előzmény: gertibor (493)
gertibor Creative Commons License 2006.11.08 0 0 494

Amint eljutok egy ilyen boltba, feltétlenül veszek és megkóstolom.

Kösz a tanácsot.

Előzmény: Flacika (491)
gertibor Creative Commons License 2006.11.08 0 0 493

Ismered ezeket a borokat? Mert legyen iható. A barátaimnak sem adnék rosszat, azonkívül én is fogok inni belőle.

Hogy tudd, hogy kb. mit keresek: a Sir Lancelot étteremben ittunk Sárosdi pince - Szekszárd CS-t. mindnekinek izlett, azóta azt szoktam nekik venni. Gondoltam lehetne valami mást is kipróbálni.

Előzmény: lalá (492)
lalá Creative Commons License 2006.11.08 0 0 492
-Ide érdemes bekukkantani.
http://www.garamvariszolobirtok.hu/hu_bor-szel-sz-cab-sauv.htm
Előzmény: gertibor (485)
Flacika Creative Commons License 2006.11.08 0 0 491
Azért a Misebort érdemes megpróbálni. Az Auchanban kapni, én eddig 929 és 999 Ft között láttam, áruháztól függően. Elmáész valamelyikbe, veszel egy palackkal és este megkóstolod. Egészségedre! (Már ha megfogadod a tanácsomat...)
Előzmény: gertibor (490)
gertibor Creative Commons License 2006.11.08 0 0 490

Most azért kérdeztem, hogy tud-e valaki jó árfekvésű CS-t, mert barátaimnak ajándékba kell vennem és min. 10 ü. tétel, így az ár nem mindegy.

Ők vásároltak egy borospincét, bort nem készítenek, csak palackos bort akarnak ott "tárolni". Nagyon szépen csinálják, majdnem kis bormúzeum lesz.

Oda nem lehet 1 üveggel menni.

gertibor Creative Commons License 2006.11.08 0 0 489

Az ellenszenv régi időkre nyúlik vissza. Egyébként én sem vagyok híve az előítéleteknek, de mivel 95%-ban saját készítésű bort iszom, ha néha veszek CS-t, azt inkább Szekszárd és környékéről.

Vannak osztrák borász ismerőseim, néha "kénytelen" vagyok az övékét is meginni.;-)

Előzmény: Flacika (488)
Flacika Creative Commons License 2006.11.08 0 0 488

Mér'? Emlékeim szerint a BB (!) dűlőszelektált Chapel Hill CS barrique is egészen iható.

Előzmény: gertibor (487)
gertibor Creative Commons License 2006.11.08 0 0 487

Elképzelhető. Kösz.

A baj csak az, ha Boglárról van szó, oda se nézek ;-)

Előzmény: Flacika (486)
Flacika Creative Commons License 2006.11.08 0 0 486
De korán keltél! :) Has  jól emléxem, már volt szó róla: Katona Borház, Cabernet Sauvignon 2003 Wellness Selection. Nekem eddig a legjobb CS, amit ittam. Igaz, az ára 3 rugó fölött van. Aztán lényegesen olcsóbban a Palota Borház (Benza) által palackozott Misebor, 900  valahány pénzért. Ha nem is ér fel a Katonáéval, azért az árát nagyon meghéri. Érdekes, hogy állíólag ez is Boglárról való.
Előzmény: gertibor (485)
gertibor Creative Commons License 2006.11.08 0 0 485

Ennyi időre nem szabad elhagyni a topicot, mert látod mi lesz belőle.

Úgy érzem más sem talált mostanában a szuperek polcain érdekes bort.

 

Ha valaki felfedezne minőség és ár tekintetében megfelelő Cabernet Sauvignont, legyen oly drága és írjon róla.

Ez az a fajta, amire elcsábulok ui. inkább saját boraimat részesítem előnybe.

Úgy vélekedek, az legalább tényleg szőlőből van.  

Előzmény: Flacika (483)
lalá Creative Commons License 2006.11.07 0 0 484
-Fő a diszkréció!(hehe) Mél ment. Csak lyukadjanak az oldalak.(hehe)
Előzmény: gertibor (482)
Flacika Creative Commons License 2006.11.07 0 0 483
Hehe. Igen, előkerültem. 5 nap után... (463-as hsz) Igaz, előtte 3 hétig nem írtam.
Előzmény: gertibor (482)
gertibor Creative Commons License 2006.11.07 0 0 482

Szia Flacika!

Előkerültél? Mostanában úgy tünt, hogy rajtunk kívül senki nem jár ide.

Így megengedtünk magunknak egy kis kitérőt. bocs-bocs.

 

Lalá!

Hogy másokat ne untassunk küldök mailt.

 

Üdv. minden borszerető embernek!

Előzmény: Flacika (480)
lalá Creative Commons License 2006.11.07 0 0 481
-Igazad vagyon. De egy ilyen vén fazonnak megbocsátható a lefetyelés. Bogácson azt hiszem akkor jártam legutóbb mikor még a szövetkezeti szféra rugdosta az utolsókat. Jó fehérboros környék volt már akkor is.
Előzmény: Flacika (480)
Flacika Creative Commons License 2006.11.07 0 0 480
De eltekeredtetek a lényegtől! Itt van előttem egy 2005-ös Bogácsi Cserszegi Fűszeres a Bükkaljáról, a Prokai Pincészettől. A címke szerint fahordós érlelést is kapott, és tényleg érezni rajta, hogy más, mint a többi. Illata kissé "hűvösebb" a megszokottnál, ízében a CSF jellegzetességei mellett némi kesernye és fanyarság is fellelhető, gondolom a fahordónak köszönhetően. Viszont így lett egyéni. Érdekes bor.
lalá Creative Commons License 2006.11.07 0 0 479
-Úgy legyen! (Inchallah! hihihihi)
Előzmény: gertibor (478)
gertibor Creative Commons License 2006.11.07 0 0 478

A lényeg úgyis az aszcendens. Akkor Nálad is jól megkeverték. Skorpió nyilas beütéssel + X aszcendens. Nálam is 3-as keverék van csak más jegyekkel.

Na, de ez nem asztrológia, hanem boros topic.

Akkor remélem boraim megismernek Téged még a szülinapod előtt és ihatunk az egészségedre. Kedves párodéra meg utólag.

Ne engedd addig káposztát enni.

Előzmény: lalá (477)
lalá Creative Commons License 2006.11.07 0 0 477
-Tanulmányi kiránduláson van Skorpióéknál. Az igazat be kell vallanom, én olyan utolsónapos Skorpió vagyok, hogy sokan át is sorolnak a Nyilashoz. Párom viszont kőkemény Skorpió.










-Azért az utánpótlás nevelésére is fordítok egy kis gondot. Érdemes figyelni a félelmetes koncentrálást.
Előzmény: gertibor (476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!