Keresés

Részletes keresés

ivcsi8 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44294
Véletlenül magamra kattintottam a neked küldött válaszomnál. Szóval igazad van, a Dinó kiadványra nem gondoltam.
Előzmény: Éva999 (44282)
ivcsi8 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44293
Kérem, ha valaki volt a Rhiad Palmsban, írja meg, hogy a parton milyen nyugágyak vannak? Lehet bele feküdni hanyat, vagy hason? Köszönöm.
ivcsi8 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44292
Igazad van, arra az előzetes kiadványra nem gondoltam.
Előzmény: ivcsi8 (44280)
gabe203 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44291

Ha lesz napozós idő, akkor a parton olyan ágyat kell keresni, ami ernyőnél van, az nem plusz pénz (legyen szerencsétek). Csavargásnak ajánlanám a Katakombákat, Oliva múzeumot, Friguia állatkertet, vasárnapi piacot. Ezek közel vannak, de érdemes busszal visszamenni Monastírba is. Ez mind nyugisan megoldható.

A váltásról : itthon veszed az Eurot, a reptéren már jó a váltás dinárra, ott ahol a bőröndök kijönnek.

Előzmény: kircsilyany (44289)
Améz Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44290

Pár észrevétel...

 

 

Igaz, a taxik nem mehetnek más városba! De egyébként a vonat sztem nagyon megfelelő és én eleinte ódzkodtam a luázstól de az is jó. Vagy ott az autóbérlés.

 

Jinene

Én nem laktam ott, de nem messze tle béreltünk házat tavalyelőtt és én imádom azt a környéket. Nincs vészesen messze a centertől, mégis jóval nyugodtabb és a legjobb étterem is arra van:-)

(MacDoRemi)

 

kircsilyany Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44289

Szia!

 

Az kemény. A napra mindenképpen vigyázni fogunk. Bár talán februárban még nem lesz rövidnadrágos idő. 

Nagyon köszönöm a jótanácsokat, mindenképpen megfogadjuk, őket! :)

Pénzt egyébként itthon váltsunk, vagy ott?

Előzmény: szegus (44288)
szegus Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44288
Szia,

akkor hajra :)
egyebkent nem kell attol felnetek, hogy baj, ha nincs veletek pasi. Tunezia az arab orszagok kozul a legnyitottabb, a fovarosban ill. Sousse-ban teljesen elfogadott a nok egyenrangu jelenlete, sot, akar a hazassag nelkuli egyutteles is. hozza vannak szokva a turistakhoz, bar alapveto illemszabalyok betartasa ennek ellenere elvart- pl nem napozok toplessben a parton (lattam ilyet sajnos), csak olyan mecsetbe megyek be, ahova be lehet menni noknek is, mauzoleumba es varosba nem megyek shortban es kistopban meg ha meleg van, se, hanem konnyu vaszonnadrag ill. szoknya, es a vallamra teritek legalabb egy konnyu kendot. Ezek mondjuk alap dolgok, es ha ezeket betartod, nem lesz semmi gond.

Meg egy jotanacs, ha nem voltal meg tengernel: mindenkepp bereljetek napernyot a strandon, es 11 es 16 ora kozott ne legyetek a napon, meg eros faktoru naptejjel se, ha nem akartok osszeszedni egy eros napegest/napszurast. Naponta1 dinar nem olyan sok, hogy aztan megsporoljatok az orvosi es gyogyszerkoltsegeket. Maig elottem van az a csalad, akik nem akartak napernyore kolteni, elso nap 11-kor kifekudtek a napra (mondvan, ha mar Tuneziaba jottunk, legyen egy kis szinunk) de ami rosszabb, hogy veluk volt egy kb 1 eves baba is- persze a kicsi az elso nap felegett es napszurast kapott, a nyaralasnak ezzel lottek...
Előzmény: kircsilyany (44284)
kircsilyany Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44287

Én Sousse-ba szeretnék menni.

Elég a félpanzió és nem ragaszkodunk a 4-5 csillaghoz sem.

Előzmény: gabe203 (44286)
gabe203 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44286

Akkor melyik város lesz a szálláshelyetek ?

Hátha tudok valami tippet adni.

Előzmény: kircsilyany (44284)
kircsilyany Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44285

Fagyipalota???

Teljesen felcsigáztál! :) Nagyon jól hangzik, biztosan nem fogjuk kihagyni.

Különben igazad van, ott érezzük jól magunkat, ahol akarjuk! Ránk ez maximálisan igaz is! :)

Előzmény: y42 (44265)
kircsilyany Creative Commons License 2010.01.18 0 0 44284

Szia!

 

Köszönöm a sok segítséget.

Valószínű ennél maradunk, a héten minden kiderül. Nekem most a pihenés a fontos, de AI-ra nem akarok menni. Ahogy magamat ismerem, 1 nap után elkezdünk mászkálni és keresni a látnivalókat. Nem lesz velünk pasi, gondolom még inkább oda kell figyelnünk, hogy merre megyünk.

Még egyszer köszönöm, ha mindent lefoglaltunk, lehet jelentkezem még. :)

Mindenkinek szép napot!

Előzmény: szegus (44283)
szegus Creative Commons License 2010.01.17 0 0 44283
Szia,

Ha erdekel, akkor en voltam a Jinene-ben, par evvel ezelott, nekunk nagyon jo tapasztalataink voltak rola. A suliban egy volt evfolyamtarsam, aki Sousse-i, azt mondta, hogy az meg tenyleg a jobbak kozul valo. Mi a 3 csillagosban voltunk, teljesen korrekt volt. Kinn van a varos szelen, de van a kozelben egy kis bolt ahol be tudtok szerezni asvanyvizet ha nem AI vagytok (mi nem ugy mentunk mert sokat kirandultunk nagyon, es meg akartuk kostolni a helyi specialitasokat is, ugyhogy nekunk nem erte volna meg). Ha be akartok menni a varosba, akkor gyalog is be lehet, bar ugy egy kicsit hosszu, de ha nem aszalloda elott parkolo autokba szalltok be, akkor (ha megalkudtok a taxissal) ugy emlekszem 2,5 dinarert vitt be a Medinahoz. Viszont teny, hogy nyugisabb, kevesbe zajos hotel, a tengerparthoz nem kell atmenni egy uton mint pl. az El Chana Beach-nel. Port El Kantaoui is kozel van (kisvonat, taxi).

A szoba tiszta, rendes volt a 3 csillagosban is, nekunk kulon szerencsenk volt mert segitettem forditani a recepciosnak a kulcsatadasnal (az idegenvezeto nem ert ra), ezert nagyon szep, tengerre nezo szobat kaptunk... es vegig nagyon kedvesek voltak.

A taxik egyebkent (ugy, mint Franciaorszagban) nem mehetnek at egyik varosbol a masikba (elvileg). Persze, van az a penz, mi is meg tudtunk alkudni eggyel, aki eleg kedvezo aron vitt at minket Monastirba Habib Bourghiba mauzoleumat megnezni, es vissza is jott ertunk, igaz, a rendornek adnia kellett nemi baksist, illetve vigyazni, nehogy a helyi kollegai megverjek. (Sousse-i taxiskent nem eletbiztositas Monastirban taxizni). Viszont nem art neha vigyazni, hogyha egyenileg maszkalunk, odajonnek fiatal sracok, hogy hogy vagyunk, nem emlekszunk-e rajuk a hotelbol (persze nem) es majd ok megmutatjak a varost. Ezeket jo az elejen lerazni, mert ez nagyon nincs ingyen.

Szoval szvsz a Jinene ar-ertek aranyban teljesen korrekt (nem 5 csillag, nyilvan, de ha az ember 3 csillagot fizet be, akkor tudja, mit var el, ha negyet, akkor is, plane arab orszagban), en tudom ajanlani.
Előzmény: kircsilyany (44262)
Éva999 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 44282
Szia Ivcsi!

Ahogy Emőke írta, a Ruspina. A Best kiadott egy Dino Clubbos szálloda katalógust, ami március 27.-ig érvényes és ebből januárban még adnak 15%-os kedvezményt. A Medina a honlapján már a kedvezményes árat mutatja, ami még egy kicsit kevesebb is, mint a Best-é. Ebben a katalógusban még szerepelnek a Tunézia El Fell, meg a Törökországi, Egyiptomi és Görögországi Dinos szállodák is.
Előzmény: ivcsi8 (44280)
Emőke1 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 44281
Szia,
A Ruspina. Ez lett Dinoclubos az El Mouradi Skanes helyett. A Dinoclub szállókból most 15% az engedmény jan 31.-ig.
Egyébként tényleg drágább egy hét, még gyerekkedvezménnyel is . Mi ketten a 8 éves lányommal úgy,hogy Ő is teljes árat "fizet" ugyanannyit fizetünk ugyanerre a szállodára a Bestnél 11 napra, mint a Neckinél gyerekárral egy felnőtt egy gyerek esetében egy hétre. Annyi a differencia, hogy egy nappal előbb indulunk.
Előzmény: ivcsi8 (44280)
ivcsi8 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 44280
Szia Éva999!
Nem kételkedni akarok, hanem kérdezni. Melyik az a szálloda ami a Neck.-nál ennyivel drágább, mint a Medinánál? Annál is inkább, mert a Medina, Best reisen katalógus kb. 2 hét múlva fog megjelenni.
Előzmény: Éva999 (44277)
Emőke1 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 44279
Az illeték elengedése first minute-ban a Karthagonál van,viszont ott nagyon magasak az alapárak.
Ennél jobban nem szokták leakciózni. Ha elengedik az illetéket, magasabban tartják a részvételi díj árát.
Üdv: E
Előzmény: krisztike!! (44276)
y42 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 44278

 

"Közkívánatra" még néhány kép a Boujaafar hotelről, és környékéről.

Éva999 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 44277
Kedves Krisztike!

Az a kérdés, hogy 12 napos, vagy 1 hetes útra fizettél be. Általában a 12 napos utakat nem nagyon szokták akciózni nyárra, azok hamarabb elfogynak. Mi 1 évet kihagytunk babaszületés miatt tavaly, de végig figyeltem az árakat. Nagyon sok akció volt, valószínű a válság miatt kevesebben utaztak. Nekünk a legjobban az illeték nélküli utazás jött volna ki. Az idén vagy alkalmazkodtak az utazási irodák és kevesebb helyeket foglaltak le kint, vagy ugyan úgy befoglalták a megszokott szobamennyiséget és majd megint akcióznak. Mi is foglaltunk már szeptemberre 12 napra, de szerintem sokkal olcsóbb már nem lesz, persze azért én is tartok tőle egy picit. Ha jól meggondoljuk, ez az ár az akciós katalógusártól 15%-al kedvezőbb ár, tehát január végén ez megszűnik, március végén pedig ez a katalógus ár is megszűnik, és akkor jön a teljes ár. Az akciók pedig a teljes árból lesznek. Azt mondták az irodában, hogy februárban adják ki a teljes akciós újságot, de még ők sem tudják, milyen árakkal.
A másik, ami miatt szerintem jó az ár, hogy a Neckermannál vagy ugyan ez a szálloda, kiszámoltattam és 1 hétre 40 e Ft-tal többre jött ki, mint a Medinánál 12 napra, pedig náluk is van előfoglalási kedvezmény.
Ez csak saját vélemény, biztosan van aki nem ért velem egyet.

Üdv. Éva
Előzmény: krisztike!! (44276)
krisztike!! Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44276

Kedves Fórumozók!

 

A segítségeteket szeretnénk kérni! Júniusban szeretnénk Tunéziába a Hotel Ruspinába utazni, 2 felnőtt és egy 3 éves gyerek. Kérdésem: a Medina Tours first minute áraival vagy esetlegesen last minute úttal érdemesebb utazni? Júniusban szerintetek várható lesz-e, hogy a gyermek ingyen utazik, (csak illetéket fizet). Egy 3 éves gyerekre kicsit soknak találom a közel 70000 forintos árat.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

kovani Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44275

Szia!

Ha még nem választottál, én a Riadh Palmst is ajánlanám. Saját tengerpartja van, nem kell átmenni úton.A medina sétálva 2o perc, bent  van a szálloda a városban és AI.

Teszek fel képet, ha sikerül.Üdv. kovani

Előzmény: kircsilyany (44262)
Emőke1 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44274
Nem félés csak idő! Majdnem2 óra Sousse-ból Tuniszig. Monastir_Tunisz meg nem tudom mennyi kocsival.
Előzmény: Törölt nick (44272)
jade10 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44273

Szia!

 

Előre is köszönöm!

Sokat segítenél vele.

Az emailom:jade10@freemail.hu

 

Szia!

Előzmény: kircsilyany (44257)
Emőke1 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44271
Hát akkor meg marad a vont és Tuniszon belül a taxizás. Csak a vonatozást akartam megúszni, minthogy időigényes:(((( Megy a fene fakultatívval. Egy óra van a Bardora, és 3 óra bohóckodás a Medinában. Ráadásul Karthagot nem délben akarom megkeresni, hogy megfőzzem magam is meg a kölyköt is.
Előzmény: y42 (44270)
y42 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44270

Szerintem a sárga taxik nem vállalnak ilyen utat. Érdeklődj a közös ismerősünktől, mert szerintem csak az iránytaxik mennek hosszútávot, de azoknál meg egy klasszissal jobb a vonat.

Ha egy nap alatt akarod a Tunisz-Kartagó-SbS utat megcsinálni, akkor mehetsz oda is fakultatívval. Egy napba ez egyszerűen nem fér be.

Tuniszba el lehet kovályogni egy csomót.

Kartagó egy csoda (csak a magyar fakultatívon nem mutatják meg, mivel nincs idő)

(ugye tudod, hogy volt "pun kártágó" meg "római kártágó", meg a "mai kártágó". mindegyik érdekes!) Ehhez képest a magyar turistáknak Antonius fürdője jelenti Kártágót, de 85.5%-nak ott is az a legérdekesebb, hogy nem szabad a köztársasági elnök palotája felé fényképezni.........

Előzmény: Emőke1 (44269)
Emőke1 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44269
Nem baj van taxi:)))) Figyelj már, hogyan kalkuláljak pénzügyileg. 10 napra a fakultatívon kívül ( Szahara-túra) mennyit vigyek magammal annak ismeretében, hogy kellmajd még egy teljes nap taxibérlés mivel Tunisz-Karthago-Sidi Bou Said utat így fogom abszolválni. Törököknél is így voltunk Perge-Antalya_Aspendos útvonalon.
Előzmény: y42 (44268)
y42 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44268

Egy nagy ház, ahol bazi nagy fagyikelyheket lehet kapni....:-))

(Monastirtól ez azért messze van (legalább 15Km))

Előzmény: Emőke1 (44267)
Emőke1 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44267
Mondd csak mi a szösz az fagyipalota?
Előzmény: y42 (44265)
Emőke1 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44266
Meg ugyebár a túlsúly az ünnepek után:)))
Előzmény: gabe203 (44264)
y42 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44265

A Jineneben még nem laktam...:-))

Onnan taxival tudsz legegyszerübben bemenni Sousse-ba, illetve elmenni Port El Kantauiba.

A fagyipalota egy jó kilométerre van tőle Sousse felé..:-))

Egyébként az ember ott érzi jól magát ahol igazán akarja!

Előzmény: kircsilyany (44262)
gabe203 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44264
Úgy látszik mindenki átment köldök nézőbe, vagy nagyon szomorúak, hogy hazajöttek. Netalán kinn maradtak örökre. Monjuk mi még nem voltunk téli időszakban, mert nem tudjuk hogyan lehet a ruhaváltást megoldani (hidegből melegbe)
Előzmény: Emőke1 (44255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!