Keresés

Részletes keresés

nighttrain Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7427
Hát, nem túl bíztató. Ha 15-én megyünk lehet már ülőhely sem lesz mert hétfőig nem tudok jegyet váltani.. És ha foglaltam helyet, ki biztosítja hogy nem ül/fekszik oda pár sittes kinézetű egyén? Valahogy előre tudom h nem fogom kibírni az egész éjjelen át tartó állást. Elég durva, kezd elmenni a kedvem montitól, lehet maradnak a horvátok..Úgy látszik a mai világban autó nélkül meghal az ember. Amúgy írtam mailt, de csak aut.válasz érkezett, bár az sem volt rossz.
Előzmény: szervezkedő (7422)
Corleone36 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7426
Abban egyetértek, hogy a hulladék elhelyezésen van mit javítani Montenegroban. DE!!!!! Itthon, Magyarországon szerinted minden rendben van?  Nincsen illegális szemétlerakat a lakóhelyed közelében? Én a hívatásomból adódóan, és a hobbim (horgászat) miatt is sokat utazom, és sok mindent látok kis hazánkban. Vizparton, erdőkben az üres sörösdoboz, üdítős flakon, építési törmelék és egyéb megúnt szekrény, ágy, fotel stb... azokat talán az ŐZEK, SZARVASOK, MEZEI NYULAK vitték oda??? Először a saját portánkon legyen rend, és utána tegyünk megjegyzést a másikra! Ja, mi már EU tagállam vagyunk...... Miért is?? Aki eljön Magyarországra, és nem valami puccos WELNESS helyen tölti a szabadságát, ugyanúgy azt mondja mint Te, Montenegroval kapcsolatban!   Azért én csak kimegyek a párommal augusztusban is MONTI-ba! (két hete jöttűnk haza, és valamiért visszavágyunk!). Szerintem nem csak mi vagyunk egyedül ilyenek. Üdv.
Előzmény: Törölt nick (7409)
gyula057 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7425
Sziasztok!

Terveim szerint 09.01.-e magasságában megyek Pestről Budvára egy ismerősömhöz kocsival és előre láthatóan kb.10 napig maradok. Egyedül megyek és jövök, ha esetleg valakinek jó az időpont, akkor szívesen el tudom vinni, illetve hozni. Két fő elfér még kényelmesen, ha valakit érdekel, úgy e-mailen egyeztessünk.
moon. Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7424
Jo utat es kellemes nyaralast :-)
Előzmény: szemerke (7420)
Amari bp Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7423

Budapestről Montenegro tengerpartjára átszállással mindennap, az Avala InterCity vonattal közlekedő közvetlen fekvőhelyes kocsival június 7. és szeptember 20-ig pedig hetente kétszer, kedden és szombaton lehet eljutni. A közvetlen kocsi Bar-ból június 8. és szeptember 21. között szerdán és vasárnap indul vissza a szabadkai éjszakai vonattal.

345/437   436/344 13:20 Budapest Keleti pu. 14:09 15:02 Kiskőrös 12:26 15:43 Kiskunhalas 11:52 16:50 Kelebia 10:55 19:10 Subotica (Szabadka) 7:43 7:25 Podgorica 19:00 8:07 Sutomore 18:17 8:13 Bar 18:00

A Montenegro Spezial menettérti jegynek köszönhetően már 66 €-ért elutazhat Bar-ba és vissza. Gyermekek ennek az árnak is csak a felét fizetik. A menetjegy érvényessége egy hónap.

A közvetlen fekvőhelyes kocsi igénybevétele esetén az alábbi felárakat is meg kell fizetni irányonként:

6 ágyas fülkében 9,40 € 4 ágyas fülkében 13,00 €

Aktuális euró árfolyam

Az euróban megadott árak a MÁV-START Zrt. által meghatározott árfolyamon, forintban fizetendők. Az ajánlatok részleteiért hívja a MÁVDIREKT-et a 06 (40) 4949 49-es számon, vagy keresse föl nemzetközi jegykiadó helyeinket.

A nemzetközi jegyek vásárlásakor alkalmazott árfolyam
2008. július 7-től: 1 euró = 240 Ft

 Ez valami idei újdonság?

Előzmény: szervezkedő (7422)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7422
Hogy a vonat mennyire van tele?
Üres fülke nyáron?
Háááááááát nem szeretnélek elszomorítani, de:
- múlt szombat reggel az esti Bar-Subotica járatra utánam már csak 2 ülőhely volt szabad.
- még Bijelo Polje körül tömve volt a folyosó akik akkor már ki tudja hány órát álltak.
- gyakorlatilag Novi Sad után ürölt ki a folyósó és tudott leülni tutira az is akinek már nem jutott/vagy nem váltott hellyegyet.
- múlt vasárnap azt mondja a pénztáros, hogy holnapra (aug1) már se ülő, se hálókocsi nincs már Szabadkáról Bárba.
- múlt vasárnap a pénztáros aug8 péntekre már hálókocsit nem, csak ülőhelyet tudott adni. Azt mondta ha valaki visszamondja a hálókocsit akkor a vonat indulása előtt tud segíteni. Reménykedünk, de egy a nyári napon folyóssá olvadt Tibi csokit sem teszek rá hogy lesz hálófülke. De ha igen tudjon mindeki róla van átadó ülőhely a vonaton, ha valakinek már az sem jut!!!

Tehát hogy mennyire van tele a vonat? Döntsd el!
Sutomoreban száltam fel. A kupéban ahol szombaton ültem már 6an ültek. Aki az én helyemen ült, gyorsan átadta a helyet és kiment a folyosóra. (Podgoricáig bámultam a fenekét, én rohadt szemét, szatír!) Podgoricába felszállt egy 3 fős család(nagypapa+fia+barátnő). Akik a helyükön ültek - kinézetre nem agysebészek, hanem inkább sittes kábítószercsempészek- 5-10 percig vitáztak hogy ők nem adják át a helyet. Na hát én ha felszállnék foglalás, nyelvtudás nélkül, még olyan fülkébe se engednének be ahol még egy szabad hely van, simán bedumálnák hogy húzzak a búsba.
Tehát 3 eurot ne sajnáljatok a foglalásra!
De ez csak az én véleményem!

A szívem szakad meg, de a hétvégi villámlátogatás nem jön össze.

Jó utat a msot indulóknak és csak éberen!
Baffalolev szintidejét nem most kell megdönteni!
Hümi! Mikor szervezzük a Budapest- Monte(bama)negró Rallit?
Október 23 (csütörtök) úgy tudom pénteket előtte ledolgozzuk szombaton. Tehát 3 szabadságot feláldozva okt 18 szombat délután esteleg 19én vasárnap hajnalban indulva okt 26ig kint lehet lenni. Tehát akinek a nagy nyaralások után még marad 3 nap szabija az ne maradjon itthon!!!
A nejem tegnap vett valami ottani fűszernövényket, amiket feltétlen fel kell készíteni a télre!- tehát ha ezt a maszlagot beveszi az asszony, akkor én remélem meg tudok lógni!!!!
Előzmény: nighttrain (7421)
nighttrain Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7421
NA ez jó lenne, csak a honlap szerint csak 10 napra lehet foglalni.. Mi csak 3-4 napra szeretnénk menni 15-e 23 közti időszakban.

Remélem, nem fogunk kifogni hajnlai 2kor ordítozó útitársakat! Amúgy a vonat mennyire van tele? A maestralban simán kifogtunk végig üres fülkét, igaz az szeptemberben volt..
Előzmény: kroberto85 (7357)
szemerke Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7420

Nagyon vicces volt :))))) HAhaha

 

Akkor most már mindent tudsz, nem pattogtatjuk a labdát! Ejnye!!!

 

Pakolok ezerrel éjjel indulás, ma meg egy kedves ismerősöm egész nap feltartott, és Montiról osztotta az észt, és még semmihez nem kezdtem hozzá!!!

 

Sziasztok! Ha megjöttem mesélek!

 

 

Előzmény: szervezkedő (7412)
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7419
Hááát... Erősen gondolkodom, de nem tudom meggyőzn magam a itthonmaradásról..:))
Előzmény: Hümi (7418)
Hümi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7418
Még nem késő...még meggondolhatod magad...:)
Előzmény: vargamarcs (7417)
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7417

Köszönöm mégegyszer.....

És már csak 3

 

Előzmény: Hümi (7416)
Hümi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7416
A kisvasútnak 2005-ben itt volt a budvai indulási pontja...
Előzmény: Hümi (7415)
Hümi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7415
Becici tengerparti része a végállomásnál...és a "kisvasút"...





Előzmény: vargamarcs (7399)
Hümi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7414
Vén gané...bocs...a vén egy kicsit erős vót... :)))
Előzmény: szervezkedő (7412)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7413
Strandokkal kapcsolatban!
HA valaki szeretné gyorsan az első nap megismerni a strandokat akkor ezt sztem ne a partról keresve tegye, hanem menjen el egy Bar-Budva kishajós kirándulásra ami egyébként is kiköt, megáll több strandon és akkor a vízről láthatja hol pancsolnak még az ismertebb standokon kívül emberek a vízben.

De ha csak egy kis rövid olcsó hajózást akartok akkor javaslom Canj-ból a királynő strandjára induló és pár száz méteres utat megtevő hajókat. Az út 2euró, vissza már ingyé hoznak. Csodás a víz.
Mind felnőttnek, mind gyereknek jó program!
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7412
Szemerke!
Fagyizás!
Egymás felismerése:
Engem meg fogsz ismerni arról hogy bukdácsolva bandukolok a parton és fagyi után lógóóóó nyelvvel zaklatok minden magyarul beszélő nőt, egy ezer éves vicc után szabadon, azzal a gyenge dumával:
Szeretnék két gömb nyalást, de ne értsen félre!

(Pistike a csinos fagyis néninek azt mondja:
- Kérnék két gömb nyalást, de ne értsen félre!
- A hölgy egy tölcsérben átnyújt egy csoki-vaniliát!
Erre Pistike szomorúan:
- Mondtam hogy ne értsen félre! :-( )

:-)
Bocsi ha régi és gyenge volt!
Előzmény: szemerke (7410)
Hümi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7411
Igen...
Előzmény: vargamarcs (7399)
szemerke Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7410

Megkaptam :)

Köszönöm, köszönöm, köszönöm....nem győzöm elégszer megköszönni.

 

Szervezkedő! Én is Élni igyekszem!!! Én még nem tudom van-e temető Sutomoréban, de hála Moonnak, tudom, hogy van Petrovác mellett...és érdemes megnézni .) Én még azt sem tudom, hogy Sutomoréban van óriás csúszda, meg Hotel, de biztos lehetsz benne, mire hazajövök, többet tudok Sutomoréról, mint te :)))) /csak viccelek/ Rendben, akkor legyen a nagy strand melletti kis öböl, ami az apartmanunk alatt van...és majd onnan megyünk fagyizni :))))

Hú de nagy a mellényem, aztán majd jól kiderül, hogy nincs is öböl, az apartmant meg lebontották...:))))

De a fagyi rendben :) Szerintem megtaláljuk egymást!

És ki tud aludni, amikor már csak 1-et kéne :))))

Jó éjt mindenkinek!!!

Előzmény: moon. (7395)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7409
Utolsó mondatod megerősítve. XVI. századi Balkán, ami ott van, szekerek helyett rozsdaette roncsokkal, de ha csak a tájban akar valaki gyönyörködni, annak nagyon jó hely. Mindenképp meg kell egyszer nézni, de én a következő 10-20 évre kihagyom, asszem. Fürdésre, igazi pihenésre csak a szállodák és azok strandjai alkalmasak, a többi hely totál szeméttelep a parton. Kevés a kivétel.
Előzmény: diuskaa (7408)
diuskaa Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7408
Sziasztok!
Most érkeztem haza 10 napos Montenegró-i nyaralásomról! A táj gyönyörű szinte káprázatos a hatalmas sziklás hegyek.
A szállásunk Ulcinj-ban volt a Bonita apartmanban, minden elismerésem megilleti őket. Tiszta, szép, igényes, jó helyen lévő, tökéletes szálláshely.
Hát a többiről már nem tudok ilyen jókat mondani, elszőrnyítő a kosz, a szemét hegyek, s az emberek igénytelensége ami ott van. Délutánra a strand tömve van, amivel még nem is lenne gond, de az emberek kétszerese a szemét a strandon. Számomra hatalmas csalódást okozott a szemét, a bűz valamint az emberek igénytelensége. Persze találkoztunk kedves emberekkel is akik, próbáltak javítani a helyzeten.
Összeségében nagyon szép hely hatalmas időbeli és gondolkodásbeli elmaradottsággal, amit mindenkinek tapasztalnia kell.
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7407
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7406
easy77 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7405
Akkor ez nagy falat volt. Ukrán forrásból tudom.
Előzmény: szervezkedő (7400)
potika Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7404
Mi találkoztunk csomó orosszal, ahol laktunk, ott az apartmanok nagy részében ők voltak. Repülővel mennek általában, és az autót is bérlik, ezért nem lehet orosz rendszámot látni.
Előzmény: szervezkedő (7403)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7403
Hát nemtom!
Mindeki ezekkel az oroszokkal van úgy oda! De én akár merre fordulok a nyaralók előtt álló autók legnagyobb része szerb rendszámú, azon belül is leginkább Beográdi. Én azt a rengeteg oroszt nem látom sehol. Szerintem csa a pénz átmosása miatt adták vették egymás között a telkeket/házakat. De nem nagyon látni olyan feltünően őket sehol! VAgy nem egy helyre járunk ők meg én!
Hümi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7402
Az idegenvezető szerint is az oroszoké...mint az Avala...és Montenegró nagyrésze...
Előzmény: szervezkedő (7400)
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7401
ja és már csak 4
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7400
Nagy falat lenne az még az orosz maffiózóknak is.
Lehet hogy valamit barkácsolnak bent. Én tavaly augsuztusban voltam arra utoljára és igaz csak a strandon, de nem úgy nézet ki mint ahol lehúzták a rolót!
De honnan van ez az infód?
Előzmény: easy77 (7398)
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7399

Bocs a kérdésbombáért, de..

Ha jól értem, akkor ott van a végállomás a Budvától távolabb eső végén a strandnak?

Előzmény: Hümi (7397)
easy77 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 7398
A Sveti Stefan tavaly óta zárva van. Állítólag megvették az oroszok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!