Keresés

Részletes keresés

zo.zo.ka Creative Commons License 2004.10.08 0 0 531

Szia Preis!

 Te a Magyar veretekről írtál, én meg az összes V. Ferdinánd- ról. A Rác Peti

 oldalán is vannak kreützerek csak éppen "A" verdejelüek nincsenek benne,

mert az ugye bécsi veret. Én ezt sajnálom a legjobban amiért nincs olyan katalogus

fent a netten ahol az osztrák veretek is szerepelnek.Ilyen leírásokat kerestem,de

csak a szabadságharc kezdetétől vannak.(Ferenc J.-től) Az1848-as 2 kr.-ról meg majd küldök képet ha találok.   Köszönettel zozoka.

Preis Creative Commons License 2004.10.08 0 0 530

Szia zozoka!

 

Ha ezeket átfutottad...nem azt mondom, hogy teljesek, de ahogy mondtam, a neten nem fogsz találni teljes listát egy adott korszakról. Vegyél könyveket, Tudom egy-kettő elég drága, de minden hobbi, szenvedély pénzbe kerül.

Nem tudom, hogy elírás volt-e tőled, de V. Ferdinándnak nem volt 2 krajcárosa!

5 krajcárosról én sem tudok. De azt írod, hogy a hat krajcárosból a 48-est és a 49-est ismered: 48-as hat krajcáros nem volt...(én most magyar érmékről beszélek!)

 

http://www.extra.hu/racpeti/ weboldalon fent van a teljes, V. Ferdinánd által veretett magyar érmék.

 

Aztán az osztrák krajcár (kreuzer) az más tészta.

 

Preis

Előzmény: zo.zo.ka (527)
Data Destroyer Creative Commons License 2004.10.08 0 0 529

 Tiszteletem.

 

 Van itt valaki, aki hozzám hasonlóan római érméket gyűjt?

zo.zo.ka Creative Commons License 2004.10.08 0 0 528
Javítás : V. Ferdinánd csak 13 évig uralkodott . Elnézést az elírásért.
zo.zo.ka Creative Commons License 2004.10.08 0 0 527

 Üdv mindenkinek!

  Köszönöm Preisnek a linkeket! Ezeket az oldalakat már sokszor átfutottam de momentán engem V. Ferdinánd pénzei érdekelnek leginkább. Tőle mindössze 1 db.

rézkrajcárost ismerek az 1848-as 2-krajcárosát. Nem akarom elhinni hogy 20-onegynéhány év uralkodása alatt csak ennyire futotta volna tőle. Az ezüst aproi is

furcsák mert 5 krajcárost nem ismerek tőle, de a hat krajcárosából is csak az 1848,

1849-esröl tudok. Sajnos többet nem találtam róla a netten. Ha valaki segítene felhomályosítani azt megköszönném.

                           Üdvözlettel : zozoka

Preis Creative Commons License 2004.10.08 0 0 526

Szia zo.zo.ka!

 

Egészen teljes katalógust sehol sem fogsz találni! (Ha igen, akkor szólj :) )

De itt van néhány link a teljesség igénye nélkül:

http://www.extra.hu/racpeti/

http://www.krischanphoto.com/austria/austria.htm (ez ausztriai)

http://numizmatika.webmania.hu/ (ez egy gyűjtő oldal)

http://www.moneytrend.at

 

Aztán érdemes használni egy-két varázseszközt, mint pl a www.google.com

 

Preis

Előzmény: zo.zo.ka (525)
zo.zo.ka Creative Commons License 2004.10.08 0 0 525

Sziasztok!

Mult szombaton volt Dunaujvárosban is ilyen találkozó. Sikerült jól bevásárolnom.

Mivel szakirodalmam nincs, szeretném megkérdezni hogy hol találok a netten teljes

katalogust Mária Teréziától Ferenc Józsefig .

                                         Köszönettel zozoka

Preis Creative Commons License 2004.10.08 0 0 524
ui.: Hány órától leszel lent?
Előzmény: Preis (523)
Preis Creative Commons License 2004.10.08 0 0 523

Lehet, hogy lenézek (elég közel lakom Tatához), csak nem nagyon érek rá! Majd megpróbálok lemenni.

 

Preis

Előzmény: numizmatato (522)
numizmatato Creative Commons License 2004.10.07 0 0 522

Mindenkinek!

Most szombaton tartja a Magyar Éremgyüjtők Egyesületének tatai csoportja a XVII.

Országos Találkozóját.

Helye: Tata, Helyőrségi Klub (Ady Endre ut)

Ideje:  2004, október 9.-én 8.00-13.00 óra.

ADÁS-VÉTEL-CSERE SZAKMAI  BESZÉLGETÉSEK.

Régi és modern érmek, érmék, papirpénzek, kitüntetések, képeslapok, telefonkártyák.

Várják a gyüjtőket és érdeklődőket

Asztal bérelhető  500 Ft

Ide nem kell tagsági igazolvány!!!

Én a biliárdasztalon vagyok található.

kose Creative Commons License 2004.10.07 0 0 521

Tisztelettel jelentem mindenkinek, hogy MŰKÖDIK!!!! Köszönöm lengyelermeknek az anyagot, zar 116-nak pedig az útmutatást.

Mondtam, hogy jó csapat van itten, ugye?!?! :-))) 

Előzmény: zar 116 (520)
zar 116 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 520
off Szia. Az iso az egy CD-képfájl. Ezt vagy lemezre írod (neroval pl: CD-kép felírása) vagy felteszel a gépre egy virtuális meghajtót. a Damon-tools progit ajánlom hozzá Ezzel létrehozol a számítógépen egy új DVD-romot. Ebbe tudod betölteni cd-képet (klikk az óra melletti ikonra, kijelölöd a meghajó betűjelét és megkeresed a képfájlt). Innentől úgy viselkedik, mintha betetted volna a cd-romba a cd-t. Akár installálni is lehet így, vbagy játszani lemez nélkül, dvd-t nézni stb... A progit és okos kiegészítőket itt találsz: www.daemon-tools.cc (Én letöltöttem és használom a magyar nyelvet, a daemon scriptet és (nem emléxem a nevére) egy olyan kiegészítőt, ami beépül a jobb klikk menübe és így jobb klikkel be tudom tölteni a virtuális meghajtóba.) on
Előzmény: kose (519)
kose Creative Commons License 2004.10.06 0 0 519

Szia Lengyelermek!

 

Köszi a választ, de ez a válasz valami ismeretlen HTML kódban íródott, számítógépes jártasságom a programozásban - úgyszolván - erősen képzésigényes! :-))

A gépen OpenOffice.org641 szabad felhasználású irodai program fut. (olyan mint Office, csak free)

Tehát a hibajelenség:

1. program (homan.iso) letöltve 98,6 MB= OK

2. zip fájl kicsomagolva=OK

3. CD-re írás=NO

4. olvasás OpenOffice programmal, vagy bármi egyébbel=NO

Kérdés:

1. csak CD-re írás után lehet olvasni?

2. van más mód, de jelenleg NATO titok? :-)

3. stb

Előzmény: lengyelermek (518)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.06 0 0 518

Szia Kose!

 

Tölts le egy alcohol 120%-ot, installáld fel, aztán ismertesd fel vele az Iso-t, mint virtuális meghajtót. Működni fog.

Előzmény: kose (517)
kose Creative Commons License 2004.10.06 0 0 517

Letöltöttem a Hóman.iso-t. Jó nagy anyag. Kicsomagoltam annak rendje szerint. Mivel CD íróm nincs próbáltam így gépről olvasgatni, de nem lehet!!

Valami segítség elkellne :-)

Előzmény: Preis (514)
Preis Creative Commons License 2004.10.06 0 0 516

Szia lengyelermek!

 

Tudom mi a jelentése a két szónak. Csak azt nem tudtam, hogy ez mi! És én úgy emlékszem, volt már rá példa, hogy fizetőeszköznek használtak éremet. Így mondható rá mindkettő kifejezés...

 

Preis

Előzmény: lengyelermek (515)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.05 0 0 515
Szia Pries!

Először is szerintem sem ér ennyi pénzt.
A szóhasználatodból ("érem-érme") arra következtetek, nem vagy teljesen biztos a szavak definíciójában. Az érme számomra kizárólag a fizetőeszközöket és szükségpénzeket, az érem pedig a fizetőeszköznek nem minősülő, jeles alkalmakra kiadott kisplasztikákat jelöli.
Előzmény: Preis (510)
Preis Creative Commons License 2004.10.05 0 0 514
ui.: dénár versus obolus téma? :)
Előzmény: Preis (513)
Preis Creative Commons License 2004.10.05 0 0 513

Szia Kose!

 

Igen, igen! Ez az!

 

P

Előzmény: kose (512)
kose Creative Commons License 2004.10.05 0 0 512

Egy kis kitérő után ez a link jött be

http://www.garryo.utvinternet.com/medals/olympia1936.jpg

 

Erről van szó??

Előzmény: Preis (510)
kose Creative Commons License 2004.10.05 0 0 511

Szia Preis!

Próbálnék igazán aktív lenni, de a megadott link nem akar működni. :-(( Lehet csak nálam, de többszöri próbára sem OK.

Így biztos nem ér 40 USD-t :-)))

Előzmény: Preis (510)
Preis Creative Commons License 2004.10.05 0 0 510

megint én volnék! egy újabb kérdéssel! Csak azért, mert ennyire aktívak vagytok! :-)

 

Szóval itten van egy érem-érme. http://www.internationalmilitaria.com/lot.cfm?lotID=7238#description

 

Tudna nekem erről valaki, valamit mondani. Mert hogy nékem is lenne egy ilyen példány. De szerintem nem ér meg 40$-t.

 

Preis

Preis Creative Commons License 2004.10.04 0 0 509

Üdv mindenkinek!

 

Elolvastam Hóman Bálint művét. Lenne egy kérdésem. Azt írja, hogy I. Istvánnak (valamint jó pár további uralkodónak) nem dénárja volt, hanem obolusa! Közben minden katalógusban dénárt írnak. Most mi a helyzet? Hivatalosan féldénárok (obolusok), amit mindenki dénárnak tekint?

 

 

Preis

lengyelermek Creative Commons License 2004.10.04 0 0 508
Szia Kose!

Azért még ne lombozd le Patronát. Még lehet valami ritkaság. Ki tudja? A vaterával az a baj, hogy sokszor nem értékelik eléggé a ritkaságokat. Én most is a saját bőrömön tapasztalom, mert most is van néhány jobb darabom ott. Arról már nem is szeretnék beszélni, hogy amikor egy kabinet sort kínáltam, a kutyának sem kellett 20 ezerért, persze ha megbontom, akkor az 5 forintosért kaptam volna 15 ezret :)
Előzmény: kose (507)
kose Creative Commons License 2004.10.04 0 0 507

Szia Doki!

Ez az oldal nekem is bejött, amikor a keresőben mindenfélét próbáltam beírni. Sajna a lejárat miatt kép már nincs.

Azért elgondolkodtató, hogy ha RR a ritkasági foka, akkor milyen állapotban volt hogy 1500,-ért megérte eladni?

Láttam azt a fránya &-t is.

Ez az egész inkább Patronának szól, mert az Ő "öröksége" ez az órainga - ki-tudja-kinek-a-pénze!!!! :-) 

Magam részéről csak szurkoltam, legyen már valami ritkaság.

Előzmény: drdoktor (504)
kose Creative Commons License 2004.10.04 0 0 506

Szia Patrona4

Az utalás is úton van.

Ha ajánlott levelek voltak, akkor a feladóvevény birtokában jöhet a jogos panasz és azt hiszem 10.000 ,-Ft-ig kártérítenek valami eszmei kárt.

Előzmény: patrona (505)
patrona Creative Commons License 2004.10.04 0 0 505
Kose: Holnap postázom a papírpénzeket. Remélem megérkeznek, nekem csak két Vaterás küldeményem nyelte el a posta egyszerre...
drdoktor Creative Commons License 2004.10.04 0 0 504
Szia!
(tudod én hétköznappalos tagozaton vagyok, azért csak most jelentkezem)
nos:
LIGN=Liegnitz
BREG=Brieg
GOLD= ? na, ezt én se tudom:)
felteszem vmi tartomány az is.

& jel szvsz ősrégi

egy hasonló érme volt a vaterán (most jól lelomboztalak az árával?)

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=582636
Előzmény: kose (498)
Preis Creative Commons License 2004.10.02 0 0 503

Szia lengyelermek!

 

Elkezdtem olvasni Hóman Bálint művét. Nagyon jó, szépen jegyzetelem ki a fontosabb dolgokat az Unger-féle ÉH-ba. Eddig még nem volt megfelelő irodalmam erre a kora vonatkozóan. Szupi kis iromány. Tetszik a régies írásmód benne. Furcsa, hogy a korabeli nyelvtan szerint vitték fel a cd-re. De így is olvasható. Még1X köszi!

 

Preis

Bufla Creative Commons License 2004.10.01 0 0 502

Köszönöm mindenki válaszát a varázskendővel kapcsolatban.

 

Lenne egy másik kérdésem, hátha látott már valaki ilyent.

Mik ezek a jelek beleütve ebbe a 10 krajcárosba?

 

 

 

10 kr előlap       10 kr hátlap

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!