Keresés

Részletes keresés

Bubu Kapitány Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7457
Végig Horvátországon keresztül akarok menni, el Dubrovnik mellet és már ott is vagyok. Azért kellene valami horvát "megállóhely".
Előzmény: vargamarcs (7455)
Bubu Kapitány Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7456
Ez az amit el szeretnék kerülni! :-)
Előzmény: Hümi (7454)
vargamarcs Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7455

Én jövő hét kedden (aug. 5.) indulok Montenegróba, szintén Horvátországon keresztül

 

Végig ott utazol, vagy Bosznián keresztül? Mert ott vannak "hostelek" (Mostar, Sarajevo, stb.) szoba + közös fürdő, és konyha, de olcsók (8-10 EUR/fő) egy éjszakára megteszi.

Előzmény: Bubu Kapitány (7451)
Hümi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7454
Igazad van...ne indulj el éjjel kettőkor...mi este 11-kor indultunk...:)
Előzmény: Bubu Kapitány (7453)
Bubu Kapitány Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7453
Kössz. Meg ha meg is teszem egyhuzamban nem fogok tudni szállást szerválni. Éjjel kettőkor meg nem akarok azért elindulni.
Olyan helyet nem tud valaki (Motel?) ahol meg lehetne állni egy éjszakára Horvátországban?
Előzmény: Hümi (7452)
Hümi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7452
Nekem 15 óra volt oda is...meg visszafelé is...
Előzmény: Bubu Kapitány (7451)
Bubu Kapitány Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7451
Hali!
Én jövő hét kedden (aug. 5.) indulok Montenegróba, szintén Horvátországon keresztül. Az érdekelne, hogy meddig tart az utazás? CC. 12 óra alatt meg lehet tenni az a távolságot? (Persze szállásom még nincs, azt majd ott akarok szerezni). Előre is kösz.
Bubu
Előzmény: csakamunka (7450)
csakamunka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7450

Helló!

 

Este megérkeztünk Susanjból /10nap/. Utazás oda-vissza Horvátországon keresztül.

 

Ha van kérdés jöhet.

 

Szkti Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7449

Szervezkedő!

Köszi a gyors választ!

Kati

vargamarcs Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7448

Röszke:

 

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=362187

 

Tudom, hogy hosszabb, de mi Bosznián keresztül megyünk, végig a Neretva völgyén, aztán az Adriai úton - irány Budva. Aki nem szeret egyhuzamban sokat autózni, annak egy éjszakát megérhet Mostar, vagy Sarajevo. Gyönyörű tájak, jók az utak, soha nem kellett sehol sokat várakozni, lehet, hogy megéri az a "kis kerülő".

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7447
A 150 km honnan-hová?
Előzmény: szervezkedő (7446)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7446
Sztem idöben és kmben is jobban jöttök ki ha Peströl jövet Kecsónál pályáról lejöttök akkor a feketicsi kijáró pont 150km Kecskemettöl. Ha Szegeden fele mentek Tompara akkor ugy kb Szabadka 150. Kecso szélétöl a tompai hatar kb85km.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (7442)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7445
Útlevél ügybeni tapasztalat: nekünk a kisfiam utlevele szept 28ig érvényes.Most jul19én hajnalba semmit sem szóltak, de ha kalamolnak egy 10eurost adjatok diszkréten. Én is hallottam ezt a 6hónapot de ki tudja igaz e? Becici vagy Ulcinj? Ulcinjba jó egyet kirandulni, de az én igényszintemhez képest morcsosabbak, barnábbak a helyiek.
Előzmény: Szkti (7440)
picur1971 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7444

Még annyit, hogy mi is a Tompai átkelőn közlekedünk.Igaz pont ez esik útba mert Dombóvárról indulunk.Annak aki erröl a környékröl megy még esetleg a Bácsalmás-Bajmoki átkelőt is tudom ajánlani ,csak az a kár ,hogy az az átkelő nem 24 órás nyitvatartással dolgozik.

Na pá mindenkinek!

picur1971 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7443

Üdv mindenkinek!

Végre eljött ez a nap is!Reggel indulunk!Igaz , hogy még csak Szabadkáig és kedden megyünk tovább Meljinére, de ez is már haladás.Már nagyon türelmetlenül vártuk ezt a napot.

A tesómék éjfélkor indúltak Montiba Szabadkáról és délután 1-kor Bárban voltak azzal, hogy megálltak egy órára Sjenicén reggelizni.Fél órát vártak a Montenegrói határon és azt írta ,hogy nem néztek át senkit se!

Na megyek mert még be kell fejeznem a pakolást.

Puszi mindenkinek aki a Montit szereti!

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7442
Ha rám hallgatsz ne menj Röszke fele. Elképesztő állapotok vannak mostanság. Min.3 óra hossza ácsorgás,budi sehol,mindenki a fűbe sz@rik meg vizel és elmegy a kedved az egész nyaralástól.

Tompa fele kerülj mert az 24 órás. Én is arra mentem ha Bp-ről érkezel,akkor ez minimális kerülő. 56 km Szeged-Tompa,tehát összesen kb 40 perc lesz.

Még mindig jobb 40 perc mint 3 órát rostokollni,álldatlan állapotok között..... de te érzed ezt igazán.:))))
Előzmény: obi van kitobi (7439)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7441
Montenegroban Budva a legjobb hely.Ha ott nincs élet akkor sehol.Tengerparti bulihelyek...stb.Podgorica a fővárosa,de semmi nincs a városban.Egy nagyobb híd amit érdemes megnézni,de más semmi.A tenger jó és tele van olcsó hotellal.Érdemes megnézni.
Szkti Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7440

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni útlevél ügyben. Van valamilyen szabály, hogy meddig kell, hogy érvényes legyen az útlevél Montenegróban? Hivatalosan úgy tudom nincs meghatározva, de találtam már utazási irodát, ami 6 hónapot írt. Ti akik gyakrabban jártok arra mi a tapasztalatotok? És ha már itt vagyok megkérdem mit ajánlanátok két gyerekkel Ulcinj, vagy Becici környéke?

Köszi a válaszaitokat, az eddigi írásaitok is sokat segített a nyaralás megszervezésében.

Kati

obi van kitobi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7439
Tiszasziget sajnos csak reggel 8-tól váll nyitva a személygépkocsi-forgalom előtt.
Na mindegy, majd kiderül...
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7438
Király vagy!!!!
Ez a legjobb ötlet! menjen mindenki Tiszasziget felé, így tuti üres lesz a Kelebiai átkelő!!!!
De komolyan! Én a röszkeit meghagynám az autópáylárál le nem merészkedő külföldieknek, mi meg menjünk a másik két átkelőn!!!!!
(Megpusztulok! Végül senki sem ment ma az ismerősök közül, de ketten is felajánlották menjünk velük jövő pénteken. Na köszönöm szépen, már megvettem a 2 vonatjegyet.)
Előzmény: Holo-Tron (7437)
Holo-Tron Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7437
Viccen kívül Tiszasziget!
Ha amúgyis röszke felé mennél akkor ez talán nem akkora kerülő. Csak arra vigyázz hogy nem 24 órás.
Előzmény: obi van kitobi (7433)
Holo-Tron Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7436
Menjen mindenki Tiszasziget felé, és akkor majd ott is lehet dekkolni :))
Előzmény: szervezkedő (7434)
obi van kitobi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7435
Budapestről indulok.Belgrádba rendszeresen járok- a nyarat leszámítva, de mindig Röszkénél léptem át eddig a határt.Szóval, akkor így kérdezem:ha az M5-ösön jövök Pest felől, időben kb. mennyi pluszt jelent? :)
Előzmény: szervezkedő (7434)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7434
Időben mit jelentene? Kérdés az hogy honnan indulsz?
Ha Szegedről akkor tényleg kerülő, de ha már pl Kiskunfélegyházáról indulsz akkor sem nyersz szerintem annyit az autópályával a határig, mint ha kanyarodsz Tompa felé. Én az elmúlt fél évben szinte mindig Tompa felé megyek.
De már máskor is írtam erre jöjjön mindenki maga rá, a saját kárán, menjen mindenki Röszke felé, hiszen ezért épült az autópálya is! Mert ha mindenki megfogadja a tanácsomat akkor majd dekkolhatok magam és az indexes fórumozók miatt órákat Tompánál!
:-)
Előzmény: obi van kitobi (7433)
obi van kitobi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7433
Kedves Topiklakók,

érdekelne a véleményetek, mennyire megbízható ez a naptár?
Augusztus 7.-én indulunk Montenegróba, ezért érdekelne.
Számíthatok Röszkénél hosszú várakozásra, vagy "elfogynak" addigra a vendégmunkások?

Tompa felé nem szívesen kerülnék, nem tudom, időben az mit jelentene.
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7432
Igen!
10eurot készíts elő, hja személyautóval mégy!
A határon fogják osztogatni a kis matricákat amit a szélvédő belső felére kell ragasztani!
Jó utat!
Előzmény: rkba (7431)
rkba Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7431

sziasztok!

 

Én ma indulok Montenegroba és azt hallottam hogy kell az országhatáron 10 euró/személyautó belépési díjat fizetni.

Tud erről valaki valamit? Tavaly még ilyen nem volt

szervezkedő Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7430
Küldtem neked emailt!

A vonat azért túlélhető. Ha hagy is némi nyomot benned, de nagy az esély hogy túléled, nekem is sikerült már párszor, de saját autóval azért teljesen más az egész!
Előzmény: nighttrain (7427)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7429
Gyula!
Ha meggondolod magad és ma délután mégy akkor én szvesen csatlakozok hozzád!

Vagy ha valaki megy ma le és nem vagyok terhére, szívesen csatlakoznék!
17perc alatt indulásra kész vagyok.
(Eddig tart míg a munkahelyemről hazaérek és lecserélem a hosszúnadrágot egy rövidre és felveszek egy strandpapucsot illetve egy másfél literes Visegrádi ásványvizet és már indulhatunk is!)

Na tényleg nem megy senki?????
Előzmény: gyula057 (7425)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7428
Annamari!
NEm tudom hogy volt e ilyen tavaly. Nekem csak az a gondom én ha kiveszek egy hét szabit(5 nap) én péntek 13:30tól hétfő 7:30ig vagyok szabad. Ha vonattal akarok lemenni, nem fogok azért várni vasárnapig hogy ugyanabban a fülkébe utazhassan (az én esetemben Kiskunhalastól) Barig! Egyébként az ár korrrrekt, Mert egy Szabadka Bar jegy 30,6euro egy irányba, a helyjegy meg azt hiszem 3 euro körül van.
Azonban aki nem először utazik vonattal tudja, hogy ez csak amolyan átöltöztetése ennek a vonatos útnak. Eddig is így jártak a vonatok millió éve, azzal hogy a Montiba szóló jegyre azt mondják "Montenegro Spezial" nem sok minden változott. Nem akarok politizálni, de ez a mostani kormány húzásaihoz hasonló "hatalmas találmány". Hiszen nappal ki az akit meghat a hálókocsi? Pesttől Újvidékig szerintem nem nagyon alszik benne senki. Igaz ha arra gondolok hogy az ezer fokos nyári hőségben az Avaláról Szabadkán délután lekapcsolják, húzogatják, tologatják órákig a vagont, majd felkapcsolják a bári vonatra.
A jövő nyárra én javasolnám a Mávos néniknek/bácsiknak oldják meg hogy az AVALA ne késsen órákat! Ne akasszák le Szabadkán a hálókocsikat hanem húzzák el Belgrádig. Ott az este 22:10kor Barba induló vonat után kössék! Így sztem majd 2 órát nyerne a szerncsétlen!

Esetleg még egy nagy találmáány:
Lehessen helyet foglalni itthon is a Szabadkáról induló vonatra!

De ezek nagy dolgok!
Sajnos nincs nagy utazóközönség, de ilyen menetrendi csatlakozással nem is lesz! Szabadkáig eljutni gyerekjáték 650-700km a balkánon=14 óra onnan kb 100km Kecskemét (európai unió?????????) 7,5 óra volt nekem a múlt héten.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!