Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kellisz Creative Commons License 2009.02.24 0 0 31078
Miért gondoljátok, hogy annyiban kell hagyni az ilyeneket? Azért csinálják meg mindig az emberrel, mert hagyja. Ez egy ponton túl nem csak pénz, hanem elvi kérdés is. Igenis utána kell menni és jól visszaperelni. Persze először megkérdezni jogász ismerőstől, hogy mi a teendő.
Előzmény: vidi313 (31077)
vidi313 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 31077
Ezeken a gondolatokon én is átestem korábban. Hidd el nem ér annyit az egész, hogy felbosszantsd rajta magad.
Az igazságot ne keresd! Minek? Úgy sem fogod találni.
Ezek a dolgok nem az igazság, nem a korrektség jegyében születnek, ezek csupán pénzbeszedések, pénzgyűjtések, semmi más.
A fő mottó: Ha van pénzed annyi, hogy Honda Jazz-el járj, akkor annyinak is lenni kell, hogy kifizess ilyen és hasonló összegeket.
Ha visszaolvasol, láthatod, én is hasonlóan jártam. 30.836 számú bejegyzés.

Nem csak a közlekedés területén van ez a felfogás. Legutóbb, amikor a 6 éves Yamaha 250 robogómat vizsgáztattam, egy időben jött oda velem egy illető a 20 éves 250 ETZ motorjával. A 2 óra várakozási idő alatt beszélgettünk, kiderült, az illető rendőr. A műszaki érvényesítés utáni fizetéskor látom ő felényit fizet mint én.
Hogy lehet ez? Mi történt?
Hasonlítsuk már össze a két számlát.
Kiderült nekem felírtak még egy plusz átvizsgálást is a 6 éves, kevés kilométert futott gyári állapotú motoromra, még a 20 évesre csak a vizsgáztatási díjat.
Azóta nem megyek oda.
Előzmény: zozomax (31074)
zozomax Creative Commons License 2009.02.24 0 0 31076
Videóm van, persze a készítés dátuma nem a mérés napja, hanem az a nap amikor kézhez kaptam a bírságot. A kettő között kb. 6 hét telt el.
Kérdés hogy egy ilyen magánvideó hitelesnek tekinthető-e.
Előzmény: kellisz (31075)
kellisz Creative Commons License 2009.02.24 0 0 31075
Neked tulajdonképpen milyen bizonyítékod van pontosan? Videó, fénykép dátummal?

Ha nekem lenne ilyen a birtokomban, tuti, hogy nem hagynám annyiban. Ilyen nincs.
Előzmény: zozomax (31074)
zozomax Creative Commons License 2009.02.24 0 0 31074

Aludtam egyet a dologra, azt találtam ki hogy megkeresem a közútkezelőt és megkérdem van-e nyilvántartásuk illetve tudnak-e mondani valamit arról hogy mi áll benne. Ha van valami információszerzési lehetőség, akkor meglehet hogy mégis csak elballagok a bíróságra, mert azért ez mégsem állja.
De ha nem, akkor tényleg csak annyit tehetek hogy mindenhová megírom a történetet, hátha valakinek kedve lesz rajta dolgozni.

Mondjuk ami pl. a GVH-t vagy az ombudsmant illeti velük kapcsolatban negatív tapasztalataim vannak. Az egyik semmit sem csinált a másik csinált valamit de semmi foganatja sem volt. (más-más ügyekben kerestem meg őket)  
Sóhivatalok országa vagyunk sajnos.

Ptom71 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 31073
Írj a TV ügyvédjének, hátha ők többet tudnak segíteni.
Előzmény: zozomax (31071)
sipos74 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31072
zozomax Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31071

Egyébként gyakorlatilag semmilyen bizonyítékkal nem tudják alátámasztani a fotókat, azokon ugyanis a rám vonatkozó a  tábla nem látszik.
Így egyetlen dolog bizonyítja amit ők mondanak, az pedig a "költött" mérési jegyzőkönyv, meg a körzeti rendőrőrs által távbeszélőn adott információ ami szerint kint volt a tábla. (érdekes, hogy két héttel a fellebbezésem után valóban kikerült)

Hát ez nulla, mégis lehet rá nagyösszegű bírságot alapozni. A királynő kalózai.

Hiába tűnik egyértelműnek a helyzet én mégsem tudok már abban bízni hogy igazam lehet. Ezért nem vergődök tovább, kifizetem, de háromszor csalom ezt még vissza... 

Előzmény: zozomax (31070)
zozomax Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31070

Meglehet, de én már nem bízok abban hogy a sóhivatalokkal szemben nyerni lehet.

Akkor voltam naiv amikor egyáltalán eszembe jutott és rááldoztam még plusz öt darab ezrest...

Előzmény: wastegate (31068)
wastegate Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31069

Sajnálom a történteket ... :O(

w

Előzmény: pillangocska (31048)
wastegate Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31068

A közútkezelő pontosan hivatott dokumentálni a tábla kihelyezést ill leszerelést percre pontosan.

Akik szerelik a táblákat nekik van egy telepítési napló a hónuk alatt és bejegyzik a változtatásokat.

Ha ezt a naplót sikerülne az adott napra vonatkozóan megtekinteni az nyomós okot adna a reklamációra.

w

Előzmény: zozomax (31065)
gyanta ati Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31067
Na ez aztán jó objektív teszt volt! Sajnos nem tudom már, melyik autóslap hozta az összehasonlító tesztet. Ugyanazon a szakaszon ugyanabban az időpontban, ugyanazon az autón mértek féktávot ugyanazon gyártó top kategóriájú nyári és téli abroncsával napos száraz időben, mínusz fokban. A nyári méterekkel verte a télit... Persze ez az eredmény csak száraz úton volt így, már a legkisebb zúzmara is hazavágta a nyárit. Az az állítás viszont akkor is hamis, hogy a +7 fok alatt váltani kell, mert jobb a téli.
Előzmény: Törölt nick (31041)
jezjazz Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31066
De ha egyszer felvétellel tudod bizonyítani, hogy az a qrva tábla nem volt ott...én nem hagynám annyiban. Úgyis arra épül a jogrend is meg az egész ország is, hogy a hülye magyar befogja a pofáját inkább és fizessen.
Előzmény: zozomax (31065)
zozomax Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31065

Ja igen jogállam van itten kérem szépen. Most már azt írják hogy fellebbezésnek helye nincs... ha jól tudom ezt már csak közigazgatási nemtommilyen kifogással lehet megtámadni, aminek az illetéke tizenhatezer forint ... Aztán megint előveszik a mérési naplót, amibe a főtörzs beleírta golyóstollal, hogy milyen korlátozás van érvényben (el sem mentek a másik irányba ellenőrizni a táblát, Pest felől érkeztek, úgy is parkoltak le mérni majd megfordultak és visszamentek... nesze neked jegyzőkönyv... Ja és az egész procedúra több mint fél évet vett igénybe, miközben a közútkezelő teszi veszi a táblákat) 

Nem kösz. Így jártam.  :-(

Előzmény: jezjazz (31063)
jezjazz Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31064

Ilyenkor mindig kinyílik a bicska a zsebemben:(

A magyar jogrend szerint a Te bűnöd eszmeileg épp 2x akkora (40 ezer Ft), mint a 20 ezer Ft értékű falopásé (mert ez megélhetési bűnözés).

Tegnap a debreceni Nyíl utcán mérték a tömött kocsisort: itt 30-as tábla van kitéve, de az egész sor 50-nel megy. Na itt hozzák be a megélhetési bűnözést!

Előzmény: zozomax (31044)
jezjazz Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31063

Ha a felvétel - melyen a tábla hiánya jól látható - időpontja egyértelmű, akkor fordulj közlekedési szakjogászhoz. Mi itt elanekdotázhatunk egyedi eseteket, de nem vagyunk szakemberek. Legalábbis én nem.

Ne hagyd magad, elvégre is papíron jogállamban élünk, te pedig a jogállam adta lehetőségeket próbálod kihasználni.

vasijazzes Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31062
:O))))
Előzmény: kék béka (31057)
vasijazzes Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31061
Jó nem lett tökéletes meg sapkája sincs de attól még mókás legalábbis nekem! Már elolvadt a fele :-(((((
Előzmény: ckerti (31058)
kóboráram Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31060

1. Szerintem a Jazz orra túl nehéz (nagyon előre van minden zsúfolva) és ez hátrányos a futómű stabilitását tekintve. 

2. A gyári Yokohama gumi a kanyarodás szempontjából nem valami világbajnok. Én lecseréltem és azóta nemigen érnek utól a körforgalomban.

Előzmény: vidi313 (31056)
xsimix Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31059

Kedves zozomax!

Édesapám igazságügyi szakértő(Szegedi Igazságügyi Szakértői Kamara elnöke)!

Munkájából adódik, származik aza szokása h ha valami rossz azt visszaviszi vagy vhogy ujat szerez különböző jogi úton!!

Pl: Egyik eset: a nagy müszaki áruházlácnban(Media markt) vett egy digitális órát 1200 ft ért!Pár nap mulva megált!Visszavitte!Bent kivették az elemet majd visszarakták és ment majd a válasz: de uram ez jó!Reakció:Hát ha magának ez jó akkor...... (akkor nem áll meg egyszer sem)!a lényeg h kapott egy újat!!

(bocsánat a személyes történetért csak szemléltetni akartam h nem midnen ugy van ahogy azt elmondják,beadják nekünk!Amugy meg sok mindenre lehetőségünk van csak nem tudunk róla!)

Nos történt egyszer h városunkban egy tavaszi napon leparkolt a polgármesteri hivatal elött,és mire viszajött szépen virított a mikulás csomag benne 5000 ft os csekkel!Hát ezt nem lehetett annyiban hagyni!

Telefont elő kollégáktól infórmáció szerzés,majd utánna járás, ugyanis a P táblát egy nagy fa lombjaitól nem lehetett tisztán látni!A tábla elhelyezési módja, és annak láthatósága szabályba van foglalva és ezt kihasználva, az ügy biroságra került, eredmény: igaza volt!

Nos akkor ha jól belegondolunk akik azelőtt ott parkoltak és megbüntették öket ugyanígy visszaperelnék a pénzüket akkor nem kis összeg lenne, de édeasapám megelégedet a büntetés elnézésével!

A tábla mai napig ugyanúgy ott áll , nem vehető ki tisztán és büntetnek!És millió ilyen eset van az országban nem csak táblák hanem más kresz avagy jogszbálytól eltérö dolgok miatt!

Előzmény: zozomax (31051)
ckerti Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31058

Én megdícsérném, de nagyon lecsúszott a H betű.

Mintha nem a szívén viselné a Hondát, hanem a ... :-)

Előzmény: vasijazzes (31055)
kék béka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31057
Nem, mert lemaradt mellőle a vivid blue-)))
Előzmény: vasijazzes (31055)
vidi313 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31056
Azért nem írtam ez alkalommal, mert ebben a fórumban is már többször említettem a típust, ha visszaolvasol, megtalálod.
Szóval Citroen Saxo 1.5D.
Ha már itt tartunk, mivel 6 év óta párhuzamosan használom a 2 kocsit, össz rövid tapasztalatom a következő:
A Honda Jazz összességében sokkal jobb komolyabb autó.
Viszont a Saxo futóműve stabilabb, illetve bármennyire jó a Honda technika, az az 1.5-ös diesel motor jobb, mint a Jazz motorja. Persze ha csak a lóerőt nézzük szemellenzősen, akkor nem.
Előzmény: Davidovics P. (31054)
vasijazzes Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31055
Meg sem dicséritek a Hóemberem? :O)
Jó tudom nem ez a játszótér csak egy kis vidámságot akartam hozni a Fórum életébe!:-)))
Davidovics P. Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31054
"nyugat-európai kisautómmal"
Kérlek, írd ki a márkát és /vagy a típust, senki nem fog lefejezni miatta. (Te legalább szűkítetted a kört, és nem OFF-ot írtál. Hogy annak mi értelme van egy autós fórumon, ma sem értem.)
Előzmény: vidi313 (31052)
ckerti Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31053
Köszi, ezt kiszótáraztam, de ez csak egy visszajelző, ami kikapcsolt gyújtásnál villog, vagy valamit csinálni is kell vele?
Előzmény: Ptom71 (31037)
vidi313 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31052
Sok mindenről szó esik a gumikérdés kapcsán, de egy nagyon lényeges momentum eddig kimaradt.
Ez pedig a futóművek stabilitásának kérdése!
Ezt senki nem említette eddig, amit már régóta hiányolok.
Ez bizony autó típusonként más és más!
40 éves vezetés, illetve több mint 1 millió megtett km, és a 16-ik saját autóm után az a tapasztalatom, bármennyire jó autó pl. a Jazz, legalábbis a hasonló kiskategóriájú autók táborában, a többi japán társával együtt a futóművének stabilitása bizony elmarad a nyugat-európai gyártmányok nagy részétől!

Ezzel érdemes számolni, és valóban nagyon - nagyon indokolt rá a téligumi!
Nem lehet kérdés!
Ebből kiindulva bizony nagyon igaza van annak, aki emellett kardoskodik.

Ha a biztonságról, (téli-nyári gumikérdés) beszélünk, a gumikérdést párhuzamosan kell nézni az adott futóművel együtt.

Ha már személyes példával éltél, én is mondok egyet, ami 2 évvel ezelőtt történt, és most is mosolyra derít.
A Jazz mellett használt nyugat-európai kisautómmal gyorsan rájöttem, ennek a futóműve bizony stabilabb mint amire számítottam vásárláskor (stabilabb a Jazz-nél). 4 sávos úton közlekedve nem szoktam hajtani külső sávban megyek (90-100-110 km/h). Húznak el mellettem legalább 140-el kocsik.
A párhuzamos közlekedésű útszakaszba van beépítve párhuzamos közlekedésű körforgalom is. Előtte bemegyek a belső sávba, ahol kisebb rádiusszal azaz élesebb kanyarral és nagyobb sebességgel megyek, illetve jövök ki a körforgalomból, mögöttem hagyva a korábban mellettem elsuhant kocsikat.
Ez így megy 6 év óta, egyetlen egyszer meg nem nyikkant a gumi, egyetlen egyszer nem sodródott a kocsi az erős kanyarodáskor.
Január volt, 0C fok körüli hőmérséklet, Michelin 165X65X14-es nyári gumi fenn, teljesen száraz út, napsütés, szokásos tempó, és megoldás. Mögöttem a külső sávban, a nagyobb íven próbálta ezt a tempót tartani egy illető Suzuki Wagon R-el. Csak arra figyelek fel, mi az a nagy gumicsikorgás mögöttem. Látom a visszapillantó tükörből, hogy küszködik mögöttem az illető a külső sávban, próbál ura maradni járművének. Megúszta, de utána olyan lassan ment, hogy 1 perc múlva már egy pont sem látszott belőle a visszapillantó tükörben. Véleményem kialakulásakor nem ebből az 1 esetből indultam ki, a Jazz használata során is ez a tapasztalatom.
Nem tudom milyen milyen gumi volt a kocsiján. Mindenesetre a dolgot (téli-nyári gumi) komplexen kell megítélni, és nem csak magában a gumit.
Előzmény: Törölt nick (31041)
zozomax Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31051

Hát itt már minden megtörténhet..... :-(((

Éppen ezért nem is megyek mégegyszer házhoz a lóf.szért .
Kifizetem, de ezen túl annyira sem leszek törvénytisztelő amennyire eddig voltam. 

Állami szabadrablás van, nem állampolgárok vagyunk, hanem nyírni való birkák. Mindenki úgy menekül, olyan eszközzel ahogy tud. Nem ítélhető el.

Előzmény: kóboráram (31047)
Citrom traktor Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31050
Szerintem a baltazár nem a lopás ellen véd elsődlegesen (ha el akarják vinni az autót, úgyis elviszik), hanem légzsák lopással szemben van némi visszatartó ereje.
Előzmény: wastegate (31039)
kék béka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 31049
Bíróság...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!