Keresés

Részletes keresés

Bujazliz Creative Commons License 2014.08.08 0 0 6074

Nem az infó szegényes, hanem a kempingek száma. A Velika Plaza-n van több tengerparti kemping (nagyon jó hely) és Ulcinjtól északra a Camping Oliva. Ezzel szinte vége is a lehetőségeknek. Vadkemping Montenegróban (ismereteim szerint) nem megengedett.

Előzmény: galoscsabus (6073)
galoscsabus Creative Commons License 2014.08.08 0 0 6073

Üdvözlöm a Kempingeseket!

Pár szóban hadd mutatkozzam be, ha már így "betörtem" a kérdésemmel.

4 éves koromtól vittek szüleim kempingezni, ennek ide's tova 40 éve.

Azóta is ez jelenti számomra az igazi nyaralást és kikapcsolódást.

Ha párommal motorozunk, akkor gyakran sátrazunk, de családi szinten elkényelmesedtünk, tavaly óta lakókocsi tulajok lettünk.

Persze azért a nagy, két hálófülkés sátor is megmaradt :-)

És a kérdésem:

Montenegróba készülünk a jövő hétre.

Petrovácon tudunk egy jobbacska kempinget, de sajnos messze van a tengerparttól (ami a parton van, az meg katasztrófa).

Motorostúrán, egy éjszakára jó volt, de most 4-5 napos, lakókocsis-családos kirándulás lesz.

Tudna valaki jó, színvonalas kempinget ajánlani?

A neten eléggé szegényes a montenegrói infó.....

 

Köszönettel

Gálos Csaba

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6072

Egy elég nagy területről van szó, három oldalról 1500 m feletti hegyek veszik körül, mellette-alatta pedig ott a Soca (Isonzó), függőhíddal. Füves talaj, de alul sok a kő, érdemes erős cövekeket használni. Parcellák nincsenek, de a terület nagysága és a körpanoráma miatt nem nehéz jó helyet találni. Vizesblokkból kettő van, egy nagy és egy kicsi, mi ez utóbbit használtuk. Ebben 2-2 női ill. ff zuhanyzó van (tágas fülkék, le lehet tenni a ruhát anélkül, hogy összevizeznéd). Mindkét fürdő-wc modern, fotocellás bejárattal, abszolút tiszta. Szemetet szelektíven illik gyűjteni. sok a család, este abszolút nyugalom van.

 

Van egy kisebb étterem-szerűség, reggelente pedig péksüteményt és tejet lehet vásárolni, drágán. Állítólag du jön egy mobil bolt is, de azt nem láttam. Rendes bolt Bovecben van (9 km). Már tavaly is tapasztaltam, hogy Szlovénia egyáltalán nem olcsó – idén Bovecben sikerült 2,5 euróért venni egy kiló kenyeret, de a 0,55 eu-s zsemle sem baráti ár.

 

Persze mindezt feledteti a hihetetlen színű folyó és a hegyek.

 

Kempingdíjak: a kifüggesztett árlista alapján 2 felnőtt, 3 14 éven aluli gyerek, nagy sátor és áram 42-43 eu körül volt, de valami okból kevesebbet fizettettek – személyenként fél euróval kevesebb volt a napidíj. Ez szerintem abszolút baráti.

 

Szolgáltatások: nem nagyon vettem igénybe őket, de tudom, hogy van szauna (6 eu), meg talán masszázs is, elég gyors wifi (1 eu/5 óra), lehet vadvízi kajakozni, van játszótér (eu-komform :)). Ha szeretsz hegyibringázni, ideális a terep. De ha csak lemész a folyópartra és kifekszel, az is kiváló program. Kb. 50 m-rel arrébb sziklák közé szorul be a folyó (itt a legszebb a színe), és itt elég mély is, ha ugrálni akarsz bele, vagy úszni benne. Már persze, ha bírod a 10 fokos vizet. Meglepően sokan (lengyelek, németek) bírták, bár ők is huhogtak rendesen :)

 

Mi egy kisebb kirándulást tettünk a kempingből indulva, majd másnap kocsival felmentünk a Vrsic-hágóra (figyelni kell, nem könnyű út - a parkoló 3 eu/nap), és onnan másztunk felfelé a hegyen, amíg a legkisebb is bírta. Meg persze lábat áztattunk, amíg le nem bénult.  

Előzmény: K.Carlo (6071)
K.Carlo Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6071

Ha időd engedi, egy kissé hosszabb leírást is adhatnál a kempingről - elhelyezkedés, terület, parcellák, vizesblokkok, szolgáltasások, étkezés, bolt, díjak- Úgy tűnik, többünket érdekelne itt a fórumon :)

Előzmény: Törölt nick (6070)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6070

az egyetlen kellemetlen meglepetés a 6 amper volt, de megoldottuk.

Előzmény: Törölt nick (6069)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6069

érdekes módon nincs honlapja, az avtokampi.si-n találtam rá.

 

http://www.avtokampi.si/kamp/1/107/Soca/

 

 

de élőben sokkal szebb, ráadásul nemrég fejleszthették, vadiúj vizes helyiségekkel, egy kis játszótérrel. Majd megpróbálok feltenni egy képet a kilátásról, ami a sátorból kilépve fogadott.

Előzmény: szépréti (6068)
szépréti Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6068

Szia,

a szlovéniai kempinghez tudnál adni honlapot? Ilyen névvel sajnos nem találtam (vagyis többet is találtam Soca folyó völgyében mellett)

Köszi

Előzmény: Törölt nick (6055)
sfi Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6067

Mi sem akadunk fenn ilyen apróságokon, csak azért írtam, mert lehet, hogy van akit ez zavar. :)

Előzmény: hul (6066)
hul Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6066

Akkor, ahogy "hallom" az írásodból, sajnos kihagytad! :-) Ok. tudom, nem így működik, csak poénkodtam.

Vannak fura esetek. Közös fürdések, mondjuk a család egyben a ffi zuhanyban, mert ott kevesebben vannak általában estefelé. Mondjuk az érdekes, amikor 2 lány ugyanitt, értsd lány 20 felett mindkettő.

De nem számít, senki nem törődik vele. Legalább némi (nemi?) izgalom...

Dubrovnikban a kikötőben a napernyők alatt van egy isteni étterem, kajálda. Benn szűkösebb 1 db ffi és 1 db női wc kabin. Na itt rendre a ffibe beviszem a lányom, és kinn őrködök, mert a női előtt hosszú sor szokott állni. Persze ha már ő is több éves lesz, nem fog működni.

A szükség törvény bont.

 

Előzmény: sfi (6065)
sfi Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6065

De nem ám, ingyen volt! :) Bár mivel nem láttam, csak hallottam őket, nem tudom, hogy megérte-e volna fizetni érte. De a hangjuk alapján fiatalok és vidámak voltak. :))

Előzmény: hul (6064)
hul Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6064

Ezért a 3 pasival való közös fürdésért sem kellett fizetned?:-)

 

Előzmény: sfi (6063)
sfi Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6063

Az Eurocamping Pacengoban nem rossz. Mivel ez délen van, itt van elég hely nagyobb kempingnek is. Majdnem az egész parcellázott, autóval is oda lehet állni. Van medence is, de a tópart is ott van rögtön. Van étterem, bolt is. És árban nagyon jó a többihez képest. Egyszer már eltöltöttünk ott majdnem 2 hetet, ha legközelebb megyünk, valószínűleg akkor is ezt választjuk.

Az egyetlen fura az volt, hogy a hozzánk közel eső zuhanyzóban nem volt külön férfi-női, volt, hogy 3 pasival fürödtem egyszerre. :)

Előzmény: Törölt nick (6062)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6062

hogy tudok, az túlzás. Egy Eurocamping nevűt néztem ki, mert jók voltak róla a vélemények. De nem jártam még ott. 

Előzmény: hul (6061)
hul Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6061

Tudsz a Garda tónál kempingeket? Nagyon sovány, amit találtam.

Előzmény: Törölt nick (6060)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6060

szia, mi eredetileg a Garda-tóhoz készültünk, de mivel csak későn tudtuk elkezdeni szervezni, így ott már nem volt szbad hely. Így váltottam Velence környékére. A Fusinát én is néztem, egyszerűen a képek alapján a Serenissima tűnt kellemesebb helynek, ráadásul nem kellett foglalni.

 

A vaporettózás előny lehet, de a mi családunknak két vaporettózás oda-vissza közel száz euró lett volna, így nem volt opció. Ráadásul már többedszer járva Velencében azt gondolom, hogy ezt a várost gyalog kell bejárni. Amúgy a Serenissimától megy egy busz a Piazzale Romára, és nem is drága (2,5 euró oda-vissza).

 

A távolság (15 km) persze lehet hátrány, ha csak Velence miatt mész oda. Mi innen autóztunk több más városba is. 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6056)
hul Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6059

Nagy sátornál is tárolóbázis az autó... Nem tudsz mindent kipakolni, értelmetlen lenne. Persze igazad van, 1-2 nap megoldható, ha muszáj. Aki sokat "költözik" eleve más hozzáállással utazik, mint aki letelepedne és egyhelyben nyaralna többet.

Előzmény: Törölt nick (6058)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6058

Igen, mivel 1-2 napos helybenmaradást tervezünk így a kis sátorban gondolkodunk és akkor nagyon kellene a kocsi oda mellénk, mint tárolóbázis. Egyébként kinéztem egy teraszos kempinget ami kb a legjobban tetszik, na oda tutira nem lehet kocsival bemenni, de olyan kilátás van a tengerre a magasból, hogy kárpótolna minden kényelmetlenségért.

Lényeg, hogy fontos előre rákérdezni erre. Eddig nem nagyon gondolkodtam ebben, eszembe sem jutott, csak tegnap a képek nézegetése közben. 

Előzmény: hul (6057)
hul Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6057

Ha nem tudsz odaállni a sátor mellé, az nagyon pocsék. Egyrészt eleve mindent cipelned kell a kocsitól a sátorhelyig és minden apróság egy külön séta. Vannak ilyen helyek, főként teraszos helyeken, ahol eleve így építették ki, de szerintem nem kellett volna oda kempinget létesíteni... 

Előzmény: Törölt nick (6056)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6056

Szia!

 

Mi jövőre tervezünk egy kempinges túrát errefelé. Miért ezt a kempinget választottátok? Nekem eddig a fusina a favoritom, a vaporettózás miatt. Távolabbit nem is nagyon nézegettem. 

Valakinek a fusinaval kapcsolatban tapasztalata? Vagy jobb javaslata?

Másik, a cinque terre környéki kempingekkel kapcsolatban tapasztalat? Én azt látom - a képeket vizslatva- hogy nem igazán működik, hogy a kocsival a sátor mellett parkolok. Jól látom? Az a szokás, hogy kocsi kint marad és csak a sátor van a pitchen?

Nekem ez kényelmetlennek tűnik.

Előzmény: Törölt nick (6055)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.06 0 0 6055

sziasztok,

 

idei sátras nyaralásnak is vége. Két helyen voltunk:

 

Camping Serenissima (Velence mellett) - nyugis, kellemes hely, jó bázis volt csillagtúrákhoz. 7/10 pont

 

Camping Soča (Szlovénia, Bovectől 9 km) - a legjobb kemping, ahol valaha jártam, fantasztikus természeti környezetben, patyolattiszta, stb. 12/10 pont.

 

 

Bár már negyedik nyáron használtuk a t 4.2 xl airt, most bizonyosodhattam csak meg róla, hogy abszolút vízálló. Olyan felhőszakadásban maradt teljesen száraz, amilyet én még soha nem éltem át, legfeljebb a trópusokon, monszun idején. 

 

Ennek ellenére úgy néz ki, megválok tőle, mert a gyerekek nőnek, és nagyobb hálófülke kelene nekik.

 

A jelölt egyelőre az Outwell Oakville 500, de ha tudtok hasonlót ajánlani, szívesen venném. 

perselus Creative Commons License 2014.08.06 0 0 6054

Én is köszönöm a válaszokat. A Dömösi Kempingről remélhetőleg hétfőn beszámolhatok.

szépréti Creative Commons License 2014.08.06 0 0 6053

köszönöm a válaszokat!:)

 

nekünk is van aldis matracunk, kényelmes

joededy Creative Commons License 2014.08.06 0 0 6052

Szia

Nézd meg a Dömösi kempinget ott van minden,Duna,medence,és a hegyek (Rám szakadék,Dobogókő,Vadállókövek,a tuloldalon a Börzsöny) A bejárat mellett a kishajóállomás.És persze Visegrád.

 

Előzmény: karotama (6050)
vonalzoo Creative Commons License 2014.08.06 0 0 6051

Szia!

Az hogy kinek mi a jó, az szerintem változó, de amit bátran ajánlani merek: Balatonon Révfülöp, hegyekben pedig a Sástó-kemping.

Előzmény: karotama (6050)
karotama Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6050

Sziasztok!

 

Írnátok tippeket jó kempingekre Mo-n?

Családdal, gyerekekkel mennénk.

Balaton, Velencei tó, hegyvidék... Bármi jöhet, amit nagyon jónak találtatok.

 

Köszi!

Tamás

zlatyB Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6049

Nekünk is van mindkettőből.  A 6024-es hozzászólás óta annyit változott a helyzet, hogy voltunk egy hetet kempingezni Vonyarcon (nagyon szuper hely) és a Jysk-es 2,5 cm-esek eresztenek, de ezeket többször kölcsönadtuk és sajnos kikoptak a szelep mellett, mondjuk a kisebbek így is jól alszanak rajta. Az 5 cm-esek jól vizsgáztak, de azok még csak két évesek. A legújabb Aldis 4. napig jól teljesített, de aztán elkezdett ereszteni, hiába fújtam bele és ellenőriztem le a szelepet, újra leeresztett. Még nem néztem meg, hogy mi az oka. Érzésre az aldis egyébként jobb minőségűnek tűnik, illetve 3 év garancia van rá. Ezt vissza is viszem, de jövőre a többek által nemrég ajánlott Quechua Arpenaz air comfort matracot, vagy sleepin'bed-et veszem meg...aztán meglátjuk:-)

Előzmény: perselus (6046)
zlatyB Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6048

Nekünk a podersdorfit ajánlották többen is az ismeretségből, de mi még nem voltunk. 

Előzmény: szépréti (6041)
hul Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6047

Mindkettőből van, eddig (4. évesek) kifogástalanok. Sérülésre vigyáztunk.

Előzmény: perselus (6046)
perselus Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6046

Sziasztok, tudom, hogy egyik sem a top kategória, de ALDI-s vagy JYSK-es önfelfújó matracot erdemes venni?

goczol Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6045

Úgy hallottam Lipóton van egy jó kemping bár én még nem voltam saját tapasztalatom még nincs!Viszont a Fertő tó másik oldalán SzentMargit Bányán van egy Family Park nagyon szuper egésznapos program gyereknek felnöttnek egyaránt remélem tudtam segiteni .:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!