Keresés

Részletes keresés

dr.szertelen Creative Commons License 2015.12.03 0 0 43827

Döbbenet amugy ami veletek történt

És nem lehet valamit tenni????

Remélem pozitivan megoldódik azért!!!

Öszintén kivánom!!

 

Előzmény: mityu774 (43825)
flybird Creative Commons License 2015.12.02 0 0 43826

Szerintem békéltető testülethez kellene először. (De lehet, hogy ide már rendőrség kellene. Sajnos ... )

 

http://www.ofe.hu/inet/ofe/hu/menu/bekeltetes.html

Előzmény: mityu774 (43825)
mityu774 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 43825

Szia.Érdeklődnék hogy van e valami fejlemény az ügyel kapcsolatban,vagy kihez fordultál.Holnap jár le a határidő hogy visszautalják a pénzt,de eddig sehol semmi.

Előzmény: Csaszu (43816)
mityu774 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 43824

Óóó.most elszomorodtam.Pedig reménykedtem benne.Mikorra  igérték hogy utalják?

Tel számom.06703183454 mityu

Előzmény: Csaszu (43816)
zsoca26 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 43823

:)

 

Előzmény: Gypsy56 (43822)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 43822

Előzmény: zsoca26 (43820)
apii Creative Commons License 2015.11.27 0 0 43821

Ezt a döntést nem értem! Minek azt dönteni jobbra balra. Vízszintesen álljon a fej, esetleg előre dőlhet egy kicsit. Bár akkor is képes csíkozni. Szerintem. 

 

Előzmény: kacsaXD (43819)
zsoca26 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 43820

Leteszed a földre úgy nem is lehet vágni vele,felakad mindenbe.

A talaj felett legyen,meg meg kel dönteni a gépet magadfele úgy nem kopik a fej.Füvet is le lehet vágni amilyenre kel.

Előzmény: kacsaXD (43817)
kacsaXD Creative Commons License 2015.11.27 0 0 43819

Nálam soha nem ér le. Mindig kicsit megdöntöm, hogy a damil "borotválja" a talajt. Ha fém kés van fent és alsó fém talp, akkor mindig teljesen leengedem.

Valaki írta, hogy van forgó talp , lehet ezt megpróbálom.

Előzmény: apii (43818)
apii Creative Commons License 2015.11.27 0 1 43818

Lent legyen, de mégse érjen a talajhoz. :-)

Ha a fejjel tartatod a kaszát, akkor kopni fog! Lehet úsztatni is a levegőbe, de ilyenkor magas tarlót hagysz, és te tartod a géped.Kettő között az ideális. Kicsit érjen le, de ne terheld a gép súlyával.Szerintem!

Előzmény: kacsaXD (43817)
kacsaXD Creative Commons License 2015.11.27 0 0 43817

A fűkasza damilfej lent legyen a földön vagy ne érjen a talajhoz, mert nagyon kopik?

Csaszu Creative Commons License 2015.11.27 0 0 43816

Ezen én már túl vagyok :)

Előzmény: mityu774 (43815)
mityu774 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 43815

Szia.Most az van hogy szerdán egy idegen gépről véletlenül elértük a chet-jüket és kérdőre vontuk öket.Ismét!! Az történt h azt írták hogy nem tudják hogy mikor tudják küldeni a kaszát így ha kérjük visszautalják az összeget.Hát kértük.Küldek is eygből egy csomó mailt hogy törölték a rendelésünket és küldtek egy minuszos számlát amit 8 napon belül visszautalnak.

Ez jövő héten telik le.Azt még megvárom,és reménykedek.Tájékoztatlak az eseményről.

Előzmény: Csaszu (43806)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 43814

Az jobb mint a rendőrség !!

Előzmény: Csaszu (43806)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 43813

Mért nem a rendőrségen tesztek feljelentést ?

Előzmény: mityu774 (43799)
Bratyó84 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 43812

akkor kawasaki motros gépje senkinek sem?

Csaszu Creative Commons License 2015.11.26 0 0 43811

Lehet egyedi eset vagyok, de nekem az összes gép szórásvédő nélkül jön be :) Könnyebb és gyorsabb az irányváltás a kisebb súly miatt, főleg egész napos munkánál. Az viszont tény hogy jóval retkesebben nézek ki a kaszálás végére, de nem zavar, amúgy is rajtam van minden védőfelszerelés....

Husqvarna Ls olajat kevertem most be 1:40-be, az első pár tankra a bejáratás miatt. De veszek akkor majd Xp-t. Amúgy normál esetben 1:50-el használtam a többit is, ha nagy meleg volt, vagy nagy a terhelés, akkor szoktam kicsit olajosabbra. 

Igazából most hideg volt a levegő is, több nem ideális dolog is összejátszott.

Nekem a fej rugóerejével semmi gondom. Sőt, ez az első normális fej, amelyik magas fordulaton, véletlenszerűen a földhöz koppintva nem enged damilt. Ha engedni akarok, akkor alacsonyabb fordulaton odakoppintva, tökéletesen jön a damil. Ez nekem így pont jó, mivel nincs rajt damilvágó kés, nem kell koptatnom véletlenszerű engedéskor a damilt, mint a másik fejekkel. Ez mondjuk lehet hogy a csapágyazás miatt van, még nem jöttem rá....Vagy fel kellene raknom egy Stihl 40-2-t, vagy lehegeszteni a csapágyat egy másik Hq 45-ös fejben.

Előzmény: Gypsy56 (43809)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 43810

"Érzésre erősebb mint a 3 lóerős Maruyama, pedig papírforma szerint ez 2,85 Le."  -  Nocsak! :-))))))))))))

A végén még más is elkezd kételkedni a teljesen kamu teljesítménymegadásokban? ;-) Egy darabja írom, hogy nem kéne elhinni, amit a gyári marketingesek kamuznak, de általában kiröhögnek. Persze csak olyanok, aki nem próbálták, viszont nagyon tudják. Üdv a csapatban! :-))))))))))

Előzmény: Csaszu (43808)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 43809

Tény, hogy berázza a szárát, mégsem ajánlom, hogy levedd a szórásvédőt. Az alsó gallér nekem új korában lekerült, tényleg azért, hogy hosszabb szálat tudjak használni. És az úgy jó is, mindig optimálisan lehet a gépet terhelni. Késsel meg úgy használom, ahogy írtad. annyira forgatom, mint amennyi a fordulata optimális damilhosszal, így nem forog túl, és nem is kokszolódik. Ha füstöl a géped, valamit rosszul csinálsz. Vagy az olaj minősége, vagy a mennyisége nem jó. Esetleg kicsit emelhetnél a fordulaton. Nekem induláskor PICIT füstöl pontosan addig, amíg el nem éri a cirka üzem-meleg állapotot. Ez onnan felismerhető, amikor már hirtelen gázra nem torpan. A damilfej tényleg nem szereti a gödrös területet, de szerintem nem a csapágy, hanem a relatíve kis rugóerő miatt. A rugó feszítésével (nyújtásával) javítható, de nem nagyon célszerű, mert letép(het)i a körmöket a damilfej alaplapról. Ilyen helyre azt javaslom, csináltass egy anyát, és STIHL Autocut 40-2 damilfejet használj.

Előzmény: Csaszu (43808)
Csaszu Creative Commons License 2015.11.26 0 0 43808

Közben megvettem egy helyi Husqvarna márkakereskedésben az 545 Rx-et.

Annyi problémám volt  vele, hogy mindjárt vissza is kellett vinnem egy karbi beállításra, mert nagyobb terhelésre le akart fulladni.....

Egy kis kaszálgatás után már éreztem is, hogy a szórásvédő burkolat nekem felesleges, és főleg kisebb helyen ( pl. fenyő ültetvényben ) gyakori irányváltoztatásoknál, sokkal kisebb energia kell mozgatni a gépet, nem fáradok el annyira. 

A másik pedig ami miatt le szedtem, hogy ha nem húzok neki teljes gázt, csak mondjuk fél vagy 3/4 gázzal igazgatom a fák körül a füvet, akkor berezonál a szórásvédő miatt az egész lehajtás szár is. Le lehet szedni a védő lemez aljáról egy 3-4 centis csíkot is a damilvágó késsel, de ez sokat nem segített, esetleg csak annyit, hogy ki lehet hosszabbra engedni a damilt, ha ritka a fű, és nem terheli eléggé a gépet. 

A 45-ös csapágyazott fejet kaptam hozzá, de a kisebb, gyakoribb mozdulatos, pl. fenyőültetvényes kaszáláshoz veszek hozzá valami sima fejet, mert ez ide nem jön be. Az a baj, hogy ha minimálisan is göröngyös / egyenletlen a talaj, a damilfej végén lévő csapágyazott damiladagoló kúp, beleakad ezekbe a kis gödrökbe, mert ugye a csapágyazás miatt nem fordítja ki magát. Előfordul a sima fejnél is, de sokkal ritkábban. 

Igazából ennyi a negatív észrevétel részemről. Sőt nem is mondhatom mindent negatívnak, csak amihez éppen használom, van ideálisabb megoldás is. Talán még egy pár centivel hosszabb szárat el tudnék viselni rajt, érzésre a régebbi gépeimen hosszabb volt a lehajtás szár. 

A Balance X heveder tényleg nagyon kényelmes, még ha nem is ez prémium verziós. Sok a beállítási pozíció a gépen. Tetszik hogy a kormány szűkebb a többi típusnál. Sokkal jobban elférni szűk helyeken.  A motor már alacsonyabb fordulaton is érezhetően nyomatékosabb. Nagyon könnyen indul. És ami tényleg meglepő...Érzésre erősebb mint a 3 lóerős Maruyama, pedig papírforma szerint ez 2,85 Le. Fogyasztásra nem látok nagy különbséget a többiekhez képest, eszik ez is rendesen :) 
Hangosabb és pattogósabb hangja van,  de fülvédővel kaszálok, nagyon nem érdekel....Az x-torq levegő szívás miatt 2 pillangó szelep van benne. Látszik az egészen hogy jó minőségű, profi cucc. Megjött a 2,7 és 3-as kör profilú Twister damil is, kíváncsi leszek milyen lesz a többiekhez képest. Főleg 4-szög és kör Grassmastereket használtam eddig. 

Kaszáltam a gyári 350 mm átmérőjű 3 ágú dikics késsel is, igen jól meg van élezve, nagyon kis energiával lehet vele kaszálni, de ez meg azt okozza hogy fél-3/4 gázon jobban kormolódik bennt az égéstérben minden. Vagy kevésbé jól lőtték be a karbit ? Hidegen alapjáraton okádja a füstöt..... Gondolom ha az alapjárati fúvókán kicsit zárok, akkor meg nehezen gyorsul ki....

Csaszu Creative Commons License 2015.11.26 0 0 43807

Amúgy az egészben az legidegesítőbb hogy pont itthon vernek át. Az elmúlt 15 évben több százszor utaltam előre Kínába, USA-ba, Németországba, ugye másképp ők fel sem adják a terméket. Soha semmi probléma nem volt. Pedig itt aztán tényleg lehetetlenség lenne menni a pénz után, főleg ha nem Pay-pal-os fizetés volt.

Csaszu Creative Commons License 2015.11.26 0 0 43806

Küldd el légyszi a számod, kereslek majd....

Az ügyészségen és a fogyasztóvédelemnél folytatom én, a rendőrséggel nem is próbálkozom...

 

Előzmény: mityu774 (43799)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.25 0 0 43805

Utánvéttel is tudnak téglát küldeni...

Mert ugye a futárnak nem kell megvárni ameddig Te kibontod a dobozt....

Soha nem vertek át a webshopok pedig 95 százalékban ott vásárlok .

Csak megbízható webshopból kell venni.

 

Előzmény: belteczki85 (43803)
Bratyó84 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 43804

kawasaki motros fűkaszákról mi a véleményetek?stiga,de látom a fuxtek is van kawa motorral...ey valóban japán masina lehet,vagy ez is valami kinai találmány?... :)

belteczki85 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 43803

Na pont ezért nem veszek semmit előre utalással. Csakis kizárólag utánvéttel.

Előzmény: mityu774 (43799)
kacsaXD Creative Commons License 2015.11.25 0 0 43802

Ezt buktad!!!

Pont így jártam, januárban. Elküldtem a teljes összeget ( 90 ezer forint , egy mosógép ára) a Bemutatóterem.hu-nak és pont azon héten bukott a cég. NAV razia több millárdos csalás stb...

Előzmény: mityu774 (43799)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 43801

Szerintem adott esetben a fogyasztóvédelem helyett célszerűbb lenne a rendőrség.

Előzmény: mityu774 (43799)
zsoca26 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 43800

Én személy szerint nem vennék előre utalással semmit,vagy utánvéttel vagy személyesen.

De inkább személyesen,akkor látom mit veszek,meg ha már a kezemben van a cucc akkor fizetek.

Előzmény: mityu774 (43799)
mityu774 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 43799

Szia! Látom nem csak én vagyok ezzel egyedül.Én szeptember 16.án rendeltem egy husqvarna rx545 fűkaszát,a vetőmagkereskedés.hu-n.Nagyon készségesek voltak az oldalon található cheten.Egyből jelentkeztek is és mivel meghaladta a rendelésem a 100.000 ft-ot így előleget kértek.Én elutaltam a teljes összeget 225e ft-ot metr más is rendeltem még.És vártam.1hét,2hét és semmi.3.héten írtam nekik egy mailt hogy hol a kaszám.Erre egyből válaszoltak hogy sajnos rossz kaszát küldtek nekik így még egy pár nap türelmet kérnek.Következőhéten nagy telefonálgatások árán azt írták h küldik a termékeket.Így is volt,csak éppen a kasza maradt el.!!!Azóta nem lehet őket sehol elérni.A logisztikai cég ami a többi terméket küldte azt mondta hogy több megrendelésük is van a kaszákból,de mivel Romániából jön a kasza elakadt valahol.A facebook-on is írtam nekik a vetőmagkereskedésnek is,és a Mezőgazdaságibolt.com nak is,de töröltek minket,és a hozzászólásainkat. Az Árukereső.hu n is értékeltem mindkettő webáruházat erre levetették magukat az oldalról.Annyit tudok hogy a tulaj valami Koller György,de most külföldön van.Ezt is a logisztikusok mondták és hogy hétfőre ígérték nekik hogy kapják a kaszákat.De szerintem már ők is unják a hívásaimat.Most ott tartunk, hogy feladtuk a rendelés visszaigazolását,az  elektronikus számlát,meg az utalásos igazolást a Fogyasztóvédelemnek,és várunk és próbáljuk őket elérni.

Szóval ha van vmi infód,írj és felvesszük a kapcsolatot.

Ha van még valaki aki így járt,írjon és fogjunk össze,mert ez felháborító hogy még mindíg megy zavartalanul mind a két weboldal,és sorra szedhetik a be a pénzt.

Előzmény: Csaszu (43635)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.11.23 0 1 43798

Ha éretlenül rakod a földbe elvész a lényeg ! Az aprítékot mindegy milyen, érdemes be áztatni ,vagy a komposztálás helyén bőven öntözni ,bár ez nem olyan hatékony mint az ásztatás ! A hőjét is érdemes felhasználni valamit fűteni vele 80 c fokig hevül és 8 hónapig tartja a meleget még télen is ,nem árt néha öntözni ,és az anyagot pótolni friss darálékkal ! 3 m3 nél akár a bojlert is felfűti ,ha padlófűtés csövet raksz a kupac közepébe és keringető szivattyúval a hideg ágat szivattyúzod minden órában 15 percet ,vagy fűtésre is jó egy garázst vagy barkács műhelyt ! A yutubon vannak ilyen irányú filmek !

Előzmény: jaro1979 (43796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!