Keresés

Részletes keresés

pupákdézi Creative Commons License 2016.01.28 0 0 5272
Előzmény: euhaj07 (5271)
euhaj07 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 5271

Szállodával kapcsolatban...hajszárítót nem vittünk, vasaló és hajszárító is van itt nekünk a szobán.Nyugisan tudom tölteni a fényképezőgépet, mobilt, tabletet. Nem kell semilyen átalakító. Villás végű mind. Sokkal jobban aggaszt a rengeteg szúnyog. Szúnyogriasztó állandóan be van kapcsolva, nem segít semmit. Kirándulások alkalmával is sok csípést szenvedünk el. Pedig fel vagyunk szerelve...

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.28 0 1 5270

Sziasztok,

 

kb 1 hónapja jöttünk haza Dominikáról. Mi nem fizettünk be egyik magyar idegenvezönél sem programra. Szerintünk kimagaslóan magas árakkal dolgoznak!!! Programot 360 usd-ért a szálloda által foglaltunk és nagyon ,,jó" volt ( 2 felnött és 1 gyerek) . Buggy, Saona, Safari.  De meg kell,hogy jegyezzem Buggy és a szafari nagyon jó volt. Saona egy egyszerü valami, nekünk nem tetszett. Befizettünk egy útra ahol láttunk még több pálmafát és világosabb homokot:-) pf.....Ez kb 12-13 órás program volt. A hajón üvöltött a zene és a szigeten is, a rum folyt non-stop. Tehát egyszóval CSALÓDÁS ez a program. 

KaroLinna Creative Commons License 2016.01.28 0 0 5269

Szia Szabola1984!

 

Mi is nászútra megyünk a vőlegényemmel, mi már le is foglaltunk és a Grand Palladium Bavaro hotelben leszünk, és május 24.-én indulunk. Mi a TIU-val foglaltunk, fakultatív programokat még csak nézegetjük.

Előzmény: szabola1984 (5259)
a1hitelcentrum Creative Commons License 2016.01.28 0 0 5268

Szia!

Ami engem izgat az elektromos áram akku töltés fényképezőgép, hajszáritó ilyenek a 110 voltal töltesz vittetek hajszáritót?

 

Előzmény: euhaj07 (5267)
euhaj07 Creative Commons License 2016.01.28 0 1 5267

Sziasztok! Mi még itt vagyunk Dominikán, elég friss beszámolót írhatok így! Először is a szállásunk: Hotelünk Grand Palladium Bavaro Suites &Resorts, Master Junior suites szobánk van két nagy ággyal, heverővel és hatalmas fürdőszobával. Ingyen wifi a szobán, strandon és a hotel egész területén. A szoba klassz, a part álomszép. Hófehér homok, karibi türkizkék. Az ennivaló nem nagy szám, de nem is pocsék. Változatosnak nem mondható. Lazán viszonyulunk itt mindenhez, eddig jól érezzük magunkat, bár egyetlenként a családból promod tablettát szedek. Gyomorproblémák...Órák alatt jobb lett.Február 2-án indulunk haza. Folyt.köv...mert nem ez a legfontosabb mondanivalóm!

doroghenci Creative Commons License 2016.01.28 -1 0 5266

Santo Domingot láttam, nem rosszul írtam, ez a helyes neve. azzal semmi baj nincs hogy a gazdagok laknak a korallvárosban, de attól még unalmas az egész program. senki nem élvezte a buszban, és 10en voltunk, akik nem egy társaság. időpocsékolás az egész, és Gustávo egyik programra se csatlakozott be később, végig a helyiek voltak. 

Südi Sándorról jobbakat hallottam, volt aki mindkettő túrán volt, és mondta, mérföldekkel jobb volt az általa szervezett a Gustávoénál.

Előzmény: Iapa (5252)
a1hitelcentrum Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5265

Szia!

Adnál egy email cimet.

Előzmény: foraminifera (5051)
a1hitelcentrum Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5264
a1hitelcentrum Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5263

???

a1hitelcentrum Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5262

a konektor ilyen? És 220 v?

a1hitelcentrum Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5261

képet nem tudsz küldeni véletlenül? 220 V? 3 tüske áll ki belőle?

Előzmény: MaKi1988 (5258)
szabola1984 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5260

:) :) bocsi...szóval nem jövőre....hanem az idén!!! :)

szabola1984 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5259

Üdv mindenkinek! Azért kerestelek meg "titeket", mert jövőre, 2016. május 14-én lesz az esküvőnk, lakodalmunk a menyasszonyommal és Dominikát néztem ki nászút gyanánt. A május 14-e szombatot követő 1-2 héten belül szeretnénk indulni. Amely szállodát kinéztem, az a Catalonia Bavaro Beach http://www.araamutravel.hu/dominika/catalonia_bavaro_beach Érdeklődnék, hogy készül-e valaki ebbe a szállodába, ebben az időszakban (május közepe, vége)??? Utitársakat keresünk, többek között azért is, mert nem nagyon tudunk angolul. :) De persze barátkozni is szeretnénk!!! Utazási irodán keresztül szeretnék szervezkedni elsősorban (Araamu travel) és Gustavo fakultativ kirándulásai is érdekelnek!!! Várom a válaszokat, szép napot mindenkinek!!! :) Laci

MaKi1988 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5258

a konnektor nem europai mivel ez Kozep- Amerika ;) szoval amerikait kell venni ;) 

kormoslili Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5257

Pénteken jön valaki ??? Eurót lehet váltani kösziii :)

 

a1hitelcentrum Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5256

több oldald végignéztem de nem találok utalást a konektorra,normál európai vagy ???

Kismacskaer Creative Commons License 2016.01.27 0 0 5255

Sziasztok!

 

Március 2.-án jön valaki Bécsből,közvetlen járattal Dominikára?

ildiko:-) Creative Commons License 2016.01.26 0 0 5254

Kedves Erika!

Nem kaptam tőled e-mailt. Próbáld erre küldeni: berrild@gmail.com

Köszi

Előzmény: Dominicanus (5253)
Dominicanus Creative Commons License 2016.01.26 0 0 5253

Kedves Ildikó!

 

E-mailben részletesen válaszoltam. Egy kis tévedés kapcsán mégsem Bayahibére, hanem Punta Canára, a Now Larimárba megyünk. Az utazási iroda szervezi a transzferünket, de ajánlom Gustavot ( www.seemore.do )

Üdv nektek, találkozunk Bécsben!

Erika és Zoli

Előzmény: ildiko:-) (5250)
Iapa Creative Commons License 2016.01.26 0 0 5252

Kedves Doroghenci!

 

Sajnálattal olvastam amiket írtál.

 

Én több alkalommal is voltam Gusztavoval programon, és igazából mindig velünk volt. Igaz arra nem is emlékszem, hogy amerikaiak lettek volna velünk egyidében.

 

Az viszont előfordult, hogy nem Ő szedte össze a csoportot, hanem egy kolléga, és Ő csak később ült be, de onnantól velünk volt.

 

Santa Domingo az amit te Láttál, bár én arra emlékszem, hogy több szép dolgot láttam, de ugye az az én szemem. A koralvárost soha ki nem hagynám, egyszerűen gyönyörű, igazad van gazdagok helye, de ezt elmondják.

 

Abban, hogy előtte nézzük meg és csak utána mennyünk el várost nézni, azt gondolom, hogy akkor nem is kell elutazni. Ezt meg lehet tenni innen a nappaliból is.

 

Ha jól számolom, 7-8 alkalommal voltam már Dominikán, és minden alkalommal tud újat mutatni. Igaz építészként lehet, hogy teljesen mást nézek, és látok.

 

Sajnálom, a kellemetlen élményeiteket.

Előzmény: doroghenci (5248)
Vivesz0602 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 5251

De jó!

Csekély számításaim szerint legalább 10 en leszünk magyarok a február 3 án Bécsből Punta Canára  induló járaton!

Már nincs sok idő hátra kitartást mindenkinek!

Kellemes pihenést, jó szórakozást! 

Üdv. Vivi és Péter 

ildiko:-) Creative Commons License 2016.01.25 0 0 5250

Szia Erika!

Mi 4 fővel megyünk február 3-án Bécsből a Los Flamencos apartman hotelbe Dominicus Bayahibe-re. Transzferetek van már? Esetleg szívesen betársulunk....

Üdv,

Ildikó

 

Előzmény: Dominicanus (5202)
Zsundy Creative Commons License 2016.01.24 0 0 5249

Sziasztok!

Mi márciusban megyünk Dominikára a kisfiunkkal, aki akkor 6,5 hónapos lesz. Kicsit félek az úttól, nem mentünk volna idén, de ajándékba kaptuk az utat, így élünk a lehetőséggel. A Grand Bahia Principe Turquesa hotelbe megyünk, amiről itt a fórumon is és tripadvisor-on is jókat olvastam. Lenne néhány kérdésem...

Aki volt ott kisgyerekkel, nem tudja hogy utazóágyat tudnak-e biztosítani? 

A medencéknél és a parton lévő napernyőkért, nyugágyakért kell fizetni? (voltam olyan 4 csillagos hotelben, ahol a hotel tengerparti saját strandján lévőknél kellett fizetni :-( ) 

Szerintetek vigyünk kis napozósátrat magunkkal a pici miatt? 

A hozzátáplálást nagyjából akkor fogjuk kezdeni, az ottani gyümölcsöket ha megpucolom a héjától, szerintetek adhatok belőle a babának? Persze csak olyat, amit már ehet ennyi idősen :-)

Hogy bírják a kicsik az ottani magas páratartalmat?

Müncheni átszállással megyünk, de nem tudom onnan milyen géppel. Aki utazott már müncheni átszállással, mi a véleménye, kényelmes a repülő? 

Köszönöm a válaszokat! :-)

doroghenci Creative Commons License 2016.01.24 0 4 5248

most jöttünk haza Punta Canaról, pár tapasztalat.:

Punta Cana tengere hivatalosan az Atlanti Óceán, nem a karib tenger, ami abban nyílvánul meg, hogy mindig elég hullámos és szeles a partja.

 

A klíma tökéletes, európai embernek sokkal jobb, mint a távol kelet, nincs fullasztó izzasztó párás levegő. Érdemes jó hotelbe foglalni, mert nincs olyan sok program, az utcán evés vagy éttermezés nem olyan egyszerű, nem véletlen majdnem minden szálloda All Inclusive. A legtöbb hotelben rengeteg tengeri ételt szolgálnak fel, a húsból mindig van 2-3 fajta,  viszont a süteményválaszták nagyon gyenge, majdnem minden hotelben ugyan azok a vaníliás és csokis vajkrémes piskóták. Konyhájuk alapvetően nemzetközi, de a helyi specialitások is megtalálhatóak.

 

Mi 3 programra fizettünk be még itthon, a többivel várni akartunk, de végül nem mentünk máshova. Alapvetően Dominikán 2 magyar idegenvezető van, aki a túrákat csinálja, mi sajnos a rosszabbat választottuk. Nagyon sok jó értékelést lehet olvasni Gustavóról, akinek a programjait a seemore.com oldalon lehet lefoglalni. Ne tegyétek. Ugyan magyar idegenvezetéssel hirdeti a túrákat, egyedül a Santo Domingói kirándulásra jön el, a többit a helyiek csinálják, akik nem beszélnek, még angolul se. Ez csak a kisebb probléma lenne, de alapvetően az összes túra átverés, az igazi magyar mentalitás nem marad el.

 

1.Saona sziget az egyik leggyönyörűbb szigete Dominikának, így oda vezetett az egyik utunk. Érdemes speed boattal menni, mert a katamaránnal nagyon hosszú az út. Nekünk szerencsénk volt, és az odaúton láttunk delfineket is. Megálltunk több helyen strandolni, egy teknős neveldébe is elvittek, visszafelé pedig a Piscina natural volt a program. Itt elméletileg több 100 tengeri csillagot kellett volna látnunk, arról vált híressé a hely, de nálunk egy hajóból sunyiban kivett döglöttel indítottak, hogy azt lehet fényképezni, míg nagy nehezen találtak 2 élő csillagot.

 

2.A fővárost mindenképp meg szerettük volna nézni, olvastuk róla, hogy hasonlít Havannához, sok amerikai filmet is forgattak itt, ami Kubában játszódik, ezért sokat vártunk a várostól. Punta Canatól 4 óra autóúra van Santo Domingo, de lehet menni repülővel is. Távolságban nincs olyan messze, de itt a ráérős életstílushoz tartozik, hogy 80 km/h –nál nem mennek gyorsabban, így viszont elég sokáig tartott az út. A program abból állt, hogy megnéztük a Tres Ojos barlangrendszert, elvittek a belvárosba, ahol 2 romos épületet megnéztünk, egy templomot kívülről, ettünk egy nagyon gyenge ebédet, majd jó sok boltba bevittek, hátha vásárolunk szivart, rumot, vagy bármi mást, amire rá lehet fogni, hogy helyi specialitás. Hazafelé a korall városnál volt egy megállónk, ami nem több, mint a gazdagok lakóparkja, aminek láthattuk az éttermi részét és az amfiteátrumot. Amennyiben valaki fontolóra veszi Santo Domingot, nézze meg előtte a neten a Tres Ojost, és a korall várost, és amennyiben nem érez égető vágyat, hogy azt látni kell, akkor ez a program egy időpocsékolás. 

3. programunk egy búvártúra volt a Catalina szigetre. A programot úgy hirdetik, hogy hajókázás a Chavon folyón, búvártúra, több megállóval strandoás. A hajók a Chavón folyó torkolatából indulnak, és ugyan 30 métert kell tenni, amíg eléred a tengert, és tulajdonképp csak a kikötőből álltál ki, de attól még el lehet mondani, hogy hajókáztál a Chavón folyón. A rum az nálunk úgy  fogy mint a víz, és a programokat is alkohollal próbálják kompenzálni. Bármi miatt panaszkodsz, vagy megkérdezed miért nem azt kapod, amire befizettél, megmondják, hogy nyugi nyugi igyál rumot. A hajón bömböl a zene, rum minden mennyiségben, tánctanítás amíg a korallokhoz nem érünk, ez kb. fél óra. A korallfal azt jelenti, hogy alattad 3-5 méter mélyen elszórtan vannak barna kövek és korallok, meg néha egy két hal. Értem én , hogy nem viszik a szép helyekre a figyelmetlen turistákat, akik nem tudnak vigyázni a korallokra, és csak lerúgják, és letörik őket, csak hát akkor kár így meghirdetni. 25 perc után mindenkinek elege lett a semmiből, akkor mondták kivisznek minket a strandra. Azt hittük fél órás programról van szó, nem pedig arról, hogy 4 órára otthagynak minket valami borzasztó ebéddel. A sziget nagyon szép, a víz kristálytiszta, olyan, mint a Maldívszigeteken, csak hát nem strandolni akartam, ezért kár programot befizetni. Délután indulás haza, ekkora már az orosz és az amerikai nők olyan részegek voltak, hogy magukból kivetkőzve ordítottak, táncoltak, énekeltek, gátlástalanul próbálták felszedni a személyzetet, úgyhogy nem álltunk meg sehol, nehogy valamelyik megfulladjon a vízben.

Beszélgettünk több magyarral, ki milyen túrán volt még, ezeken kívül még a delfin úszásra és a Samanára fizettek be sokan. A delfinúszás parasztvakítás mint mindenhol, csoporttól függetlenül 3-5 perc jut egy emberre, ezalatt van a simogatás az úszás és a fényképezés is. Fényképeket nem csinálhatsz, csak azt vásárolhatod meg, amit ők készítettek, 40 USD/kép.

A Samanai kirándulás nagyon jól hangzik, lóháton visznek le egy gyönyörű vízeséshez. Két különböző szervezésű programról mesélték ugyan azokat a negatív tapasztalatokat. A hely gyönyörű, de csak lóval lehet lejutni. Egy keskeny ösvény vezet, ami tiszta sár és iszap, körülötte kövek két oldalt. Mindkét programon leesett 1-1 ember a lóról, mert a lovak vadak, álandóan verik őket, és nagyon vékonyak, gyengék. Azt mondták utólag kalandos volt és emlékezetes, de ha tudják, hogy ez, akkor nem mennek, mert veszélyes.

 

ne fizessetek be előre semmit, a helyszínen rengeteg helyi is hirdeti, valószínűleg ugyanezeket a programokat harmad áron!

MaKi1988 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 5247

Ha azt mondom hogy az 50faktoros napkrem mellett is leegtunk ... ;) 

gombóc63 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 5246

Milyen időtök volt? Kubában évek óta nem volt ilyen pocsék, állítólag.

Előzmény: MaKi1988 (5245)
MaKi1988 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 5245

sziasztok,ma ertunk vissza Punta Canarol ... hat meg nem tertunk magunkhoz... fogunk irni egy hosszu beszamolot nektek. Amugy igen az amerikai dollart is elfogadjak es vigyetek koltopenzt mert a fakultativ programokon keszult fenykepeket meg tudjatok venni. Mondjuk 10napra 300-400dollar attol

fugg mit akartok meg venni pluszba ;) A programokat boven raertek ott kivalasztani... annyian fognak ajanlani nektek kulonbozo turakat hogy donteni sem tudtok majd ;) 

Westy75 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 5244

Kdeni26,

többször utaztunk már velük, csak ajànlani tudom őket. 

Előzmény: kdeni26 (5173)
Westy75 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 5243

Szia Beke26,

menjetek nyugodtan kisgyerekkel. Mi voltunk többször is, a Gran Bahia Pricipe Turquesa-t ajànlom. Nagyon jó gyerekmendencéjük van sok csúszdával, sekély vízzel . Van honlapjuk is, ès a Tripadvisor-ön is találsz képeket. A szállodának ez a része van a legmesszebb a tengertôl, de van kisvonat/kisbusz a szàllodán belül, könnyen el lehet vele jutni bárhova, és sűrűnk járnak. A repülésre kell jól felkèszülni, hogy ne unatkozzanak, és akkor nem lesz gond . Mi napokkal előtte elkezdtük megbeszélni a kislányunkkal, hogy mi fog történni, hogy kell viselkedni, csendben leszünk a gépen, nem szállunk le az ülésről, nem szaladgállunk a sorok között stb. Nem volt vele semmi gond, mi nehezebben bírtuk, mint ő ;) az étteremben van külön gyerek büfé , etetôszék is van, és imádják a kicsiket. kérdezz nyugodtan,ha érdekel még valami.

Előzmény: Beke26 (5233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!