Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71714

A derékszelemen kiváltása azért (is) nehézkes, mert a mellé rakott derékszelemen már más helyen terhel a födémre, ami nem biztos, hogy olyan nagyon jót tenne...

 

A mostani derékszelemenjeid magassága elég alacsony, ahogy a biciklihez próbálom viszonyitani olyan 220 körül lehet. A fogópárokat a padlóburkolat+belmagasság+5 cm-re kellene berakni.

 

A betoncserepet ez a szarufaméret nem fogja megbirni, meg kellene erősiteni, vagy pedig újakkal besüriteni.

Előzmény: el.faco (71712)
KömKel Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71713

Az aljzata a kritikus, szinte egyiknél sincs 5 cm-nél vastagabb hőszigetelés benne, mert én még manapság is találkozok a 3-5-6 cm-es padlóhőszigetelésekkel, holott már 15 körüli a tendencia.

Míg kívülről viszonylag jól (bár drágán) hőszigetelhető utólag egy épület, az aljzat rettentő sok pénzbe kerül, és emiatt egy 5-8 éves burkolatot vétek felbontani. Enélkül viszont van egy általában szarul működő padlófűtés, és hidegérzetű padló.

A nyilászárók nem hőhidmentesen vannak berakva, igy jelentős a hidegsugárzásuk, párásodnak.

 

Nem rosszak ezek a házak, csak amennyiért megpróbálják eladni, és amennyit még rá kell költeni, annyiért általában fel is lehet épiteni újonnan, jól. Tehát inkább az eladási ár rossz kalibrálásával van a gond. (viszont ha ez változna, akkor a Kádár-kockákat sem lehetne eladni olyan áron, magyarul borulna a piac)

Előzmény: BrendonS6 (71710)
el.faco Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71712

Sziasztok,

 

tanácsot szeretnék kérni.

 

Van egy 45 éves majdnem kocka házam, kb. 950 x 950 -es (de inkább trapéz), nyeregtetővel.

6 méteres szarufák vannak, amelyek valójában félgömbfák, 7,5 x 12 cm-esek. Középen egy derékszelemennel vannak megtámasztva, a szelemen és a szarufák között nincs semmilyen kötés. A szarufák távolsága kb. 90 cm.

Szeretném felújítani a tetőt, a későbbiekben majd beépíteni is. A szarufák jó állapotban vannak, viszont a szelemenek szuvasak (az látszik, hogy teljesen más fajta fából vannak, mint a szarufák).

Kérdéseim a következők lennének:

1. kiváltható-e úgy derékszelemen, hogy közvetlen mellete, azaz inkább felette lenne egy új, 15x15-ös szelemen? Esetleg fogópárral kombinálva? Ha fogópár, akkor a szelemen alatt, vagy felett? Elég-e, ha a szelemen csak támasztja a szarufákat, vagy jó lenne valamilyen kötés is?

2. Jelenleg kerámia cserép van a tetőn, nagyméretű, kb. 10 db/nm. Szeretnék helyette betoncserepet.

3. Még nem néztem, milyen állapotban vannak a talpszelemenek, ha esetleg rossz, és cserélni kellene, hogy oldható meg úgy, hogy a szarufa a helyén maradjon? Mondjuk, ha kész már az új derékszelemen, ami addig a fél óráig elbírja azt a néhány szarufát, amíg cserélem a talpat?

 

Komplett tetőcsere nem jön számításba - terv, engedély, hivatalos kivitelező stb. miatt.

 

Köszönöm.

stevemegane Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71711

Remélem tévedsz. :)

 

De majd a végén kiderül.

Előzmény: KömKel (71684)
BrendonS6 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71710

Józan paraszti ésszel belegondolok teljesen értelmetlen,néztem a környező településeken millió ilyen ház van potom pénzért,lakatlanok látni jó ideje nem él bennük senki....téli álmukat alusszák...fogalmazódik meg bennem miért,talán mert horibilis összegeket emészt fel a fentartásuk a korszerüsítésük meg még horrorisztikusabb...viszlát irány a város panel rengeteg ....

Jól érzem ?

Előzmény: KömKel (71701)
Kapocska Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71709

Hát,fiúk akkor lesz, ahogy lesz, mert sem Csányit sem  az ismerős/rokont

nem tudom leváltani (mást sem).:-)

 

bananatree Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71708

az a baj, hogy a banki ügyintézők "pontot" gyűjtenek minden hónapban. minden "eladott termék" után kapnak valamennyit.

Egy pénztári óráért, vagy egy elveszett kártya letiltásáért nem kap semmit.

Egy 25 éves hitelszerződés után viszont sokat.

Ha nincs elég pont, akkor gyakorlatilag nincs fizetés, mert a "default" bérösszeg az nagyon alacsony...

Szóval ő is abban érdekelt, hogy legyen minél több szerződése.

Pláne mivel lehet, hogy folyósításkor már nem is fog ott dolgozni...

 

Előzmény: Kapocska (71706)
KömKel Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71707

Nekem tavaly 5 olyan ügyfelem volt, aki kvázi kirúgott amiatt, mert mondtam neki, hogy annyi pénzből nem lehet felépiteni, amit akar.

Mert az ismerős/rokon azt mondta, hogy lehet.

 

Márpedig én is szoktam alulbecsülni néha, de felül csak nagyon ritkán.

Előzmény: Kapocska (71706)
Kapocska Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71706

Biztosan lesz ilyen vakegér ügyfél meg ügyintéző is, aki nem hívja fel a figyelmet

a lépések összefüggésére és sorozatára.

Remélem a bankoknál felhalmozódott tapasztalatok azért kialakítanak valamiféle

gyakorlatot és nem úgy lesz,hogy boldog boldogtalan minden ablaknál

intézheti a dolgot.

De mert lesznek, vakegerek a többséget remélhetőleg segíti (nem helyette)

a problémája megoldásában.

Előzmény: bananatree (71704)
hantorish Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71705

Majd kiábrándulnak ám sokan, ha meglátják az új telekárakat, illetve elkezdik keresni a generálkivitelezőket... Sok helyen már most a korábbi bruttó az új nettó...

 

Errefelé a generálkivitelezők már frissítették az árajánlataikat, hogy hogy nem azonnal megdurrantak az építési költségek 10 %-kal. (tehát legalább ennyivel többe kerül alapáron ugyanaz a mintaház, mint tavaly ilyenkor. Holott az építési költségek nyílván nem emelkedtek ennyivel).

 

Megjegyzem én már most magasabb árajánlatot kaptam pl ugyanarra a nyílászáró szettre ahhoz képest, amit tavaly november végén kértem pár cégtől az épülő házunkra...

 

Itt ahol mi lakunk a jó (és kevésbé jó, de foglalkoztatott) kivitelezők akik maradtak a piacon már így is bőven el voltak látva munkával...

Előzmény: murray (71703)
bananatree Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71704

>De a bankok + az utólagos fizetés talán jelent valami féket.

legtöbbször nem jelent féket, mert _nem_tudják_ hogy _a_valóságban_ mit is jelent egy ilyen kikötés.

 

2014 végén eladtunk lakást, amin volt még pici hitel, elő kellett törleszteni. Emiatt ültem a bankban 3 alkalommal több órát is, és üldögélés közben hallgattam, amit a lakáshiteles ügyintézők a telefonba kénytelenek voltak kommunikálni.

A legdurvább az volt, amikor kb 40 percen kersztül próbálta megértetni a bankos az ügyféllel (aki ráadásul valami ismerőse volt, vagy csak már régóta odajárt, de a lényeg hogy erősen tegeződtek), hogy a következő részlet kiutalásának feltétele egy adott készültségi fok elérése. És hogy ez a gyakorlatban nem azt jelenti amit az építtető gondol ("má' van rajta tető, az legalább 90%"), hanem az ingatlanos szakértő által végzett felmérésen alapul, és amit az ingatlanos ír készültségi fok, az szentírás, attól a bank el nem tér...

Ergo, hiába várja most ő, hogy 90%-ig kapja a pénzt, csak 75-ig fogja...

 

Az is kiderült, hogy a hitelt egy másik ügyintézőnél vették fel, aki emez szidott rendesen, mert ő mindig elmondja az ügyfeleknek, hogy a támogatásra (is) inkább úgy kell tekinteni, mint egy utófinanszírozásra. Ha minden jól megy, akkor kijöhet úgy a lépés, hogy "előre" finanszírozódik a projekt, de 99%, hogy nem így lesz, és ezért célszerű lenne a hitel+támogatás összegét úgy kitalálni, hogy a támogatás nélkül is képes legyen legalább 90%-ig eljutni az építkezés.

 

Na én jártam már több hitelügyintézőnél, de ilyen fejtegetést még sosem hallottam a hitelkérelem _előtt_

 

és akik most indulnak a 20M-ért, azok se fognak ilyet hallani...

 

Előzmény: Kapocska (71696)
murray Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71703

hát én ezt már mondtam. fullra eladosodott  nulla pénzzel rendelkező emberek álmodoznak!  akik azt hiszik a glettvasra hogy a sminkkészlet része..

 

hihetetlen! 

Előzmény: KömKel (71702)
KömKel Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71702

Ha nem jön össze, és nem tudják igazolni orvosilag, akkor az MNB alapkamat 5x-se a büntetés a 7.4 millára, ami a 3. gyerek után jár.

10 év múlva megint tele lezünk bedőlt hitelekkel, és olcsón lehet (szar) ingatlanokat venni...

Előzmény: Törölt nick (71700)
KömKel Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71701

Na látod... ezért kell az ingatlanos helyett egy helyi építésszel megnézetni ezeket az épületeket. Tisztában kell lenni az övezeti besorolással, mit enged a HÉSZ.

 

Amit te szeretnél, az drasztikusan megemelné az épitménymagasságot, ami most sem kevés. Kizártnak tartom, hogy beleférne még emelgetni tédfallal az egészet.

Egy ilyen átalakitás lazán még 2 millió, ha engednék is.

 

Ahogy előttem is irták: keress egy Kádár-kockát, azok szerkezetileg általában jók, és lehet bőviteni/felújitani/korszerűsiteni.

Ez a '80-as években trendi többszintes, erkélyekkel és loggiákkal teletűzdelt épület egy kisebb pénztemető.

Előzmény: BrendonS6 (71698)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71700

Ez az egyik probléma. Az a 10 milliós önrész tényleg jó ötlet. Az is nagyon szomorú, hogy olyanok fogják bevállalni a 3 gyereket, akik amúgy abszolút nem akarnak ennyit, vagy pszichésen nem alkalmasak 3 gyerekre, csak belehajszolják őket. Ezt, és ennek a következményeit persze sehol sem hangoztatják.

Előzmény: KömKel (71695)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71699

Felénk 20 milla körül adják ezeket a romokat.

 

KömKelnek teljesen igaza van, ezek a házak amiket inkább kerülök.

Lehet, hogy nincs igazam, de egy jó tégla kocka olcsóbb és több kihozható belőle.

Előzmény: BrendonS6 (71689)
BrendonS6 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71698

plusz rákell számolnom 5-6 milliót az áron felül ,hogy kihozzak valami érdemlegeset az egészből?

Arra gondoltam lepakolnám róla a tetőt a felső szintet ráhúznám fél tetőteresen nem tudom hogy mondják "térmagasság" vagy komplett szintet és egy kisebb szögű sátor tetőt rátenni. kb 10-15 cm szig tennék rá, fa elgázosító kazán vagy hűszivattyú.

Előzmény: KömKel (71691)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.04 0 1 71697

pont mint a nulla beugrós jenhiteles suzuki. aki azt megvette és új autója lett, annak valójában nem tellett új autóra, és ebből következik minden baja a törlesztővel, cascoval, szervízzel, azzal hogy több a tartozása mint amit az autó ér.

 

Vajk

Előzmény: KömKel (71695)
Kapocska Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71696

Ezt a sávos emelkedést nem tudtam!

De a bankok + az utólagos fizetés talán jelent valami féket.

Előzmény: KömKel (71695)
KömKel Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71695

Itt az az alapvető probléma, hogy megint olyanok is akarnak majd épitkezni, akik úgy gondolják, hogy 15-18 millióból felépül egy 150 m2-es ház, és csupasz seggel belevágnak.

 

Azt tudod, hogy 3 év után 100e Ft az illeték a használatbavételire? 4 év után 200, 5 év után 400, 6 év után 800, a 10 év után 1.400.000 Ft-ot kell fizetned.

Tehát jó nagy kamu, hogy 10 évig építkezhetsz. 3 éven belül megkérheted illetékmentesen a használatbavételit, utána sávosan emelkedik az ára.

Előzmény: Kapocska (71693)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71694

Kimaradt. Ha van pince ott kell kezdeni.

Előzmény: Töck Jenő (71692)
Kapocska Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71693

Hát ezt mondom,hogy legyen legfeljebb a végén visszakapja(egy részét).

Előzmény: KömKel (71690)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71692

A kivitelezés megfelelőségét ezekből a képekből én nem tudom megitélni. Azt tudom tanácsolni - mielőtt szakember (statikus vagy építész) megnézné, hogy jól meg kell nézni az épületet - a sarkoknál először - majd a többi részét is. Ez csak akkor működik ha nem friss a festés. Tapétánál egyáltalán nem működik. Frissen festett ház gyanús. Minden esetre ha csillog-villog akkor az könnyen lehet palifogó.

Előzmény: BrendonS6 (71689)
KömKel Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71691

Csak első ránézésre:

 

- tető csere, és nem csak a pala, hanem a szerkezet is, mivel a pala alá ritkán raktak olyan tetőszerkezetet, ami a cserepet elbirná (2 milliós ktg)

- az épület maga egy komplett hőhid, tele van monolit vasbeton szerkezetekkel, hőszigeteletlenül (hőszigetelés ~1.5-2 millió)

- nyilászárók cseréje (1.5 millió)

- fűtési rendszer cseréje (1 millió)

Előzmény: BrendonS6 (71689)
KömKel Creative Commons License 2016.01.04 0 1 71690

Nem akarok demagóg lenni, mert azokból élek, akik épitkeznek.

 

De ne álljon már neki csupasz seggel épitkezni, battyameg! Tudom, hogy csábitó a 10+10+5 milla, de ebből ÉPPENHOGY kihozható a rendelet által minimálisan megkövetelt 90 m2. És ez csak az épület. Se közmű,se kerités, se tererendezés, semmi.

 

Legyen a telken felül 10 milla önrész, és akkor okés.

Előzmény: Kapocska (71686)
BrendonS6 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71689

Üdv!

Van egy b verzió.Veszek magamnak magunknak egy házat.

Kinéztem ami elég jó helyen van és megfizethető áru, egy szigetelés és új tető ráfér, ablakcsere.

vélemények?

http://ingatlan.com/pellerd/elado+haz/csaladi-haz/baranya+megye+pellerd+vasut+utca/7148793

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71688

Hát ja. Nem elég felépíteni, ha ott van, azt be is kell fejezni. Így legalább elvileg nem lesz olyan, hogy felépítik a házat, de bevakolni, leszigetelni, festeni már nem marad semmiből, a berendezésre meg főleg. (Ha még nem gyilkolták meg egymást, és az unokacsinálás is sikeres.)

Előzmény: KömKel (71677)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71687

Jó néhány korábbi hozzászólás arra utal, hogy nem véletlenül nem adják előre. Pl. lásd: valamire való ügyvéd lepapírozza. Ezek után nem kell a törvényhozókat molesztálni. Egyszerűbb nem adni a pénzt előre, mint utólag próbálkozni a visszaszerzésén. Arról nem is beszélve, hogy az én pénzemet is adják. Ha jó helyre megy rendben van, simlisektől sajnálom.

Előzmény: tgwh8 (71681)
Kapocska Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71686

Voltak akik induláskor(hoz) hiányolták az önrészt .

Előzmény: KömKel (71680)
KömKel Creative Commons License 2016.01.04 0 0 71685

Készültségi foknak megfelelően utalják, azt hogy hány részletben konkrétan nem tudom.

De volt/van egy használatbavételi utáni részlete.

Előzmény: London26 (71683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!