Keresés

Részletes keresés

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7499
Az a nagy igazság,hogy ezt a vitát év végéig lehetne folytatni,mert mindkét fél tudna pro és kontra véleményeket felsorakoztatni az igaza megvédése szempontjából. Még azt sem feltételezem,hogy valaki füllentene a saját sztorijában.

Egy biztos. Mindenkinek meg van a saját igazsága,azoknak,akik azt mondják,menj nyugodtan nem lesz semmi gríz Szerbia-Bosznia fele,mert ha betartasz mindent és szeretsz 40-50-el araszolgatni a szerpentines utakon,ahol ha nem tudsz olvasni ciril betűket és megállsz 10 percenként megkérdezni egy helyit merre menj tovább,mert a gps-ed 70%-ban bekakál boszniában,akkor nem lesz valóban semmi gond és leérsz 15 óra alatt. (A szerpentines 40-es tábla mögött meghúzódó 20 euróa váró zsernyákokat nem is említve)

Vagy a másik verzió,hogy rászánsz 1/4 tank benzinnel és 8 ezer Ft autópályadíjjal többet és ledöngetsz 170-180 km-es tempóval az autópálya végéig nyugodtan,izzadtság és türelmetlenkedés nélkül. (Rövidebb menetidőt futva a km hossz ellenére,bár drágábban ez kétségtelen)

Teljesen mindegy ki mit választ. Sosem fogja tudni a két ellentábor meggyőzni egymást. Én megtapasztaltam több ízben mindkét verziót és ez alapján döntöttem.

Üdv Ólomlábú
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7498
Na mostantol vegkepp reszkethet mindenki a szerb rendöröktöl. Ifi vizilabdamecset nezek a szerb allami 2es csatin a tvben. Magyarok a szerbekkel. 11:2 az allas nekünk!
diuskaa Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7497
Igazad van abban, hogy előbb a saját házatáján nézzen szét az ember, de az ha elmegyek a Balaton partra, mert csak Balatonnal hasonlítsuk össze nem kell azt látnom, hogy reggel mikor kilépsz a strandra már tele van szeméttel. S nem kell attól félned, hogy az apartmanból kilépve hova is nézzek, hogy ne lépjek egyből emberi ürülékbe, mert annyira igénytelenek az emberek, hogy ahol rá jön oda. Nem azt mondom, hogy az egész hely olyan, de Ulcinj-ban tuti ez van a saját két szememmel láttam, s ez nem mese elszomorító volt a látvány.
Előzmény: Corleone36 (7426)
tomcat73 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7496
A táblát meg a térképet nem ismeri....
Előzmény: szervezkedő (7495)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7495
Hümi! Nem szerettem volna abba a topicba ronditani, itt meg mar megszoktatok tölem. Tetszik az utleiras. Ezt a beszamolot valaki olyan irta, SZERINTEM, akit a külügyminiszteriumnak kellett volna hazahozni, ha tönkrement volna útközben a gps. Kivancsi vagyok hogy Baffalolevet lesittelték e ma a bosnyakok, vagy Szemerke csapata gpssel vagy anelkül észrevette e idöben hogy azon a bizonyos helyen nem utca, hanem egy ház áll. De vannak ilyen emberek. A nejem baratnöjéék azzal az indokkal nem jöttek le ingyé nyaralni, mert kiderült, nem biztos hogy kulccsal zárható a hálokocsi. Azota ezzel cikizem. De hát mondom= 30év oxigensator! A többieknek Srecan put! (javits ki moon ha nem jol irtam, mert erossss kunsagi akcentusom van!)
Előzmény: Hümi (7491)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7494
Szemelyautoval en se mennek 5fövel,ahhoz hosszu az ut! Ha semmi nem jön össze, javaslom a vonatozos megoldast. De gyorsan döntsetek, hogy jusson még ülöhely!
Előzmény: danken21 (7493)
danken21 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7493
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Hét vége felé (aug. 8-a péntek vagy utána) megyünk Montenegroba, egy barátom is jönne (csak oda), de nem fér be hozzánk (mert a rögeszmés sofőrünk nem hajlandó elvinni ötödik embert), az eset nekem kellemetlen, próbálok vmi megoldást találni.

Nem megy vki olyan, akinél lenne egy üres hely? Az útiköltségbe beszállna, és úgy-ahogy beszéli az ottani nyelveket.

Köszi!
dzsimi111 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7492

hali

 

Szerdán értunk haza balkáni körutunkrol.Szerbián át le Bárba, belgrádon kivul mindenhol eligazodtunk, rendört szinte nem is látunk .az utak minösége kivállo!!!

bar:szemét ugy!:van ,de ithon is van ennyi csak jobban elvan dugva.árak kimondotan olcsoak,marbi 1,2E  niksicko 2l 1,2E  kiados hambi 1,5 E

 

bar- dubrovnik utvonal .utak faszák kotori öböl körbe szép csak szük.dubrovnik környékén az árak a horror kategoriába tartoznak.

dubrovnik-mostar-esztergom:rendörök elvétve és azok is szarnak rád ha normálisan közlekedsz(HELYIEK SZERINT NORMÁLISAN).boszniában az árak mind nálunk v.olcsobb ,utak jobbak mind nálunk100x. segitökészek a ciril környéken is!!

 

öszeségébe nagyon fasza volt minden és mindenki hozzá állása (rendörség,határörség,H rendszámokat nembasztaták sehol).a táj gyönyöru végig .

 

KEDVES SIKFÖLI HONFITÁRSAIM aki ritkán esetleg soha nem autozott hegyek közöt szerpentinen,kérem kicsiny hazákba keresen egyet és gyakoroljon mert nekem éget a sok töketlen miatt a pofám.

Hümi Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7491
Egy személyes és friss tapasztalat egy szomszéd topikból...klatty...
Kert-barát Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7490

Júniusban múlt egy éve, amióta szerbiában élve magyar rendszámú kocsival közlekedek. A 13 hónap alatt egyszer (érts: egyszer!) állítottak meg a rendőrök, akkor is azért mert kb. 1 km-ről bemértek. (tehát fogalmuk sem volt, hogy külföldi vagyok). Mindehhez tudni kell azt is, hogy hetente kb. 700-800 km-t autózok magyar rendszámú kocsival - egészen Belgrádig leereszkedve.

 

Eddig türelemmel olvasgattam a különböző beírásokat a szerbiai rendőrök kegyetlenkedéseiről, de tovább már nem bírom szó nélkül hagyni. Egyet tudni kell, a szerb rendőrök 99 %-a a szerb nyelven kívül más nyelvet nem beszél. Nomármost, ha nem akarja égetni magát, akkor messze elkerüli még a lehetőségét is annak, hogy megmutassa egynyelvűségét. Ha közúti ellenőrzés folytán észreveszi, hogy külföldi rendszámú kocsi közeledik, akkor egy ügyes fordulattal gyorsan hátatfordít az útnak. Ezt komoly tapasztalatból mondom!

 

KB

tomcat73 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7489
Egyetértek.
Előzmény: Törölt nick (7482)
tomcat73 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7488
Az! Mert a szerbek mindenkivel így csinálnak mi? Ez a két tökkelütött fut bele ilyenbe mindig és mindenhol. Aztán egyszer vmi tökösebb szerb rendőr még meg is találja verni akkor meg néz majd mint vett hal a szatyorban.
Előzmény: Holo-Tron (7487)
Holo-Tron Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7487
A blog jellegétől függetlenül a sztori a lényeg, ez bármelyikünkkel előfordulhat. Azért is érthetetlen a dolog, mert tomcaték nem balhéznak szerbiában mint toroczkai, sőt nem is nagyon járnak arra. Ha toroczkaival vagy hasonlókkal történik akkor nem csodálkoznék rajta. Ez a 70 rugós büntetés durva, gondolkoztam rajta hogy meg kellene nézni jobban Szabadkától délre szerbiát de ez az eset elbizonytalanított. Gondolj bele, mi van ha veled történik ilyesmi, és nem enged a 70-ből, a konzul sem elérhető, akkor mehetsz a börtönbe. Mindenesetre én úgy fogom fel hogy aki szerbiát megússza komolyabb büntetés nélkül annak iszonyat mázlija van.
Előzmény: Törölt nick (7482)
H_G Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7486
Ezt a szegény ártatlan emberpárt Magyarországon is folyton bántja a csúnya hatóság :)
Előzmény: velika (7485)
velika Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7485

Hát jó, hogy nem az utazás előtt olvasgattam ilyen sztorikat!

Mi Szerbián keresztül mentünk, Bosznián át jöttünk haza.A háromszori megállításból kettő Montiban, egy H.o-ban volt már Eszék után.Benéztek a kocsiba, és jó utazást kívántak!Lehet, hogy szimpik voltunk!!Lefelé már csak a nyaralás járt a fejünkben,nem is tudom egyáltalán láttam-e szerb rendőrt!Nappal utaztunk!

Úgy gondolom, mindenhol vannak rámenős,kekec rendőrök (nálunk is),aki pont kifog egy ilyet,ne általánosítson utána,lehet évekig rá sem néznek a rendőrök majd.De ha ilyen stresszel indul útnak, szinte "vonzza" a rendőröket.

halacs Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7484
Egyetértek.
Előzmény: Törölt nick (7482)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7483
Na én pont az ilyen idióta információk, az ilyen eltorzitott sztorik miatt nem merészkedtem Szerbiaba, csak a szabadkai piacig. Amikor elöször hallottam montiról el sem gondoltam volna hogy 3hónap mulva én átvágok szerbián. Amikor elmondtam hogy nem merek arra menni, hangosan kinevettek! Most már tudom igazuk volt. Ha sokan tudnák hogy a magyar rendörök hogy büvészkednek a külföldi autosokkal akkor nem ájulnátok el attól hogy most valakivel beprolkoztak a szerb fiuk. Engem ha megállitanak és a csalad is ott van, mindig attól félek hogy elröhögöm magam.Mert tudom zsebre dolgoznak.Tudom hogy nem fogok fizetni.Tudom hogy a csalad aznap már harmadjara hallgatja végig a sztorit.Tudom hogy minden rendör valami uj dologgal probal halalig ijeszteni,de én játszom a hülyet.Közben elmondom hogy én igazabol nem is turista vagyok, hisz a nagymamám szerb stb. De aki biztonságra vágyik az tenyleg ne menjen a szerbek felé.Az maradjon otthon, vegyen egy oxigensatort és feküdjön bele és 20-30evig ki se masszon onnan. A többieknek jó utat!
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7482
Kedves Topictárs!

Ha lehet ilyen jellegű blogokat ide NE LINKELJ BE!!,különösen az utolsó mondatai miatt!
Persze, ez csak az Én személyes kérésem,ha a többieknek megfelel ez a stílus akkor semmi gond.
Előzmény: Holo-Tron (7480)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7481
Örülök Fiatal Barátom,hogy épen,kipihenve hazaértetek.
Egy eszmecsere a szkájp nevű segédeszközön mikor lehetséges?
Előzmény: csakamunka (7450)
Holo-Tron Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7480
Szerb rendőrök szórakoztak Athináékkal

A fenti történet elég durva. Aki attól tart (és joggal!) hogy vegzálják a szerb rendőrök, annak tényleg biztonságosabb Ho-n keresztül (akár 1 éjszaka tranzitszállást közbeiktatva). Akinek nincs rutinja és fél inkább ne menjen szerbiába, pl nem jár évek óta szerbián keresztül, nem tudja hogyan szerelje le a rendőröket, és leáll vitatkozni velük az igazáért, az börtönbe kerülhet. Bosnyákok a békefenntartók miatt valamivel visszafogottabbak, de ott is fürtökben állnak a rendőrök.
Előzmény: szervezkedő (7468)
Bubu Kapitány Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7479
Ha 14 órából megúszom én már annak is örülök. :)
Hogy hol fogok megállni azt még nem tudom, de a turista központokat nagyon el akarnám kerülni. Keresek valami nyugalmas falut túl a kotori öblön, talán az lenne a legjobb! Három nap múlva már többet fogok tudni. :-)
Előzmény: bankvilági idegenvezető (7478)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7478
Igen,kb jól számolsz. Az autópályától a Montenegroi határ 3-3.5 óra hossza lesz,megközelítőleg így számolj. Így attól függően,hogy hová készülsz Montenegron belül megúszhatod akár 13 óra alatt is.:)
Előzmény: Bubu Kapitány (7476)
Bubu Kapitány Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7477
Hali!
Igen most már én is a 15 órás szintidőt veszem figyelembe, azzal fogok kalkulálni. Persze ha a határokon sokat szöszölnek akkor még lehet bármi. :-)
No mindenkinek köszönöm az eddigi infót!
Üdv, Bubu
Előzmény: csakamunka (7474)
Bubu Kapitány Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7476
Igen én is valami hasonló miatt megyek Horvátország felé. Ahogyan számoltam cc. 200 km-rel hosszabb az út (+ autópálya díj), no de Sestanovacig autópálya van. Budapestről szerintem kb. 9 óra odáig. Aztán jön az autóutas rész.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (7469)
Bubu Kapitány Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7475
Én 2004-ben Dubrovnikba úgy mentem, hogy nem a tengerparti utat választottam (ahol Splitél kb. fél óra alatt tettem meg 5 km-t), hanem azzal egy párhuzamosat a szárazföld felé Boszniai határig. No az akkor teljesen üres volt. Most is valamilyen hasonló akciót akarok. :-)
Előzmény: Hümi (7465)
csakamunka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7474

Hello Bubu Kapitány!

 

Én eddig ötször voltam ezen az útvonalon. A legkevesebb idő 12 óra volt egyszer.

Máskor 13-15 óra. Most 15 óra alatt értünk haza,ebből össz. 3 óra várakozás. (horvát belépés,alagút,fizetőkapu) Én az autópályán sem megyek többet mint 130,

inkább olyan 110-es átlag jön ki a megállásokkal együtt.

Előzmény: Bubu Kapitány (7451)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7473
Elfogadom a véleményedet. Én az elmult 4évben jó pár alkalommal jartam meg oda-vissza.Mar fejben van, mit merre talalok, többször rá se nézek a pda-ra és beugrik az adott kanyar elött hogy azutan rendörök szoktak állni. Vajdasagban, Belgradban és attól délebre is laknak ismerösök (montenegroi nyaraloszomszédok). Totál olyan az utazas hangulata kb Uziceig mint ha itthon lennénk. Uzicetöl a montenegroi hatarig érzem magam egy picit gazdátlannak. De átlépem a hatart, bekapcsolom az ottani mobilomat. Mar jönnek az érdeklödö smsek: merre jarunk, mikor érkezünk és már csak 186km a tenger. Bosznian keresztül is mentem de ott total mas volt a hangulat. Most azonban lehet hogy arra jövök haza, mert Baffalolev szomszéd lenyügözött a szintidejével! De a horvat kerülöre engem egyenlöre nem tudtok meggyözni. Valamint a mostani autonkkal nem tudok olyan 150-160as tempot tartani hogy egy ket megallas utan is az atlag 120-130kmt megtegyük óránként.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (7469)
kissárpi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7472
 

SziasztokMonti Fórumosok! Nyugat-Magyarországról megyek Budvába augusztus 15-én  és nem egyhuzamban, hanem egy Szarajevói alvással. A következő útvonalat terveztem el: BOSANSKA GRADISKA- BANJA LUKA- JAJCE- TRAVNIK- SARAJEVO- BUDVA. Járt valaki most a nyáron ezen a szakaszon? Segítsetek abban is, hogy a Sarajevo-Budva távot melyik útvonalon tegyem meg.

 

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7471
Jah.....amikor leértem,felhívtam apámat,akivel a 70-es 80-as években rengeteget utaztunk mindenfele az Adrián. Mondtam neki,hogy kötözzön le valaki,ha mégegyszer arra akarnék menni.:)))
Előzmény: Hümi (7470)
Hümi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 7470
Jó beszísz...:)
Előzmény: bankvilági idegenvezető (7469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!