Keresés

Részletes keresés

böllérsegéd Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1129

Napraforgóra szoktak jönni,van amikor 100 ha. van vetve körülöttem.Most egy kevés repce van ,napraforgó ,és tarlóvirág lessz több, mert sok körülöttem a búzavetés.

Előzmény: Sanyi 65 (1128)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 1128

Akácra mennek a kollégák hozzátok, vagy napraforgóra?

Előzmény: böllérsegéd (1127)
böllérsegéd Creative Commons License 2013.02.14 0 0 1127

Akáctól a napraforgóig, minden van. de napraforgó után etetni kell.60 családot aránylag jól eltart a terület. Pedig van amikor jönnek vándorméhészek is 50-60 családdal.

Előzmény: Sanyi 65 (1124)
szilaszlo Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1126

Azt mondják 10 családig hobbi, az fölött kezd megtérülni ha ügyes vagy.

Szerintem 1-2 családdal érdemes kezdeni, de nem mérv adó amit mondok mert nekem sincsenek még konkrétan méheim. 

Dr Vincze Ernő - Tanuljunk méhészkedni és Dr Szalay László - Bioméhészet c. könyveit nyagyon ajánlom.

Nameg persze Őrösi Pál Zoltán - Méhek között, bár szerintem ma már inkább egy nagy adag plusszt tud adni a tanulónak mint aktuális információt... persze a méhek nem változtak :) csak a világ.

Előzmény: orszagattila88 (1125)
orszagattila88 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1125
Sziasztok.
Teljesen amator vagyok. Most szeretnek elvegezni egy mehesz tanfolyamot majd ezzel foglalkozni....
Erdekelne par informacio: teljesen kezdokent valamilyen tamogatast lehet igenyelni? Korulbelul hany csaladdal erdemes elkezdeni a meheszkedest?
Elore is koszonom a segitseget!
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1124

Hát akkor te nagy penge vagy!

Tanya, meg lovak, ez jó dolog. Akkor lenne kitől tanulnod, ha ott van a haverod méhe.

Milyen méhlegelők vannak felétek? Eltartaná a méheiteket?

Előzmény: böllérsegéd (1123)
böllérsegéd Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1123

60 méhcsalád van a tanyámon az eggyik haveré ,évek óta ott vannak a lovak is a  méhek is.Eddig még nem vol gond velük. Az istáló 50-60 méterre van a kaptáraktól.

Előzmény: Sanyi 65 (1122)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1122

Valakihez szegődj oda tanulni, ott képbe kerülhetsz.

De a lovaktól távol tartsad majd a méheidet, mert valahogy nem szeretik egymást.

Előzmény: böllérsegéd (1120)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1121

Az én autóm is lomha, dehát teherkocsi, mást nem várható tőle. Viszont vizes fűben, enyhe sárban katasztrófa, szimpla kerék könnyű segg. (mint egy zsiguli)

Papíruszom nekem is van, csak tudás kellene hozzá. De szorgalmas vagyok, és törekvő.

Nekem is méhész volt a nagyfater, de nem akart fejlődni semmiben, az atkákat nem akarta ismerni.

Rá is ment az állománya szépen lassan (110család).

 

Előzmény: Destroyah2 (1118)
böllérsegéd Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1120

Én a lovak seggenél nőttem fel, azokat vágom. A méheket csak szeretném vágni, de sajnos az még nagyon messze van.

Előzmény: Sanyi 65 (1115)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1119

a Prágánál annak menj azért utána, hogy alkatrészt és mennyiért találni hozzá.

mert a terepképesség szép és jó, de ha nincs hozzá ellátmány, akkor b@szhatod.

Előzmény: Sanyi 65 (1117)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1118

nekem az LT amúgy egy lomha dög, ezzel a lánccal viszont zsír.

 

lassan el lesz adva, de nem lehet rá panaszom.

 

előnyöm annyi, hogy bár megjártam a tanfolyamot, mert az OKJ papír hátrány sosem lesz, de szerencsére nem kellett elszegődnöm senki mellé, fater, meg nagyfater aki a mester volt.

Előzmény: Sanyi 65 (1117)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1117

Szerencsés ember vagy, mert beleszülettél a méhészetbe!

Nagyon nagy előnyt jelent. 

Sajnos nekem is hátsós az autóm, ezért félek is a sártól. Kellene valami összkerekes megoldást találni. Prága teherkocsiban gondolkodom E-rendszámmal. Traktor lenne jó, de ez sok helyen nem közlekedhet.

Az én műsorom: repce szomszéd falu, akác helyben és északon, gyalogakác Tiszánál, napraforgó helyben.

Na az utolsó két sorodban, van a nagy igazság! (sajnos a kolléga urak többsége, ezt nem ismerné el)

Előzmény: Destroyah2 (1116)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1116

hát

én pl harmadik generációs vagyok :)

a babakocsimat a méhek között tolta anyám...

 

egy projekt volt télen csak,  VW LT dupla hátsó kerekére lánc átkötéseket kendácsoltam... biztosabba sárban a harckocsi.

 

a műsor marad: repce helyben, akác vándorlás, gyalogakác helyben, napraforgó már a telelő tanyááról...

közben próbálok szaporítani...

 

 ja és nem vágunk sz@rt sem... mindenki csak ismerkedik a méhek életével, van aki egy életen át... TUDNI senki nem fog tudni semmit...

 

Üdv!

Előzmény: Sanyi 65 (1115)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1115

Méhész urak!

Fiatalok, kezdők vágtok mindent???

Gyakorló tapasztalt méhészek, örömmel veszünk minden okosítást minden méhészeti témában.

Hamarosan Március, és akkor már nem leszünk gépközelben!

Üdv!

szilaszlo Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1114
böllérsegéd Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1113

Na ez a fajta után érdeklődöm én is, mert  kib....t szapora.

Előzmény: bergli (1112)
bergli Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1112

Nem,nem.Ojan a virágzat mint a fehér csak húsosabb zömökebb és szörösebb,ragadós kicsit a tapintása.A fák átlag magassága kb 5-8méter viszont bozontosabbak mint a fehér és nem vastagodnak .Nagyon szapora,nemgyőzöm irtani ott ahol nem kívánatos.

Előzmény: sztvibi (1108)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1111

S% zia! hogyne.Ittvan Például a NONOS Vagy a fehérüröm tinktatúra. Az elkészítése egyszerű .Inenn elkészítheted.Lejebb már beszéltünk itt rólaEzt teában is elkészíthetd.

1l vízhez egy evőkanál fehér üröm kell felforralva este reggelig  lefedve lassan kihűl.Szirup alapja vízhelyett, vagy a lepénybe víz helyet.Egy kis kálium szorbáttal kiegészítve és egy jó fej foghagyma beletörve, kis ala ecet se rontsa el ez olyan 2%.-nyi legyen.Amikor már lehet érezni az illatán akkor már elég.Ezt az elegyet szoktam a méhekre csurgatni, spriccelni a megelőzés céljkából.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: Briguss (1110)
Briguss Creative Commons License 2013.02.05 0 0 1110

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy Fumidil b (remélem jól írtam) helyett lehetne e mást alkalmazni? Helyettesíthető e valami mással, ami olcsóbb?
darkminds@vipmail.hu címre ha valaki meg tudná nekem írni, azt nagyon megköszönném! :)

Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1109

Ludányi István Gödöllői méhészképzés, (ahol tanulsz is)

A gyors tanfolyamok csak azoknak valók akiknek van már páréves tapasztalatuk, és már csak a papírra van szükségük.

Üdv!

Előzmény: tutymak (1107)
sztvibi Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1108

Szerintem ti a gyalog akácra gondoltok.

Előzmény: bergli (1106)
tutymak Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1107

Sziasztok!

 

Tudom, hogy a gyakorlati tudás-tapasztalat a legfontosabb, de szeretnék letenni egy tanfolyamot is. Van valakinek tapasztalata, ajánlása ezzel kapcsolatban?Hallottam, hogy válltozni fog valami a képzésben, mit lehet tudni róla?

Köszönöm!!!

bergli Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1106

Igy igaz,nállam rögtön a fehér akác után nyillik és nagyon járják a méhek.Hogy mejik fajta azt nem tudom de lila.

Előzmény: bezz (1099)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1105

Szia! Csatlakozom az előtem szólókhoz.10 család az a nagyság amelyikkel érdemes foglalkozni, aminek a méze már elfogadható a kitermelt ára.A pontos árát nem tudom, még sose számoltam utána.A bolti ár körül mozog.Egy ekkora állomány mostani áron olyan 350-400 000Ft. A kaptárakat 200 000 Ft körül lehet be szerezni. A kézi szerszámok az esetleges pergető és a hozzá  tartozó kütyüket 100 000 Körül meg tudod venni.Aztán a legfontosabb nem vagy e alergiás a méhekre.Van e hetente legalább 1 nap amit a méhekre tudsz fordítani.Van e olyan hely ahol tertani tudod őket.Szél. és nap árnyék kell nekik. Ettől olcsóbban is meg lehet úszni , amennyiben mindent magad készítesz. A családokat nem veszed, hanem a rajokat fogdosod össze a környékről.Az is jó meg oldás, ha csak rajokat veszel.Ezektól egy évig nem tudsz mézet el venni.Természetesen mindenképp keress egy értő méhészt, aki szívesen elmagyarázza a méhszet szépségeit.A gyakorlatban .Ez legyen az első. Egy szezon után már látni fogod bírod e tudod e becsülettel csinálni.Később látni fogod miért írtam a becsületes méhészkedést.Felelős vagy nem csak a saját, hanem a környékbeeli méhek egészségéért.

Ennek ellenére belée vágsz akkor sok sikert,kitartást.Talán erre lessz a leg nagyobb szükséged.

Egyébként , ha el akadsz bármiben csak kiabálj!

 Üdv Cirkusz

Előzmény: gabovilaga (1102)
apiarius Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1104

Üdvözöllek  Gábor !

 

  Először is  ha  méhészkedni  szeretnél a  lakókörnyezetedben  kell  valaki  méhészkedéssel  foglalkozó személyt , méhészt keresni , aki  segítőkész is  mindenben és  van   több éves   gyakorlata  és  tapasztalata a  méhészkedésben . A méhészkedés  is   szerintem éppen úgy  működik , mint egy  szakma , amit  meg kell tanulni , és  gyakorlati oktatásban is  részt venni , és   nem árt ha  van azért  elméleti  tudás  is  hozzá . Mindezekkel  együtt a  méhek szeretete és hozzállás is párosul .

Előzmény: gabovilaga (1102)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1103

bocs, de mennyi mézet eszik meg egy 4 tagú család évente?

15-20-25kilót?

 

nem egyszerűbb megvenni? amennyit invesztálni kéne első körben, abból megveszed 10-12 év mézadagját legalább.

 

mégegyszer SRY

Előzmény: gabovilaga (1102)
gabovilaga Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1102

Sziasztok,Deszkről írok Csongrád megyéből.Szeretnék tanácsot kérni tapasztalt méhészektől.nagyon szeretnék elkezdeni méhészkedni de csak olyan mértékben ami az én kis 4 tagú családomat ellátja mézzel.ebben szeretnék segítséget kérni.pontosabban mit és honnan kell beszerezni,valamint milyen anyagi vonzata van ezeknek a dolgoknak.a válaszokat előre is köszi-Gábor

sztvibi Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1101

Mert hány féle lila akác van?

Előzmény: bezz (1099)
böllérsegéd Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1100

Köszi a segítséget.

Előzmény: apiarius (1098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!