Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2011.08.25 0 0 2075

Pooooooorszííííívózni? :-) Ilyen hőségben? Na én inkább összesöpröm a parkettás szobákat, tudom, hogy száll a por és stb., de én biza' be nem kapcsolom azt a melegetfújó eszközt, még úgy sem, hogy egyébként nálunk is be van kapcsolva a klíma (a komolyabb fajta, páramentesítést is tudó mobilklímánk van).

 

Kétségtelen, Misike tisztára a Nagyija:-)

Előzmény: ovics (2073)
Csuti55 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 2074

Szia!

 

Köszönöm a segítséged,RA-val kapcsolatban.Olvasgattam  a hozzászólásaid, nagyon irigyellek , a pozitív hozzáállásod miatt. Már elfogadtam én is a helyzetem, de nagyon nem tudok beletörődni.Én első perctől kezdve,napi 1 Metypred, és 2 Folsavval kezdtem.Trexant először 2x2  hetente 1 nap.Majd áttártünk 4x2-re.Most vissza lett véve 2x2-re. A Folsavat is már csak 3nap szedem a héten , és az is 1 szem. Azt hittem ez már javulást jelent, de sajnos a gyógyszerek ellenére, dagadnak a kezeim.Most gyógytornára / vízi/ , és masszírozásra járok.Már jobban vagyok, csak a térdeim fájnak, főleg a délelőtti órákban.Nem is igazán a térdeim , hanem a térd hátsó íve, így nehéz a nyújtás, és hajlítás.

Én szerettem volna gyulladáscsökkentőt szedni, de az orvosom azt mondta, nem kell, emeljem a Metypred mennyiségét.Ez szteroid, és tartok tőle, mert már a hajam is hullik.

Úgy látom ebből nincs kiút, csak reménykedem .

Előzmény: .ETNA. (2061)
ovics Creative Commons License 2011.08.24 0 0 2073

Légkondis lakásban jól elvagyok. Megy, de megy a mosó, a szárítógép, mosogatógép, rádió............de mikor a porszivót akartam bekapcsolni, besokallt a relé. Rádió, mosogatógép, mosógép ki, villany fel és megy minden. Férjem hazajött, mert hőség miatt itthon dolgozhat ezen a héten és mondja, hogy el sem tudom képzelni, mi van kint. Gondolom.....

Ráadásul Misi ma megkapta a 2. széria oltást, a meleget sem bírja, nyűgös.

Tegnap este páros mézes masszázson voltunk a férjemmel. Alig tudtunk hazavánszorogni, iszonyú fáradtság lett úrrá rajtunk. A mézes masszázs erős méregtelenítő. A gyerekek leptek meg vele bennünket. Nagyon jó volt,  meg fogjuk ismételni

.Szerintetek???????????????

.ETNA. Creative Commons License 2011.08.24 0 0 2072

Hát leginkább mi is a zuhany alatt töltjük a napot, vagy a mobillégkondi közvetlen közelében:-) Anno, amikor a kiskutyink még élt, a nagy kánikulában naponta többször is lezuhiztam a kádban, roppant módon élvezte:-)

Előzmény: Dolna46 (2070)
Peribo Creative Commons License 2011.08.23 0 0 2071

Köszi Ibolyafr, most már látom :).

Nem használom ezt a fórumot, csak ebbe a topikba írok néha, meg olvasgatok.
Majd megkerslek, de most breteg a gyerek, brutál napunk volt, fogva tartott az ágyon :D :D :D.

Éjjel meg 40(!!!!) percenként kelt...

Jön a foga :((((. 

 

Dolna: de jó, hogy jobban vagy :). olvasgattam, hogy lassan javult a helyzet.

Beszéltem a dokimmal, egyébként egy barom voltam, mert elfelejtettem a folsavat és az például a gyomorbajokat segít kivédeni.

Köszi mindenkinek a tippeket, én most 6-ot szedek. Dolgozni aznap nem szoktam tudni, mert tiszta bamba vagyok :(. Mondjuk Kisbéka (19 hónapos) lefoglal, azzal nincs gond :).

Türelmre int ez a betegség főleg...Úgy szeretném, ha már nem kellene ilyenekkel foglalkoznom, de még nem jött el az ideje :(.

 

Előzmény: Ibolyafr (2064)
Dolna46 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 2070

Köszönöm kérdésed, a talpam is "alakul", már csak akkor sajog, ha sokat "talpalok"...

 

Ma hajnalban voltam a piacon, a lányommal mentem reggel 6-kor, mikor munkába ment, hazafelé meg taxival jöttem, 7:45-re már itthon is voltam. Ilyenkor szoktam lecsót eltenni, az alapanyagért mentem, de sok minden mást is vásároltam. Ennyi a talpamnak elég volt, de nem is amiatt, inkább a bírhatatlan meleg miatt ma nem álltam neki a lecsónak, majd holnap hajnalban csinálom, mire jön a pokoli meleg, /36 fokot jósol az ötnapos Szombathelyre/, addigra szeretnék végezni a konyhában.

 

A "lurkóknak" is sok már ez a meleg, egész nap ki se mozdulnak a lakásból, a kutyus meg gödröt ásott magának, abban fekszik. A vizes edényét óránként fölborítja, figyelni kell, hogy legyen friss vize.

 

A szívemnek sem tesz jót ez az idő, dél óta szorítást érzek, pedig egész nap a ventillátor mellett heverek.

 

Kellemes hűsölést kívánok!

Előzmény: .ETNA. (2068)
.ETNA. Creative Commons License 2011.08.23 0 0 2069

Benne van a 4. hónapban .... tényleg öregszik, ezt tetszik :-)))))))))

Előzmény: ovics (2066)
.ETNA. Creative Commons License 2011.08.23 0 0 2068

Hát ez jó hír!!! Ezek szerint beválik a MabThera! Mi újság a talpaddal? Kiderült-e végül, hogy mi okozta? Most  jön Rád a "rossz idő", mert kánikulát jósolnak...

 

Az unokáid nagyon aranyosak, most fognak ám csak múlni az évek, észre sem veszed és már ripsz-ropsz érettségire készülnek:-)

Előzmény: Dolna46 (2063)
.ETNA. Creative Commons License 2011.08.23 0 0 2067

Igen, köszi, még volt egy kérdésem, most küldtem el... Nagyon-nagyon köszönöm!

Előzmény: ovics (2065)
ovics Creative Commons License 2011.08.23 0 0 2066

...ahogy elnézem , az én unokám is ilyen gyorsan fel fog nőni :-))

Már hasrafordul,gőgicsél, vigyorog. Visszanézzük mindig a régebbi fotókat....................rengeteget változik, szinte naponta.Nemrég született és már benne van a 4. hónapban. ................hogy öregszenek a gyerekek :-))

Előzmény: Dolna46 (2063)
ovics Creative Commons License 2011.08.23 0 0 2065

Megkaptam és válaszoltam is.

Előzmény: .ETNA. (2062)
Ibolyafr Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2064

Nyilvános az e-mail cimem, az adatlapomon megtalálod.Kérdezz bátran,ha tudok segitek!

Előzmény: Peribo (2056)
Dolna46 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2063

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Jelentem: jól vagyok! - csak ez az irdatlan meleg enyhülne néhány fokot, mert ezt nagyon nehezen viselem!

 

Ovics, a pici unokád nagyon szép baba - mint azt már korábban is írtam. Kívánok nagyon sok boldog órát, éveket Vele!

 

Az én unokáim már megnőttek, de most is imádom őket. Ha sikerül, teszek fel két képet róluk:

.ETNA. Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2062

Kedves Ovics! Egy személyes ügyben írtam neked a gmail-os címedre egy levelet, kérlek nézd meg, nagyon fontos lenne!!!!

Ha valami miatt nem kaptad volna meg, vagy ilyesmi, akkor írj nekem - publikus az email címem - , hogy a válaszban újra el tudjam küldeni a kérdésemet, kérésemet. Előre is köszönöm!!!

Előzmény: ovics (2058)
.ETNA. Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2061

Szia!

 

kb. 2 éve kapom a Remicade biológiai terápiás infúziót, az orvosom és a biol.terápiás nővér szerint az én esetem "sikertörténet".

Kattints rá a nicknevemre, kijön az adatlapom, ott nyisd meg a hozzászólásaimat, közöttük keress rá a Reumatológia topikra és nyisd meg a számtalan hozzászólást, ha van egy kis időd, olvasgasd el, miket írtam a terápiáról.

 

Többször leírtam már, magát az RA-t és a TNF-alfákat megkötő biol.terápia hatásmechanizmusát... legalábbis azt, amit erről én tudok, olvastam, az orvosomtól kérdeztem stb.

Előzmény: Csuti55 (2055)
.ETNA. Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2060

Szia!

 

Ahogy Ovics is írta, vannak cselek, pl. reggel beveszed és gyorsan utána eszel, azt amit a legjobban kívánsz, amit a legjobban szeretsz, arra a napra tervezz valami elfoglaltságot, ami eltereli a figyelmed, ha dolgozol, a dolgozóban is ilyenkor csinálj olyasmit, ami nagy koncentrációt igényel (ilyenkor általában észre sem veszed, hogy ma Trexan-os nap van), este szoktam bevenni a második szemet (én csak 2 szemet szedek egy héten). Úgy intézem, hogy a reggeli adagot 10 óra körül vegyem be, így az estit is 10 órakor veszem (12 óra különbség kell!) és jószerivel nem is sokkal utána már el is alszom, kicsit még majszolok valamit, egy szelet kalács stb., hogy ne legyen üres a gyomrom.

 

Másnap kell bevenni a folsavat, a gyorsan osztódó sejtek osztódását is visszafogja, s mivel a vérsejtek is ilyenek, a folsavval erre segítünk rá. Az én orvosom szerint, akár többször is lehetne folsavat szedni, de én ettől vagyok csak igazán vacakul, nem is a Trexantól, így csak egy héten egy szemet szedek belőle. A folsav-szedő napon az étkezéssel és a sűrű tennivalókkal kapcsolatban a Trexanos nap "rendjét", szokásai követem.

 

Hajhullás ellen kezdj el szedni mielőbb Biovanne tablettát !!!!! Az ára elviselhető és nagyon hatásos!

Előzmény: Peribo (2056)
Peribo Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2059

Köszi, akkor bízom az időben :).
A reumatológusom egy fantasztikus nő, majd megebeszélem vele, meglátjuk, mit javasol.
Jajj Ovics, azt akartam mondani, hogy mennyire gyönyörű és helyes az unokád :))))!

 

Előzmény: ovics (2057)
ovics Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2058

Biológiai kezelést az kap, akinek a bázis kezelés ( Trexan, szteroid) nem hat. Hogyan derült ki , hogy oltás váltotta ki? Az RA autoimmun betegség. Nekem minden évben beadják az influenza oltást.

Előzmény: Csuti55 (2055)
ovics Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2057

Meg lehet szokni a Trexan mellékhatását, ahogy mondják......idővel elmúlik. Nekem 8 db-t kell szednem. Eleinte szarul voltam, de mostanság meg sem érzem. Néha van azért kisebb émelygés, de más nem. A hajam nem hullik. Lehet, hogy azért mert szedek antioxidant-t? Igaz, ezt már 14 éve.

Szteroidot fél évig szedtem, azóta növekedett a Trexan adag.

Előzmény: Peribo (2056)
Peribo Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2056

Hello csuti, hoygan derüt ki, hogy egy oltás váltotta ki?
Nálam még mindig nem dőlt el, hogy RA, vagy valami reaktív izé...
(immunszerológiailag negatív vagyok...).
Azt mondták, ez nagyjából két év alatt dől el, hogy marad vagy megy...A terápia viszont ugyanaz.
Most Trexánozok, meg még kevés szteroid...blőőőő :).

Trexánra vannak cseleitek? Elég ramatyul vagyok azokon a napokon...
A reumatológusom adott egy jó tippet: rengeteg (3- akár 4) liter vizet kel inni aznap...Ez rebgeteg segített a fejfájáson, de összességében még mindig rossz a közérzetem. Hozzá lehet szokni kicsit jobban? illetve durván hullik a hajam...Sok van, az mázli, de minden csupa haj :(((((. Ez alábbhagy, vagy ne legyenek illúzióim?
Ibolyfr, esetleg megadnád az emailcímed? Egyszer leírtad, hogy milyen módszerekkel foglalkoztál a RA-val, csak nem mentettem le, kíváncs lennék...

 

Előzmény: Csuti55 (2055)
Csuti55 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2055

Sziasztok! Most regiztem, mert szeretnék többet tudni a biológiai kezelés sikerességéről.Van-e köztetek , akinek szintén reumatoid artritisze van.Sajnos 2 éve élem vele az életem, hol könnyebben , hol nehezebben viselem a társaságát.A napokban derült ki, hogy egy oltás váltotta ki az aktívitását, ami nem volt más, mint egy infuenza elleni védőoltás.Kilátásba helyezte az orvosom a biológiai kezelést, de nagyon sok fenntartásom van ezzel kapcsolatban.Ha van köztetek , akit már kezeltek , kiváncsi lennék a tapasztalatára,  és hatására.Köszönöm 

Ibolyafr Creative Commons License 2011.08.17 0 0 2054

Nagyon Édiiii! Olyan jó Neked, hogy már van unokád......Hmm,ez most irigységnek tűnik,de csak nagyon vágyom énis a nagyi szerepre.

 

Előzmény: ovics (2049)
luci71 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 2053

Kedves Debra01!

Ludtalp betétet ha jól tudom már csak javasolják,nem írják fel mert nincs rá támogatás. Műtét után nem küldtek rehabra?Gellért fürdő nappali kórházát tudom ajánlani,de azzal az a baj hogy oda naponta be kell járni és kitudja mikorra lenne időpont,mert oda is reuma orvos adja a beutalót.Ortopéd orvost tudok ajánlani,de kb.1-2 hónap várakozási idő van hozzá.Viszont neten te is probálkozhatsz kereséssel,én is szoktam ott orvost keresni.Szimpátia alapján.És a körzetitől kérek beutalót.  

Előzmény: Debra01 (2043)
luci71 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 2052

Én azt tudom ajánlani hogy a neten nézz körbe,orvos ügyben.Keress reumatologust vagy ortopéd orvost.Elvileg ha pesti vagy,akkor a körzeti orvosod ad beutalót és mész.Nekem tavaly a reumatologus víz alatti uh-t adott rá,majd rtg terápiás kezelést írt ki a sarkantyúra,hát a kezelések után ami 4 vagy 5 volt,rá kb.3 hónap múlva lett jobb.Sérvel és egyéb gerincproblémával küzdök én is rengeteg rehabbal.Ha már visznek akkor muszály a műtét,nekem az ortopéd orvosom mondta azt ,műtét csak akkor ha már nagyon muszály.De ugy érzem ez hamarossan bekövetkezik.

Előzmény: otthonülő (2044)
.ETNA. Creative Commons License 2011.08.14 0 0 2051

Tényleg, most jutott eszembe, hogy az egyik ismerősünk lányát meg is műtötték, neki a rehabilitációban segített.. azt hiszem csontkovács, vagy masszőr, vagy valami ilyesmi, ha találkozunk, majd megkérdezem. Arra viszont tisztán emlékszem, hogy azt mesélte, hogy az első kezelésnél még nem tudta a cipőjét sem kifűzni, de az x. kezelés után már mennyire jól érezte magát. Azóta pedig dolgozik, férjhez ment ...

 

 

Előzmény: otthonülő (2044)
.ETNA. Creative Commons License 2011.08.14 0 0 2050

Jaj, de cuuuuuuki:-))))))) Mit neki egy ujját szopni, beteszi egyből az egész öklét:-))) Nagyon aranyos, de jó Neked, te, te, te...  Nagyi:-)

Előzmény: ovics (2049)
ovics Creative Commons License 2011.08.13 0 0 2049

Egy kis vidámkodás: unokám tegnap volt 3 hónapos.

 

     :-)

ovics Creative Commons License 2011.08.13 0 0 2048

Sziasztok!

Szabin vagyunk, így ritkán vagyok gép előtt.

Elsődleges híve vagyok annak, hogy orvos a fő kezelő, de az akupunktúrában nagyon hiszek. Megtapasztaltam az eredményességét, ezért merem ajánlani, de kizárólag orvos végezze!

Ahova mi jártunk a lányommal, járt egy férfi, akit hoztak, mert gerincsérve volt és már szinte járni sem tudott, fájdalmai voltak.Nem akarta kés alá vetni magát. Kezelték akupunktúrával és pár hónap múlva, mikor találkoztunk, saját lábán sétált be a rendelőbe, fájdalommentesen, vidáman. (Nem egyidőben voltak a kezeléseink).

Engem kikezeltek olyan betegségből, amit a hagyományos orvosok nem tudtak, mert rossz helyen tapogatóztak. Nyaki spondyósis helyett könyökideggyulladásom volt.

Előzmény: otthonülő (2044)
.ETNA. Creative Commons License 2011.08.13 0 0 2047

Az agyamat eldobom, még hogy a doki kap idegrohamot??? Ilyenkor érzem csak igazán, hogy milyen piszok szerencsém van a háziorvosommal, a reumatológusommal, egyáltalán a reumakórházzal, ahová infúzióra járok.... a végén kiderül, hogy nem is olyan rossz ez a város? Pedig már egy jó ideje nem "csípem", lehet, hogy át kell értékelnem ezt magamban ? :-)

 

Azért az olyan felháborító és elkeserítő, hogy úgy tűnik, csak a puszta (és vak) szerencsén múlik, hogy kinek milyen doki "jut", s hogy ezáltal megkapja-e a számára kedvező hatással járó beutalókat gyógyfürdőkbe, gyógytornára, különböző vizsgálatokra, terápiákra stb. Ennek nem így kellene lenni, mert ez nem pénz, nem alacsony orvosi fizetés stb. kérdése, ez kizárólag csak emberség, odafigyelés, empátia és hivatástudat!

 

Valóban nem a maszek doki lenne a cél (viszont, ha tanács kell, vagy pl. a betegség elmagyarázása stb.stb., akkor megéri, mert ott a pénzemért talán elvárható, hogy végighallgat és még fel is világosít), elvégre azért fizetünk tb-t. Szép új világ... ez szuper...

Coccinea Creative Commons License 2011.08.11 0 0 2046

 

Nem mondok vele újat, hogy pl. gyógytornával lehet próbálkozni, de arról talán nem mindenki hallott, hogy van kifejezetten gerincsérv gyógyítására kifejlesztett torna is.

http://www.mckenziemodszer.hu/gen/index.html

 

Meg létezik egy infúziós kezelés, ami állítólag sokat segít, ezt nem ajánlotta fel az orvos (gerincsebész)?

Előzmény: otthonülő (2044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!