Keresés

Részletes keresés

amamsik Creative Commons License 2006.08.06 0 0 169

Mi is hasonló úton lehettünk, ahol kajára-belépőkre nem kellett költeni.

400 dollárt váltottunk a bő 1 hétre kettőnknek, ezért kaptunk ~3200 yüant, és mivel gagyi dolgot nem akartunk venni, jókat meg nem nagyon láttunk, az utolsó nap még több mint 1.200 megvolt belőle - a yashow-n azért elköltöttük:)

Előzmény: Elvira70 (167)
dragan11 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 168
Attól függ, akarsz-e sok ajándékot vásárolni. Ha nem, akkor nagyon olcsón megúszhatod, főleg, ha az árban már minden benne van.
Pekingre és Sanghaira általában igaz, hogy óriási az árkülönbség. Pld. Egy ebéd 2 jüantól (utcai ratyi hely) 200-400 jüanig megy (ez az általun felfedezett csúcs)
Arra is készülj fel, ha már nem bírod a kínai kosztot, néha be fogsz menni valami "európaiba" (kávé, fagyi, hamburger). Itt az árak már húzósabbak, sokszor a nemzetközi átlag felett. Egy kávé pld 15-20 jüan (400 forint)
Ja, és a nagy közhely: alkudozással sok pénzt megspórolsz, akár a pénzed 2/3 át is! Csak győzd idegekkel!
Előzmény: Elvira70 (167)
Elvira70 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 167

Sziasztok! Augusztus végén mennénk Pekingbe, sok egyéb kérdés mellett elsősorban a költőpénz mennyisége, illetve időjárási viszonyok után érdeklődnénk. A részvételi díj tartalmazza a napi 3x-i étkezést és a belépők árát, úgyhogy elvileg ezekre nem kell költenünk.

Köszi, E.

dragan11 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 166
Sziasztok!

Na visszajöttem. Hát nem egy relax út volt, az biztos...nem egy olyan tunéziai családi pettyhüdt nyaralás. De erre még évtizedekre is emlékezni fogok. Átvágtattunk Kínán, 7 repülőút, éjszakai vonatozás, és közben ezernyi program, miközben tárgyalások is voltak. Szóval napok óta csak alszom.
Bora! A melegre készülj fel! Mert 35-40 fok az ottani páratartalom (pld Sanghai) mellett szinte leviselhetetlen. Azonnal menekülni kell valami légkondis helyre (ott minden hely ilyen). Attól pedig kaptam egy jó torokgyulladást, most nyomom az antibiotikumot.
A legjobb, ha megtanulsz kínaiul :) mert egyébként kész vagy, még a nemzetközi szálllodában sem értenek meg. Mondjuk akkor sem értenek meg, ha kínaiul beszélsz, mert ugy általában és en bloch nem értik azt, amit akarsz.
Esővel egyszer találkoztunk, Pekingben, az egy emberes felhőszakadás volt, de utána még rosszabb lett a meleg.
Ha Sanghaiba mész, vigyél sok nyugtatót, az a város egyszerűen egy döbbenet. 18 millió kinai üvölt, és nyomja a dudát, totális a káosz, és ha nem mész le alfába, kész vagy. Ha kocsiban ülsz (amit egy kínai vezet) inkább csukd be a szemed!
Egyébként medig casht vigyél, mert a pénzváltás rendkívül körülményes és nehéz. Orvossággal készülj, mi felfaltuk a fél csomagot, főleg gyomorra, hasra ment az attack, mondjuk nekünk annyiban volt kemény, hogy többségében vendégül láttak, és ilyenkor nincs mese, tukmálnak, és nincs visszautasítás, a hardcore dolgokat is meg kell enned, legfeljebb utána hánysz. Komolyan mondom, a 10. napon már a KFC-ben ettünk, én bevállalom, hogy a kínai konyha nekem túl kemény. Pld nem értik meg, hogy a rízst az elején kéred, köretnek, és nem is hozzák, mert ott a végén jön ki, és a húsokat önmagában eszik. Ha kávéfüggő vagy (mint én) , vigyél feltétlenül kávét, mert orbitálisat szívsz.

A Pia: Leginkább sört nyomtuk, a boros felfedező kedvem addig tartott, amig nem ittam egy 40 jüanos ratyi bort, egy ujjnyival, amit ki is köptem, az bizony kemikália volt. Utána már nem próbálkoztam vele, bár a 150-200 jüanos borok talán láttak szőlőt. Ellenben a Maotáj (bocs, hogy fonetikusan írom), a méregdrága rízspálesz. Hát az egy gonosz ital, kb 70 fokos, és kb. 25 pohárral itattak meg velünk (agresszíven), hátbazmeg, az kész. Még a környékét is el kell kerülni.

Röviden ennyit, hosszan meg évekig lehetne írni. Egy nap annyi volt, mintha egy hét lenne. Unatkozni nem unatkoztunk. Ami újdonságot írhatok ebbe a fórumba a sokat tapasztaltaknak, hogy Ninxia-ban is voltam (biztos rosszul írom), ez egy sívatag közeli mohamedán autonóm tartomány, fővárosa Jinxian (ezt is rosszul írom) egy lehangolóan ronda 1 milliós városka, de egzotikussabb volt, mint Peking.

Üdvözlök mindenkit. Az indulóknak jó utat! És erőt a hőség elviselésére.
Előzmény: Bora49 (155)
dragan11 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 165
Marad a sör, és majd beszerzek üveges bort, legyen bármilyen.
Indulás ma fél hét. Bécsből. 12 óra, az nem semmi...Majd jelentkezem én is.
Előzmény: kb. (163)
dragan11 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 164
Szerencsére amúgy sem iszom semmilyen töményet a gyomrom miatt soha. Majd udvariasságból belenyalok, mert ha visszautasítom, akkor az gondolom modortalanság. Mi?
Előzmény: kb. (163)
kb. Creative Commons License 2006.07.13 0 0 163
Várj, félreolvastad. Nem a sör negyven fokos, hanem a pálinka - ami pálinkában már nem is olyan magas, viszont cserébe rossz ízű.
Előzmény: dragan11 (161)
kb. Creative Commons License 2006.07.13 0 0 162
Ha munkaügyben jössz, akkor a kedves vendéglátóid feltehetően minden étkezésnél itatni fognak benneteket. :-)
Előzmény: dragan11 (161)
dragan11 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 161
Egyébként csak este akarunk inni, és szórakozóhelyeken (persze nem mindennap), néhány jó címet már be is szereztünk. Meg kipróbálom a karaokeet, persze csak 5-6 40 fokos sör után :)
Előzmény: kb. (159)
dragan11 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 160
negyven fok? Az kemény. Mindegy, a qualerint már beszereztem :)
Holnap indulok, már be vagyok izgulva, életemben nem ültem repülőn, ez a 11 óra húzósnak tűnik. Ráadásul Bécsből indulunk.
Majd én is beszámolok, Peking , Sanghai mellett Zhouzhuang és Ningxia lesz, az utóbbiról lövésem sincs, de majd meglátom. Üdv
Előzmény: kb. (159)
kb. Creative Commons License 2006.07.09 0 0 159
Bocsáss meg a félreértésért. Inni persze lehet bármelyik étteremben. A kínaiak többségében viszont csak sört és (negyven fok körüli, gabonából készült) helyi pálinkákat árulnak, a borválaszték ezekben általában elég gyenge - és a helyiek azt is Sprite-tal és jéggel fogyasztják. :-( A bárokban viszont mindenféle ital kapható.
Előzmény: dragan11 (158)
dragan11 Creative Commons License 2006.07.08 0 0 158
Nagyon köszi a segítséget mindnekinek.

A szittyózáson a szeszeket értettem, drogot itt sem használok, hát még hülye lennék ezt a nép kínában rizikózni. :)
Előzmény: kb. (157)
kb. Creative Commons License 2006.07.08 0 0 157
Dragan11: Kismillió helyen lehet bulizni a városban (akár reggelig is), az aktuális programot keresd az angol nyelvű ingyenes magazinokban (That's Beijing - a webes verzió: www.thatsbj.com , Time Out, stb.).
Ha mindenáron drogozni akarsz, keresd a feketéket mondjuk a Sanlitun körül. Valószínűleg előbb fognak leszólítani, mint, hogy odalépj hozzájuk.
Bármilyen bort kapsz, 1-2 helyen még magyart is. A kínai borok minősége is javulóban van.
Hazatelefonáláshoz innen is a Skype a legolcsóbb megoldás. Vagy vegyél IP card-ot (kínaiul IP 卡, ejtsd. "IP-ká"), minden újságárusnál kapható, angolul rá van írva, hogy kell használni.
Bora49, nem tudom hova jössz Kínában, de általában igaz az augusztusra, hogy csak 1-2 órás záporok vannak, nem vészes. A meleg viszont az tud lenni ilyenkor.
amamsik Creative Commons License 2006.07.07 0 0 156

Szia,

 

nincs túl sok tapasztalatom (9 nap Kínában), de a t-mobile-os készülékem simán feljelentkezett a china mobile hálózatra, telefonáltam is (kb 600 ft/perc), sms-eztem (100 ft körül/db). Más megoldást nem próbáltam.

 

Euró/dollár jó bármelyik, áprilisban 28 Ft-ra jött ki egy jüan, fix árfolyamok vannak.

Jüant itthon nem kapsz.

A legnagyobb címlet a 100 yüanos.

 

Éjszaka mi csak a wangfujing-on jártunk, bulihelyet nem kerestünk.

Előzmény: dragan11 (154)
Bora49 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 155

Én is infókat szeretnék kérni azoktól, akik már voltak Kínában.

Augusztus elején fogunk odautazni, és most figyeltem föl arra, hogy akkor elég sokat esik az eső, és persze meleg is van.

Írjátok már meg, hogy mennyire kell félni a sok esőtől? Állandóan esik, vagy csak néha van egy-egy nagyobb zápor?

A guta üt meg, hogy nem tájékozódtam, mielőtt befizettem az utat. És hát az utazási irodában sem mondták, hogy ne augusztusra fizessek be, mert akkor nem jók az időjárási viszonyok. Nem sokkal került volna többe egy szeptemberi út.

dragan11 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 154
Sziasztok!
Jövő csütörtökön utazom (munkaügy) Peking, Sanghai

Néhány praktikus kérdés, hátha van itt valaki.

Hazatelefonálás. Hol, hogyan, mennyiért?

Pénzváltás. Gondolom, eurót viszek. Vagy érdemesebb itt jüant váltani?

Éjszakai lehetőségek Pekingben? Hol lehet szittyózni? Állítólag csak egy ilyen mulatónegyed van, más helyek korán bezárnak. Lehetőleg helyiek között szeretnénk szétcsapatni az agyunkat?

Bor. Van? Milyen?
HL7538 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 153

Köszi, végülis a Xiushuin meg máshol találtuk meg, amit kerestünk. :)

Mi is hazaértünk ma hajnalban, nagy élmény volt Kína is és Thaiföld is, már tervezzük a következőt. :) Kínában végül Peking a Nagy Fallal, Tiencsin és Shanghai fért be a programba, maradt még látnivaló bőven!

Előzmény: kb. (150)
avasarlo Creative Commons License 2006.04.30 0 0 152
a kínai kajáról kínában:

http://avasarlo.blogter.hu/?post_id=42334
amamsik Creative Commons License 2006.04.24 0 0 151

SZiasztok,

 

hazaértünk mi Kínából csütörtök éjjel.

 

Nagyon nagy élmény volt, lenyűgözött a Nagy Fal és az agyaghadsereg is.

Mi egy 'tipikus' túrita-útvonalat jártunk be, Peking-Luoyang-Xian-Peking útvonalon.

 

Vásárolni a Ya Show-n voltunk, a Wangfujing-on a zöld tea boltban szereztünk be nagyobb készleteket.

kb. Creative Commons License 2006.04.17 0 0 150
Mit hol lehet vásárolni? :-)) Ha olvasok a soraid között (az a bajod, a Wangfujinggal, hogy ott eredeti cuccokat árulnak), akkor a sok hasonló hely közül az általad is említett Xiushui az, ami a legközelebb van Wangfujinghoz (azt írtad, ott szálltok meg). Hasonló helyek: ha mentek a Sanlutunhoz, akkor ott a Yaxiu (Yashow), ha pedig a Chaoyangwai-on levő Dongyue taoista kolostor is szerepel a programotokban, mellette nemrég nyilt egy ezekhez hasonló, Yuexiu nevű hely.
Előzmény: HL7538 (149)
HL7538 Creative Commons License 2006.04.16 0 0 149

Sziasztok, Pekingben hol lehet vasarolni? :o) A Wangfujing utcaban mar jartunk, de ott minden eredeti, azt meg otthon is megkapnam meregdragan. :) A Xiushuin meg nem voltunk, de megyunk meg vissza Pekingbe ket napra. Egyelore nagyon tetszik Kina, nekem nagyon pozitiv meglepetes, kicsit lepukkantabb helyre szamitottam, mondjuk olyasmire mindenhol, mint amit ma lattunk a Peking-Tiencsin vonatbol. (Parom persze kisebb sokkot el at, neki ez az elso ilyen "jellegu" hely, meg nem jart Egyiptomban vagy Indiaban, de azert igyekszik valahogy elviselni. :o)

Előzmény: HL7538 (148)
HL7538 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 148

Egyelőre nagyon tetszik ez a CTrip(?) nevű cég. Tegnap este foglaltam a weblapjukon Shanghai-Peking útvonalat, két főre mindennel együtt 1360 RMB. Hajnali 3-kor már ébresztettek, hogy visszaigazolják. :) Most pedig egy Tiencsin-Shanghait jegyet foglaltam, két főre 1040 RMB, 10 perccel utána már hívtak is. Pénteken megyek a jegyekért, akkor kell fizetni kp-ben náluk.
Alig több, mint 24 óra, és indulunk! Már be vagyok sózva. :o)

Guilin és Xian sajnos kimarad, de ennyi fér 8 napba. :S

HL7538 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 147
Igen, igazad van!
Előzmény: kb. (146)
kb. Creative Commons License 2006.04.05 0 0 146
Gondolom csak elírás, de azért: Guilin az egy város, ami Guangxi tartományban van.
Jó utat minden Pekingbe érkezőnek!
Előzmény: HL7538 (144)
amamsik Creative Commons License 2006.04.04 0 0 145

De jó Nektek is:)

 

Mi is jövő szerdán megyünk, de csak 10 napra.

Előzmény: HL7538 (144)
HL7538 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 144

Na megvan a jegy, jövő szerdán Budapest-Peking, május elsején pedig Peking-Budapest útvonalra. Hogy a két és fél hét alatt mit csinálunk, azt még nem terveztem el teljesen, de szeretnénk 10-12 napot Thaiföldön is tölteni, illetve Kínában szeretnék elmenni Guilin tartományba is, látni azokat a gyönyörű hegyeket. :o) Egyelőre 3 éjszakára van szállásunk a Wangfujing utca közvetlen közelében. Kíváncsian várom már!! :))

kb. Creative Commons License 2006.03.28 0 0 143
Shanghai-Suzhou.
Előzmény: kb. (142)
kb. Creative Commons License 2006.03.28 0 0 142
Ha mindenhol 4 csillagos szállodában helyeznek el és a Shanghai-Hangzhou utat kivéve repülővel közlekedtek a városok között, akkor ez reális ár.
Előzmény: Icamama (137)
április 2. Creative Commons License 2006.03.27 0 0 141
Sziasztok!

Kedves ismerősöm menne Kína- császárvárosok körútra idén ősszel, de sajna egyedül maradt, az egyágyas felár meg kicsit sok. Van-e közületek, aki akkor és arrafele szándékszik, közel két hétre, magyar utazási irodával?:-)
A program:15 nap / 13 éjszaka (3 éj Peking, 1 éj Xian, 1 éj Nanjing, 2 éj Hangzhou, 4 éj Shanghaj, 2 éj hálókocsis vonaton)
HL7538 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 140

1 RMB = 27.5 HUF, kb, pontosabb árfolyamot a www.xe.com oldalon (Universal Currency Converter, vagy hasonló név alatt) találhatsz, de ez közelítőleg jó.

Szerintem nem vészesek ezek az árak, 680 RMB kimondottan jó ahhoz képest, amit én pár hete láttam (900-1000 RMB volt akciósan is).

Előzmény: Icamama (139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!