Keresés

Részletes keresés

Gaben. Creative Commons License 2007.03.09 0 0 495

Sziasztok!

 

Tudna valaki igazi finn-szaunát ajánlani Bp-en? Ha kevesen járnak oda az még jobb persze :o)

 

Előre is köszi,

 

G

animaq Creative Commons License 2007.03.09 0 0 494
Tegnap Pintácsi művésznő (Szandi) a Fábry sóban előadta, hogy síjelés után Ausztriában mindíg szaunáznak de csak azért mer' az síjelés után mijjen jó.

És hogy ottan a nők milyen botrányosan ülnek a szaunában és még kedvet is kapott hogy bozótvágó késsel megigazítsa a nők fanszörzetét.

Jódliznia kéne, persze azt is csak otthon!!!
animaq Creative Commons License 2007.03.09 0 0 493
Szauna kultúra topicban ez szentségtörés számba megy... :-)
Előzmény: kis.kukac (486)
animaq Creative Commons License 2007.03.09 0 0 492
Ez az ötletem már nekem is volt.

Természetesen attól függ hogy az infrasugárzók kibírját e azt a 100 C fokot amit a finn produkál.

De állítólag az infra káros a szemre hosszútávon. Hályog képződét serkenti. Hallott erről valaki?
Előzmény: vértes (489)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.02.27 0 0 491
Jááááj!
Hát ez nálam ugyan az, mint a hajszárítós változat, meg a "szauna öv".

A szaunázás nem csak abban egészségmegőrző, hogy ülsz a melegben,az immunrendszer pedig erősödik, hanem RELAXÁLSZ! Ülsz, beszélgeszt, pihizel és sz@rsz a világra abban 2 órában. Ezalatt eheti stressz simán elmúlasztható.
Ha ezt az izét magadrazippzárazod a család meghal a röhögéstől, te meg görcsben ülve egyensulyozol a stokin amire ülni lehet. Aztán közben mindenki megtalál, hogy hol a zokni, mi van vacsorára stb.

R.
Előzmény: kis.kukac (486)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.02.27 0 0 490
Lehet
Aztán azt a részét kapcsolod be, amelyiket éppen szerednéd. Ellenben nem kevés pénzbe kerül.

R.
Előzmény: vértes (489)
vértes Creative Commons License 2007.02.27 0 0 489

Az infrát nen lehet házasítani a rendes szaunával?

 

Sziasztok

mlas Creative Commons License 2007.02.27 0 0 488
Sztem ez olyan, mint a koffeinmentes kávé, meg az alkoholmentes sör :))

A szaunázás feeling is, nem csak arról szól, hogy felveszem a sátrat, oszt' be a konnektorba. A szervezet meg majd méregtelenedik.
Hát persze.

Én biztos nem adnék érte pénzt, de ez csak 1 vélemény. Különben nekem az igazi infraszauna sem jön be - nincs meleg :)
Előzmény: kis.kukac (486)
kis.kukac Creative Commons License 2007.02.27 0 0 487
Ja lemaradt: METRO katalógus, most aktuális nonfood
kis.kukac Creative Commons License 2007.02.27 0 0 486
Aki még nem látott ilyet:
mobil infra
Előzmény: RodrigeZZ (485)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.02.27 0 0 485
Ilyen szerkezetről még nem hallottam. Utoljára a hajszárítóval összeépített izzasztó nylonzacskót láttam, de az is vicces volt.

Ki kéne próbálni, merthogy szubjektív (is)
Én is így voltam az infra szaunával. Próbáljuk ki, kis fogyasztás, otthon is fel lehet építeni. Aztán Többféle kis és nagy infraszauna kipróbálása után rájöttem, hogy én erre pénzt nem adok...
Nekem nagyon nem jött be. A szauna az legyen meleg. Nagyon meleg, hogy mikor kijövök, akkor ne fázzak az egyszámjegyű hőfokú medencében. Utána relax 1000m mélyen.
Infránál ilyen feelingem nemnincs. Tudom, "Én dógom"
De van aki szereti és esküszik rá. "Ammeg a' Ű dóga"
Ez a hordozható cuccos pedig a "' Te dógod" ;-))

R.
Előzmény: SGYA (484)
SGYA Creative Commons License 2007.02.26 0 0 484

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a hordozható ülő (otthoni) infraszaunáról???

 

Érdemes megvenni, vagy nem sokat ér?

 

 

Üdv: Gyöngyi

Eszterág Creative Commons License 2007.02.15 0 0 483

Sziasztok!

 

Bérelhető szauna található a Bp-i Pesterzsébeti Egészségházban. 600 Ft/óra/fő áron, kb. 6 fő részére.

 

Az alábbi honlapon találtok infót hozzá. A telszámok jelenleg is élnek.

 

http://www.invivo.hu/egeszseg/html/elerhetoseg.html

 

Eszterág

RodrigeZZ Creative Commons License 2007.02.08 0 0 482
Na, most el vagyok pirulva mocskosul;-))
Előzmény: kis.kukac (481)
kis.kukac Creative Commons License 2007.02.07 0 0 481
Szia RodrigeZZ!
Te nagy élharcosa vagy az itthoni szauna kultúra európai szintre emelésének.
Olvastam a bejegyzéseidet a miskolc-tapolcai barlangfürdőnél is, ott én is próbálkoztam, de győzött a gatya!
Most fog nyílni Egerszalókon a Egerszalók Gyógy és Wellnessfürdő, ami honlapja alapján kellemes helynek igérkezik, és nem utolsósorban a hazai naturizmus egyik bölcsője volt, (mármint az elődje) mert sokáig a fenti kismedence legális nudista hely volt.
Bár nincs információm, hogy a tervezett fürdőben miként kell majd szaunázni, de indtsunk kampányt, hogy a keleti régióban egyedüliként vezessék be a természetes európában mindenütt elfogadott szaunázási módot, és az itt lőknek ne kelljen többszáz kilométert utazni hogy kultúráltan (értsd ruhanélkül) tudjanak szaunázni.
A legközelebbi hely tudomásom szerint Esztergom.

[Szalókfürdő]
Előzmény: RodrigeZZ (478)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 480

Hát munkamánia miatt nem jutottam el még a Burgenland Therme-be, azóta is bízom a csodában Pápán :))

 

Kellemes Szaunázást mindenkinek ! Üdv

mlas Creative Commons License 2007.01.29 0 0 479
Olvasom én is:)

Jobb, mint a Lúdas Matyi :)))))
Előzmény: RodrigeZZ (478)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.01.29 0 0 478
Ja, meg az is le volt írva, hogy máshol már kitalálták, hogy x napon a fúk, y napon a nők z napon vegyes.
Előzmény: RodrigeZZ (477)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.01.29 0 0 477
Hát olyasmi, hogy ha hideg fürdőruhában ücsörög felfázik, ha tógában szaunázik, hol öltözzön át a zuhany előtt.
Meg, hogy nem úgy ja a mondat, hogy Finnországban ruha nélkül, hanem hogy CSAK magyarországon ruhában, és ha anélkül akarunk, menjünk külföldre.

A másik gyakorlatilag helyeselt.

Azóta szaporodott kicsit, bár van benn olyan is, amit tényleg ki lehetne moderálni.

R
Előzmény: animaq (476)
animaq Creative Commons License 2007.01.27 0 0 476
és mi volt a beirás?
Előzmény: RodrigeZZ (475)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.01.26 0 0 475
höhö
ma regel volt két beírás a vendégkönyvüken, ráadásul 2 hölgy által szaunaügyben. Mostan már nemnincsen...

R
Előzmény: RodrigeZZ (474)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.01.24 0 0 474
És abban is zuhanyozzon, nehogy a hagyománytisztelő magyar vendékeket megsértse hagyománytiszteletükben

Jáááááj!!!!!!!!!

4000 pénzért klassz.:-(

R.
Előzmény: Ipiapacs (473)
Ipiapacs Creative Commons License 2007.01.24 0 0 473

Ja, ez lemaradt:

 

  "Fürdőruháját azonban megkímélheti, ha a wellness recepción szauna-lepedőt, tógát vagy törölközőt igényel térítésmentesen."

Ipiapacs Creative Commons License 2007.01.24 0 0 472

Sziasztok,

 

  http://www.galerius-furdo.hu/

 

  "A klasszikus szaunázás ruhátlanul történik, így biztosítható az egész bőrfelület zavartalan izzadása. Míg Finnországban együtt szaunáznak a családok, és teszik ezt ruhátlanul a legnagyobb természetességgel, addig Magyarországon ennek nincsen hagyománya és általában a különböző nézetet képviselő szaunázók összetűzéséhez vezet. Legyünk tekintettel másokra és a szokásaikra és alkalmazkodjunk a fürdő házirendjéhez, ahol textiles szaunák állnak a fürdővendégek rendelkezésére."

 

I

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.21 0 0 471

Ez a Burgenland Therme naggyon jónak tűnik :)

El is utazok jövő héten, megjött a kedvem hozzá :)

Előzmény: Devil Inside (468)
Tetovált Creative Commons License 2007.01.18 0 0 469

Sziasztok!

 

Bp-en keresek 1-2 órára is kibérelhető szaunát. Valamelyikőtök találkozott már ilyennel? Régen Oktogonnál a krt-on volt egy, de az megszűnt vagy elköltözött...

 

Köszi a segítséget!

T

Devil Inside Creative Commons License 2007.01.16 0 0 468
Számomra teljesen meglepő módon osztrák szomszédaink is képesek rágyújtani a komplexum büféjében vagy a (külső) pihenőhelyeken. Az előbbit a korábban említett Laa an der Thayaban, míg az utóbbit néhány napja a Burgenland Therme-ben láttam - szerencsére azért el lehetett kerülni őket.
Ez utóbbi elég közel van a határhoz - a honlap magyarul is működik és az alkalmazottak egy része is magyar. Nagyon tetszett a hely, a szauna-részlegben itt természetesen senki nem kódorgott csöpögő fürdőgatyában és mindenki tudta magától is, hogy a láb alatt is törülközőnek kell lennie...
Előzmény: Törölt nick (466)
Stam33 Creative Commons License 2007.01.15 0 0 467

Sziasztok,

 

Tegnap voltunk az esztergomi Aquaszigetben. Wellness-világ tapasztalatok:

Fürdőruhamentes a részleg, a személyzet (már a pénztárnál is) figyelmeztet erre.

Ezt a vendégek be is tartják, egy középkorú úr kivételével, aki még lepedőt sem tett a csöpögő térdnadrágja alá.

A szaunák jók, több van, lásd honlapjuk, egyedül a gőz, az infraszauna, hideg merülőmedence hiányzik innen (infra van az élményfürdőben, de az fürdőruhás). A pihenő kényelmes, jár fél liter ásványvíz/fő, valamint naponta többször gyümölcstállal jártak körbe, kellemes meglepetés.

Nagyon jó hangulat alakult ki spontán nagyon jó társasággal, külön köszönet Péternek a remek felöntésekért! :-) (Esetleg van itt valaki a társaságból?)

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.14 0 0 466

Engem is baromira irritál a kajálás, piálás, cigizés a szauna-jacuzzi-wellness sziget környékén... Van étterem, a cigit meg rohadtul le lehet tenni annyi időre, amíg -elméletileg- az egészségével törödik az ember.

Ha a szauna textilmentes, akkor igenis szóljanak rá az izomagyu térdgatyásra, meg a pelenkázósdit is ki kell rekeszteni az ilyen helyekről. Elképesztő. Annyira azért nem olcsó a wellnessesdi idehaza, hogy mindenféle barom királykodjon a pihenni vágyókkal egy légtérben. Sok helyen megoldható lenne a textiles textilmentes elkülönítése, de azért se... Ilyen pl. Pápa, ahol az uszodában és az Élményfürdőben is van szauna.

Balfról tud valaki valamit? Érdemes elmenni? Jó a víz és a körülmények ?

 

Előzmény: MiJu (458)
mlas Creative Commons License 2007.01.12 0 0 465
Nem a szauna-kultúrát kellene tanítani...

Hanem a KULTÚRÁT.

és nem csak alsóban - főleg esti iskolában :(((
dehát ez van, mást nem tehetünk, szelektáljuk a helyeket.
Előzmény: MiJu (463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!