Keresés

Részletes keresés

efvk Creative Commons License 2013.07.30 0 0 1321

Hello!!! én megmondtam)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: zenefaloo (1320)
zenefaloo Creative Commons License 2013.07.30 0 0 1320

Köszönöm! Tényleg nagyon nagy élményben volt részünk. Sok városnál mondják, hogy kis Velence, de ez Ljubljanára tényleg igaz. Itt valóban meg lehet élni a velencei hangulatot, igaz, csak egy kis részen. De ez a város kihagyhatatlan. A tengerpart nagyon jó volt, jó időt is fogtunk ki. A szállásunk Portoroz olyan részéhez esett közel, ahol picit zavaros volt a tenger, de azért nem mentünk egy km-rel odébb. Voltunk Koperben, Izolában, és persze a csodálatos Piranban. Az tényleg egy meseváros. Szóval Szlovénia felkeltette az érdeklődésünket. Valószínűleg megyünk még felfedezni a többi részét is. 

Előzmény: efvk (1318)
Crusader6 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 1319

Ma érkeztünk meg Bledből, fantasztikus volt. Ha valakinek naprakész infóra van szüksége, szívesen válaszolok.

efvk Creative Commons License 2013.07.18 0 0 1318

élményekben gazdag pihenést kívánok!!! szupi lesz minden!!!!

Előzmény: zenefaloo (1317)
zenefaloo Creative Commons License 2013.07.18 0 0 1317

Köszönöm az infókat! Holnap utazunk! Most látjuk először Szlovéniát. Kíváncsi vagyok! :)

Előzmény: pamag (1316)
pamag Creative Commons License 2013.07.16 0 0 1316

Szlovéniában már 2005-ben is elfogadták a legkisebb falu legkisebb boltjában is a bankkártyát. Postán is stb... mondjuk csak a múzeumi pénztárakban nem, de azóta lehet, hogy már ott is. Szóval ilyen helyeken, mint múzeum, cukrászda, ilyesmi, ne akarj kártyával fizetni, majd' mindenütt másutt lehet, ha már M.o-n is lehet taxiban is, akkor ott is lehet. Autópályakapunál is lehetett már évekkel ezelőtt is kártyával fizetni.

 

Az említett hajót nem ismerem, de a 10 eurós ár reálisnak tűnik. 2005-ben is 10 euróért vittek át Bledben a szigetre.

Előzmény: zenefaloo (1315)
zenefaloo Creative Commons License 2013.07.16 0 0 1315

És egy újabb kérdés :) Szerettünk volna hajózni a Ljubljanicán. Megnéztem az árakat, és egy negyvenöt perces hajóút 10 euro. Vagy a legdrágább hajót néztem, vagy tényleg ez az ár. Ráadásul, ha jól néztem az útvonalat, akkor ez egy odavissza fordulós út. Tehát nem tűnik annyira izgalmasnak. Tudtok erről mondani valamit? Érdemes menni, van-e olcsóbb hajóút?

zenefaloo Creative Commons License 2013.07.16 0 0 1314

Köszönöm! Még nem utaztunk el. Pénteken megyünk. Akkor biztonság kedvéért bepakolom a horvátországi kis fürdőpapucsomat. :) Még eszembejutott: Portorozsban vannak nagyobb boltok ahol lehet kártyát használni? Vagy inkább "kisboltos város"? Mennyire fogadják el általában a kártyát?

Előzmény: pamag (1313)
pamag Creative Commons License 2013.07.15 0 0 1313

Nem utaztatok még el?

 

Ma jött egy amúgy unalmas hírlevélben (Utazóna... le kéne már mondanom...):

http://utazona.hu/utazas/szlovenia/portoroz/csobbanas-portorozsban-non-stop/95425

 

Azt mondja:  "A tenger alja köves, fürdőpapucs használatát javasoljuk."

Előzmény: zenefaloo (1310)
zenefaloo Creative Commons License 2013.07.09 0 0 1312

Dehogynem. Homokos partra készülünk. :) Amitől még félek, hogy nem lesz árnyék, de majd megoldjuk. 

Előzmény: pamag (1311)
pamag Creative Commons License 2013.07.08 0 0 1311

Nekem Portorozs partján egy kicsi homokos strand rémlik 2005-ből, ami akkor ingyenes volt. (Nem fürödtünk végül.)

Most utánanéztem a GoogleEarth képein - hát rendesen át és ki van építve, de alapvetően homokosnak tűnik.

Piran felé haladva, meg Piran partján is voltak helyek, ahol fürödtek emberek, de ott már többnyire kiépített mellvédek voltak és köves volt a part.

Piran túloldalán, a Strunjan nevű helynél is van strand, de azt nem tudom, milyen.

Sokat nem segítettem, tudom... :(

Előzmény: zenefaloo (1310)
zenefaloo Creative Commons License 2013.07.08 0 0 1310

Meg tudnátok mondani, hogy Portoroznál általában homokos vagy köves a strand? Csak hogy úgy készüljünk!

margitka64 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1309

Mennyire kivitelezhető egy nap alatt az alábbi útvonal?

Bled - Tolminka szurdok (kirándulás) - Kobarid (vár, esetleg Múzeum)- Bovec (itt sem volt időm korábban körbenézni) - Soca mentén - Trenta -Vrsic hágó - Krjanska Gora-vissza Bledbe.

A 90-es évek derekán áprilisban hasonló útvonalat bejártam, (akkor a Tolminka szurdok kimaradt), viszont a Vrsic hágón belefutottam egy lavinába és csak hajnalban értem le Bledbe. Az időbeli távolság és a lavina miatt eléggé kopottak ez emlékeim, jobbára csak a lavina és a belőle való szabadulás maradt meg bennem.

A Tolminka szurdokra kényelmesen elég 3 óra?

Esetleg valakinek egyéb ötlete ezzel kapcsolatban?

 

 

zenefaloo Creative Commons License 2013.07.04 0 0 1308

Köszönöm! 

Előzmény: pamag (1307)
pamag Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1307
Előzmény: zenefaloo (1306)
zenefaloo Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1306

Köszönöm mindenkinek az infókat!

grumpy56 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1305

Szia, mi a Tivoli parkolójában parkoltunk, rengeteg hely volt, az ára sem volt vészes, a központ 10 perces kényelmes séta. A belvárosba nem lehet bemenni kocsival. Itt egy link a parkolókról:

 

http://www.lpt.si/en/parkings

Előzmény: zenefaloo (1300)
pamag Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1304

Hát azt nem tudom, jelenleg mennyire drága, több éve nem jártunk arra. Akkor az itthonihoz hasonló árakat lehetett kifogni, némely dolog kicsit drágább volt. Éttermi árakat nem tudok, azt drágálltuk és nem mentünk be, főztünk magunknak.

 

Ljubljana nem nagy város, a látnivalókra tényleg elég akár csak egy nap is. Nekünk nem sikerült megnézni, mert nem sikerült parkolni...:( azóta se jutottunk vissza...

 

Szlovénia tengerpartja nem egy nagy durranás. Mármint fürdésre. És csak egy rövid szakasz. De Piranon kívül Izola is hasonló bájos város. Portorozsból Piranba át lehet sétálni gyalog is.

Ha ott lesztek, a skocjani cseppkőbarlangot (mi a postojnaiban nem voltunk) érdemes felkeresni, valamint Lipicán a ménest.

A 2005-ös utunk (hát nem most volt...):

http://www.thasos.hu/index.php/elmenybeszamolo/egyeb-elmenybeszamolok/471-szlovenia-2005

Akkor még csak az egyik fényképezőgépünk volt digitális, úgyhogy a papírképek nincsenek a fényképek között.

Előzmény: zenefaloo (1300)
efvk Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1303

Nincs mit!!!)))) szerintem abszolut kezelhetö árak vannak kint!!! bizonyos dolgok szerintem még olcsobbak is mint nálunk!!! ha van idötök menjetek át. mi ugyan nem voltunk de csak szépeket mondtak triesztről és környékéröl!!!

Előzmény: zenefaloo (1302)
zenefaloo Creative Commons License 2013.07.03 0 1 1302

Köszönöm! Megfogadom a tanácsokat!!! Lehet, hogy még lesz egy pár kérdésem. Egyébként az is érdekel, hogy mennyire drága hely Szlovénia. Most a párommal egyébként épp azpn gondolkodunk, hogy átmenjünk-e Triesztbe vagy sem. De lehet, hogy maradunk Szlovénián belül. 

Előzmény: efvk (1301)
efvk Creative Commons License 2013.07.02 0 0 1301

Hello!!!! mi kétszer voltunk egy hetet kint. az az pirant ki ne hagyjátok!!!! menjetek predjanjába is feltétlen. szerintem ljubjana 1-1.5 nap böven elég!!! egy tipp ljubjanával ha kajálni akartok menjetek a sokolba!! király hely! ha van még kérdés irj

Előzmény: zenefaloo (1300)
zenefaloo Creative Commons License 2013.07.02 0 0 1300

Még soha nem voltunk Szlovéniában. Most júliusban megyünk a párommal. Ljubljanával kezdünk, aztán jön a tengerpart. (Most Bled, Maribor, és Postojna kimarad.) Portorozban fogunk lakni. Igazából az érdekelne, hogy a tengerparton milyen településeket érdemes megnézni. Azt tudom, hogy Pirant tartják a csúcsnak. Illetve szerintetek Ljubljana hány napos város? 

Melix Creative Commons License 2013.06.27 0 0 1299

Sziasztok!

 

Most készülök egy kis kirándulásra a Júliai Alpokba és az lenne a kérdésem, hogy lehet e ott kint Via Ferrátához felszerelést béreln? És ha van valakinek tapasztalata a Jof di Montasio megmászásában és tudna mesélni, azt is megköszönném :)

 

Kösziiii :)

honTi Creative Commons License 2013.06.23 0 0 1298

Mi a Vintgart egészen kényelmes tempóban oda-vissza másfél óra alatt bejártuk (és odajutni is könnyű, Bledből negyed óra az út autóval), szóval nyugodtan lehet más programot is tervezni arra a napra, amikor megnézitek. Mi a Pericnik vízeséssel kötöttük össze, mert Bled felől az esik ebbe az irányba, de ott azért kell mászni is egy kicsit felfelé, úgyhogy nektek nem biztos, hogy ez jó tipp...

Előzmény: Yager001 (1295)
Yager001 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 1297

Köszi Léna, jó pihenést! 

Előzmény: Léna007 (1296)
Léna007 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 1296

Szia Yager,

 

gyorsan írok neked, mert holnap mi elutazunk nyaralni (ha írsz vissza, azt már nem olvasom, csak 3 hét múlva.

 

A Vintgar-szurdoknál eléggé egyenes a terep, nem kell felfelé mászni, csak az egyik végében van egy magaslat és ott egy ki étteremszerűség, talán 50 lépcsőfok. Nem emlékszem már nagyon, de ezt a párod is bírni fogja.

 

A Bohinj-tó körnéyke nagyon szép, csendes, festői, szép sétákat lehet tenni. Szerintem érdemes odamenni.

 

A többi kérdésedben  nem tudok segíteni, de még nézz be a blogomba, hátha találsz ott ötletet, ami megvalósítható nektek is, sok fotó is van, talán segít. (A jobb szélen látod időrendben a beírásokat és így tudsz sorrendben lépegetni.)

 

Szép nyaralást kívánok nektek!

 

üdv, Léna

Előzmény: Yager001 (1295)
Yager001 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 1295

Üdv. Mindenkinek. Tegnap kitaláltuk, hogy kimegyünk a Bledi tóhoz pár napra.. (hétfőtől péntekig)ehhez szeretnék pár tanácsot kérni. A Párom 6 hónapos terhes, úgyhogy ennek megfelelően szeretnénk "túrázni".  Nem volt sok időm utána olvasni, hogy mit érdemes megnézni, és mit lehet bevállani terhesen.

 

A tavat és környként nyilván megnézzük. Terveztem azt is, hogy átevezek a szigetre egy "saját" csónakkal. Így van rá esély, hogy meg tudok mártózni :) Ezután a tó környékén sétálgatnánk, krémeseznénk...stb. Egy egész napot töltenénk el itt. Mit érdemes megnézni? Hol érdemes enni? Vannak "kihagyhatatlan" helyek? 

 

1 napot szánnánk a Vintgar-szurdokra (bár ez lehet sok). Kérdés, hogy mennyire megerőltető ez a túra? Kényelmesen sétálgatva, mennyi idő alatt lehet végig menni rajta? Olvastam valahol, hogy van "fent" valami pizzéria amit nem lehet kihagyni. Ezzel kapcsolatban van vmi tanácsotok? 

 

1 napra beterveztük a Bohinji-tavat is. Itt it érdemes megnézni...?

 

Mi a véleményetek? Mit érdemes kihagyni, vagy mit érdemes felvenni a listára? Autóval mennyire egyszerű mozogni a környéken? Parkolás a városban, fizetés a parkolásért...stb. Milyen árakra kell készülni? Kaja, ital, boltok? 

 

Előre is ksözönöm !!! 

 

 

 

 

 

pamag Creative Commons License 2013.06.08 0 0 1294

Fogalmam sincs. Évekkel ezelőtt jártam arra.

De ha beírod a google keresőbe, hogy "public transport Slovenia", akkor kijön egy csomó honlap

https://www.google.hu/#output=search&sclient=psy-ab&q=public+transport+Slovenia&oq=public+transport+Slovenia&gs_l=hp.12..0i19j0i8i30i19.2239.11440.0.13212.25.14.0.11.11.0.92.1192.14.14.0...0.0...1c.1.16.psy-ab.-skna4V7-eA&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47534661,d.bGE&fp=ed47927e7f0849de&biw=1280&bih=882

amit átböngészve valószínűleg találsz hasznos információt.

De szerintem megkérdezheted a szállást is, hogy mivel lehet hozzájuk eljutni.

Előzmény: Törölt nick (1293)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.08 0 0 1293
Szia!

Még azt szeretném kérdezni,van-e busz közlekedés Bled Jezero vagy Podhom vasútállomásról.Mert amit kinéztem szállást 3 km-re van mind két állomástól.   Kösz szépen előre is.

Előzmény: pamag (1290)
Léna007 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 1292

Szia! Köszönjük a képeket és a beszámolót és örülök, hogy a beszámolóm segítségedre lehetett.

Előzmény: honTi (1288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!