Keresés

Részletes keresés

textor Creative Commons License 2002.02.05 0 0 42
Sziasztok,
tudom, hogy nem egészen ide tartozik, de talán valaki tud tanácsot adni...
Ajándékozási célra keresek (külföldi) pénzt (érmét) egy bizonyos motívummal. Első körben elég sürgős lenne, de igazából lesz még alkalmam ajándékozni. Van valamilyen lehetőség arra, hogy Magyarországon motívum szerint választva ilyesmit vásároljak?
Előre is köszönök minden segítséget.
bfarkash Creative Commons License 2002.02.04 0 0 41
Köszi a tanácsokat Patrona!

Némileg megokosodtam már azóta. Egy ezüst ECU érme pl. "potom" 2500-3000 Ft körüli árat kóstál, az aranyak ennek a 3-4-szeresét, kivéve egy-két ritkábbat. És még csak nem is elérhetetlenek :-)

Előzmény: patrona (40)
patrona Creative Commons License 2002.01.31 0 0 40
Akik árakra/értéke kíváncsiak, azoknak itt a megoldás!
Korona-fillér érrtékelő táblázat
Pengő-fillér értékelő táblázat
Ha valakinek kell, fetehetem a Forint-krajczár táblázatot is.

Mindkettőben az árak ATS-ben vannak megadva, ami ks problémát jelen, mivel ez a valuta megszűnt. De arra mindenképp jó, hogy nagyságrendileg meghatározzuk, az érmék értékét. Külön pozitívuma a táblázatoknak, hogy állapot szerint is megtalálhatók benne azé rtékelések.

bfarkash: Én úgy tudom ECU mit olyan nem létezett, tehát nem voltak forgalmi fém, vagy papírpénzek. Ennek ellenére tudtommal léteznek ECU értékjelzésű emlékérmek, horror áron...
Euro érmeket szerintem könnyű szerezni, hisz pl nálunk a Nemzeti Bank minden évben kiad un. forgalmi sort, ami az az évbe vert fémpénzeket tartalmazza díszes csomagolásban. gondolom ha kimész Ausztriába, ott egy bankba betérve biztos tudsz ilyet vásárolni, de talán még nálunk is. És ráadásulcsak annyit kell érte fizetni, amennyi értékű érme szerepel a csomagban.
Lp vatikáni Euro érme engem is érdekelne, vicces lehet a pápa pofikájával:-)))

bfarkash Creative Commons License 2002.01.27 0 0 39
Na most fogtok kiröhögni :-(((

Euro és ECU érméket keresek (nem közforgalmú, de névértékes alkalmi érméket is). Ha van valakinek eladója, dojon nekem egy emilt!

Köszike :-)))
bfarkash@freemail.hu

won graven Creative Commons License 2001.12.29 0 0 38
Sziasztok,

van néhány relatíve régi pénzérmém, és érdekelne, hogy közülük valamelyik számot tarthat-e az éremgyűjtők érdeklődésére. Előre is köszönöm a segítséget.

Magyar pénzek:
10 és 20 ? (1848)
1 forint (1869)
10 fillér (1894)
1 korona (1892, ’93, ’94, ’95, ’96, ’99, 1901, ’13, ’14, ’15, ’16)
5 korona (1909)
5 pengő (1930, Horthy kormányzóságának 10. évfordulójára)
5 pengő (1938)
2 pengő (1938, 1939)
5 Ft (1947, 1948)
10 Ft (1948)

Külföldi érmék:
Ausztria: 1 schilling (1935)
Jugoszlávia: 20 dinár (1931)
Svájc: 5 frank (1907)
Oroszország: 50 kopejka (1896)
Németország: 5 márka (1938), 50 pfennig (1941)

derby1812 Creative Commons License 2001.11.24 0 0 37
Hello Vip!

Az Ausztrál pénzeid valószínűleg mind emélérmék. Ezeknek általában a nemesfém tartalmuk az áruk. Persze, ha ritkább kiadások, tehát nem több ezer darabban készültek akkor nyilván jóval többet érnek mint a fémtartalmuk. A 47-es 5 Forintos sajnos a rosszabb évjárat, több mint 10 millió készült belőle. Ha szép darab akkor 100-150 Ft-ot ér.

Előzmény: vip (29)
patrona Creative Commons License 2001.11.22 0 0 36
Pont azt, amit te csak a szápsége miatt:-)))) Magyar pénzeket I. Istvántól Horthyig. Természetesen papírpénzeket is, bár inkább a fémpénzek érdekelnek, azon belül is a Monarchia pénzei közül van pár ritkaságom.
Előzmény: Törölt nick (35)
patrona Creative Commons License 2001.11.19 0 0 34
Hi Anderson!
Nekem tetszeken az ókori pénzek is, de sajnos nem értek hozzájuk, ezért nem is gyüjtöttem őket soha. Pár darabom ugyan van, de csak a szépségük miatt szerettem beléjük, és vettem meg őket. Gondolom jól át is vágtak, dehát annyira megtetszett a kidolgozásuk. Megasztán egyszer láttam egy ókori római pénzekkel foglalkozó könyvet, ami kb telefonkönyv méretű volt. Kicsit elszontyolodtam....:-))))))
Előzmény: Törölt nick (33)
patrona Creative Commons License 2001.11.14 0 0 32
Nem tudom!:-))))) Ezért írtam azt, hogy alacsony ár. Konkrétumot amúgy se lehet mondani a mai világban, még egy doboz gyufára se...... Hülyeséget meg nem akarok írni, mert megtévesztő lehet.
Előzmény: vip (31)
vip Creative Commons License 2001.11.14 0 0 31
Köszönöm az infokat! Még annyit kérdeztnék,hogy mit jelent az számszerűen az alacsony ár a Kossuth 5 Ft os esetében?

Köszi

patrona Creative Commons License 2001.11.13 0 0 30
Helló!

A 200 Ftosok árát már derby felvázoltapont alattad. A Kossuth 5 Ftosok nem túl értékesek, mert nagyon sok van belőlük. A 46os kiadás már sokkal drágább, de az nehezebb is, ha jól tudom. szóval ezeknek az ára elég változó. Függ a kereslettől, az ezüst pillanatnyi árártól(ami jelenleg esik:-(((( ), és perzse az érme állapotától.
A külföldi pénzekről nem tudok nyilatkozni, azokhoz egyáltalán nem értek.
De ha nagyon kiváncsi vagy az érmeid értékére, menj be a Dohány utcába, ott két helyen is van numizmatika bolt valahol a Zsinagóga környékén. Ott biztos megmondják.

vip Creative Commons License 2001.11.10 0 0 29
Hello!

Örököltem pár régi és ujabb pénzérmét,ezekböl többről már tudom,mit adnának érte,de van pár darab,aminek nem tudom,mi lehet az értéke.
Ami a számomra a legérdekesebb,az egy 1969-es kiadású ausztráliai ezüst 20dolláros érme,II.Elizabeth képével. Ezen kivül van pár arany 1 dollárosom(szintén ausztráliai) 1984-es kiadású, szintén II.Elizabeth képével,ebből az egyik egy jubileumi kiadás,"international year of peace" felirattal,ez 1986-os kiadás.
Kaptam még egy nagy rakás 47-es Kossuth 5-Forintost is, 3db 92-es,rengeteg 93-as és egy 94-es 200Ft-ost.
Ha valaki tudja,mondja meg please,mennyit érnek ezek sacc/kb.Köszi!

derby1812 Creative Commons License 2001.11.10 0 0 28
A 200 forintosok közül ami forgalomba került azok közül csak az 1995-ös kiadásúnak van értéke. 1992-ben 3.5 millió, 1993-ban 2.5 millió, 1994-ben 5 milliót vertek. Ezeknek jóval 200 ft alatt van ma az áruk. Viszont a forgalomba nem került proof kivitelű darabokból csak 15-30e db készült, ezeknek természetesen 1000 ft körül illetve felette van az áruk. Az 1995-ös kiadás mindössze 85e db volt ennek a forgalmba került változatnak van jobb ára. Itt is a proof viszi a prímet, mindössze 15000 db-al.
Előzmény: patrona (26)
racpeti22 Creative Commons License 2001.11.05 0 0 27
A fem 200-as ara eleg vegyesen szor, egyertelmuen az 1992-es (MNB) a legdragabb kb 800 forintert lehet latni, de ez csak kozepertek, ettol +- 400 forinttal is elterhet. (verdefenyes pl tuti hogy 1000 folott van) A 93-as (MNB) es 94-es (Deak) ennel kicsit kevesebb, kb 600, 95-ost (Deak) meg nem lattam eladot. Mas evszamrol nem hallottam hogy forgalomba kerult volna, ettol persze meg letezhetnek peldanyok mas evszammal is.
Előzmény: vranaz (25)
patrona Creative Commons License 2001.10.19 0 0 26
Na, még a végén beindulunk. Ideje lenne!

A 200 Ft-os ára engem is érdekelne, mert van vagy 10 darabom:-)))) Nem nagyon érdekelnek a modern pénzek, csak úgy eltettem.
Ha jól tudom, akkor több változata is létezik. Az első asszem a 92-es, a hátlapon a Tudományos Akadémiával. ebből van 93-as is. A 94-esen már más volt(most nem tudom fejből mi)
Úgy tudom az első ér a legtöbbet, a többi meg max súlyárban lehet.

Rákosi képpel "díszített" papír 100Ftosról én se hallottam még, de szerintem nem létezik. Nem szokás élő személyeket ábrázolni pénzeken, főleg egy Népköztársaságban nem. Ilyen csak királyságokban szokott előfordulni, amitől a Nköztársaság eléggé eltért....:-)))
Persze ettől függetlenül lehetséges, hogy volt ilyen tervezet, ami megért próbanyomatokat, de akkor olyat tutira nem találsz a padláson...

vranaz Creative Commons License 2001.10.18 0 0 25
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Mennyi mostanság az 1992-es ezüst 200 Ft-os értéke?
Aki tud segíteni, az legyen szíves a vrana.zoltan@synergon.hu mail címre írjon egy levelet, vagy ide a fórumra.

Köszönöm!

Z

derby1812 Creative Commons License 2001.07.20 0 0 24
Nincs szó jelszavasításról. A korábbi webszolgáltatónk szervere nem volt megfelelően beállítva, a látógatókat nem engedte át a tűzfalon a rendszer, mi magunk sem tudtunk hozzáférni az oldalhoz. A héten új szolgáltatóhoz mentünk át, azóta nincs ilyen probléma, reméljük nem is lesz.
A Rákosi portréval ellátott 100-ról nem hallottam, a katalógusok nem jelölik, utánakérdezek gyűjtő ismerőseim körében.
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.15 0 0 23
Hm, időközben az oldal jelszavasítva lett:((
Lenne egy kérdésem is.állítólag nagyon rövid ideig létezett olyan 100(?) forintos amint Rákosi volt, mennyiért és hol lehet ehhez hozzájutni azt kérdezte egy ismerős.
Előzmény: derby1812 (17)
patrona Creative Commons License 2001.06.30 0 0 22
Köszi, erről nem is tudtam! Majd körülnézek a Dohány utcai boltokban.
Előzmény: derby1812 (21)
derby1812 Creative Commons License 2001.06.30 0 0 21
Szia Patrona,

Az egyesület kiadásában nemrég megjelentek un "Numizmatikai füzetek", amelyek feldolgozzák V.Ferdinándtól Ferencz Józsefig az osztrák ill magyar anyagot schillingben megadott árakban. Pár száz forint darabja.
A Money Trend egy osztrák lap, árait ők is csak tőlünk vehetik. Ma láttam a MT idei 5. számát, de nem volt benne magyar vonatkozású anyag.

Előzmény: patrona (20)
patrona Creative Commons License 2001.06.28 0 0 20
Helló!

A Forint-Krajczár, és a Korona-Fillér érmeinek árlistája érdekelne, mivel én főleg ezeket gyűjtöm, és csak egy '95-ös Money Trend-em van, ami már eléggé elavult.

Azárveréseken max. az induló árat lehet reálisnak tekinteni. A Money Trend árait viszont álltalában mindenki autentikusnak tartja, tapasztalataim szerint.

Előzmény: derby1812 (19)
derby1812 Creative Commons License 2001.06.28 0 0 19
Hello Patrona,

Valóban, a honlapot egy barátommal közösen csináljuk.
Sajnos a Money Trendben nem vagyok otthon. A külföldi szaklapok közül jobban a Coin News-t és a Münzen Revue-t ismerem. Milyen árakra vagy kiváncsi? Szerintem az itthoni árverési és egyéb katalógusok megfelelő támpontot adnak az árak meghatározásához.

Előzmény: patrona (18)
patrona Creative Commons License 2001.06.28 0 0 18
Hi Derby!

Köszi a linket!
Ha jól értem, akkor neked van némi közöd ehhez az oldalhoz, igaz? Legalábbis az adataid alapján.

Nem tudod véletlenül, hogy melyik az a Money Trend szám, amelyikben a legfrissebb a Magyar pénzek árlistája?

Előzmény: derby1812 (17)
derby1812 Creative Commons License 2001.06.27 0 0 17
Mindenkinek aki magyar numizmatikai linket keres:
www.numismatics.hu
Pénztörténet, hírek,cikkek a numizmatika világából, katalógus, tartozékok a gyűjtéshez, katalógusok, szakirodalom.
Előzmény: dEvil Snail (13)
patrona Creative Commons License 2001.06.12 0 0 16
Egyszerű megkülönböztetni:
A milleniumin a Császár portréja a Magyar koranékszerekkel ékesített(tehát a Szent korona van a fején, és a rajta van apalást is) A hátlapon pedig a Magyarok bejövetelét ábrázoló jelenet látható, Kicsit hasonlít a Festy kőrképen láthatóra.
A "sima" forgalmin a Császár fején csak egy babérkoszorú van, a másik lapon pedig a szent korona, és egy nagy 1-es.

Az a Pfennig nekem is megvan, meg a párja, az 5-ös is. Nem egy túl ritka darab, persze ez is olyan dolog, hogy bizonyos évszám, és verdejegy kombinációk ritkák, és sokat érnek.

Előzmény: dEvil Snail (15)
dEvil Snail Creative Commons License 2001.06.12 0 0 15
Nem hiszem, hogy az lenne (mill.), de miröl lehet felismerni?

A keresönek mindjárt nekilesek.

Egyébként az egyik pénzérme ami tetszik - mert...
az egy: 10 Rechspfennig - Deutsch Reicht, 1940 - hátlap: Horogkeresztet tartó madár.

Szal azért tetszik, mert pont olyan szürkére van oxidálódva, mint az akkori német katonai szürke szín is volt.
Persze lehet, hogy egy tömegpénz.

Gonosz Csiga___@y

Előzmény: patrona (14)
patrona Creative Commons License 2001.06.10 0 0 14
Hát sajnos már egyikre sem emléxem, és be se tettem őket a Bookmark-ba, annyira nem izgattak fel.
De ha nagyon kiváncsi vagy, akkor keress rá az Origo keresőjében(én is ott találtam őket) régipénz, numizmatika, éremgyüjtés, és hasonló kulcsszavakkal.

Az 1896-os forgalmi 1 Koronást is meg kell becsülni, mert ez a ritkábbak közé való, persze ha nem a Milleniumi veret van a bírtokodban, mert az nem annyira ritka.

Előzmény: dEvil Snail (13)
dEvil Snail Creative Commons License 2001.06.08 0 0 13
Hi!

Nem tudnád idelökni azokat a linkeket?
Nagyon amatör szinten gyüjtögetek érméket, de nem mondhatni, hogy túl nagy lenne a készlet, legalábbis a használható részét illetöen.

Van 1 Koronásom, de nem 1906-os:( (1896)
Majd átnézem mi van, már elég régen nem lestem meg a gyüjteményt.

Gonosz Csiga___@y

patrona Creative Commons License 2001.06.08 0 0 12
Na, visszatértem a régi nickel végre!

Nem vagyok tag sehol, de ismerek pár embert így is, és az pont elég....:-)))) Árverésekre szoktam járni, meg picokra, és ott lehet barátkozni is, nem csak vásárolni.

Hát engem a külföldi pénzek valahogy sose hoztak lázba. egyedül az Osztrák veretű Monarchiás pénzek érdekelnek, de az is csak felületesen. Ráadásul a Magyar veretek sokkal szebbek is!

disznotor Creative Commons License 2001.06.07 0 0 11
És persze, mindenféle külföldi ország pénzeit nem érdemes gyűjteni, mert belerokkansz. Ezért kell szelektálni. De egy szép lengyel ritkaság ugyanolyan becses darabja lehet a gyűjteményednek, mint egy magyar. És itthon kevesebb is van belőle.

Tényleg attól függ minden, hogy mi érdekel.

Előzmény: Shirlie Gahan (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!