Keresés

Részletes keresés

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1369
Na én is csak 18 múltam!!!!!!!!!!))))))))))))
Előzmény: Kaoka (1368)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1368
Az Énkicsi fiam 32, a kicsilányom 29. Én me 18 múltam. :))))
Előzmény: Camea (1366)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1367
Na ja, az én legnagyobb unokám 21 éves a legkisebb 5, mint írtam. A 3. unoka után kezdtem én is nagyinak érezni magam. Addig csak úgy mondtam, hogy a lányom nagyobbik, a lányom kisebbik fia. Valahogy nekem nem állt rá a szám. Pedig ők mindig azt mondták, MAMA Ettől függetlenül büszke voltam a nagyiságomra.
Előzmény: Camea (1366)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1366
... Óóóó, akko' télllleg én vagyok itt a legkisssebb királylyány? :OOOO :o)))  Az én nagyobbik gyerkőcöm 15 éves lesz szeptemberben, a kicsim meg még utána 12.  Szóval az unokákig még van 1-2 évem. :o))
Előzmény: N.Lonci (1365)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1365
El is hiszem, hogy a szemed fénye, hiszen kiscsaj. Nekem 3 fiú unokám van azok is a szemem fényei. Egy lány unokám van 5 éves, de cserfes............. mint a lányok, bár a fiúk is tudnak ám lyukat beszélni a hasamba.
Előzmény: Kaoka (1361)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1364
Multkor angolul gagyizott valamit.-:))) Azt mondta a hónap babájára,hogy kislyány.-:)))))))))))))))))))))))) Úgy, hogy annak már az lesz a neve. Mindegyikel el fogom keresztelni valamilyen névre.
Előzmény: Camea (1362)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1363
Felkérés keringőre? Állok elébe. Talán még a kastélyban is tarthatnánk, ahol a foltostábor lesz most augusztusban. Az anyagi vonzata, pedig épp annyi lenne, mint a foltosoké. Szerintem így korrekt. De véleményezzétek.
Előzmény: Kaoka (1359)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1362
Káo, úgy mint KO? :OOO :o))))) ... ez a lyány tud valamit?! :o)))))))))))))))
Előzmény: Kaoka (1361)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1361
Szerintem Én nem vagyok nagymama korban, mert Káo-nak nevez az uncsikám. Nem áll a szájára a mama.-:)))))))))))) És mindeni azt gondolja, hogy az Én kislányom. Pedig csak a szemem fénye!!!
Előzmény: Camea (1360)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1360

Nah... OK! :o)))

Nekem még nincs unokám, de a hetekben váltottam levelet egy általános iskolai osztálytársnőmmel, és őneki már van kettő unokája, és akkor jöttem rá, hogy nagymama-korban vagyok... :o))))

Előzmény: Kaoka (1359)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1359
Na jó, ám legyen. De azért lehet pár folt is.-:))))))))))))) Persze elsősorban babára gondoltam, de más sincs kizárva. És N.Lonci lenne a tanárnéni.-:))))))))))))))
Előzmény: Camea (1358)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1358
... nem foltos.. BAAABÁÁÁÁS!!! Brrrrrrrrr :o)
Előzmény: Kaoka (1357)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1357
Igen van. A lányom volt szobája. De ott az uncsika ágya is és, ha itt van nuku varrás. És sokszor van nuku varrás. -:)))))))))


ktimó!
Jó ötlet a foltostábor. A foltvarró topikon gabicza említette, hogy a balatonnál van egy ismerősének panziója. Lehet, hogy alkalmas a hely varrásra, de többet nem tudok. Úgy lenne érdemes megszervezni, mint mi most a csoportommal. Öt napra maegyünk és jeleztük, hogy varrni akarunk és viszünk varrógépeket. A varrnivalókat mindenki otthon összekészíti kiszabva, de viszünk plusz anyagokat felkészülve minden eshetőségre. De mi már tavaj elkezdtük szervezni. Nem muszáj öt napnak lennie, lehet 2 vagy 3. De legalább egy varrógépnek kell lennie. De, ha komollyá válik a terv, akkor érdemes árakat nézegetni.
Előzmény: Camea (1354)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1356

... egy hozzászólásomat se tudom leírni hiba nélkül.... :o((... biztos a szemüveg az oka! :o)))))))))))))))

... többen egy táborban....

Előzmény: Camea (1355)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1355
... pont ezen a közös táboron filóztam... mivel láttam a fotókat, és ott se voltak többet egy táborban, mint mi vagyunk... :o))))
Előzmény: ktimó (1353)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1354

... de jóóó Neked, hogy van varrószobád! :OO

Nekem a konyhába kell kiköltöznöm,ha varrni akarok... ha csak tömök.. vagy hajazok... vagy szabok, akkor a szobámban... és akkor, amire végzek, addigra romhalmaz az egész szoba... ezt nem szeretem... :o( ...azért olyankor szeretek alkotni, ha a fiúk horgásznak, mert nem szeretem,ha látják, hogy mivel jár.

Előzmény: Kaoka (1350)
ktimó Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1353

Sziasztok! Majdnem készen van a babám! Még tovább mentem a lustaságban, egyenesen azt a papírt gombostűztem rá a félbehajtott anyagra, ami a nyomtatóból kijött, és azt varrtam körbe. Nagyon jó lett. Köszönöm az ötletet, sok-sok időt lehet így spórolni :-))))))

 

Egyébként rengeteg olvasnivalót tettetek fel, még nem értem a végére. A Tildasokat lementettem, nagyon jók. A tábor is tetszik. Ki tudja, hol szokták ezt hirdetni, ill. hol lehet jelentkezni? Egyébként csinálhatnánk saját tábort is, nem? De legalább közös varrást, mint a foltosok.

Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1352
Én drótból szoktam hajtogatni.-:)))))))))))))))
Előzmény: komórka (1347)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1351
És azt hogyan kellene? Én béna vagyok a géphez. Mindent itt tanulok, de van ami nem megy, mert nincs leírva lépésről lépésre.
Előzmény: komórka (1348)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1350
Most rendbe rakom a varrószobám, hogy ha halálra varrom magam akkor legyen az utókornak, hol varrni.-:)))
Akkor elteszem dobozba a hónap babáját, hogy gyüljön a kiállítási darab és majd meglátjuk mi lesz. Főleg, hogy mostmár Neked is van okulláréd. Az egyik téma legyen majd szemüveges baba. Már ki is talátam milyen lesz.
Így nem lehet takarítani, hogy itt ez a szmítógép.-:))))))))))))))))
Előzmény: Camea (1346)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1349

... milyen babának? :ooooo Testilbabának? Én tuti hajtogatnék drótból vagy ilyesmi... hogy kézműves legyen... de biztos lehet kapni valahol...

 

Anyukám nagynénje 96 éves korában halt meg... fiatal korában valami érte az egyik szemét, tehát egy szeme volt, és az utolsó napig kiolvasta elsőtől az utólsó betűig az összes anyuéknak járó újságot. :o) Állítólag 60 éves korig romlik a szem, utána már javul.... :o))

 

Előzmény: komórka (1347)
komórka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1348
Kaoka!
Szerintem az lehet a bajod, hogy a Picasa nincs telepitve a gépedre. Ha az ott van, akkor nincs probléma.
komórka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1347
Sziasztok!
Én sajnos már igen régóta szemüveges vagyok és már a harmadik progresszivemet koptatom, de kellene megint egy uj. (100 e. körül van!) Persze ha belegondoltok, a szemeteket mindig használjátok, arra érdemes költeni. Ja és a számitógép csak ront. Én rövidlátó vagyok ami azt jelenti, hogy messzire nem látok, de a tűbe szeműveg nélkül fűzök be. Ez az öregséggel növekszik, az unokák azt mondják, öreganyám szemüveg nélkül olvasott!
Babának hol lehet szemüveget venni?
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1346
... közben megtaláltam a mai mintát,  amit estére megcsinálok..... remmmmmmélem... :o)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1345
... első nap már imádtam. A szemüveg nem volt furcsa, hanem, hogy a kollégák jöttek sorban, hogy hjéééé, szemüveged van? .... Ég és föld a különbség... az utóbbi időben már azt hittem, hogy öregszem, :o))), annyira le voltam lassulva, és most megint a saját tempómban ügyködöm. :o)) Végülis nem erős, csak 0,75-ös, de a bal szememmel csak egy szögben (asszem valami ilyesmit mondtak) látok, és a szememnek nagyon kellett erőlködni, hogy OK legyen. Amúgy tényleg nagyon csini... illik hozzám (67.000-ért brrrrrrrrrrrrrrrrrr :o((() Mondjuk csak munkahelyen használom, otthon nem nagyon.... a hűtőszekrényt megtalálom az nélkül is. :o))
Előzmény: N.Lonci (1344)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1344
Csakhogy ezt nem reklámozzák, azt mondják hogy ilyen az anyag , ez van.
Camea A szemüveg előny, lehet rá hivatkozni, ezért vagy azért nem sikerül v.mi.
De komolyan , én is alig tudtam megszokni, mindig lekapkodtam, aztán rájöttem muszály megszokni, ha nem akarok rosszat magamnak. A kontakt lencse, meg szóba sem jöhet, mert ha szösz megy véletlenül alá begyullat, meg a szem az szem, a kincsünk, ne kockáztasson az ember.
Előzmény: Kaoka (1342)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1343

...nekem estefelé szerintem születik! :o) Most dolgozom, de tegnap is megcsináltam a sellőlyányt... szerintem ma is lesz valami. :o)

 

Az utóbbi időben nem sokat varrtam. Hazamentem a cégtől, és egyszerűen elájultam, annyira fáradtnak éreztem magam, hogy csak aludtam és aludtam... aztán észrevettem, hogy a bal szememmel alig látok... elmentem dokihoz... lett szemüvegem.... és megszűnt az állandó fáradtságom. Hazamegyek főzök, takarítok, dumcsizom a lyánykával és nekiállok varrni, és pörgök megint. .... hjaaaa ééééés széééépséges vagyok szemüvegben... naggggyon széééépséges... szerintem! ;;;;))))

Előzmény: Kaoka (1341)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1342
Igen ez van! Csak ha drágán veszek valamit, akkor már ne Nekem keljen befejezni a munkaműveletet ahhoz, hogy otthon dolgozni tudjak vele. Vagy akkor írják rá, hogy félkész termék és adják olcsóbban. A fogyasztóvédelem minek van??? Vagy adjanak hozzá fixálót.-:)))))))))))))))
Előzmény: N.Lonci (1339)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1341
Szombat reggel indulunk. De addig annyi dolgom van, hogy el se tudjátok képzelni, Csak épp, hogy bekukkantottam és már megyek is. Azért késöbb benézek, hátha születik egy baba.-:)))


komórka!
Nem megy Nekem ez a picasa. Majd késöbb még megpróbálom, de most nics is türelmem kisérletezgetni.Lehet, hogy csak tábor után. Pedig mindent úgy csináltam ahogy le volt írva. Nekem csak angolul jelenik meg, de valamit biztos rosszul csináltam, mert, most meg be kell jelentkezni különben nem jelenik meg semmi, még az sem amit innen akartam nézegetni. Amit tegnap felraktál tildasokat.
Előzmény: Camea (1340)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1340

Fél 10 elmúlt... mi az, hogy jó reggelt? :OO))))

Ezek az 1.100 és nálunk 1.200-1.500-ig terjedő anyagok, ezek nálunk amerikai anyagként futnak, és nem kell őket már beavatni és nem engedik a színűket.... és csodaszép mintákkal vannak.

 

... amúgy neked már nem kellene táborozni? ... úgy emlékeztem, hogy ma mész...

Előzmény: Kaoka (1338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!