Keresés

Részletes keresés

fireant Creative Commons License 2004.02.03 0 0 33
Epp ma voltam az Internorm-nal, ahol a kereskedo megemlitette, hogy a legolcsobb ablakuknal eggyel jobb eseteben mar melyebbre van sullyesztve a perem ala az uveg, igy elkerulheto a paralecsapodas. Meggyozo volt. Borsos ara van az ablakaiknak, de ezt vennem meg, ha lenne ra penzem.
Doki
Előzmény: sz0989 (32)
sz0989 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 32
Köszönöm, hogy felajánlottad segítségedet.
Én egy gyakorlatias kérdést szeretnék feltenni. A hőszigelelt ablakaim (műanyag) nagyobb hidegekben alul az üvegen (belülről, tehát a szoba felől) vizesednek, tulajdonképpen a pára csapódik le rajtuk. Úgy tűnik, hogy az üvegek között lévő aluminium keret hőhídként viselkedik. Van olyan típus, amelyik ezt a jelenséget kiküszöböli ?

Van ezenkívül egyetlenegy hőszigetelt ablakom, amely igen nagy hidegben -10fok alatt a két üveg között egy kb 10cm átmérőjő körben párásodik be. Gondolom ez nem normális dolog, de nem tudom mennyire kellene, hogy aggasszon.

Köszönöm segítségedet előre is !

Előzmény: simsz (31)
simsz Creative Commons License 2004.01.25 0 0 31
Ha valakinek segítségre van szüksége akkor irjon nekem bátran sok tanáccsal tudok szolgálni mint műszakilag mint árilag mint beszerzésileg. Régóta foglalkozom nyílászárókkal, sok céget ismrek belülről és sok a tapasztalatom.
gaspibb Creative Commons License 2004.01.11 0 0 30
Szerintem a fák is jók én a nyáron építkeztem egyedi nyílászáróimat egy cégnél rendeltem meg Érden. Nagyon korrektek, meg vagyok velük elégedve. Ők csak egyedi méretben dolgoznak, nézzétek meg a honlapjukat http://erdfa.fw.hu oldalon. Szép munkáik vannak.
De akinek szabvány kell ott az udvarban van egy másik cég.Ők azt árulnak, meg műanyag nyílászárót is. Azol is jók mert a szabványokat ott vettem.
mos-oi Creative Commons License 2003.12.21 0 0 29
A műanyag ablakok nagyon jók, de arra vigyázzatok, NEHOGY az ABLAK CENTER TRADE-nél(XXI. és a VIII. ker. ) rendeljétek meg!!! Aug. 28-án ,megrendeltem tőlük 2 db ablak cseréjét, bontással, párkány cserével. Október közepére ígérték a beszerelést. Nov.4-én végre arról értesültem, hogy 5-én jönnek. Szabadságot vettem ki és vártam, vártam... Úgy jöttek, ahogy Ti. Majd végre nov. 17-én megérkeztek, és betették az ablakot. Csak a párkányt nem. Ma dec. 21-én még mindig nincs se kívül, se belül párkányom. Az ablak kivételnél letépték a külső párkányt is, pedig tudták, hogy nem fognak helyette semmit feltenni. Milliószor telefonáltam, semmi.1 hete megfenyegettem őket, hogy e hétvégére fejezzék be a munkát, mert különben feljelentem őket, de szarnak rá. Tudják, hogy nagyjából semmit nem tehetek ellenük, ezért minden 5letet szívesen fogadok. A Fogyasztóvédelemnél eljárást indíttattam ellenük, de nem hiszek benne, hogy valamit is érne. Leginkább csak azért írok, hogy más ne essen a csapdájukba!!! Szegény kolléganőm is tőlük rendelt, most együtt szívjuk a fogunkat. TEHÁT MESSZIRŐL KERÜLJÉTEL EL ŐKET!
KM Creative Commons License 2003.12.16 0 0 28
miután itt az utóbbi időben kicsi a forgalom, nem figyelem, igy aki keresne esetleg, az a következő topicokban egészen biztosan megtalál : ABLAK, de leginkább az
Építkezés-felújítás 2.0
Építkezés-felújítás 2.0 topikban

Koós Miklós építész

nemigaz66 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 27
Mi a véleményetek az Internorm "dimension exlusive" nyílászárókról? Egyáltalán van-e tapasztalat az aluminiummal borított műanyag ablakokról?
Moll Creative Commons License 2003.09.04 0 0 26
Nagyon köszönöm, megnézem!

Moll

Előzmény: KM (25)
KM Creative Commons License 2003.08.22 0 0 25
MOll-nak (bár ez nem müanyag nyílászáró :-))

különféle speciális ajtók gyártója : http://www.bauwag.hu/
további gyártók : http://www.kbe.hu/ http://www.difa.hu/
egy részletes leírás a témáról : http://www.ezermester2000.hu/98-8/12-old.htm

Koós Miklós építész

Előzmény: Moll (23)
blase333 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 24
Sajnos az Albalux sem jobb! :-(
Előzmény: holló (22)
Moll Creative Commons License 2003.08.22 0 0 23
Szia, nekem helyszűke miatt két kisszobára tolóajtóra lenne szükségem. Szétnéztem már az interneten, de még nem találtam semmi olyat, amit megfelelő lenne. Az ajtóméret átlagos, 90x210, és lenne elég hely a folyosón a sínnek is, amiben tolni lehet, csak nem tudom, melyik céghez forduljak.

Tudnál segíteni?

Előzmény: KM (21)
holló Creative Commons License 2003.08.11 0 0 22
A Fenstherm egy füzesabonyi cég, de pl az üvegezést már általában alvállakozókkal végeztetik. A termék magában megüti az elfogadható szintet, viszont a szállítási pontatlanság gyalázatos. Többen panaszkodtak, hogy rengeteg embert átvernek a viszonteladók, helybők igérnek irreális határidőket, még akkor is, ha pontosan tudják, hogy egyébként semmi sem lesz a teljesítésből. Aki ilyen ablakot rendel, az számítson arra, hogy legalább 2 hónap a szállítási határidő... akár mit is igérnek ennél rövidebb időt, ne higyjenek nekik, mert csak az üzletfilozófiájuk is tisztességtelen: bejön a vevő, kiszedik belőle, hogy mit akar, elkérik az 50% előleget, s azt már hetkkel, hónapokkal a határidő lejárta után sem adják vissza. Az egyik legnagyobb ( kiemelt képviselet ) vezetőjének szájából hallottam, amint kiosztotta a határidő betartását számonkérő vásárlót:"tudom én, hogy miként kell elbánni a hasonló alakokkal..." Gondolhatjátok milyen cég az ilyen?
Előzmény: KM (8)
KM Creative Commons License 2003.08.04 0 0 21
miután itt az utóbbi időben kicsi a forgalom, nem figyelem, igy aki keresne esetleg, az az alábbi topicokban megtalál :

ABLAK
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9072056&uq=88

ÉPÍTKEZÉS-FELÚJÍTÁS 2.0
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9004917&uq=12025

Koós Miklós építész

bonyolult Creative Commons License 2003.06.20 0 0 20
En is 1 honapja csereltettem 1 db. ablakot, a 9 meter takaro lec ami kellett hozza kb. 2500 Ft. volt ha jol emlexem. Vegul is a marka tokmindegy, feher (vagy az ablak tokkal egyezo szinu) muanyag legyen, az a lenyeg.
Előzmény: KM (18)
Felújító Creative Commons License 2003.06.20 0 0 19
Ezek szerint teljesen mindegy, hogy milyen takaróprofilt helyez el valaki? A miénkhez sem olcsó az eredeti. Ha mást választok, mire kell figyelni? Akár házilag is barkácsolható valamilyen időtálló megoldás? Van valahol valamilyen anyag fent a hálón takaróprofilokról?
Előzmény: KM (18)
KM Creative Commons License 2003.06.19 0 0 18
Felújító-nak :

adnának hozzá eredeti müanyag takaróprofilt is, jóformán platina áron (cca. 900 Ft/fm), úgyhogy azt hiszem maradok egy elöre lemázolt 1x1 cm-es fa profil mellett, amit fel fogok ragasztani. Ha majd lesz időm....

Koós Miklós építész
Előzmény: Felújító (16)
KM Creative Commons License 2003.06.19 0 0 17
gagarin-nak:

mindkét gyártó abszolút profi és mindkettőnek német a tulajdonosa LENTA ajtókSOFA ajtókA Lentánál mindjárt az elején célirányosan tudsz keresni az igényeid szerint

Koós Miklós építész

Előzmény: gagarin- (15)
Felújító Creative Commons License 2003.06.19 0 0 16
Kedves Miklós!
Végignéztem a nyílászáró csere képsorodat, tényleg nagyon korrektül ment a dolog. Nálunk a kőművesek bontották ki a régi ablakokat, és sajnos sokkal nagyobb pusztítást végeztek.
Hogyan tünteted el az ablak széleinél körben látható pur-habot? Takarólécekkel?
Előzmény: KM (14)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.19 0 0 15
Sziasztok!

Bocs, ha kicsit OFF, mert nem műanyag és nem ablak a kérdésem, hanem fa és ajtó, de ez a topik áll legközelebb a hozzá...

Szóval lassan el kellene döntenem, hogy milyen beltéri ajtók kerüljenek a lakásba. A kivitelező valamit már kigondolt (benne van az árban), de kétlem, hogy pontosan megegyezne az ízlésünk (társasházról van szó).

Amit szeretnék: üvegezett (kazettás?) fa ajtók (natúr fa, pácolva), kicsit rusztikus jellegű lesz a lakás, ezért nem akarok semmiféle lakkozott csodadrága ajtót.

Tudtok nekem gyártót ajánlani?

Köszi,

g.

KM Creative Commons License 2003.06.19 0 0 14
amikor a hóhért akasztják :-)

Nálunk most volt teraszajtó-ablak csere

Koós Miklós építész

GuMiSZu Creative Commons License 2003.05.29 0 0 13
Hali!

A panorama3000 -et választottam. 1.1es üveggel
sajna így is 600eFt lett az ablak az olcsóbb REHAUval kb 710eFt lett vóna :(

Előzmény: KM (10)
Alfred Creative Commons License 2003.05.29 0 0 12
Aztán akinek nem az olcsóság az elsőrendű szempont, annak merem ajánlani az INTERNORM-ot!
www.internorm.hu
GuMiSZu Creative Commons License 2003.05.07 0 0 11
Köszi a gyors választ
Előzmény: KM (10)
KM Creative Commons License 2003.05.07 0 0 10
nem tudom, milyen össz nagyságrendről van szó ha csak 300-400 eFt-ról, akkor szerintem megéri +30-40 eFt-ért a Rehau-t választani, mert az jó minőséget ad, a Panoráma az egyik legolcsóbb. Nem rossz, csak a másik jobb, megbizhatóbb, szebb.

Ha viszont más a nagyságrend, akkor már meggondolandó, hogy 100-150 eFt-tal többet érdemes-e kiadni.

KM
Koós Miklós

Előzmény: GuMiSZu (9)
GuMiSZu Creative Commons License 2003.05.07 0 0 9
Hali Ez az Albalux os ár ez jó?


Méret Db Típus Ár
180*150 2 Lux 3000 52440
120*150 2 Lux 3000 39 400
60*60 2 Lux 3000 15 840
Bejárati Lux 3000 120000

mindegyik bukónyíló 1,3-as üveggel és 5 kamrás profillal :) PANORAMA 3000

A REHAU kb 10%-al drágább megérné azt venni vagy mindegy?

Kérlek segítsetek, mert ma holnap rendelném meg

thx

KM Creative Commons License 2003.05.03 0 0 8
sziasztok,üdv mindenkinek

egy másik fórumra irt levelemet idemásolom, mert vannak kérdések, amik állandóan ismétlődnek

1./ faablakok
ma már sokan gyártják, a 3 legnagyobb hazai gyártó a BÉFA, a DUFA és a SOFA. Ez
egyben minőségi sorrend is, azzal, hogy az elsőt jobb elfelejteni. A DUFA azon
kevés cégek egyike, amelynek részletes honlapján árak is találhatóak. A SOFA
újabban gyárt már belső ajtókat is, sőt a nyilászáróihoz illeszkedő külső
árnyékolókat is HELLASOFA márkanév alatt elég szép választékban.
Kiemelten minőségi gyártó a pilisvörösvári Hofstadter, amelyik minőségi fa és
minőségű müanyag ablakokat is gyárt

http://www.befa.hu/ nem müködik a link
http://www.dufa.hu/ részletes, árakkal
http://www.sofa.hu/ puccos, kevésbé informativ, nincsenek árak
http://www.hofstadter.hu részletes honlap, árlistával !!!

2./ müanyag ablakok
több százan vannak a piacon saját márkanév alatt, de mindenki ugyanazt a 4-5
(egyébként többnyire) fajta profilt használja : Kömmerling, Salamander, Rehau,
Panorama, Aluplast. Különbség lehet még a felhasznált vasalatokban. Üveget
(mármint megbízható, jó minőségűt) már jóval kevesebben gyártanak, ezt szinte
kizárólag kifejezetten üveges cégek.

A legtöbben csak viszonteladók, ők maguk csak eladják, de nem gyártják az
ablakokat, függetlenül, hogy esetleg saját márkanév alatt hozzák forgalomba.
Ablakválasztásnál az alkalmazott profil nevét kell megnézni, az dönti el az árát
is. Aki a legjobb minőséget akarja, az a Kömmerlinget, aki megelégszik a kevésbé
jóval, az a Panoráma profilú ablakot választja. kamrák számában, kialakításában,
a felület és a profilok "szépségében" leginkább különbség, de az árkülönbség
jelentős lehet, akár 30-40 % is !

Az egyik legnagyobb müanyagablak gyártó, amelyik egyben a legolcsóbb is a piacon
és amelyik többnyire viszonteladói hálozaton keresztül értékesíti a FENSTHERM
márkanevü termékeit, az ha jól tudom egy szabolcsi cég és a legolcsóbb
PANORAMA2000 müanyag profilt használja.

Cimeket nem irok, mert olyan sokan vannak.....

Ablakcsere
A közvetlen szomszédunkben most végeztem a lakás teljes felújításával és
lakberendezésével. Ennek keretében cserélték ki a 15 éves már elég rozoga és
hézagos faablakaikat müanyagra. A csere 6 db ablak esetén nem tartott tovább,
mint cca. 2 óra. Ugyan elég barbár módon, de roppant hatékonyan cserélték ki. A
szárnyak leemelése után egyszerüen elfürészelték a tokokat és könnyedén
kivették, majd a helyére tették az újakat+PUR hab kitöltés+ takaró profil
ragasztva és készen is voltak. Semmilyen utólagos kömüves munkát nem igényelt
(utólag még párkányt helyeztek el). A kivitelezőt tudom ajánlani, középáron
dolgozik és Baranyán kivül nagyrészt Bp-en és Pest megyében dolgozik. Eddig ő is
viszonteladó volt, április elejétől viszont már a saját maga gyártja az
ablakait, hogy versenyképes legyen, mert ezen a piacon óriási a verseny.

további infók e témában :
http://tnn.inter.hu/pn/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=35

KM
Koós Miklós építész

Előzmény: Felújító (7)
Felújító Creative Commons License 2003.04.29 0 0 7
Mi végül az ALUPLAST IDEAL 2000 mellett döntöttünk. Ez is német liszensz. Van valakinek ezzel tapasztalata?
GuMiSZu Creative Commons License 2003.04.29 0 0 6
Hali!

Az ALBALUX LUX3000-es abalakiról tud valaki valamit? az olcsóbb mint a többi.

Előre it thx

Előzmény: djsus (5)
djsus Creative Commons License 2003.04.28 0 0 5
nekem Schüco Korona van ami egy kicsit drágább mint pl a panoráma de sokkal jobb a minősége. német licensz alapján gyártják.Az a jó benne, hogy felmérik a terepet és kb egy hét alatt le is gyártják akár egyedi méretben is.
sok sikert
Felújító Creative Commons License 2003.04.22 0 0 4
Mi most cserélünk le régi fa ablakokat műanyagra. VEKA profilú Fenstherm Avantgarde mellett döntöttünk. Tud valaki valamit erről a típusról?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!