Keresés

Részletes keresés

luyo57 Creative Commons License 2004.10.15 0 0 608

Kedves lengyelermek,

természetesen olyan profi módszerekkel, ahogy te csinálod, biztosan jobb fényképezve, mint szkennelve, én csak a fiam elég öregecske gépével próbáltam a múltkor, de nem tetszett, közben került egy szkenner is a házhoz, ezért próbáltam ki, nekem jobban olvasható volt a szkennelt változat, persze ügyetlen fényképész vagyok, ez betudható ennek is.

Itt a múltkori egyik fényképezett érme, tudom, hogy nem lengyel, de kíváncsi vagyok mit mondasz rá, illetve valamelyik kedves topiklakó tud-e erről az érméről valamit?

 

 

Üdvözöllek: luyo

Előzmény: lengyelermek (605)
Preis Creative Commons License 2004.10.15 0 0 607

Szia iater!

 

Tök mindegy, hogy te mész közel vagy a géppel közelítesz rá! Próbáld meg fókuszal. Nem zoommal! Két különböző dolog...Kellene lennie olyannak, hogy portré vagy virág jelnek vagy valami hasonlónak, ezzel a gép közeli képet tud készíteni egy adott tárgyról...

Sok sikert!

 

Preis

Előzmény: iater (606)
iater Creative Commons License 2004.10.15 0 0 606

Sziasztok!

Sajna nem megy.

Ha ráközelítek az érmére, akár zoom, akár én megyek közel, tiszta homályos lesz a fotó.

Lehet majd mégis scanner marad.

Üdv:

iater.

Előzmény: lengyelermek (605)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.14 0 0 605
Szia luyo!

Nem volt az csúnya, csak a digitális fényképezővel készült képek általában jobban mutatják a valóságot. Ajánlom, hogy olvasd el a fényképező kézikönyvét, és próbáld ki a makró módot. Vakut soha se használj, inkább majdnem vízszintesen világítsd meg halogén lámpával (a sima izzók fénye általában nem fehér, hanem sárgás). A remegést úgy tudod kiszűrni, hogy, barkácsolsz magadnak egy fotóállványt. Holnap majd feltöltök egy képet a sajátomról.
Előzmény: luyo57 (603)
Preis Creative Commons License 2004.10.14 0 0 604

Szia iater!

 

nyomjad a képeket az érméidről! :-) aztán megmondjuk, hogy milyenek! mindig szeretek nyomozni egy érme után...

 

 

Preis

Előzmény: iater (596)
luyo57 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 603

Szia lengyelermek,

az nagyon csúnya volt, amit én szkenneltem? Próbáltam digifényképezővel is, de az még rondább lett :)

Előzmény: lengyelermek (601)
iater Creative Commons License 2004.10.14 0 0 602
Köszi mindkettőtöknek.akkor majd szorgoskodok! :-)
Előzmény: lengyelermek (601)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.14 0 0 601
Szia Iater!

Nekem küldheted a képeket, bár a scannnert én sem ajánlom, mert nem túl szép a kép, amit készíteni lehet vele. A mailemet megtalálod a bemutatkozásomban. Ajánlom figyelmedbe az alábbi képet: http://www.vatera.hu/photos/langs/hu//50999/big/1139661.jpg Tegnap készítettem digitális fényképezővel, lapos oldalmegvilágítással.
Előzmény: iater (596)
patrona Creative Commons License 2004.10.14 0 0 600
Már 1500ért is simán be lehet szerezni az átlag kopottast. UNC tartásút még sose láttam ilyenből, de EF-t se sokat.

iater: Az UNC az uncirculated rövidítése, ami annyit tesz, hogy forgalomban nem volt. Vagyis az érme állapota olyan, mintha most került volna ki a verdéből. Kopásoktól, karcoktól, és egyéb hibáktól tökéletesen mentes.
Előzmény: kose (597)
iater Creative Commons License 2004.10.14 0 0 599
mi az az UNC?
Előzmény: kose (597)
drdoktor Creative Commons License 2004.10.14 0 0 598
> Az 1938-as miért értékes?

mert összvissz 60 db készült

scan nem igazán jó, inkább digifotó, oldalsó lapos világítással.
Előzmény: iater (596)
kose Creative Commons License 2004.10.14 0 0 597

Szia iater!

Ha másért nem, talán csak azért, mert összesen 60 = hatvan darabot vertek belőle!!! :-))

Az 1930-as 2500-3500 Ft-ért vehető a vaterán. Az UNC természetesen ettől jelentősen drágább.

Előzmény: iater (596)
iater Creative Commons License 2004.10.14 0 0 596

Az 1938-as miért értékes?

Egy 1930-as mennyit ér?!

köszi előre is:

iater.

 

Lehetne olyat csinálni különben, hogy egyszer alkalomadtán bescanneljek ide pár régi pénzem képét...már közvetlenül az érmét tenném be a scannerbe, Ti pedig megmondanátok, mi ez?

Bár inkább megbízhatónak e-mailben küldeném...

:-)) mondjuk nem hiszem hogy olyan nagyon értékesek lennének!!

Előzmény: lengyelermek (594)
Preis Creative Commons License 2004.10.14 0 0 595

Kötve hiszem!

az V. kamaraárverésen ugyenez 220-ért ment el! csak az 150-ről indult!

bár ennek a tartása lehet, h szebb...

 

Preis

Előzmény: lengyelermek (594)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.14 0 0 594

Sziasztok!

 

Tegnap felkerült a pannónia terra új katalógusa a netre! Nézzétek meg a Horthy-korszakot. Árvereznek egy 38-as ! Horthy ! 5 pengőt is. 200-ról indul. Mit gondoltok, mi lesz a vége? (Az én tippem 350)

drdoktor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 593
téves.

MN = műa csillag
KuK = _csont_csillag, nagyapámtól tudom, ki karpaszományos őrm. volt 1918-ban.

mivelhogy a műa későbbi találmány:)
Előzmény: luyo57 (592)
luyo57 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 592
Ez valóban így volt a Népköztársaságban. De kedves topiktársunk dédapjáról van szó, aki 1885-ben született, ergo a K.u.K. hadseregben viselt csillagot, ott pedig csak fémcsillagok voltak.
Előzmény: drdoktor (589)
kose Creative Commons License 2004.10.13 0 0 591

Így igaz.

3 csillaga van:

-szakaszvezető

-főtörzsőrmester

-főtörzszászlós

-százados

-ezredes

-vezérezredes (1980 akárhányig)

-altábornagy (utána)

 

Egy kis egyenruha és rendfokozati jelzés bemutató:

http://www.akm.externet.hu/rendjel/adatok/mave.htm

 

 

Előzmény: drdoktor (589)
drdoktor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 590
> Akkor fegyvernemet nem lehet kideríteni...

> Egyenruhából sem?

keltsd életre ezt a topikot:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9050508&la=22405127
Előzmény: iater (588)
drdoktor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 589
nem vagyok egy hadtörténész, de szvsz
ezüstcsillag: őrmester, törzsőrmester, főtörzsőrmester
csontcsillag(*): őrvezető, tizedes, szakaszvezető

(*) beceneve a bakák közt "krumplivirág"
Előzmény: luyo57 (587)
iater Creative Commons License 2004.10.13 0 0 588

Köszönöm szépen.

Akkor szakaszvezetőnek tűnik!

Zugsführer, jó :-))

Akkor fegyvernemet nem lehet kideríteni...

Egyenruhából sem?

üdv:

iater.

Előzmény: luyo57 (587)
luyo57 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 587

Nem tudtam jól, elnézést. Viszont ezüstszínű csillag sötét (kék) galléron egy rang volt  Császári és Királyi Hadseregben; ez pedig a szakaszvezető (Zugsführer). A százados/kapitány (Hauptmann) arany alapon arany csillagok.

 

Üdv: luyo

Előzmény: luyo57 (586)
luyo57 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 586

Ha jól tudom a Monarchia korában (1885+kb.20=1905 körül) is  az különböztette meg a szakaszvezetőt a századostól, hogy az egyiknek csontcsillaga volt, a másiknak pedig ezüstszínű fémcsillagok díszítették a ruháját. A tulajdonodban lévő eredeti képet nézve talán eldönthető, hogy melyiket viselte dédatyád.

 

Üdv: luyo

Előzmény: iater (582)
kose Creative Commons License 2004.10.12 0 0 585

Szia iater!

Most vasárnap Baján úgy 10 db teljesen hasonló beállítású fénykép volt a kezemben, csak azért kérdeztem. :-) (Bp-es készültek azok is)

 

Tehát nagyapó I.vh-s baka volt. A kép hátuljára nincs véletlenül valami felirat elhelyezve? Pl. Sok szertettel....... aláírás. (egyenruhás képeknél sokszor szerepel a rendfokozatra utalás)

Akkor vagy szds, vagy szkv. Az, hogy gyalogos, tüzér vagy bármi egyéb így nem állapítható meg.

A rokonsággal elbeszélgetést javaslom továbbra is.

Előzmény: iater (580)
luyo57 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 584

Köszi az infót!

Szép békebeli világ lehetett akkoriban, ha egy ilyen nagy számban vert, tehát nyilvánvalóan "aprópénznek" szánt érmét ezüstből készítettek :-)

Előzmény: numizmatato (575)
luyo57 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 583

A Zsigmond-érme dátuma érdekes, az írás oldalon csak egy 97-es utal a dátumra, a többihez történelemkönyv kell :)

Előzmény: lengyelermek (574)
iater Creative Commons License 2004.10.12 0 0 582
azért köszi! :)
Előzmény: kose (578)
luyo57 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 581

Kedves lengyelermek,

nagyon köszönöm a válaszodat, nem baj, hogy nem ritka darab a Zsigmondé, nem akarok vele kezdeni semmit, azon túl, hogy emlékként őrzöm :-)

Ami a másik érmét illeti, pár éve végignéztem a Révai Nagy Lexikonában az Ernst Ludwigokat (ott Ernő Lajosokként szerepelnek), három is van belőlük, Ernst Ludwig hesseni nagyherceg (sz. 1868), Ernst Ludwig (vagy II. Ernő) Szász-Gotha-Altenburg hercege (1745-1804), és az általad is említett (I.) Ernst Ludwig, Szász-Meiningen hercege (1672-1724). A gond ott van, hogy az érme fej oldalán a címer feletti korona két oldalán a következő számok olvashatók16 72 (a 7-es, mivel ferdén áll, olvasható talán 1-esnek is, de ez sem segít a gondon). Ezek alapján legvalószínűbben 1672-ben (esetleg 1612-ben) verték az érmét, tehát a Szász-Meiningeni herceg (a többi az anakronizmus okán szóba sem jöhet) születésének évében. Ez az Ernő Lajos herceg viszont a lexikon szerint apja, I. Bernát halála után, 1706-ban vette át a hatalmat, tehát nem igazán elképzelhető, hogy ő verette az érmet. Talán apja tete gyermeke születése alkalmából? Nem értek a numizmatikához, nem tudom, hogy volt-e ilyen gyakorlat.

A másik kérdésem ezzel az érmével kapcsolatban, hogy közelebbről, szép nagyra szkennelve néhány betű "szellemképes", úgy tűnik, mintha kétszer csaptak volna rá a verőtőre, vagy az megugrott volna, és így alkotott dupla nyomatot. Ez különösen az ERNST szó E-e és R-je esetében kifejezett, ott néha az az érzésem, hogy mintha egy eredeti szövegre ráforrasztották volna a betűket, így többször megfordult a fejemben az is, hogy talán egy korabeli hamisítványt tartok a kezemben. Az ERNST után van egy betűnyi kikopott (kireszelt?) rész, ahol egy felismerhetetlen betű nyoma látható igen halványan, utána egy szintén igen halvány, de kivehető T etű. Ez a két betű sehova nem csatlakozik, az ERNST-hez nem tartozhat, mert úgy a névnek nincs értelme, a T betű után pedig ott van az érmékre jellemző szóelválasztó pont a LVDOVICH előtt. Persze lehet, hogy ez csak az én hozzá nem értésemből eredő találgatás.

Rejtélyes számomra a LVDOVICH utáni CHRISTIA, ami szerintem Christiant jelent (régi magyar fordításban Keresztélyt) de aztán olyat végképp nem találtam, akit Ernst Ludwig Christiánnak hívtak volna..

Mennyi lehetett a névértéke ennek a pénznek (lehet, hogy nem így hívják, nézd el nekem..) A címer alatt egy ovális keretben mintha lenne egymás alatt egy 1-es, alatta 3-as (?) Ez jelentheti, hogy milyen értékű volt?

 

Kérdéseim özönét egyelőre felfüggesztem, ha van időd, és főleg kedved, kérlek nézz utána ezeknek.

 

Üdvözöllek: luyo

 

 

Előzmény: lengyelermek (574)
iater Creative Commons License 2004.10.12 0 0 580

???

Baján? mostanában? nem értelek...

Ez a nagyapám szekrényéből került elő, a képen a dédnagyapám van, aki 1885-ben született, I. vh-ban szolgált.

Végül is akkor semmire sem jöttünk rá??

Előzmény: kose (578)
patrona Creative Commons License 2004.10.12 0 0 579
Igazad lehet, én egy ennél sokkal kevésbé részletes könyvben néztem utána a három csillagnak, ott a táblázatban századosnak, és a szakaszvezetőnek volt csak három csillaga(meg a tábornok persze).
Bocs a félrevezetésért.
Előzmény: kose (577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!