Keresés

Részletes keresés

disznotor Creative Commons License 2002.03.29 0 0 56
Apropó, euro.

Van, aki gyűjtögeti a különböző országok fémpénzeit? Hogy álltok? Nekem megvan a teljes spanyol, portugál, olasz, francia, német sorozat, és néhány holland, belga, osztrák és ír. A spanyolból kettő is. Ha valaki spanyolért adna egy finn, luxemburgi, ír vagy görög sorozatot, ne habozzon írni.

d-

disznotor Creative Commons License 2002.03.29 0 0 55
Kedves bfarkash és mások,

valaha régen már írtam e topicra, engedelmetekkel felbukkannék megint.

Az általad bemutatott tervezet nem papírpénz. A De La Rue egy bankjegytervező és -előállító cég, amely többekközt olyan országok számára készít papírpénzeket, amelyek nem rendelkeznek gyártókapacitással. Időnként ehhez hasonló tervezeteket készít, amik tartalmazzák a legmodernebb biztonsági eljárásokat is. Ezeket elküldik a világ nemzeti bankjainak. Így ez a "papírpénz" szerepét tekintve csak egy reklámanyag, egy termékminta, amelyből lehet választani, rendelni.

Olasz euro-tervezet nem is lehetne, hiszen az euro-bankjegyek központi, nem pedig nemzeti tervezésűek. Leonardo feje az egyetemes emberi kultúrát jelképezheti.

Egy hasonló, régebbi De La Rue-mintán szemlélteti a bankjegyek megtervezését és előállítását az elsősorban gyerekeknek szánt Szemtanú sorozat "A pénz" c. kötete (Park kiadó, 1991, 16-17. o)

üdv
d

Előzmény: bfarkash (43)
Herr Yaqsz Creative Commons License 2002.03.02 0 0 54
Sziasztok.
Nekem is van pár érmém,és segítségre lenne szükségem az értékét illetően.
2Pengő Liszt Ferenc arcképével 1936-os.
25Ft-os az egyik oldalán a parlamentel.
20Ft-os A Lánchíddal a másik oldalán 20ft-os felírat1946-1956.
10Ft-os1946-1956 felírattal.
Valamint 5 Rubley 1844-ből és 1859-ből.
Előre is köszönöm.
zsanna Creative Commons License 2002.02.19 0 0 53
mail megy, ha nem ma, akkor holnap mindenképpen.
Előzmény: ardem (52)
ardem Creative Commons License 2002.02.19 0 0 52
Hi Zsanna!

Nem tudom, hogy szerzed be az újabb darabokat a gyűjteményedbe, csak kérdezem, hogy esetleg csere érdekel-e? Ha van cserelistád küld el e-mailben. Én a neten cserélgetek (eddig csak külföldiekkel), ha érdekel a dolog adok néhány tippet.
Egyébként ezt az oldalt érdemes nézni:
www.numismatics.hu

Előzmény: zsanna (51)
zsanna Creative Commons License 2002.02.18 0 0 51
Kösz a tippeket. Erről az Oktogonnál levő boltról már tudtam, a múltkoriban begyűjöttem egy szórólapot erről az üzletről, de azóta még nem volt időm elmenni. (Hetente-két hetente egyszer megyek Pestre, de nincs mindíg időm maszekra. Oda viszont feltétlenül el akarok menni.)
Előzmény: ardem (50)
ardem Creative Commons License 2002.02.17 0 0 50
Szia Zsanna!

Tulajdonképpen rokonlelkek vagyunk :)
Én sokmindent elolvastam már a numizmatikával kapcsolatban , de nem tartom magam "vérbeli" numizmatának, pedig egyesületi tag is voltam néhány évig.
Katalógus (sajna nekem sincs még meg a szivedvágya) ügyben 2 tipp:
Magyar Éremgyűjtők Egyesülete összejöveteleken
info: http://www.extra.hu/meeh/magyar.htm

Nem reklámképpen(!) , de van egy jó érembolt az Oktogon Üzletház alagsorában az Oktogonnál , ahol érdemes érdeklődni.

Előzmény: zsanna (49)
zsanna Creative Commons License 2002.02.17 0 0 49
Sziasztok! Ma fedeztem fel ezt a topicot.
Én, - veletek ellentétben - nem igazi numizmata vagyok. A külföldi fémpénzeket gyűjtöm. Abban igazatok van, hogy külföldiből nagyon sok van, teljességre biztosan nem lehet törekedni, de az én célom az, hogy minél több országból legyen. Már 112-nél tartok, de még kb 6o-8o féle biztosan van. Ja, a 112 nem ország, mert van olyan pénzem, ami pl több mint 10 afrikai országban, vagy közép-amerikaiban érvényes, hanem pénznem, vagy mittudomén hogyan fogalmazzam meg.
Ha véletlenül valaki olyan is megfordul itt, akinek hasonló a hobbija, szívesen felvenném vele a kapcsolatot.
És azt nem tudjátok véletlenül, hogy a "Standard Catalog of World Coins" Magyarországon hozzáférhető-e valahol? Régebbi kiadvány is érdekelne.
ardem Creative Commons License 2002.02.17 0 0 48
Helló

Én is igyexem minnél többet kihozni a számítógépből és a hálóból. Ez már gyógyithatatlan :)
Én kb. 3 éve kezdtem komolyabban olvasgatni, keresgélni gyarmati témában, azóta rengeteg térkép, kép, szöveg jött össze - és kb 50-60 pénz is. Mindig is érdekelt a dolog, de az bosszantott fel , hogy kaptam egy bélyeget Oubangi-Chari francia gyarmatról és több hónap volt mire sikerült kielégitenem a kiváncsiságomat a témáról. Jelenleg egy "könyvnyi anyagom van amit rendezgetek. E NET-röl csodás anyagokat szereztem hozzá. Scennerem sajnos nincs , de szeretném a honlapomat korszerüsítve képeket feltenni pénzekről. (Most valamiért nem jönnek be a meglévők :(

Előzmény: patrona (47)
patrona Creative Commons License 2002.02.17 0 0 47
Ohh, köszönömköszönöm:-)))))

Mostmár nekm is csak egy hobby a sok közül. Jelenleg épp pihentetem, mert inkább sz.gépre költök. Úgyhogy nem is járok árverésre, meg boltokba, mert csak fájdítanám a szívem...

Voltak külön gyarmati pénzek? Erről nem is tudtam! Bár ha úgy esszük a Monarchia idején a Magyar pénzek is azok voltak:-))))) Az osztrák gyüjtők a mai napig így nevezik az itteni érmeket(és éppezért kedvelik). Bunkók!

Előzmény: ardem (46)
ardem Creative Commons License 2002.02.16 0 0 46
Sziasztok!

Grat Partona! Hiánypótlót alkottál :))

Remélem nem zártkörü a klub... Én egy " szervezettlen" gyüjtő vagyok és már egy éve járok az INDEXre mire felfedeztelek titeket.Végre!
Főleg a modern pénzek érdekelnek, és persze ami elérhető...
Nekem valóban "csak" hobby a gyüjtés. A lényeg, hogy nekem valamiért érdekes legyen egy darab , az értéke igazából nem izgat .(ars poetica)
Nagyon érdeleknek a XIX-XX. századi gyarmati területei.

üdv
ardem

textor Creative Commons License 2002.02.06 0 0 45
Köszönöm, a Dohány utcát megnézem.
(Különben egy elefántra volna szükségem)
patrona Creative Commons License 2002.02.06 0 0 44
textor: Milyen motívumot szeretnél?
Szerintem érdeklődj bankokban, vagy numizmatikával foglalkozó boltokban(pl dohány u. 1)

bfarkash: Még sose láttam ilyet.
EURO nem lehet, mivel az is benne volt a pályázat kiírásában, hogy semmilyen konkrét motívum nem szerepelt rajta, hogy mindenki magának érezhesse. Tehát ne legyen rajta pl az Eifel torony, mint európai szimbólum, met azt a franciákon kívül a többi EU tagország lakója nem érzi sajátjának. Tehát ilyen alapon Michelangello portréjának sincs helye egy EURO pénzen.
Ez inkább valami Líra lehet.

bfarkash Creative Commons License 2002.02.05 0 0 43
Kedves Numizmaták!

Mi lehet ez???

A múlt héten jutottam hozzá, állítólag az egyik olasz eurotervezet. Még anno, az euro papír-bankó pályázatra 49 pályamű érkezett, de tudtommal csak és kizárólag a győztest publikálták. Kerestem, de sehol nem találtam forrást arra, hogy a többi hogyan nézett ki. Így azt sem tudom eldönteni, hogy a fenti kép tényleg az-e aminek mondták (lehet valamelyik nyomda referencianyomata is). Ha valaki tudja mi ez, vagy ha valaki tudja, hol lehet forrást találni az el nem fogadott euro tervekre, kérem írjon.

Üdv, és kellemes fejtörést (az enyém már szétrepedt)

textor Creative Commons License 2002.02.05 0 0 42
Sziasztok,
tudom, hogy nem egészen ide tartozik, de talán valaki tud tanácsot adni...
Ajándékozási célra keresek (külföldi) pénzt (érmét) egy bizonyos motívummal. Első körben elég sürgős lenne, de igazából lesz még alkalmam ajándékozni. Van valamilyen lehetőség arra, hogy Magyarországon motívum szerint választva ilyesmit vásároljak?
Előre is köszönök minden segítséget.
bfarkash Creative Commons License 2002.02.04 0 0 41
Köszi a tanácsokat Patrona!

Némileg megokosodtam már azóta. Egy ezüst ECU érme pl. "potom" 2500-3000 Ft körüli árat kóstál, az aranyak ennek a 3-4-szeresét, kivéve egy-két ritkábbat. És még csak nem is elérhetetlenek :-)

Előzmény: patrona (40)
patrona Creative Commons License 2002.01.31 0 0 40
Akik árakra/értéke kíváncsiak, azoknak itt a megoldás!
Korona-fillér érrtékelő táblázat
Pengő-fillér értékelő táblázat
Ha valakinek kell, fetehetem a Forint-krajczár táblázatot is.

Mindkettőben az árak ATS-ben vannak megadva, ami ks problémát jelen, mivel ez a valuta megszűnt. De arra mindenképp jó, hogy nagyságrendileg meghatározzuk, az érmék értékét. Külön pozitívuma a táblázatoknak, hogy állapot szerint is megtalálhatók benne azé rtékelések.

bfarkash: Én úgy tudom ECU mit olyan nem létezett, tehát nem voltak forgalmi fém, vagy papírpénzek. Ennek ellenére tudtommal léteznek ECU értékjelzésű emlékérmek, horror áron...
Euro érmeket szerintem könnyű szerezni, hisz pl nálunk a Nemzeti Bank minden évben kiad un. forgalmi sort, ami az az évbe vert fémpénzeket tartalmazza díszes csomagolásban. gondolom ha kimész Ausztriába, ott egy bankba betérve biztos tudsz ilyet vásárolni, de talán még nálunk is. És ráadásulcsak annyit kell érte fizetni, amennyi értékű érme szerepel a csomagban.
Lp vatikáni Euro érme engem is érdekelne, vicces lehet a pápa pofikájával:-)))

bfarkash Creative Commons License 2002.01.27 0 0 39
Na most fogtok kiröhögni :-(((

Euro és ECU érméket keresek (nem közforgalmú, de névértékes alkalmi érméket is). Ha van valakinek eladója, dojon nekem egy emilt!

Köszike :-)))
bfarkash@freemail.hu

won graven Creative Commons License 2001.12.29 0 0 38
Sziasztok,

van néhány relatíve régi pénzérmém, és érdekelne, hogy közülük valamelyik számot tarthat-e az éremgyűjtők érdeklődésére. Előre is köszönöm a segítséget.

Magyar pénzek:
10 és 20 ? (1848)
1 forint (1869)
10 fillér (1894)
1 korona (1892, ’93, ’94, ’95, ’96, ’99, 1901, ’13, ’14, ’15, ’16)
5 korona (1909)
5 pengő (1930, Horthy kormányzóságának 10. évfordulójára)
5 pengő (1938)
2 pengő (1938, 1939)
5 Ft (1947, 1948)
10 Ft (1948)

Külföldi érmék:
Ausztria: 1 schilling (1935)
Jugoszlávia: 20 dinár (1931)
Svájc: 5 frank (1907)
Oroszország: 50 kopejka (1896)
Németország: 5 márka (1938), 50 pfennig (1941)

derby1812 Creative Commons License 2001.11.24 0 0 37
Hello Vip!

Az Ausztrál pénzeid valószínűleg mind emélérmék. Ezeknek általában a nemesfém tartalmuk az áruk. Persze, ha ritkább kiadások, tehát nem több ezer darabban készültek akkor nyilván jóval többet érnek mint a fémtartalmuk. A 47-es 5 Forintos sajnos a rosszabb évjárat, több mint 10 millió készült belőle. Ha szép darab akkor 100-150 Ft-ot ér.

Előzmény: vip (29)
patrona Creative Commons License 2001.11.22 0 0 36
Pont azt, amit te csak a szápsége miatt:-)))) Magyar pénzeket I. Istvántól Horthyig. Természetesen papírpénzeket is, bár inkább a fémpénzek érdekelnek, azon belül is a Monarchia pénzei közül van pár ritkaságom.
Előzmény: Törölt nick (35)
patrona Creative Commons License 2001.11.19 0 0 34
Hi Anderson!
Nekem tetszeken az ókori pénzek is, de sajnos nem értek hozzájuk, ezért nem is gyüjtöttem őket soha. Pár darabom ugyan van, de csak a szépségük miatt szerettem beléjük, és vettem meg őket. Gondolom jól át is vágtak, dehát annyira megtetszett a kidolgozásuk. Megasztán egyszer láttam egy ókori római pénzekkel foglalkozó könyvet, ami kb telefonkönyv méretű volt. Kicsit elszontyolodtam....:-))))))
Előzmény: Törölt nick (33)
patrona Creative Commons License 2001.11.14 0 0 32
Nem tudom!:-))))) Ezért írtam azt, hogy alacsony ár. Konkrétumot amúgy se lehet mondani a mai világban, még egy doboz gyufára se...... Hülyeséget meg nem akarok írni, mert megtévesztő lehet.
Előzmény: vip (31)
vip Creative Commons License 2001.11.14 0 0 31
Köszönöm az infokat! Még annyit kérdeztnék,hogy mit jelent az számszerűen az alacsony ár a Kossuth 5 Ft os esetében?

Köszi

patrona Creative Commons License 2001.11.13 0 0 30
Helló!

A 200 Ftosok árát már derby felvázoltapont alattad. A Kossuth 5 Ftosok nem túl értékesek, mert nagyon sok van belőlük. A 46os kiadás már sokkal drágább, de az nehezebb is, ha jól tudom. szóval ezeknek az ára elég változó. Függ a kereslettől, az ezüst pillanatnyi árártól(ami jelenleg esik:-(((( ), és perzse az érme állapotától.
A külföldi pénzekről nem tudok nyilatkozni, azokhoz egyáltalán nem értek.
De ha nagyon kiváncsi vagy az érmeid értékére, menj be a Dohány utcába, ott két helyen is van numizmatika bolt valahol a Zsinagóga környékén. Ott biztos megmondják.

vip Creative Commons License 2001.11.10 0 0 29
Hello!

Örököltem pár régi és ujabb pénzérmét,ezekböl többről már tudom,mit adnának érte,de van pár darab,aminek nem tudom,mi lehet az értéke.
Ami a számomra a legérdekesebb,az egy 1969-es kiadású ausztráliai ezüst 20dolláros érme,II.Elizabeth képével. Ezen kivül van pár arany 1 dollárosom(szintén ausztráliai) 1984-es kiadású, szintén II.Elizabeth képével,ebből az egyik egy jubileumi kiadás,"international year of peace" felirattal,ez 1986-os kiadás.
Kaptam még egy nagy rakás 47-es Kossuth 5-Forintost is, 3db 92-es,rengeteg 93-as és egy 94-es 200Ft-ost.
Ha valaki tudja,mondja meg please,mennyit érnek ezek sacc/kb.Köszi!

derby1812 Creative Commons License 2001.11.10 0 0 28
A 200 forintosok közül ami forgalomba került azok közül csak az 1995-ös kiadásúnak van értéke. 1992-ben 3.5 millió, 1993-ban 2.5 millió, 1994-ben 5 milliót vertek. Ezeknek jóval 200 ft alatt van ma az áruk. Viszont a forgalomba nem került proof kivitelű darabokból csak 15-30e db készült, ezeknek természetesen 1000 ft körül illetve felette van az áruk. Az 1995-ös kiadás mindössze 85e db volt ennek a forgalmba került változatnak van jobb ára. Itt is a proof viszi a prímet, mindössze 15000 db-al.
Előzmény: patrona (26)
racpeti22 Creative Commons License 2001.11.05 0 0 27
A fem 200-as ara eleg vegyesen szor, egyertelmuen az 1992-es (MNB) a legdragabb kb 800 forintert lehet latni, de ez csak kozepertek, ettol +- 400 forinttal is elterhet. (verdefenyes pl tuti hogy 1000 folott van) A 93-as (MNB) es 94-es (Deak) ennel kicsit kevesebb, kb 600, 95-ost (Deak) meg nem lattam eladot. Mas evszamrol nem hallottam hogy forgalomba kerult volna, ettol persze meg letezhetnek peldanyok mas evszammal is.
Előzmény: vranaz (25)
patrona Creative Commons License 2001.10.19 0 0 26
Na, még a végén beindulunk. Ideje lenne!

A 200 Ft-os ára engem is érdekelne, mert van vagy 10 darabom:-)))) Nem nagyon érdekelnek a modern pénzek, csak úgy eltettem.
Ha jól tudom, akkor több változata is létezik. Az első asszem a 92-es, a hátlapon a Tudományos Akadémiával. ebből van 93-as is. A 94-esen már más volt(most nem tudom fejből mi)
Úgy tudom az első ér a legtöbbet, a többi meg max súlyárban lehet.

Rákosi képpel "díszített" papír 100Ftosról én se hallottam még, de szerintem nem létezik. Nem szokás élő személyeket ábrázolni pénzeken, főleg egy Népköztársaságban nem. Ilyen csak királyságokban szokott előfordulni, amitől a Nköztársaság eléggé eltért....:-)))
Persze ettől függetlenül lehetséges, hogy volt ilyen tervezet, ami megért próbanyomatokat, de akkor olyat tutira nem találsz a padláson...

vranaz Creative Commons License 2001.10.18 0 0 25
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Mennyi mostanság az 1992-es ezüst 200 Ft-os értéke?
Aki tud segíteni, az legyen szíves a vrana.zoltan@synergon.hu mail címre írjon egy levelet, vagy ide a fórumra.

Köszönöm!

Z

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!