Keresés

Részletes keresés

bes Creative Commons License 2006.04.29 0 0 176
Kedves Kheiron!

azt szeretném kérdezeni Tőled, hogy a 3D, 4D UH-knak van-e egyáltalán szakmai haszna, vagy tisztán kényelmi szolgáltatás a kismamák számára?
továbbá, van-e valami amit az UH szakember JOBBAN lát a 3D 4D UH-n mint a kétdimenzióson, még tovább menve , szerinted egyáltalán eléri-e a 3D 4D UH diagnosztikus értéke a kétdimenziósét? (bocs , csak felmerült hogy eddig a 3D 4D uh- kizárólag a baba felületét láttam a fényképeken, mi van a belső részleteivel? vagy azt is ki lehet hozni, csak nem pl. a baba szivének 3D képét nyomtatják ki a mamának, mert az nem oylan érdekes/szép fotó?

nem tudtam egyszerűbben megfogalmazni, remélem nem lett túl zavaros...
Előzmény: Katherina (175)
Katherina Creative Commons License 2006.04.29 0 0 175
Kedves Kheiron, lehet hogy engem olyan geppel neztek meg ami nem tud 3D-t? Mert azt mondtak hogy ha eljön az ideje majd elküldenek a földszintre 3D-re is egyszer a terhessegem alatt. Es tulajdonkeppen szerinted a 3D-t mikor erdemes elvegeztetni?
Előzmény: kheiron (172)
Maggancs Creative Commons License 2006.04.29 0 0 174
Kherion! Bár engem a "rossz prognózis" kifejezéssel egy álmatlan éjszakába kergettél ;) másnap elmentem az orvosomhoz, és azóta a SOTE-n kezelnek IUGR gyanujával. Én nagyon köszönöm az őszinteségedet!
Előzmény: kheiron (173)
kheiron Creative Commons License 2006.04.29 0 0 173
Kedves Cserge, a topic nem "megnyugtató", hanem szakmai topic. Kérlek, tartsd ehhez magad a továbbiakban.
Előzmény: Cserge. (171)
kheiron Creative Commons License 2006.04.29 0 0 172
Kedves Katherina!

A jobb gépek már mind tudnak 3D-t, és a nagyobb rendelőkben jobb gépek vannak. :-) Az ár pedig tudtommal változhat, de ez helyfüggő. Ha változik az ár, akkor nagyságrendileg a 2D-s vizsgálat 8000, a 3D-s meg 11000.

Amúgy az árban az orvosi időt és tudást, a gép árát, a rendelő fenntartási költségeit, meg ilyesféléket fizeted meg.
Előzmény: Katherina (170)
Cserge. Creative Commons License 2006.04.29 0 0 171

Kedves Kherion!

Úgy gondolom, valakit sikerült megnyugtatnom - akit Neked nem - olyan információkkal, amelyek nem állnak rendelkezésedre. Sajnálom, ha ez bánt Téged, de nekem az előbbi fontosabb, ne haragudj!

Előzmény: kheiron (145)
Katherina Creative Commons License 2006.04.29 0 0 170
Szia Kheiron. Köszi az infot, de akkor most nem ertem. Alkalmankent a vizsgalat meg az ultrahang 10-12 ezer forint, es az mindegy hogy 2-3-4D-s utrahang? Az ara ugyan az marad?
Előzmény: kheiron (165)
Niko1 Creative Commons License 2006.04.29 0 0 169

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm szépen.

6 héttel a szülés utánig megy a diéta, és akkor csinálnak terheléses cukrot.

Jó diabetológusom van, utána se ereszt ki a karmai közül:)

 

Niko

 

Előzmény: kheiron (168)
kheiron Creative Commons License 2006.04.28 0 0 168
Kedves Niko1!

A "gyomortelődés látható" nem jelent többet, mint azt, hogy a magzat gyomrában folyadék mutatható ki. Ez jó jel arra, hogy nincs nyelőcső-elzáródása.

Amúgy meg ha megszültél, nem ártana akkor is megnézetni a vércukrodat, mert a kifejezett túlsúly hajlamosít mindenféle szénhidrátanyagcsere-zavarra.
Előzmény: Niko1 (167)
Niko1 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 167

Kedves Kheiron!

 

Alacsony (0,67) AFP szint miatt a mai napon (17 hét 5 nap) ultrahang vizsgálatot végeztek.  (Súlyom igen magas és gesztációs diabéteszem is van, 33 éves vagyok).

Két hét múlva kell mennem vissza, mert a vastag hasfal miatt nem látnak semmit, az UH leleten egy eddigiektől eltérő félmondat volt: Gyomortelődés látható.

Meg tudnád nekem mondani, mit jelenthet ez?

 

Előre is köszönöm.

Niko

Maggancs Creative Commons License 2006.04.27 0 0 166

Kedves Kherion, köszönöm. Végül felhívtam, és még ma meg is vizsgált. A 3 héttel ezelőtti adatokhoz képest nincs változás, napra ugyanakkora a különbség, mint 3 hete. Újra átnézte az összes eddigi leletemet, és az alapján, hogy van egy fejlődési lemaradás a 22-24. hét körül a korábbi olemaradáshoz képest, IUGR gyanujával beutalt a SOTE-ra, és szoros kontrolt írt elő. Két hét múlva néz újra.

 

Hiába rossz hír, amit kaptam, mivel sejtettem már 1 hónapja, most megkönynebbültem, így legalább nem izgulom át a hosszú hétvégét. Kár, hogy nem ugyanezt mondta már korábban...

 

/más kérdésem nem is volt, mivel 2. terhesség, nem is nagyon van már kérdésem/.

 

Katherina! Változó 9-12.000 forint a fizetős 4D-s, (a magánorvosok tarifája pedig teljesen változó).

Előzmény: kheiron (164)
kheiron Creative Commons License 2006.04.27 0 0 165
Kedves Katherina!

Egy magánrendelői szülészeti ultrahangvizsgálat nagyságrendileg 10-12 ezer forintba kerül. Ebben elvileg benne van egy "rendes" orvosi 2D vizsgálat (lelettel), meg a 3D-4D-s bohóckodás is.

Maga az ultrahanggép kissé drágább, úgy 10 milliótól felfelé vannak a jobbak.
Előzmény: Katherina (163)
kheiron Creative Commons License 2006.04.27 0 0 164
Kedves Maggancs!

Szerintem nyugodtan várj keddig, és beszéld meg a gondodat részletesen az orvosoddal. Egyszerűsítheted mindkettőtök dolgát, ha előre felírod a kérdéseidet egy papírra, és magaddal viszed - nem biztos, hogy ott hirtelen minden kétséged eszedbe fog jutni, aztán 1-2 nap múlva rátelefonálni az illetőre, hogy "bocs, de még van valami" nem a legszerencsésebb dolog.
Előzmény: Maggancs (162)
Katherina Creative Commons License 2006.04.27 0 0 163
Maggancs mennyibe kerülnek otthon a különbözö ultrahangok?
Előzmény: Maggancs (162)
Maggancs Creative Commons License 2006.04.27 0 0 162

Kherion! Köszönöm, ezért aggódom én is. Ha idegesíthetlek még picit, szerinted várhatok keddig, amg a saját orvosommal beszélek, vagy sürgessek kivalamit? Ő a múltkor, amikor kiderült számára az eltérés, egy hónap múlva rendelt kontrollra, a többi vizsgálat mind csak saját szervezés volt (2 négy dimenziós fizetős, az egyik azért, hogy jó volt-e a mérés, a másik meg rá két héttel, hogy van e különbség az eltérés között -BDP-nél nem volt, Femurban nőtt-). Nagyon frászban vagyok azóta, és nem tudom reálisan megítélni, hogy mi a helyes.

Ha az orvosom szerint ez belefér a normálisba, akkor is aggódjak szerinted?

Alapvetően bízom benne, és általában inkább óvatosabb, mint az átlag.

Előzmény: kheiron (157)
wywywy Creative Commons License 2006.04.27 0 0 161
Kedves kheiron!
Köszönöm. :) Már nem idegeskedem ám, egyszerűen csak nem értem, és kezd idegesíteni, hogy nem találok magyarázatot, de ez már csak maximalizmus :)) részemről. (No majd a dokimat megkérdem mégegyszer, bár múltkor elviccelte a dolgot.)
Előzmény: kheiron (155)
Katherina Creative Commons License 2006.04.26 0 0 160

Kedves kheiron köszönöm szepen, azt hiszem mar a masik topicban össze is tegezödtünk?

A ferjemet sikerült gep ele kenyszeritenem(nem egy nagy internetes) es talaltunk török oldalt a down korrol es a szüreseröl, igy mar nyugodtan megyek aludni, mert mar erti miert ragaszkodtam a 12 hethez (hogy nem csak cirkuszolok, es ha igen akkor miert is), es majd ö elmondja a dokinak is.

Előzmény: kheiron (153)
kheiron Creative Commons License 2006.04.26 0 0 159
Igen.
Előzmény: Anetta1 (158)
Anetta1 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 158

Köszi szépen a gyors választ.

Akkor tehát Te 5 hét +3 vagy 4 napra becsülöd és nem a 4+1 a valószínű. Jól értem?

köszi,

A

Előzmény: kheiron (156)
kheiron Creative Commons License 2006.04.26 0 0 157
Kedves Maggancs!

Ha a különbség a tényleges idő alapján várható és a mért értékek között nő, az tudtommal nem jó jel. De léteznek kis súlyú újszülöttek, akik aztán egészséges felnőtté válnak.
Előzmény: Maggancs (152)
kheiron Creative Commons License 2006.04.26 0 0 156
Kedves Anetta1!

Elvileg a 4. héttől kezdve az akkor 3 mm-es petezsák átmérője naponta kb. 1 mm-t növekszik, a 6. hét elején a petezsák mérete elérheti a 12-14 mm-t is.
Ezek alapján szerintem te úgy az 5. héten járhatsz.
Előzmény: Anetta1 (148)
kheiron Creative Commons License 2006.04.26 0 0 155
Kedves wywywy, passz. Én radiológus vagyok, nem nőgyógyász - látom az ismereteim korlátait. Csak spekulációkba bocsátkozhatnék, azt meg nem akarok. :-)
Előzmény: wywywy (149)
kheiron Creative Commons License 2006.04.26 0 0 154
Kedves gwendo.lynn!

A fő gond az, hogy a ciklus első és második felében mások a domináló hormonok, és én a magam részéről pont emiatt nem szívesen bocsátkoznék efféle számítgatásokba.
Legyen csak egy szép sorozatos ultrahang-vizsgálat, aztán ha ott gond van, akkor érdemes idegesíteni magad, addig nem. :-)
Előzmény: gwendo.lynn (151)
kheiron Creative Commons License 2006.04.26 0 0 153
Kedves Katherina!

Először is az internet hagyományainak megfelelően hadd kérjem, hogy tegeződjünk. :-)

Az érthető, ha a 9. héten azért hív vissza, hogy minél korábban szűrődjenek ki a betegségek, de esetleg megkérdezheted vagy megkérheted, hogy a 12-13. héten is nézzen rád, célzottan a tarkótáji oedema mérése miatt.

A tarkóredőt én sem tudom törökül, de angolul "nuchal translucency" a neve.
Előzmény: Katherina (150)
Maggancs Creative Commons License 2006.04.26 0 0 152

Kedves Kherion, köszönöm!

 

A különbség folyamatos, első vizsgálattól. De elég ijesztő. Valami miatt a 20. hétig nem foglalkozott vele sem az orvosom, sem az istenhegyi genetika, csak mindig beírták a ksiebb adatokat a papírokra. Most kezdődött el, hogy idegesítenek vele.

 

OFF!: Wy! Ne aggódj, én sem a különbségen aggódom, hanem azon, hogy nőni kezdett a különbség.

Előzmény: kheiron (144)
gwendo.lynn Creative Commons License 2006.04.26 0 0 151

Kheiron,

köszönöm a választ. Az ovuláció után ugyanilyen a nyálkahártya növekedésének az üteme? Azért kérdezem, mert ha igen, akkor az nem jó hír, hiszen ha kb. egy héttel az ovuláció után 13 mm, az az ovuláció környékén mondjuk 5 mm, vagy nem jól gondolom?

Előzmény: kheiron (143)
Katherina Creative Commons License 2006.04.26 0 0 150
Köszönöm a gyors valaszt. Sajnos İstanbultol en 800 kilometerre vagyok egy kisvarosban. Ugyan üdülö körzet, de nem nagy a valasztek orvosokbol, föleg nem külföldiekböl. Mivel 34 eves vagyok, vagyis lassan a rizikossabb korosztaly az elsö babaval, a 12.heten mindenkeppen szeretnek tarkoredöt meretni, hogy tudjam a gyermekem nem down-szindromas, de most szaljak vitaba a dokival? Tegnap ugyan megkerdeztem, hogy miert nem a 12.  es miert a 9. heten hiv vissza, erre valamit magyarazott arrol, hogy a különbözö betegsegeket jobb idejekoran kiszürni, de ez engem nem nyugtatott meg:-(  Ha tudnam a tarkoredöt hogy mondjak törökül, mar arra kerdeznek ra....sajnos nem tudom. Vagy esetleg ha latinul tudnam es ugy kerdeznem meg? Valszeg erti a latin kifejezest is nem? Azt megkerdezhetnem öntöl hogy hogy irjak?
Előzmény: kheiron (146)
wywywy Creative Commons License 2006.04.26 0 0 149
köszönöm a választ!
a szép fejlődés miatt megnyugodtam, ami a másikat illeti, lehet, hogy menstruáció nem kell hozzá, de azért vmi pasiember csak-csak :), na ez nem volt a 18. nap után. úgyhogy most már csak egyszerűen nem értem, mit csináltak ezek ott benn cirka 1,5 hétig :)
Előzmény: kheiron (147)
Anetta1 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 148

Kedves kheiron,

 

tudnál  segíteni abban, hogy mennyi idős lehet a pocaklakóm a fogamzás óta?

 

A lelet: 9mm-es petezsak, szikhólyag látható, uterus átmérő: 47mm, méhnyálkahártya:16mm. DG: korai grav.

 

Úgy gondolom - ahogy visszaemlékszem az eseményekre -, hogy 5 hét 4 napos (a fogamzás óta 3 hét, 4 napos) ekkor a 16. napon fogant a mensi óta, vagy a másik lehetőség 4 hét 1 napos (a fogamzás óta 2 hét, 1 napos) ekkor a 25. napon fogant a mensi óta, de ezt valószínűtlennek tartom, mert a 30. napon pozitív volt a tesztem.

Egyébként 30 napos rendszeres ciklusaim voltak.

Köszi a segítséget:)

A

kheiron Creative Commons License 2006.04.26 0 0 147
Kedves wywywy!

Az adatok, amiket leírtál, egy szabályosan növekvő embrió képét vetítik a lelki szemeim elé. Egyébiránt meg ha szoptattál, akkor - kedves szülészorvos kollégám szerint - "bármikor teherbe eshetsz, menstruáció nélkül is".
Előzmény: wywywy (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!