Keresés

Részletes keresés

don_kihote Creative Commons License 2003.01.17 0 0 61
Hali!
Ki tudja: a gumis forgóknál át vannak-e törve a dobban a töltényűrök? Mert ha igen akkor nem sok értelmét látom a vazelinezésnek, mert úgy is lefúj befelé a gáz.
petike23 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 60
Hmm.. lehet, hogy arra gondolt az erdeklodo, hogy a paintball-markerek tork. energiaja is megno, ha be vannak fujva szilikonolajjal a lovedekek..?

petike23

Előzmény: tepsi_real (58)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 59
hi,
ez akkora baromsag, hogy csak ugy csilingel.

Teoretikusan inkabb a lefojtottsag novelese (amihez szukebb dobfurat kellene) iranyaba celszeru haladni, de ugye ez nem megoldhato gyakorlatban.

Előzmény: tepsi_real (58)
tepsi_real Creative Commons License 2003.01.16 0 0 58
Sziasztok!

Bár nem értek nagyon a fegyverekhez de ma halottam egy érdekes tanácsot a gumilövedékeseghez:

Szilikonnal be kell fújni a csövet (természetesen belülről) így a súrlódási ellenállás minimálisra csökken ezéret a fegyver ereje szinte megduplázódik... én kíváncsian várom a véleményeket az elmélettel kapcsolatban...

Zityko Creative Commons License 2003.01.16 0 0 56
Szlejer:
Hali!
Teccet a "gumi-tuning"!
Megtennéd, hogy elküldöd a képeket, mert nem tudtam letölteni.
Ui: Az a légpuska irányzék mennyibe kerül?
Köszi!
Thomaster Creative Commons License 2003.01.15 0 0 55
OFF
BOLDOG NÉVNAPOT SIPAKI LÓRÁND! ;-)
ON
Előzmény: Sipaki Lóránd (25)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 53
Világos. Kipróbálom magamon és eldöntöm :-) Lelőnétek, ha szépen kérem? :-)))

OFF
Anyagokat eljuttattam, az emberünk dolgozik az ügyön
ON

Előzmény: gvass1 (52)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 52
hi,
mint jeleztuk tobbszor, a gumilovedekes nem lofegyveres (profi) tamado ellen valo.
A bezbolutos kotozkodo meg ha nem ijed meg a latvanytol, es ne adj isten egy mellkasra raduplazastol, akkor 2 fejlovestol biztosan. Legalabbis annyira, hogy el tudjal futni/segitseget hivni.
(Engem is lottek ilyennel hatba, tudom mit beszelek)

IMHO nem halalos fegyverkent pont annyira hatekony, mint egy gazpisztoly (lofegyver ellen az se er szart se), viszont szelben is hasznalhato.

Megertem a szkeptikussagot, meg azt, hogy jobb lenne 2-3x ekkora torkolati energia a gumilovedekesnel, de sajna csak ez van.

Előzmény: Gróf Úr (51)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 51
Üdv :-)

Most akkor tedd a szívedre a kezed és írd meg mailben, hogy megakadályozott volna-e ez a sérülés és fájdalomérzet egy könnyed, a jobb csípő felé irányuló mozdulatban, melynek végeredményeként némi ólommal viszonzod az atrocitást? :-) Esetleg kiesett-re volna tőle a fa testápoló a kezedből? Eldobnád-e ennyitől a wakizashit?

Én attól tartok, hogy ha egy gyorsan felém mozgó embert revolverezve megsorozok abból lesz mondjuk 75% találat, ennek fele-harmada érzékeny helyen. És ez nem biztos, hogy elég, főleg egy bunyó adrenalinrohamában (csikókoromban törött ujjakkal vertem még valakit vagy két percig, amíg észrevettem, hogy ez nekem is fáj)... Persze, utána szétverhetem a fején a stukkert......

Fontos volna látnia minden gumilövedékest tartónak, hogy mit ér egy ilyen cucc éles helyzetben, mert a hamis biztonságérzetnél nincs rosszabb.

Félreértés ne essék, nem akarom fikárolni a cuccost, csak amíg magam nem próbáltam szkeptikus vagyok. Ha kivergődtem a betegségből esetleg magam is benevezek némi golyófogó-szerepre :-))))

Előzmény: Törölt nick (44)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 50
hi,
ieze, ennek a cuccnak pont az a lenyege, hogy nagy atmeroju, puha, konnyu lovedeket lo ki nagy sebesseggel, ami ut, de nem hatol be, ezert nincs semmi komolyabb serulest okozo hatasa, de azert jol el tudja tantoritani megis a tamadot.

Humanus dolog. Kar, hogy csak 7,5 J alattit lehet nalunk venni (ej, te szep Franciaorszag:-))

Előzmény: belixxx (46)
jurko_e12 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 48
ufffff...

ne semmi ez a seb...

lehet hogy megsem akarom en ezt 1m-rol combra kapni...

de akkor most hogy is van ez? az en haverom az egy terminátor...mert azt a tesztet meg en csinaltam es hat...lasd 14. hozzaszólas

én

petrobol Creative Commons License 2003.01.08 0 0 47
Pont olyan nyomot hagyott, mint egy komolyabb paintball markerből kilőtt skuló!
Előzmény: banjo82 (45)
belixxx Creative Commons License 2003.01.08 0 0 46
Hogy szól a 7.5J-os rendelet pontosan?Csak azét kérdem, mert tulajdonképpen legális lenne ez a cucc vmi teflonbevonatú,páncéltörő, 7,5J alatti lőszerrel is engedély nélkül, nem?
banjo82 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 45
Szlejer! Te egy állat vagy! :-) De ez tetszik! Most végre láthattam, hogy milyen hatása van a gumilövedékesnek! Szívből köszönöm! :-)
Előzmény: Törölt nick (44)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.01.08 0 0 43
Csak mert Szlejer azt megelőzően közvetlen közelségről beszélt.
Előzmény: gvass1 (42)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 42
hi,
"Űröm az örömben hogy ezek szerint a gumilövedékes csak rászorított csőtorkolattal hatásos."

Mit tesz isten. Veletlenul en is ott voltam a teszt idejen, a lotavolsag pedig talan meg egy kicsit 2 meter felett is volt.
Teljesen gyari 7,5 J alatti toltennyel ment a dolog, a kollegan 1 db pamutpolo es 1 db vastag ing volt az esemenykor, aztan majd meg lehet nezni, mi lett a hatan.

Előzmény: HUNTERKILLER (41)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.01.08 0 0 41
Naná hogy érdekel !!!

Űröm az örömben hogy ezek szerint a gumilövedékes csak rászorított csőtorkolattal hatásos.
:)

Az a baj ezzel a szmájlival hogy gyakran a jókedvünket is kifejezzük vele (mint én általában)
És aki olyan naív mint pl én az nagyon gyorsan felül az ugratásnak,csak mert félreérti.

Egy másik topicban én is viccelődtem erre egy Számvéber Norbert nevü tag tökre megsértődött.
Azóta állandóan fikáz.De minek?

Előzmény: Törölt nick (40)
jurko_e12 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 39
Gvass!

Mar ne is hatagudj de....
ezt irtad:

"
hi,
"Szlejer
szerinted ki a kutya nem hiszi el amit ide irsz,"

Hat pl. aki egy kicsiket is ert hozza, es esetleg azt is figyelembe veszi, hogy a hozzaszolas teli volt szmajlikkal:-))
"

és ezt irta Szlejer a kamugumis cuccról:

"
Ez egy nagyon kis szériában készült darab. Hybrid-mount-ra szerelt, Ecotech "Hou Shiuieh" (magyarul "Leopárdszem") multi-dot elektrooptikai irányzék van rajta, kézzel beillesztett rozsdamentes forgódobbal, gyárilag polírozott elsütőszerkezettel. Az ejektorcsillag ki van könnyítve, hogy a Keserű-féle új gyorstöltővel is működjön a cucc. A markolat a Peter Stahl ergo-grip koppintása - ahogy a képen is látszik, egy süllyesztett hexacsavarral állítható a dőlésszöge. A moly-coated gumilövedékeket hi-velocity 6mm Dynamic Noble töltetek indítják...

:-))

"

ha jól látom ebben csak mindossze egy azaz 1 db szmájli van az is a végén....ok, hogy igy utollag belegondolva vannak benne idióta mondatok de azt mar csak azert tudom, mert tudom hogy kamu az egesz, alapból azt feltetelezi minden normalis ember, hogy ez igaz , es csak akkor gondolja hogy kamu, ha meg tudja valahogy cáfolni, de.....

ha már idézel egy hozászólásomból:

"
"Szlejer
szerinted ki a kutya nem hiszi el amit ide irsz,"

Hat pl. aki egy kicsiket is ert hozza, es esetleg azt is figyelembe veszi, hogy a hozzaszolas teli volt szmajlikkal:-))
"

...tehát ha idézel és erre reagálsz akkor legyszives ne csak a felreerthető részeket idezd hanem a hozzaszólás idevonatkozó részét teljesen, valahogy igy (merthogy ez igy volt leirva...) :

"
szerinted ki a kutya nem hiszi el amit ide irsz,
igazabol nincs okunk ketelkedni mert mi ugye nem kamuzosdibol jarunk a forumba...mar bocs, azt hiszem hogy azt senkinek nem lehet itt a szemere vetni hogy tul hiszekeny, de te kezdtel el hulyesegeket irni, es mivel(ugye azert vagyunk itt) nem vagyunk ferverszekertők...."

van meg tovabb is el lehet olvasni es maris maskeppen fest a dolog....

kedves gvass! kerlek ne vedd ezt tolakodasnak vagy kioktatasnak én igazan nagyra tartom a szaktudasod és sokat adok a véleményedre (nem csak ebben a topicban), de ez most egy kicsit furcsán vette ki magat. hogy nem azt védted meg akit sikeresen atvertek egy ilyen kis "trefával..." hanem a téfálkozó mellé állsz, mondván hogy nincs eleg szaktudásunk (vagy eszunk) ahhoz hogy átlássuk azt hogy ez csak tréfa...hát én azt hiszem hogy az itlétünk célja , pont az információgyűjtés , igy azthiszem a nemtudasert nem lehet elitélni minket de mind1...

udv

én

don_kihote Creative Commons License 2003.01.07 0 0 38
Kedves Gvass1!
Igazad van senki sem ért mindenhez! A kérdést azért tettem fel, mert úgy gondoltam, hogy több fegyverszakértő ismerősöd van mint nekem. Ebben semmi sértő nincs! De Te még mindíg kötözködsz, pedig azt írtad, hogy nem te kezdted a személyeskedést! Egy másik barátunk meg beugratós fotókat tesz fel, szuper szövegekkel. Az offtopicot nem értettem, de a gyerek lefordította.
Én csak oroszul tanultam tíz évig. A gumigézáról csak annyit, hogy kiváncsi vagyok, egy fotóról a neten ki tudja megállapítani az anyagminőséget, főleg ha polírozva van. Továbbá kilépek a topicból, nem szokásom olyan társaságban erőlködni
ahol ilyen a légkör. ÜDV! Éljetek boldogul!
Előzmény: gvass1 (37)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 37
hi,
"Gvass 1 barátom /tényleg nem gúnyolódom/, mi a véleményed a Bajkal egycsövű golyósokról"

Semmi. Sosem mondtam, hogy ertek a vadaszathoz es a vadaszfegyverekhez, tehat ehhez sem tudok hozzaszolni. Raadasul itt offtopic.

Előzmény: don_kihote (26)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 36
hi,
"Szlejer
szerinted ki a kutya nem hiszi el amit ide irsz,"

Hat pl. aki egy kicsiket is ert hozza, es esetleg azt is figyelembe veszi, hogy a hozzaszolas teli volt szmajlikkal:-))

Egyszeruen vicces, hogy itt mindenki helybol nekiall vitatkozni, aztan egy iylen rossz szandek nelkuli, nyilvanvalo viccelodest halal komolyan vesz.

Előzmény: jurko_e12 (33)
jurko_e12 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 35
_dexter_:

hmmm... a 12mm elrettento ereje....na igen , bar az enyem csak 10mm-es de remelem azert ez is elrettentő...

azert valasztottam a 10mm-es valtozatot mert en is ugy gondolkodtam hogy 7.5J az 7.5J akarmi is van viszont nem mindegy hogy az mekkora torkolati sebessegel tarsul...lasd 4mm-es flobert, illetve 9mm flobert (a 9mm es mar olyan lassu hogy latos a lovedeket repules kozben)

bar nem tudom mekkora kulombseg lehet a 10 és a 12 mm-es gumilovedek kozott de a fizika, meg a jozan paraszti esz azt diktalja hogy a 10mm-es kicsit gyorcsabb lehet....(bar lehet hogy az elenyesző tömegbeli külömbseg miatt elhanyagolható a sebessegkulömbség....)

udev

en

_dexter_ Creative Commons License 2003.01.05 0 0 34
jurko_e12: "remelem olyan hatasos mint ahogy fevezetted" Hát az a helyzet, hogy én is csak REMÉLEM. Mert ha ennyire sem képes (közvetlen közelről megfelelő fájdalomérzet), akkor már csak tényleg a 12mm elrettentő erejében bízhatunk... :(((
Előzmény: jurko_e12 (33)
jurko_e12 Creative Commons License 2003.01.05 0 0 33
Szlejer:

szerinted ki a kutya nem hiszi el amit ide irsz,
igazabol nincs okunk ketelkedni mert mi ugye nem kamuzosdibol jarunk a forumba...mar bocs, azt hiszem hogy azt senkinek nem lehet itt a szemere vetni hogy tul hiszekeny, de te kezdtel el hulyesegeket irni, es mivel(ugye azert vagyunk itt) nem vagyunk ferverszekertők, egeszen realisztikusnak is tunhet a dolog amit irtal, nem volt benne semmi olyan ami igazabol nem lehetne igaz....es mivel a kep eleg extrém, es a GUNBOX-ban meg ugye nem mindennap jarunk ,bar en dec. kozepe felé voltam ugy 2x 3x de nem lattam ezt a cuccot...vagy legalabbis nem emlexem rá...(pedig pont ezt vasaroltam, marmint gumis cuccot)

na mind1 nekem mindenesetre teccik a kep , akarmit is abrazol...de azt hiszem hogy meg kellene maradnunk a forumtemanal, ill. a realitasnal, es nem holmi kamu halalosztókkal hulyíteni a népet....

_dexter_:

Nem meg nem sikerult becserkeszni...az a helyzet hogy a baratnője nem nagyon supportalja az otletet, igy lehet nekem kellne bevallalnom....de azt meg nemtudom hogy hogy lesz a vegen...remelem olyan hatasos mint ahogy fevezetted...bar ketlem kicsit...de majd kiderül...

udv

en

don_kihote Creative Commons License 2003.01.05 0 0 32
Kedves Sipaki kartárs!
Az a baj, hogy egyetlen fegyverboltban sem lehet kipróbálni a terméket fizetés előtt. sajnos vannak hibás konstrukciók amiket mégsem szégyelnek eladni! gondolj csak a ZH sorozatú bockpuskákra. Nemrég olvastam a Kaliberben a garancia érvényesítés hihetetlen anomáliáit. Valami olyasmi van nálunk, hogy a fegyver "nem tartós fogyasztási cikk". Tehát megveszed-hazaviszed-szar-eldobod /eldobni nem szabad/. A felépítése ua. mint a sörétesnek, csak állítólag erősebbek a reteszfelületek, de csak egy van. A 12-es Victoriámon dupla alsó retesz zár, de ez talán túl van méretezve, mert duplacsövűeknél fennáll a veszélye, hogy egyszerre sül el mindkét cső. Főleg nálam, mert már kipróbáltam balhéból, bírta. Üdv!
Előzmény: Sipaki Lóránd (27)
_dexter_ Creative Commons License 2003.01.05 0 0 31
jurko_e12:

Sikerült már szétlőni haverod lábát???
Mit tapasztalt ? Azt próbáljátok ki, hogy szalad feléd egy fadarabbal az ordibálva hogy:"most kinyírlak". Ha közel ért(~1m), lődd lábon háromszor, és kérdezd meg, hogy még mindig ki akar nyírni, vagy inkább azzal van elfoglalva hogy marhára fáj a lába, és esetleg nem tud / nem akar lábraállni! :) (bár ilyen hatásos lenne...)

Előzmény: jurko_e12 (24)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.01.04 0 0 29
:)
ezért veszik annyian ezt a ka....
bocs gvass1!
ha valaki hangosan megszakért egy szart, azonnal megveszik. elhiszik, hogy tényleg jó valamire.
Előzmény: Törölt nick (28)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.01.04 0 0 27
stabilan meglövöm a magam 160 körét. se több, se kevesebb. szerintem egy pisztolytol többet elvárni, csak élet idegen helyzetben lehet. például lőtér:)
gvass1 barátunknak abban igaza van, eléggé egyformán látjuk az önvédelem kérdését. de nem lehet mindenki azonos állásponton.
én nem ismerem a bajkál golyós puskát, de gondolom kipróbálsz majd egyet mielőtt megveszed.
:)
bár mi baja lehet?
ugyanaz a felépítése mint a sörétesnek?
Előzmény: don_kihote (26)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.04 0 0 26
Kedves Sipaki Lóránd!
Közös barátunk összetévesztett bennünket, de a félreértés már tisztázódott. Szerinte az én mondatszerkesztésem ugyanolyan mint a Tiéd! Ezt én dícséretnek vettem, különben is túl vagyok azon a koron, amikor minden marhaságon megsértődik az ember, /remélem a marhaság szón nem sértődik meg közös barátunk/. Továbbá az a véleménye, hogy pont olyan béna vagyok a fegyverekhez mint Te! Ezen viszont Te ne sértődj meg, mert bár nem vagyok egy Winettou, de azért nagyon ritkán hibázom el 70 méterről a disznót, 50-ről gyakrabban. És mivel minden írásomat elolvassa békejobbot nyújtván Neki kérdéssel fordulok Hozzá: Gvass 1 barátom /tényleg nem gúnyolódom/, mi a véleményed a Bajkal egycsövű golyósokról? Nekem baromira tetszenek, és biztos, hogy veszek egyet, de 30-06-ost nem merek. Többen azt mondják, nem bírja ki a zárolása hosszú távon az igénybevételt. Hali!
Előzmény: Sipaki Lóránd (25)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.01.04 0 0 25
:)))))))))
:))))))))
:))))))))
NEM TALÁLT BEBIBEEEEE
donkihóte nem én vagyok.
üdvözlettel: Pikáli Sándor
Előzmény: gvass1 (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!