Keresés

Részletes keresés

AZS Creative Commons License 2008.08.08 0 0 7547
(x)
Előzmény: Hümi (7546)
Hümi Creative Commons License 2008.08.08 0 0 7546
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7545
Igen, ezen az útvonalon mentünk, teljesen jó az út és nagyon szép a vidék. (Leszámítva az erdőtüzet az egyik hegy oldalában.) A hegyek között, kiterjedt felföldeken vezet az út, érdekes látvány a sík terep körülötte a kúp alakú hegyekkel.
Nem "senki földje", ettől nem kell tartani.
Horvátországba itt valóban nem mentünk át, a montenegrói-bosnyák határon semmi forgalom nem volt.
Előzmény: elka1978 (7544)
elka1978 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7544

Szia Zebrina Pendula,

 

Engem is a Trebinje Mostar szakasz minősége érdekel,

Írtad Capljinán keresztül mentetek. Ezek szerint -Trebinje Ljubinje

Stolac Capljina Mostar- volt az irány, horvátokhoz nem mentetek át igaz?

 

Én is erre mennék 3 hét múlva, jó minőségű ez az útszakasz ?

Biztonságérzet, vagy amolyan "le ne robbanjon a kocsi mert a madár se jár erre"

feelling ?

 

Köszike 

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7530)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7543
Lehet róla szó, ha nem alszol be... :P
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (7542)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7542
Most nem, inkább, este, nálam, jó?:-P
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7539)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7541
A képeim tanúsága szerint reggel 9-kor már a kocsiban ültünk és du. 3-kor értünk Medjugorjéba (kb. ekkor értünk volna Mostarba valóban, ha kihagyjuk Medjugorjét). Úgyhogy a sacc nagyjából stimmel a Budva-Mostar szakaszra vonatkozóan. :P

Cetinje, kolostor
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (7537)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7540
Hát, nem ezen: Herceg Novi-Trebinje


Az azért érdekes, mert a GúgliÖrsz Mostarnak visz, mi meg végigmentünk a ...folyó völgyén.

De itt egy trkép, ezen látszik netán az útvonal a Neretváig...
Előzmény: kissárpi (7534)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7539
Ez nem a kocsiból készült, hanem a pihenőnél. Amúgy meg 5 képből lett összerakva.
Mutass inkább valami szépet! :)

Cetinje
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (7536)
uhu20 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7538
Bocs, hogy így beledumálok, de ez a kérdés nem igazán értelmezhető. Melyik napszak, milyen vezetési viszonyok, ki vezet, stb. +-50% szerintem. legjobb, ha megad becsülöd meg, aztán hozzáadsz valamennyit a biztonság kedvéért...
Előzmény: kissárpi (7534)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7537
Délelőtt tíz körül indultunk és délután három körül érhettünk (volna) Mostarba. Vagyis ötórás út, ebből három a hegyeken át, aztán a többi gyorsabb lehetett volna!
De a nyergen kétsávos autóút visz át, az a nem semmi!
Igaz, utána meg jött a nagy semmi, kanyargós, csodaszép egysávos úton!
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7535)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7536
Pfúj! Hát én vezettem, én vezettem?:-P
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7532)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7535
Capljinán keresztül mentünk és ha már arra jártunk, beugrottunk Medjugorjéba szétnézni, majd Mostarban volt a szállásunk és másnap mentünk tovább. Így nem nagyon tudok időt mondani.
Előzmény: kissárpi (7534)
kissárpi Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7534
A TREBINJE-MOSTAR szakaszt melyik útvonalon tettétek meg? Időben mennyi  volt a Budva-Szarajevó táv? Kösz.
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7530)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7533
Ne butáskodj már, hogy lenne unalmas!
Óooooh, ha most ott unatkozhatnék nem az irodában!

Egyébként ahogy a meteorológiai szolgálat oldaalát nézegetem, jól pakolják a kazánokat a fűtők, mert a 13:00 adatok szerint, most is 28-35fok van. A nejem is panaszkodik, hogy eléggé megterhelő az idő és musz lemenni délelőtt és délután is a tengerre mert egyébként elviselhetetlen.

Már többször kértem, most ismét. Tudom hogy tucatnyian voltak már azon a két szállláson Sutomoreban és Canjban amit én ajánlgattam itt nektek szerintem jó áron.
Kérem az ott nyaralókat, írjanak már pár sort, magáról a szállásról. Meg voltatok elégedve, vagy mi az amit esetleg javítani kellene a későbbiekben.

Köszönöm előre is!
(...és korlátozott számban van még lehetőség a foglalásra 8 euro/fő/éj áron. Valamint telepített 4 személyes lakókocsi 20euro/nap/lakókocsi áron!)
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7532)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7532
A Kotori-öböl
Remélem, még nem unalmas.
potika Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7531
Már többen leírták, hogy a Stepan polje előtti szakaszon az út minősége jó, csak nagyon keskeny, kanyargós. Simán lehet arra menni, ha nem ijedsz meg egy kis szerpentintől.
Előzmény: kissárpi (7529)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7530
Mi múlt szombaton visszafelé tettük meg a szakaszt a következő útvonalon:

Budva, Kotor, Perast (itt felkanyarodtunk a hegyekbe), Trebinje, Mostar, Sarajevo.
A Perast utáni szakaszt leszámítva, ahol valószínűleg rossz utat választottunk és kicsit tekeregtünk, mindenhol jól lehetett haladni.
A helyiek nagyon nem javasolták a parti utat Dubrovnik felé.
Előzmény: kissárpi (7529)
kissárpi Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7529
Sziasztok! Van valakinek friss információja a FOCA-SCEPAN POLJE szakaszról? Szarajevóból Budvába melyik úton mennétek szombaton délelőtt? Dubrovnik felöl szerintem nagy lesz a forgalom, ezért szeretnék menni Foca felé.
uhu20 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7528
Üdv, rég találkoztunk!

Én 2 éve voltam egy bosnyák-dél-dalmát-montenegrói körúton. Ha esetleg be akartok nézni ide-oda, akkor kérdezz bátran.

Amit mindenképpen ajánlok, az az észak-montenegrói hegyvidék és a kotori vár. Kalandvágyból benézhettek Albániába is.
Előzmény: Berci77 (7526)
Lorbrios Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7527

Üdv!

Egy hete jöttünk haza Montenegróból,10 napig voltunk ott és nagyon jó volt.Bosznián át mentünk Osijek-Szarajevó-Podgorica útvonalon. Autópályák nincsenek,de az utak jók,kivéve a Montenegrói határ előtt kb.20-30 km egysávos szerpentin,vérfagyasztó volt,úgyhogy visszafelé a Dubrovnik-Mostar úton jöttünk.Mindkét út gyönyörű, megéri az a néhány óra plusz utazás.A határokon nem kell várni.

Sveti Stefanon foglaltunk apartmant,interneten és 75 euroba került éj/apartman. Mi négyen mentünk, de hatan is kényelmesen elférnének,az apartman szép,a házigazda és mindenki nagyon kedves és segítőkész volt.Ha valaki ott keres szállást valóban sokkal olcsóbb-30-40 euroért is lehet kapni és lépten nyomon árulják a kiadó szobákat, de mi inkább foglaltunk,mert tavaly Horvátországba úgy mentünk,hogy majd ott keresünk szállást,de mindenütt teltház volt,és a végén örültünk,hogy van hol aludnunk.Mindenesetre ettől Montenegróban nem kell félni.Sveti Stefan gyönyörű,de rengeteg a lépcső.Tőlünk 300 m-re volt a tenger,függőlegesen.A strand és a tenger a földnyelv mindkét oldalán kavicsos,hol kisebbek,hol nagyobbak,annak ellenére,hogy egyedülálló vörös homoknak híretik.De a víz gyönyörű tiszta!A nyelv egyik oldala fizetős a másik szabad.A szabad strandon rengetegen vannak,de a fizetősön kényelmesen el lehet férni,szinte alig vannak,22 euro egy platz.A szigetre, a luxusszállóba felújjítás miatt nem lehet bemenni,találkoztunk magyarokkal,akik szerint már 2 éve zárva van,de ezt is elfelejtik megemlíteni az internetes oldalakon.Azért van, hogy a munkások szemethunynak és pár embert beengednek,de minket nem engedtek.

Mivel vannak köztünk akik csak a homokos partot szeretik,szinte mindig másik strandra mentünk. Plavi Horizonti és Jaz homokos,de Jazon azért vannak kövek is.Plavi H. kékzászlós,a víz tiszta is,de elég szemetes.Budván nem fürödtünk,de ott is ahogy láttam mindenhol inkább kavicsos.Van még jópár kisebb öböl,de azokat nem próbáltuk.Mindent összevetve a legjobb strand szerintem Becici,aprókavicsos,kicsit gyorsan méllyül,de nagyon szép,kék zászlós és halakat is lehet látni.

A strandokon többnyire saját napernyővel is lehet strandolni,egyébként 2 ágy+ernyő Becicin 7,Plavi H.-n 10euro.Hamburger, Pizza, sült krumpli 1,5euro a strandokon, étteremben csevapcsicsa,halfilé,grillezett finomságok kb.6 euro/adag.Parkolás általában 2-3 eu/nap,Budván 0,8/h, St.Stefanon 12/nap!Az élelmiszer nagyjából annyi mint nálunk,a gyümölcs drágább,a cigaretta fele annyi.Tankolni Boszniában érdemes, ott a legolcsóbb a benzin.

Montenegró csodálatos ország,ahol mindenki megtalálhatja a neki megfelelő nyaralást! 

Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7526
1. nyilván tudomásul kell venni, hogy nem mi lennénk az egyetlen turisták az országban. kérdésem inkább arra irányult, hogy a lehetőségekhez képest nem a legzsúfoltabb helyet keressük. amúgy baromira nem az én ötletem volt, hogy ilyenkor nyaraljunk, mert személy szerint én jobban szeretem az elő- és utószezoni dolgokat. sajna még 3 ember szabadságához kell alkalmazkodnom.
2. ha azt mondod, hogy 4-en napin 40 euróért kapunk elfogad6ó szállást, az csak jó hír, több marad másra.
3. térképeket köszönöm, nézegetem a többi képedet is. sajna én semmi használhatót nem találtam.

köszönöm az infókat és tanácsokat.

b
Előzmény: szervezkedő (7524)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7525
Hú ez nagyon jó!
Na jól el is lopom!!!!!
Előzmény: potika (7522)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7524
Berci77!

1., Szerintem ha most szombaton indultok akkor amolyan túristatömegmentes heylet nem fogsz találni egész Montenegróban, de ez ne tántorítson el. Nézz szét az országban és képzeld el mennyivel kellemesebb júniusban vagy szeptemberben, amikor tizedannyi ember sincs mint ilyenkor.

2., Szállás 80euro!
Na ennyiért a szomszédom a budvai panziójában adja naponta az apartmanokat. Meg se említsétek hogy nektek ennyi van rá. 35-40eurot mondjatok. Ez a standard ár az idei évben. Ha 80at kifizettek naponta, érezzétek hogy be vagytok csapva.

3., Térképek.
A nickemre kattintva láthatod a képtáram címét. Ebben keress egy "Térképek" mappát, remélem tudod valamire használni. Ha azonban találsz még másutt valamit akkor küld már el mert felrakom a többi mellé!

Jó utat és érezzétek magatokat jól!
Előzmény: Berci77 (7518)
Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7523
köszi, ez nagyon szuper, ilyenre gondoltam!
Előzmény: potika (7522)
potika Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7522
http://www.crnagora.fw.hu/map/crnagora_001.jpg
Előzmény: Berci77 (7521)
Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7521
köszi az infókat. mi kunát vinnénk, pont azért, hogy ne legyen gond a pályán a váltással. szombat éjfél/vasárnap hajnali 1 körül érnénk a horvát határhoz, szerintem akkor már lement a turnusváltás (gondolom azok szombatra érnek oda?!), ezért remélem nem lesz akkora tömegnyomor. tankolási infót már olvastam, megfogadom. bőven leérek addig (dízel). a határig tartó szakaszra kevesebbet kalkuláltam kicsit, de jobb inkább többel számolni. én amúgy olyan 140-es tempomattal és óránként 5 perc cigiszünettel nettó 100-110-es átlagot gondoltam a pályán, de a többi szakaszra tippem sincs. ha az ember előre kalkulál, kevésbé lesz ideges a dugók, torlódások miatt.

van valakinek esetleg egy montenegro térképe? belinkelhetnétek. én sokat kerestem, de igazán jót nem találtam.

továbbra is várok kipróbált apartman/magánház címeket herceg noviban (vagy környékén)

köszönöm
Előzmény: csakamunka (7517)
Corleone36 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7520
Így van, ettől nem kell tartani itthon. Csak a "rókákat" kell elkerülni! Ezt meg én láttam. Üdv.  FOREVER MONTI!!!
Előzmény: diuskaa (7497)
Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7519
mi sem turistamentes helyet keresünk, csak a brutál zsúfoltsághoz nincs kedvünk. ezt inkább budváról írtátok. ha jól vettem ki, akkor nekünk pont ideális lenne herceg novi.

a tippeket köszönöm
Előzmény: moncsa03 (7516)
Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7518
köszi. mi is úgy gondoltuk, hogy irány herceg novi és ha minden kötél szakad, akkor megyünk tovább. biztos én vagyok balfasz, vagy túl figyelmetlenül olvastam a topikot, de ami ajánlatokat, linkeket találtam, azok vagy nem herceg noviban voltak, vagy nem pont olyanra gondoltunk. mi kb ezt a 20 euro-t határoztuk meg határnak, az persze nem gond, ha találunk olcsóbban :-)
Előzmény: moon. (7515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!