Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6971

"Az első bekötés esetén akkor üzemképes a rendszer, ha a tárolódat felfőtöd, és csak ezután indítod a fűtést.'"

Nekünk a puffer bekötés 2-T-vel van.

A tároló felfűtése közben , majdnem mindig folymatosan megy a radiátor-kör felé a meleg (igaz csak 40-45 fokos az előremenő)

Most akkor nem üzemkpes a rendszer :-))

És másnak sem, akinek úgyan így van bekötve?

 

"nem azon a pár ezer forinton múlik egy fűtési rendszer üzembiztonsága"

Mitől nem "üzembiztos" a 2-T-s bekötés?

Milyen problémát okozhat ?

 

 

Előzmény: urbancsok (6969)
1404 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6970

Üdv mindenkinek!

Faelgázosító kazánt szeretnék vásárolni,már ki is néztem gasogen típusút!

Van valakinek tapasztalata? Főbb szempont nem kell puffertartály!Szervizesek merre találhatók?

urbancsok Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6969

Annyi a különbség, hogy a 2. esetben a szivattyúk (tároló előtt és utána) nem "zavarják" egymást. Ebben az esetben a tároló hidraulikus váltóként működik, feltéve ha az alsó bekötéssel (visszatérő) is így jársz el. Így állandó térfogatáramot lehet biztosítani mindkét szivattyús körön. Az első bekötés esetén akkor üzemképes a rendszer, ha a tárolódat felfőtöd, és csak ezután indítod a fűtést. Úgy gondolom, hogy nem azon a pár ezer forinton múlik egy fűtési rendszer üzembiztonsága, amivel a 2. bekötési mód többe kerül.

Előzmény: Kimsi (6937)
pohikopó Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6968

Puffer nélküli használatra a Vigas alkalmasabb talán. Ha van puffer akkor az Atmos is jó. Nekem ez van, meg vagyok vele elégedve. Itt a legtöbbünknek ezen márkák vannak. Senki sem panaszkodik.

Előzmény: fek1978 (6964)
kék1 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6967

Hol van a vadászeterületed, merre dolgozol?

Előzmény: gmkiev (6965)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6966

"De nem lennénk szervize a berendezésnek, ha nem lennénk vele megelégedve."

 

Hááát.... a "megelégedésből" nem lehet megélni :-)))

Sokkal inkább abból, ha szar.....és sokat köll javítani, vagy drága a beüzemelés.......:-))))))))) 

 

"ezen a fórumon nem lehet véleményezni."

miért is ne lehetne ?

csak ne "nyomulósreklámmal"  :-))

Azon senki sem háborodna fel, ha "valaki" elmagyarázza az egyszerű érdeklődőnek, hogy mi a különbség az S és az LS között.

Csak úgy egyszerűen, szájbarágósan....:-)

Előzmény: gmkiev (6965)
gmkiev Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6965

Egy ESBE és kész!

Lehetőleg LS tipust vegyél.

Mi szerviz vagyunk, és ezen a fórumon nem lehet véleményezni. De nem lennénk szervize a berendezésnek, ha nem lennénk vele megelégedve.

Előzmény: Alniyat (6963)
fek1978 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 6964

Sziasztok!Ha lennétek szivesek véleményt mondani a márkákról kapcsolatban megköszöném.Most tervezem a kazán vásárlást és nagyon nem szeretném ha kidobnák 1 csomó pénzt Már megnéztem 1 millió prospektust de ott mindenki dicséri magát A lényeg nem lesz 2 éve száradó fám meg ebben az évben puferrtartály se ennek tükrébben ki mit ajállana Kérem ha lehet hogy csak az válaszoljon akinek van tapasztalata Elöre is köszi Kb 25kwra lenne szükségem

Alniyat Creative Commons License 2011.08.11 0 0 6963

Üdvözletem!

Sajnos nagyon sok információ van a fórumon, ami érdekelne, viszont elég nehéz kimazsolázni a lényeget.

Épp ezért, ha tud valaki segíteni, szívesen venném.

 

A következő érdekelne:

Egy Vigas 25-s kazánt szertnénk beüzemelni. Puffer egyelőre nem lesz.

- Az egyik kérdés, hogy termosztatikus keverőszeleppel vagy 4 járatú keverőszeleppel szereljük a kazánt? Kinek milyen tapasztalatai vannak? Melyik az ilyen esetben legpraktikusabb megoldás?
- A másik kérdésem, hogy a kazán mennyire önvezérlő a kimenő víz hőmérsékletét tekintve? Tehát beállított kimenő vízhőmérsékletet mennyire tudja tartani, lehet-e jól szabályozni?

 

gmkiev Creative Commons License 2011.08.11 0 0 6962

A "baj" az volt amit te is tapsztaltál. Egy szén tüzelő anyagra fejlesztett, nagy huzat igényű kazánt akartak a fogyasztók (önhibájukon kívűl) fafűtéssel, kis huzatú kéményekben használni.

Ennyi.

Előzmény: tibcsi42 (6961)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 6961

Hello!

Nem tudom, hogy mit értesz te Magyar viszonyok nak?

Ezt a márkát még az Obi most is forgalmazza a Fogarasi úton.

A problémám az volt vele, hogy kicsi volt a raktere és a 14kW (fatüzelés) teljesitménye.

Gyakran kellet meglátogatni öt a pincében. Nem beszélve az akkori 500L. puffer tartály is kevésnek

bizonyult.

Hát ebből okultam, és remélem mások is.

Mikor volt a gáz elzárás gondoltam a gáz mellet kiegészítő fűtésként megteszi.

Menet közben jött meg az étvágyunk, mert a kis kazán mellet sem használtunk gázt és nem fáztunk.

(Nem azért mert le-fől szaladgáltunk)

Hát ennyit és elnézést, hogy bátorkodtam itt topikolni.

Az Optimával kapcsolatban probáltam a elmondani a tapasztalatomat.

Ha továbbiakban valakinek lenne kérdése, megtalál az alsó házban (vegyes kazán fórum)

szevasztok.

Előzmény: gmkiev (6959)
kék1 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 6960

:-))

Előzmény: gmkiev (6959)
gmkiev Creative Commons License 2011.08.10 0 0 6959

Az OPOP kazán egy olyan tipus, mely a magyar viszonyokra teljesen alkalmatlan. Nincs is importőre, móta a KETH-EN Kft beszüntette a behozatalt. Tehát ettől valóban csak jobb lehet.

 

Megjegyzem, a gyönyörű magyar nyelv két fajta j/ly betű használatát feltételezi.

Ha nem megy "csípőből" az alkalmazása, írj lsz. helyesírás javítóval.

Előzmény: tibcsi42 (6957)
Zs:) Creative Commons License 2011.08.10 0 0 6958

"Mivel elöször a szolárhoz volt egy 500L. pufi de ez még az éjszakát is

ritkán fedszte"

 

Ebből gondoltam, hogy az 1500 kibír 1 napot akkor.

Előzmény: joevagyok68 (6956)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 6957

Tavaj előtt volt 500L. puffer és egy opop 418 as kis vegyes kazán, + 300L. melegviz tároló.

Ezt váltotam le az Optimára és bövitettem a puffert + 1000L. tavaj nyáron.

Amit emlitettem a napi 50-55kg fa fogyasztás az új összeálitásnál volt. A solar csak egy kicsit dolgozott rá a bojlerra. Ezt azért mondom ha valaki puffert szándékozik venni 1000L. alatt nem érdemes belevágni.

Előzmény: joevagyok68 (6956)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 6956

Most te voltál figyelmetlen...:-)

 

"kitart reggelig a puffer.

Itt jegyzem meg a puffral ne sporoljunk,  elöször 500L. volt de nem mindig tartott ki.'

 

Napi 2 x gyújt be.

persze csak szerintem....:-)

 

 

Előzmény: Zs:) (6955)
Zs:) Creative Commons License 2011.08.10 0 0 6955

1500l tud tárolni kb 50-55kWh-t, ez ~200MJ. Szemben a 27m3 gáz 918MJ-jával.

Valamit elszámoltam, vagy máshol lehet a bibi? :)

 

Na jó, fűtés alatt nem kell eltárolni az enerdzsít :), ez mondjuk napi 6 óra, így 688MJ adódik, közelítünk :)

Persze én nem értek az egészhez, úgyhogy csak szerintem :)

Előzmény: tibcsi42 (6953)
Zs:) Creative Commons License 2011.08.10 0 0 6954

"

Azon lehet vitatkozni, hogy faelgázosíto vagy nem, nem ez a lényeg.

"

 

Ezen nincs mit vitatkozni, ez a tény, hogy ez nem faelgázosító.

Attól még lehet jó kazán, szerintem nem szólta le senki, de nem ebben a topicban a helye, ha már ezt feszegetjük.

 

Előzmény: fogltomi (6947)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 6953

Hello!

Az előre menöt termokeverővel szabájzom. Ez 45-55° a kinti hőmérséklet szerint, tehát -10 -15°nál

az előremenöt  55°ra csavarom.

A nagy pufi felül még nem ment 50°alá (erről megy a fütés)

A felfütés már bonyolult. Mivel elöször a szolárhoz volt egy 500L. pufi de ez még az éjszakát is

ritkán fedszte. Majd lett egy 1000L. es de sajnos kevés a hely, igy a pufikat nem tudtam egymás mellé hejezni. Tehát a gravitácios kieggyenlitést a tartályok közt nem lehetett megoldani.

Tehát elöbb fel fütöm a nagyot (a fütés erröl megy) majd ha alul eléri a 70C°ot egy külön szivatyu

tölti fel a kicsit, kihülésnél megfordul a feltöltés.

Előzmény: joevagyok68 (6952)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6952

Meddig hagyod kihülni és hány fokra fűtöd fel a puffert ?

Hány fokos előremenővel fűtöd a lakást ?

Előzmény: tibcsi42 (6949)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6951

Ha rákattintasz a válasz gombra és úgy írsz kommentet, azt is fogjuk tudni, hogy kihez "szólsz":-))

Előzmény: tibcsi42 (6949)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6950

Hát kedves joe68 nemkivánlak megtériteni mert aki hitetlen az továbra sem fog semmit elhini.

De az itt áltlam közölt adatok több szöri mérésekből átlagoltuk.

Nem találom semmi értelmét, hogy valotlanságal eteselek, mer sem hasznom sem károm ebből nem lesz. ( esetleg a főgáznak van bevétel kiesése )

tibcsi42 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6949

Hát igen, de még 12 órát sem üzemel két megrakással.

A lényeg nemszabad ráteni, tehát reggel megpakolni és othagyni, majd ha az idö rossz késö délután

ujból begyujtani. Sajna a hamu tere kicsi igy napi kétszer kell hamuzni is, de ez azért van mert a

rostélyon lepotyogó parázs is hasznositja a kazán (vizesblok van alul is).

Egyébként éjjel is megy a fütés, csak akkor már a pufferból veszi el a meleget.

Fütési stratégiám: (ezt egyébként a termosztát automatikusan végzi) tehát reggel 08- 20 h ig 21,5C°

20 - 22h ig 22C° és 22 - 08h ig 21C° igy biztos kitart reggelig a puffer.

Itt jegyzem meg a puffral ne sporoljunk,  elöször 500L. volt de nem mindig tartott ki.

Most össz: 1500L. van, jó lenne több de már nem bojgatom meg a rendszert.

joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6948

"Sajnos a jo Magyar irigység bennünk van és ez mindenhol látszik a hozzászolásokon"

 

Ki vót irígy ?

Amúgy meg korrekt "adatokkal"' kell szolgálni, oszt nem "kötnek bele" senkibe !

 

Előzmény: fogltomi (6947)
fogltomi Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6947

Tisztelt Hozzászólók!!

 

Én speciel örülök neki, hogy ennyi pénzért hozzá jutottam egy bevált(mások írták) Magyarországon gyártott, termékhez és ezért szívesen fizettem is ki az összeget a gyártonak.

Azon lehet vitatkozni, hogy faelgázosíto vagy nem, nem ez a lényeg.

Örülök, hogy másnak jo tapasztalata van ezzel a kazánnal kapcsolatban és köszönöm a segítséget is(Tibcsi42)!

Sajnos a jo Magyar irigység bennünk van és ez mindenhol látszik a hozzászolásokon, nem csak itt!

 

Minden jot!

Üdv

 

gmkiev Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6946

Miért lenne hihetetlen?

27 m3 a nap 24 órájára volt, elég.

A fafűtés, 12 órát megy!!:))))))

Előzmény: joevagyok68 (6945)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6945

Azért 27m3 gázt kiváltani 50-55kg fával, még mindig ölég hihetetlen .

Ugyan olyan körülmények - fűtendő alapterület/légm3, belső hőmérséklet -  esetén !!

 

Előzmény: tibcsi42 (6944)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6944

Hello!

Hát más az elmélet és a gyakorlat, lehet itt megazsurozni meg a kaloriákat számolgatni a tényeket

nemlehet megcáfolni. Nem rokonom sem baráti kapcsolatban nem vagyok a gyártóval.

Kétségtelen lehet vitatni, hogy fagáz v. sem. Valojában a Totyára hasonlit, de a felső előmelegitett

szekunder ajtó egy plusz. Felső égésü nem ugy mint a fagázosok, a régi kazánom is alsó égésü volt,

nem is lehetett mindent eltüzelni vele. Az Optimában minden éghető anyagot (még az anyost is)

el lehet tüzelni. Már pedig egy családi ház körül ijen mindig van.

A változás még a szoba termosztát. A régi Wailand csak a kazán proceszorával volt kompatibilis.

"Beryl" nevü re cseréltem le. Lehet, hogy ez is hoz valamit a konyhára, nem tudom.

joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6943

"Azért szerintem a gáz se 100%-os hatásfokú"

Rosszul tudod, Nemigaaazaz !

 

A mi gázkazánunk 106%-os hatásfokú.....

A marketinges aztat mondta  hazudta a katalógusban....

És én elhiszem, és így sokkal bódogabb vagyok. :-))))

Előzmény: Zs:) (6941)
gmkiev Creative Commons License 2011.08.09 0 0 6942

Jelenleg MO.-on nincs faelgázosító kazán gyártás!

Biztos vagy benne, hogy "van minősítve"?

De jó kazán ettől még lehet.

Előzmény: tibcsi42 (6938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!