Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jó hír Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8508

nézd meg a neten, vagy telefonon kérdezd meg, hol van kitéve automata(nem robotizált!)...bemész, megnézed, aztán továbbállsz...

...anno bementem egy szutyuki szalonba, ott szomorkodott egy kétajtós vvt1.5...a váltókar útja az a girbegurba volt...ezt megvenném...úgy örültek...végre van egy balek, aki elviszi az automatát...kifizet, azóta örül...

 

 

tudom, mercesz, audi, bmw...igen, finom autók, de nem négy milla(az új)

Előzmény: Abrakadabr53 (8503)
jó hír Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8507

mielőtt azt hinnéd hogy elmebeteg szutyuki rajongó vagyok, jelzem, hogy sok autóm volt, de vagy drága volt a szervíz, vagy valami baj volt...lényegtelen, a szutyukit dobta a gép...ebben a szarban az a jó, hogy száezer után kell gyertyát cserélni, a váltóolajjal nem kell foglalkozni, és egyéb nyalánkságok...mégegyszer mondom, én is körülnéztem más márkák közt, de volt ahol az automatáról maga az eladó beszélt le...az is azt mondta talán a szutyuki..ez 2005 ben volt...

 

az első szutyukim ezres 3 sebességes automata volt, vonóhoroggal...építkeztem, mindent kibírt ...

a második wagonR volt félnégy sebességes aut, ez is bítra az utánfutót is(benne sóder, tégla, a kocsiban cement, tetőtartón csövek...)

a harmadik szutyu egy 1.5  vvt 4seb aut...megy mint a szél...de ezzel már nem építkezem, csak egyéb...minden nap használom...az akksi eredeti...egyikben sem kellett cserélni...ettől már nem akarok megválni...bár a kizashival szemezgetek, csak ugye a pénz...hitel alma...

 

automata mindörökké

Előzmény: Abrakadabr53 (8496)
gallo Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8506

Birja, persze. Nehanyszor. Nehogy kiprobald.

Előzmény: sZoMy (8501)
jó hír Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8505

a tv-ben láttam ezt a trükköt, de soha nem gondoltam volna, hogy a volvómat így fogom eladni...egy fiatalember akarta mindenáron megvenni, mert a haverjának is ilyen van...ez is tud rakétaként indulni? hááát hogyne....beültünk, oszt fék gáz egyszerre, start....teccett neki, megvéve, fizet, örül...

Előzmény: sZoMy (8501)
gallo Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8504

A kulissza egyenes. Reteszeles gombbal tortenik. Van ahol az elovalaszto kar nem egyenesen mozog, hanem cikk-cakkban. Pl. Mercedes. A leirt szoveget gondolom valami katalogusbol idezted, marketing halandzsa, tokeletlen forditas.

Előzmény: Abrakadabr53 (8503)
Abrakadabr53 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8503

Igen hallottam, hogy a jappán autók megbízhatóak. A szuzuki katalógusába még egy képet sem tettek fel az aut. váltóról, hogy megnézhetném milyen fokozatokba lehet kapcsolni. Néztem már több fajtát a neten, de az új swiftét

nem találtam, hogy megnézhetném. Annyit írnak róla, hogy az új váltó egyenes rendszerben működik, így egyszerűbben kezelhető, mind a hagyományos váltó-kapus rendszer. Aki tudja, hogy ez mit jelent, szívesen olvasnék róla. Köszi előre is a választ.

Előzmény: baal (8497)
baal Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8502

köszi:-)

Előzmény: sZoMy (8500)
sZoMy Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8501

Ha automata váltós géppel úgy startol az ember (ahogy pár youtube videóban látni) hogy fék+gáz egyszerre majd fék elenged,

akkor a váltójavító cégeket gazdagítom, vagy bírja ezt a szerkezet? :)

 

sZoMy Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8500

küldtem neked mailt, ha jó az itt megadott címed.

Előzmény: baal (8499)
baal Creative Commons License 2011.08.07 0 0 8499

azért, mert a felsorolásban nem volt német autó:-)

Előzmény: MM. (8498)
MM. Creative Commons License 2011.08.07 0 0 8498

miért? a német ZF váltók is kiválóak

Előzmény: baal (8497)
baal Creative Commons License 2011.08.07 0 0 8497

a japánok közül válaszz ha jót akarsz magadnak.

 

Előzmény: Abrakadabr53 (8496)
Abrakadabr53 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 8496

Köszi „jó hír” egy kicsit megnyugtattál, a történethez tartozik, hogy 4 millióért szeretnék automata váltós kocsit venni. 6-7 típus jöhet szóba ezért az árért. a Suzuki tűnik a legjobban felszereltnek, de nyitott vagyok bármilyen más típusra. Viszont csak 3 kocsit vezettem életemben, ebből kettő ami említésre méltó, egy használt Wartburg, amit 20 évig vezettem, és a mostani Suzukim, ami 12 éves, de 3 aksin kívül még nem költöttem rá semmit,mert nem kellett. Tökéletes! Ezért gondolkodok, megint Suzukiba. De  a Toyota, a régi álmom. Van még Peugeot 207, Citroen C3, Honda Jazz, Mitsubishi colt, és Mazda TE, is ebben az árban. Szóval nagy gondban vagyok, mire adjak ki 4 millát. Keményen tájékozódok, és minden érdekel.

jó hír Creative Commons License 2011.08.07 0 0 8495

ha ezt mondom, akkor leordítják a hajam...elég, ha ezt egy páran tudjuk...

 

(azt hiszem az emberekben a régi miautónkról kalakított rossz vélemény munkál, de azóta sok(minttuggyuk 2 milliót)autót gyártottak Esztergomban..a behozott szutyukikról nem is beszélve.. )

 

 

Előzmény: baal (8494)
baal Creative Commons License 2011.08.07 0 0 8494

off:

annak a fenét

kérdeztem a szerelőmet milyen autót vegyek, ami nem romlik, olcsó az alkatrész, keveset eszik

azt mondta, vegyek suzukit.

 

Előzmény: jó hír (8493)
jó hír Creative Commons License 2011.08.07 0 0 8493

..ha tényleg aut. váltóst veszel , és nem egyéb ilyen-olyan robotizáltat, akkor nyugodt lehetsz a váltó megoldja...a japcsik szállítják a motort és a hajtásláncot kompletten(ebből nem engednek)...  már a harmadik automata szutyukit koptatom, de még nem volt problémám a 16 év alatt (a mostani 1.5 gs aut)  nagyon finom a váltója..persze ez a régi jól bevált hidraulikus....robotizáltat véletlenül sem vegyél szutyukiban

 

1200 as fordulatnál is tarja a negyediket, ha csak kigurulsz sík úton, vagy alig nyomod...viszont ha megtaposod a gázt, akkor érti a tréfát és visszakapcsol...úgy van beállítva, hogy soha sem pörög feleslegesen...ha meg igen, annak oka van... most nem emkéxem pontosan, de városban, sík úton halvány ötvennel asszem 1300...

 

 

 

 

(Just mormorandis: tudom, vannak jobb autók is...)

Előzmény: Abrakadabr53 (8492)
Abrakadabr53 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 8492

Üdv. új beszálló vagyok, és az érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata, vagy tudja-e, hogy az új suzuki swift 1.2 GS aut. váltós változatába hogy működik a váltó? Azt kérdeztem a szalonba, hogy ha városba mondjuk 50-el megyek, akkor lehet, hogy hármas fokozatba fogok közlekedni, pörgős motorral, vagy, van már annyira intelligens, hogy felvált negyedikbe legalább, ha csak tartom a sebességet? Sajnos nem tudták megmondani. Ezért érdeklődnék.

baal Creative Commons License 2011.08.06 0 0 8491

amúgy meg, ha nem jönne ki 300 ból, akkor láttam az usában rebuilt váltót 1800 dollárért, inkább megveszem azt.

garanciával adják.

de bizok a szerencsében, sose adom fel.-)

hátha az olaj és szűrőcsere segit....

 

 

Előzmény: saválló (8489)
baal Creative Commons License 2011.08.06 0 0 8490

sajna nekem van tippem, mitől gatya.

kölcsönadtam majd 5 hónapig.

az olajhűtője folyt, ki tudja mikor mennyi olajjal járt vele....

nameg a 4 kerékből 1 jóval kisebb méretű volt rajta...

szóval, nem a gép hibája szerintem.

amúgy a vicc az, hogy azért van benne kevés kilométer, mert 2 éve szintén egy ismerősömnél volt, aki sikeresen kiütötte a motort belőle-de korrekt volt, vett egy 4 éves karambolos komplett autót angliából, ami állt már jó ideje.abból a motort és a váltót komplett átraktuk.

de soha a büdös életben még az anyámnak se adok kölcsön autót....

Előzmény: saválló (8489)
saválló Creative Commons License 2011.08.06 0 0 8489

A remény hal meg utoljára,legyen szerencséd.

"..a vicc, hogy a váltóban alig 80 ezer kilométer van..."

Ez akkor tényleg érthetetlen ennyi km egy váltóban szinte egyenlő a 0-val.

Csaxólok, 300k  egy felújításért manapság már szinte csak álom.

Előzmény: baal (8488)
baal Creative Commons License 2011.08.06 0 0 8488

én is csak reménykedek benne.

de 30 ezret kifizetni mégis kevesebb, mint 300 ezret...

és ha váltójavitás, úgyis új szűrő kell bele...megveszem előbb:-)

csodák meg néha vannak...

a vicc, hogy a váltóban alig 80 ezer kilométer van...

Előzmény: saválló (8486)
baal Creative Commons License 2011.08.06 0 0 8487

hát most mosolyt csaltál az arcomra:-(

én is ettől félek, hogy 300 ezer alatt nem úszom meg..

időben mennyi idő alatt csinálták?

hol?

és teljesen rendben van azóta?

Előzmény: sZoMy (8485)
saválló Creative Commons License 2011.08.06 0 0 8486

Abban az esetben ha a váltónak bármiféle baja van azon egy sima olajcsere nem igazán segít,hinni lehet benne,de többnyire nem segít.

Előzmény: baal (8484)
sZoMy Creative Commons License 2011.08.06 0 0 8485

nekem volt hasonló hibám más autóval, hidraulikus szeleptömb csere lett a vége, kb 300-ból megvan.

Előzmény: baal (8484)
baal Creative Commons License 2011.08.04 0 0 8484

az olajcsere most lesz, már megrendeltem a szerviznél...

csak nem tudom, hogy egy olajcsere, ill. rossz olaj ilyen tüneteket produkálhat-e

a váltós emberrel beszéltem, ő javasolta a diagnosztikát, majd az olajcserét, és ha nem javul, akkor menjek hozzá.

csak -bár hülyén hangzik-lehet, hogy jobban örültem volna-ha valami hibát kihoz a diagnosztika.

mert valahogy nem hiányzik egy áromszázezres váltójavitás.......

úgyhogy figyelek kérem:-D

Előzmény: gallo (8483)
gallo Creative Commons License 2011.08.04 0 0 8483

Multkor irtad, hogy olajcsere lesz, hatha segit. Erre most megint kerded, mi lehet a baja. De az olajat csak nem cserelted le meg. Ajanlottunk szerelot, szakembert. Megmutattad neki? Nem. 

Előzmény: baal (8482)
baal Creative Commons License 2011.08.04 0 0 8482

visszaolvastam, de mivel semmi hiba nincs benne-igy nem igazán értem....

Előzmény: gallo (8480)
baal Creative Commons License 2011.08.04 0 0 8481

urak!

tudja valaki mennyi olaj kell a lexus rx 300-as váltóba?

gallo Creative Commons License 2011.08.04 0 0 8480

Inkabb olvass vissza. Mondjuk a korabbi ugyanezen kerdesedre adott valaszokat akar.

Előzmény: baal (8479)
baal Creative Commons License 2011.08.04 0 0 8479

urak, na most vagyok gondban.

randán rugdos az automataváltóm (lexus rx300), ma voltam hibát olvastatni, és semmi...

ez idegesit kicsit

holnap cseréltetek szűrőt és olajat..ha akkor is rángat váltáskor....akkor mit csináljak

gyujtsam fel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!